שלום לכוולם! אני צריך עזרה בדחיפות בבחירת מצלמה ראשונה,

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לצורך צילום ילדיי בעיקר פנים וקצת חוץ, התקציב הוא עד 2000 שח, ומה שחשוב לי זה:
א. שהתמונות יצאו במקסימום איכות,
ב.שיהיה קל לתפעול גם לבור כמוני,
ג. אופציה שהרקע ייצא מטושטש חוץ מהאובייקט עצמו.
המליצו לי או על סוני a6000 או על פוג'י xt100 השאלה היא מה יותר טוב מביניהם? בהנחה שאני הולך על הקיט ולא משדרג עדשות, ובנוסף האם יש עוד מצלמות מחברות ודגמים נוספים שיכולים להתאים לי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשת הקיט של סוני לא מדהימה, זו של פוג'י טובה
כך שאם אין מחשבות להתקדם עם עדשות בעתיד והולכים על עדשת הקיט - פוגי' היא הבחירה.
אם יש רצון להתקדם, או שיש דרישות נוספות כמו וידאו או פוקוס מהיר, אז יכול להיות שצריך לעשות חושבים מחדש.
האם יש דרישות נוספות?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לצורך צילום ילדיי בעיקר פנים וקצת חוץ,
צילום פנים,בתוך הבית,ועוד של ילדים די מאתגר ודורש סבלנות ולא מעט ידע. אם אין לך את הידע והחשק לרכוש אותו אני לא בטוח,שמצלמה עם עדשות מתחלפות היא התפתרון - והכיוון,הוא יותר לטלפון נייד.
ב.שיהיה קל לתפעול גם לבור כמוני,
כל מצלמה עם עדשות מתחלפות ב 2021 מגיעה אם אופציה לצילום אוטמטי,שבו המצלמה בוחרת את הפרמטרים לצילום כפי שמקבלת מסביבת הצילום. דווקא בצילום במצב אוטמטי מלא למצלמות של פוג'י יש יתרון על האחרות כי יש בהן,ברובן,פונקציה של סימולציה של פילם שבעבר,וגם היום,יצרו פוג'י בעצמם.
ג. אופציה שהרקע ייצא מטושטש חוץ מהאובייקט עצמו.
תעשה גוגל על המילה בוקה או Bokeh ותלמד,ולו על קצה המזלג,מה זה כיצד מגיעים לזה ומה צריך לעשות בצד המצלמה,כדי שזה יקרה.
א. שהתמונות יצאו במקסימום איכות,
מקסימום איכות זו הגדרה מאוד מאוד נזילה ולא ברורה. במצב אוטמטי מלא,במצלמה שכיחה ב 2021,תקבל מקסימום איכות שהמצלמה חושבת שמתאימה לסצינת הצילום. אין תחליף למחשבה של בני אדם ואם רוצים להוציא תמונות מענינות איכותיות ושמספרות סיפור,צריך לדעת לתפעל את המצלמה ולא לסמוך על היצרן ששתל במצב אוטמטי מלא את המקסימום איכות תמונה במצב צילום כלשהו - הוא,היצרן,ממש לא עשה את זה ומצב אוטמטי מלא הוא מקום טוב להתחיל ממנו ולא יותר מזה.
בהנחה שאני הולך על הקיט ולא משדרג עדשות, ובנוסף האם יש עוד מצלמות מחברות ודגמים נוספים שיכולים להתאים לי?
התקציב,כמו שכבר נאמר,מאוד צנוע ומצלמות חסרות המראה ברמת הכניסה כמעט ולא נכנסות בתקציב הזה. בהמשך לאמור מעלי,על ידי כרמי,אם אם דרישות נוספות אולי כדאי לחשוב על מצלמות הכניסה ה DSLR של קנון או ניקון ואולי,ובהתאם לתקציב,להוסיף עדשה קצת יותר טובה מעדשות הקיט.

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור