שימוש ראוי/נכון בתקציב

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
יש הבדל בין מקור דיגיטלי לאנלוגי
באנלוגי המקור מאד קריטי. כל שינוי בראש בזרוע הפטיפון מורגש מייד בלי בעיה
במקור דיגיטלי אפשר לקבל היום תוצאה מעולה גם במקור זול מאד
בגלל זה אין לי אנלוגי. מצריך המון השקעה ותשומת לב. בקשר לתוצאה מעולה בדיגיטלי זול, הייתי מתקן לתוצאה טובה. שבת במדבר שלום שתהיה לכולנו :שתוי:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
בגלל זה אין לי אנלוגי. מצריך המון השקעה ותשומת לב. בקשר לתוצאה מעולה בדיגיטלי זול, הייתי מתקן לתוצאה טובה. שבת במדבר שלום שתהיה לכולנו :שתוי:
צודק. התכוונתי מעולה ביחס למחיר. לא אבסולוטי.
שבת שלום. שבת מברכים חודש סיוון

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
שבת מברכים חודש סיוון
כואב להפרד מחודש אייר...חודש יום ההולדת העיברי והמדוייק שלי...;) בשורות טובות שיהיו לנו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עמיר.

לעניות דעתי גם בהינתן תקציב כדאי ללכת בשלבים. אחרי הכל אתה לומד המון במהלך המסע. יחד עם זאת, חשוב להיות סגורים לחלוטין על מה קונים, אחרת מתחילים בהחלפות ומשם הדרך ל״לא להיות מסופק״ היא קצרה. המטרה היא לרכוש משהו שאפשר לחיות איתו לאורך שנים.
חשבתי שכתבתי במפורש שאפשר ללכת בשלבים, ושכדאי לקנות רק מה שאתה באמת אוהב ובאמת משתלב.
אם אין לך מספיק כסף להכל במכה, לך בשלבים, אתה יכול בשלב ראשון לקנות מקור פשוט וזול, ו/או לקחת רכיבים בהשאלה, עד שתוכל לחסוך די הצורך כדי לקנות את הדבר הבא, אבל בכל שלב תקנה רק מה שאתה באמת אוהב ובאמת משתלב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
שכחתי לציין שגם אם ממציאים אחוזים לכל רכיב, מה שכאמור לדעתי לא רעיון טוב במיוחד, צריך להתייחס אל האחוזים לפי אותו מכנה משותף, אבל לא תמיד יש כזה. לפעמים קונים חלק מהרכיבים יד שניה אצל מוכרים שמוכרים בזול ואחרים יותר ביוקר, חלק אצל יבואנים שעובדים עם מתחי רווחים שונים, וחלק בייבוא אישי ממדינות שונות עם מחירי הובלה ועלויות נלוות שונות.

אם למשל מישהו החליט על חלוקה של 40% רמקולים, 30% הגברה ו-30% מקור -- סתם מספרים -- אבל ב-40% הוא מצא רמקולים סופר דופר ביד שניה, והוא לא מוצא הגברה יד שניה, יצא מצב שבו ה-30% מהתקציב יאפשר לו לקנות רק הגברה שאינה באותו סדר גודל של הרמקולים, אז יוצא שהאחוזים מעוותים לחלוטין.

בקיצור, לדעתי גישה עקומה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
בפועל גם אלו שמחלקים "לפי הספר", בסופו של דבר מורידים עוד אינסוף על מוצרים נילווים ודברים שהשאיפה שלנו למצויינות גורמת לנו לרכוש, ובסופו של דבר אם מסתלים על האחוזים, אם התחלנו מ 50 רמקול, 30 הגברה, 20 מקור, ביי-דה-בוק, זה נגמר ב: 90 אחוז אביזרים נילווים ו 10 אחוז תכלס.
קיצר, אם מסתכלים על התוצאה הכוללת בסוף (אם יש סוף לזה...) החלוקה (אם יש כזאת) במעשי מסתכמת ב 90 אחוז אביזרים נילווים, 10 אחוז מתחלק על מקור/הגברה/רמקולים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
בפועל גם אלו שמחלקים "לפי הספר", בסופו של דבר מורידים עוד אינסוף על מוצרים נילווים ודברים שהשאיפה שלנו למצויינות גורמת לנו לרכוש, ובסופו של דבר אם מסתלים על האחוזים, אם התחלנו מ 50 רמקול, 30 הגברה, 20 מקור, ביי-דה-בוק, זה נגמר ב: 90 אחוז אביזרים נילווים ו 10 אחוז תכלס.
קיצר, אם מסתכלים על התוצאה הכוללת בסוף (אם יש סוף לזה...) החלוקה (אם יש כזאת) במעשי מסתכמת ב 90 אחוז אביזרים נילווים, 10 אחוז מתחלק על מקור/הגברה/רמקולים.
חבל שלא הגזמת קצת :)

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לא חושב שיש חוקים כאלה של איזה אחוז מהתקציב שמים על רכיב כזה או אחר .
מי שמתחיל במערכת מאפס צריך לשמוע בתקציבו סט שלם באותו המקום ולקבל החלטה.
חיבור של מערכת תלאים ממספר חנויות או יד שנייה בלי לשמוע את כל הסט ביחד נועד לכישלון ב99% מהמקרים.
ואז הדרך ללוחות בזמן קצר מהירה מאד.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
בחיי , שגם אני לא מבין את עניין החלוקה לתקציב .
הרי אין טבלאות אקסל בין היצרנים שאומרות שרמקול או מגבר שעולה חצי או רבע יהיה פחות טוב , שלא לדבר על הרבה יותר טוב מאחד שיקר ממנו .

וגם אם הוא טוב או מדהים - אם לא תתבצע התאמה ממש טובה - הטוב שלו כבר לא קיים .מה גם שהמון פעמים דווקא המוצרים יוצאי הדופן הם אלו שדורשים התאמה מתוקתקת!

בגדול ממליץ תמיר לקרוא על המוצרים לעומק , להבין אותם טכנית כמה שאפשר .
לשמוע אותם במספר חדרים , בכל מיני סגנונות מוזיקה ובעוצמות שונות .
לא לפסול אם אצל החבר זה לא טוב או להאדיר אם אצל החבר זה מדהים !

לקחת את הדברים ברצינות !

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
היו לי אוזניות mid fi שחיברתי למערכת יקרה
( לא שלי) ועדיין נשמעו ממוצעות
היו לי אוזניות היי אנד שחיברתי למגבר /DAC שעלה 100 דולר ונשמעו פי 100 מהמיד פיי על המערכת היקרה
יכול להשליך את זה על כל סוג מערכת, ה transducer הוא החלק הכי חשוב במערכת ועליו צריכים ללכת רוב האחוזים של התקציב

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
השאלה איך אתה (לא אתה ספציפית אלה האודיופיל המתחיל) יודע מה אתה רוצה ממערכת האודיו שלך?

לומר אני רוצה סאונד טוב יותר זה אמורפי, לכן אין מנוס מלשמוע מערכות רבות ככול האפשר, ועדיין יש כאן הרבה ניסוי ותהיה (כישלונות, הצלחות) היות והחדר של כל אחד מאתנו מתנהג שונה, כלומר סטאפ ששמעת במקום X לא בהכרח ישמע כך במקום Y.
זה בדיוק העניין. או לפחות חלק משמעותי מהעניין.
לדעת מה אתה רוצה לקבל וצריך לקבל מהמערכת זה משהו שלומדים עם הזמן והניסיון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
בגדול ממליץ תמיר לקרוא על המוצרים לעומק , להבין אותם טכנית כמה שאפשר .
לשמוע אותם במספר חדרים , בכל מיני סגנונות מוזיקה ובעוצמות שונות .
לא לפסול אם אצל החבר זה לא טוב או להאדיר אם אצל החבר זה מדהים !
תיאורטית, כמובן שזה מה שמומלץ, אבל מעשית:
  • הנתונים שמסופקים כ-specs לא אומרים כמעט כלום על מה ששומעים, וצריך לדעת איזה נתונים לחפש ואיך לפענח אותם
  • להבין טכנית לעומק יכול רק מי שיש לו גישה טכנית, שיחסית מדובר במיעוט
  • לרוב מזל אם אפשר לשמוע את מה שמתעניינים בו אפילו במקום אחד, שלא לדבר על כמה חדרים, בטח לגבי מודלים יקרים שאינם מוחזקים בתצוגה אצל היבואן
  • בהרבה מקרים אצל החבר זה המקום היחיד שאפשר לשמוע
ובעצם העדיפות הראשונה היא לארגן האזנה אצלך בבית, אפילו אם צריך לשלם עבורה, עבור הובלה ואולי אפילו ביטוח, אם בכלל אפשר לבטח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
היו לי אוזניות היי אנד שחיברתי למגבר /DAC שעלה 100 דולר ונשמעו פי 100 מהמיד פיי על המערכת היקרה
יכול להשליך את זה על כל סוג מערכת, ה transducer הוא החלק הכי חשוב במערכת ועליו צריכים ללכת רוב האחוזים של התקציב
סורי, לא סומכים לא על השמיעה הפגומה שלך ולא על השיפוט הלקוי שלך ולא על ה-bias האדיר שלך ולא על אמונותיך ב-ASR כסמכות בענייני סאונד (בניגוד לענייני מדידות).

Tuta

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
18
סורי, לא סומכים לא על השמיעה הפגומה שלך ולא על השיפוט הלקוי שלך ולא על ה-bias האדיר שלך ולא על אמונותיך ב-ASR כסמכות בענייני סאונד (בניגוד לענייני מדידות).
סורי, לא סומכים על ההתנשאות שלך, על השפה האלימה ועל חוסר הכבוד הבסיסי לזולת.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
ההשלכה הזו מראה כמה עמוק חוסר ההבנה, שאתה לוקח מקרה (ועוד של אוזניות!), ומסיק ממנו כלל ידעני ושרירותי וגם שגוי. אתה מייעץ כאן לאנשים מתחילים שיכולים לקחת ברצינות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
סורי, לא סומכים על ההתנשאות שלך, על השפה האלימה ועל חוסר הכבוד הבסיסי לזולת.
חבר מתחיל, הודעה מס' 3 שלך, ואתה כבר מתחיל עם ביקורות! גועל נפש.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
חבל שלא הגזמת קצת :)
למה מגזים, לא חסר אני שומע ורואה כל יום מעמידים סט-אפ ב 100 אלף + אחרי חודש מחברים כבל מתח 1 ריטייל של 20K$ ... וצריך עוד 5 כאלה, מה עם מפצל משככים כבלים בין החלקים מעמד ועוד ועוד ועוד . בסוף זה מה שיוצא 90/10, מערכת של מליון שהנילווים זה 900 אלף והמערכת עצמה 100.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
למה מגזים, לא חסר אני שומע ורואה כל יום חבר שמעמיד סט-אפ ב 100 אלף אחרי חודש מראה לי שקנה כבל מתח 1 ריטייל של 20K$ ... וצריך עוד 5 כאלה, מה עם מפצל משככים כבלים בין החלקים מעמד ועוד ועוד ועוד . בסוף זה מה שיוצא 90/10
נראה לי שהחברים שלך אינם הממוצע בתחום, אפילו לא בין אודיופילים.

אני בטוח שיש אודיופילים שיורדים מהפסים, אולי אפילו במידה המתוארת, אבל אני לא חושב שיש רבים שקונים כבל בודד ב-$20, ומבין הבודדים שכן, כנראה שהרכיבים במערכת שלהם עולים הרבה יותר.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
חבר מתחיל, הודעה מס' 3 שלך, ואתה כבר מתחיל עם ביקורות! גועל נפש.
אתה באמת מגיב לו את זה אחרי איך שהגבת לי על התגובה שלי? :D:):D

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור