שאלה: ראיתי איזה מצלמה שמצאה חן בעיניי אך היה כתוב - גוף בלבד. מה זה אומר שלא יהיה אפשר לצלם כל עוד

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה גוף בלבד או שאפשר לצלם גם כך ?

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
זה אומר שלא תוכל לצלם. תהיה חייב לרכוש עדשה בנוסף.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמה שבה ניתן להחליף עדשות דורשת עדשה עבור צילום, אפשר לרכוש גוף בלבד ועדשה בנפרד.
אבל יותר מכך, אפשר לעזור לך למצוא מצלמה מתאימה, אם תוכל לספק תקציב ודרישות מהמצלמה.

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בעיקרון, אני רוצה לרכוש מצלמה עד 1200 ש"ח. לא יותר.
אני חובב צילום מתחיל וזו תהיה הפעם הראשונה בחיי שאקנה מצלמה, ואני רוצה מצלמה שמצד אחד תתן לי שירות טוב ותוציא תמונות באיכות טובה, ותשרת אותי למספר שנים ומצד שני, שלא תהיה יקרה מדי ותעמוד בתקציב שהצבתי. בקיצור אני רוצה, מקסימום איכות בתקציב שהצבתי....
בגדול, אני מתלבט בין 3 מצלמות של קנון: קנון S×430, קנון S×720, וקנון S×540. מה הייתם ממליצים לי ? מה הכי עדיף מהמצלמות האלה, ולמה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אישית אני חושב שאתה צריך לחסוך קצת יותר כסף לכיוון ה 2000₪. בתקציב שלך ומצלמות האלו לא ממש יקדמו אותך בהרבה מול המצלמה של הטלפון, כן הם יתנו לך זום ואולי זום גדול, אבל לא הרבה יתרון באיכות התמונה.
אפשרות אחרת היא ללכת על יד שנייה.

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אין לי כ"כ אפשרות לחסוך כסף כיוון שאני לא עובד, ו- 1200 זה הסכום המקסימלי שאני יכול להוציא. מה אתה בכל זאת חושב על כל המצלמות שציינתי, והאם יש לך רעיון אחר למצלמה במחירים האלה ? אם היה לך מקסימום 1200 ש"ח, איזה מצלמה היית קונה ?

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
לך על יד שניה וסגור סיפור בתקציב הזה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
רכישה של יד שנייה זה רעיון טוב:
מצלמות DSLR עם עדשה של ניקון או קנון יעשו את העבודה.
מצד שני גם סט יד שנייה של מצלמה עם עדשה של פוג׳י יהיה פתרון מוצלח.

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי, אשקול זאת. למרות שחשוב לי לציין שפחות רציתי לקנות מצלמה ביד שנייה. לא יודע, לא כ"כ סומך על אנשים ובכללי פחות רציתי יד שנייה.
יותר רציתי לקנות מצלמה חדשה בחנות מוכרת, ולא מיד שנייה (למרות שאני מוכן לשקול זאת אם לא תהיה ברירה)...
יש לכם בכל זאת איזשהי הצעה לקניית מצלמה בתקציב שציינתי, ולא מיד שנייה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הסט הכי זול שאתה יכול למצוא בתקציב הזה זה קנון 4000D עם עדשת קיט. לא מת על הסט הזה, טוב זה סט הכניסה של קנון לתחום ויש לך תקציב צנוע עבור התחום.

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על ההצעה. תוכל בבקשה קצת להרחיב על המצלמה הזו והסט הזה ?
אחדד את שאלתי. קראתי שיש למצלמה הזו 18 מגה פיקסל בעוד שלמצלמות שציינתי יש 20. וגם הזום שלהם גדול יותר מהזום שלמצלמה הזו, למיטב הבנתי....
אז במה היא טובה יותר ? (שואל באמת, כי אני רוצה לשמוע חו"ד ממישהו שמבין בנושא לפני שאני הולך לקנות)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נראה שחסר לך הרבה ידע על צילום, הנתונים שאתה מספק הם חסרי משמעות על איכות התמונה.
אולי כדי לך ללמוד קצת צילום, יש הרבה הסברים הרשת, ראה שרושר נעוץ כאן בתחילת הפורום עם קישורים.

אחת הנקודות החשובות באיכות תמונה היא גודל החיישן והחיישן של מצלמות DSLR הוא חיישן גדול בהרבה מזה שיש במצלמות קומפקטיות, נכול שחיישן עם יותר MP יספק יותר פרטים, אבל זה לא אומר שהוא יספק אותם בצורה טובה יותר, כלומר יכול להיות שהוא יקלוט הרבה רעש מהסביבה (כמו תמונה טלויזיה עם הפרעות בשידור), פשוט לחיישן גדול יותר יש יותר שטח לקלוט כל פיקסל.

בהקשר של הזום זה נתון שחשוב רק לצורך הגדולת תמונה, אין לי שום יתרון פרט לכך, בדרך כלל עדשות שיש להם יותר זום, היא עדשה פחות טובה, תזוזוה גדולה שגורמת ללמערכת להיות פחות מדויקת מה שמהיא תמונה פחות טובה.

לאחר שאמרתי זאת אם חשובה לך מצלמה עם הרבה MP וזם גדול אז מצלמת DSLR היא אל המצלמה עבורך.
הדגם זציינית הוא דגם הכניסה של קנון לתחום וכמו שציינתי אני פחות אוהב אותו, נכון יש לו חיישן גדול (יחסית) נוח לשימוש עם לחצני התפעלה נוחוים (יחסית) - רשמתי הרבה יחסית, היות ומצלמות DSLR מתקדמות יותר הדברים האלו טובים יותר, אבל אז המחיר לא בתקציב שלך עבור מצלמה חדשה.
מעבר לכך עדשת הקיט היא עדשה זולה ופשוטה יחיסית וחלפתה לעדשה טובהי יותר בהחלט תשפר את איכות התמונה (שוב תקציב)

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
נכון שאני חדש בתחום וחובב צילום מתחיל וגם כתבתי את זה יותר למעלה אבל אני קורא ומנסה ללמוד על צילום דרך האינטרנט וביניהם גם האתרים שנעוצים כאן בתחילת הפורום...
אבל אני מודה שקצת התבלבלתי. ידעתי שמצלמות ה- DSLR הן המצלמות הטובות ביותר, אבל חשבתי שכמות המגה פיקסל הינו המרכיב החשוב של איכות התמונה....
האם באמת מצלמת DSLR עם פחות MP טובה יותר ממצלמה "רגילה" עם יותר MP, וגודל החיישן הוא זה שקובע את איכות התמונה ? ומה לגבי מצלמות דמויות SLR ?
חייב לציין שהמצלמה שאני רוצה לקנות עתידה לשרת אותי בעיקר בצילומי טבע ונוף, ואיזה מצלמה אמורה לעשות את זה בצורה ובאיכות הטובה ביותר ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קצת רקע:

מצלמות DSLR הן מצלמות עם חיישן גדול ועם יכולת לראות בעינית אופטית, דרך מערכת מראות, את התמונה דרך העדשה.
הן בעלות גוף גדול ונוח להחזקה והעלות יכולת שליטה מוצלחות על הגדרות הצילום. למצלמה יש יכולת להחליף עדשות ולבחור את העדשה המתאימה לצילום מסויים וכן להוסיף למצלמה ציוד עזר נוסף. אלו הסיבות שצלמים מקצועניים ורציניים משתמשים במצלמות כאלו.

לאחרונה יש מצלמות בשם מצלמות ללא מראה ללא עינית אופטית וללא מערכת המראות, אבל בשאר היכולות כולל איכות התמונה הן לא נופלות ממצלמות DSLR ובנוסף יש להן יתרונות טכנולוגים נוספים והן גם בדרך כלל קלות יותר וקטנות יותר, כן השוק הולך לכיוון הזה.

איכות תמונה נקבעת על ידי גודל ואיכות החיישן ואיכות העדשה, קל להבין שעדשה עם אופטיקה טובה יותר צלולה יותר ועם פחות עיוותים היא טובה יותר. איך מודדים חיישן טוב יותר?
חיישן גדול יותר זה חיישן טוב יותר היות והוא קולט טוב יותר את האור בגלל שטח קליטה גדול יותר. יותר מגה פיקסל בדרך כלל מאפשר לחיישן להציג יוצר פרטים, אבל זה לא תמיד משפר את איכות התמונה, כאשר התאורה פחות טובה, אז יותר מגה פיקסל זו פחות שטח קליטת אור לכל פיקסל אז כן יש יותר פרטים, אבל הם לא יהיו ברורים. ומעבר לכך יש לחיישנים טכנולוגיה שונה שמשפרת מאוד את איכות התמונה.
איך יודעים איזה חיישן טוב יותר, זה לא קל, כלל אצבע ככול שהחיישן גדול יותר הוא טוב יותר, מעבר לכך יש אתרים שמדרגים על פי בדיקות חיישנים (לדוגמא אתר כמו dxomark).

כעת נחזור למה שאתה מחפש, מצלמה לצילום נוף:
הנוף בדרך כלל לא זז, אז מערכת פוקוס מהירה בדרך כלל לא נדרשת יותר מזה בהרבה צילומי נוף משתמשים בחצובה לקבל זמן חשיפה ארוך כדי לצלם עם ערכי רגישות נמוכים מספק תמונה נקיה יוצר וברורה יותר.
לדעתי לצילום נוף בדרך כלל מתאימה עדשה רחבה, לא נהוג לעשות הגדולות לחלק מהנוף. אבל זה טעם אישי.
מצלמה גדולה ונוחה ביד פחות חשובה לך וכאמור גם זום ענק לא חשוב. זה אומר שמצלמות דמי SLR שהן מצלמות עם חיישן מאוד קטן עם זום עמק וגוף גדול לא מספקות לך יתרון, הן סתם יקרות כי נראות גדולות.
מצלמת DSLR זה כיוון נכון, אבל ללא עדשה טובה זה ביזבוז כסף לדעתי ולכן לא ממליץ כעת על הכיוון הזה.
מצד שני קשה לי להמליץ לך על מצלמות קומפקטיות היות והן חייה שהיא בסוף חייה ואז אני חוזר להמלצה המקורית שלי.
קח חצובה טובה ואפליקציות צילום ושליטה וצלם על הטלפון שלך.

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה מה שאני עושה כרגע, אך רציתי קצת להתקדם ולכן העלתי את הרעיון של מצלמה...
נכון שהתקציב הוא קצת בעייתי וצנוע יחסית לתחום, אך בכל זאת רציתי להתקדם למצלמה שתוכל לתת את המקסימום האפשרי בתקציב הזה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי חבל על הכסף בשלב הזה עבור ציוד חדש

בעל שם

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקייי, ואם אני מעלה את התקציב לסביבות ה- 1400-1500, על מה היית ממליץ לי ללכת, על
מצלמת dslr
Canon eos 2000d

או מצלמת FF
Canon eos m100 ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא רוצה להיות שוב משבית שמחות אבל את צריך לעלות הרבה בתקציב כדי שיהיה כדי לשנות את הכיוון לדעתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור