שאלה על שערי מטבע

עדי886

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מנסה להבין את ההבדל בין שער יציג לבין שער רציף, וקראתי פה https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001155517 (כתבה קצת ישנה, אבל לא נראה לי שזה משנה) שאם קונים מטבע במהלך היום, כשיש מסחר, אז השער הרלוונטי הוא לא השער היציג אלא השער הרציף, הבנתי נכון? אז מה זה אומר? איך אני יכול לדעת בכל נקודת זמן מה השער שרלוונטי לי? נגיד, אם אני מסתכל עכשיו בפירוט השערים העדכני פה בבנק https://www.bankhapoalim.co.il/he/foreign-currency/exchange-rates אז אני רואה רק שער יציג - זה אומר שהבנק מתייחס רק לשער הזה ולא לשער הרציף? אני יכול לבקש מהם להתייחס לרציף ולא ליציג אם הוא יותר נמוך באותה נקודת זמן? תודה

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
שער יציג נקבע פעם ביום, ע"י בנק ישראל, שדוגם מספר עסקאות באמצע יום המסחר לפני פרסומו.
אם אתה רוכש מט"ח במהלך יום מסחר, אתה מקבל ציטוט לתעריפי קנייה\מכירה נכון לרגע זה (וזה יכול להשתנות כל מילישניה).

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
נכון ולהוסיף גם שבכל בנק ( סוחר מוסמך ) השער שונה
( לא היציג )
ככ :
אם אתה קונה או מוכר מבנק יש 4 שערים :
הבנק קונה : לחשבון או ממזומן
הבנק מוכר כנ״ל.
+ עמלות והפרשי שער

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם רציף ישנה עמלה שמשתנה בהתאם לסכום קניה/מכירה, וגם שער + x כמו מניות או מוצר אחר.

בנק זה לא המקום לקנות מט"ח.. או למעשה.. כל דבר.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
נכון ולהוסיף גם שבכל בנק ( סוחר מוסמך ) השער שונה
( לא היציג )

גם רציף ישנה עמלה שמשתנה בהתאם לסכום קניה/מכירה, וגם שער + x כמו מניות או מוצר אחר.

המחירים שונים, ומט"ח לא מתנהג כמו מניות מאותה סיבה: אין בורסה למט"ח. באף מקום. ישנם ספקי נזילות גדולים, שמפרסמים את המחירים שלהם, ישנם עושי שוק שעושים איתם עסקים, וישנם לקוחות (נאמר בנק מזרחי) שמקבלים מהם את המחירים.
ספקי נזילות שונים נותנים מחירים קצת שונים, כיוון שלכל אחד יש מטרה רגעית שונה.
יכול להיות שברגע מסויים HSBC רוצה להיפטר ממאות מליוני דולרים, בשעה ש BOC רוצה להצטייד בדולרים. המחירים מושפעים מזה. הואיל ובנקים שונים עובדים עם ספקי ניזלות שונים (או אגרגטורים שמתווכים באמצע שזה משהו אחר) אז מחיריהם שונים (זאת בשונה ממניות הנסחרות בבורסה, להן המחיר זהה, רק עמלות העיסקה והאחזקה שונות פר לקוח).
ספק הנזילות מציע את מרכולתו עם המרווח (spread) שמתאים לו, בד"כ כמה פיפס.
הבנק יוסיף על המחיר הזה את התוספת שלו ( markup) ויציע מחיר ללקוח (תלוי בלקוח, וכמות).
נא לא לדאוג לבנק, את הלקוחות שלו הוא יצ'פר במירווחים גדולים פי עשרות עד מאות ממה שעלתה לו הנזילות, תלוי בלקוח, כמות והמטבע כמובן.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
המחירים שונים, ומט"ח לא מתנהג כמו מניות מאותה סיבה: אין בורסה למט"ח. באף מקום. ישנם ספקי נזילות גדולים, שמפרסמים את המחירים שלהם, ישנם עושי שוק שעושים איתם עסקים, וישנם לקוחות (נאמר בנק מזרחי) שמקבלים מהם את המחירים.
ספקי נזילות שונים נותנים מחירים קצת שונים, כיוון שלכל אחד יש מטרה רגעית שונה.
יכול להיות שברגע מסויים HSBC רוצה להיפטר ממאות מליוני דולרים, בשעה ש BOC רוצה להצטייד בדולרים. המחירים מושפעים מזה. הואיל ובנקים שונים עובדים עם ספקי ניזלות שונים (או אגרגטורים שמתווכים באמצע שזה משהו אחר) אז מחיריהם שונים (זאת בשונה ממניות הנסחרות בבורסה, להן המחיר זהה, רק עמלות העיסקה והאחזקה שונות פר לקוח).
ספק הנזילות מציע את מרכולתו עם המרווח (spread) שמתאים לו, בד"כ כמה פיפס.
הבנק יוסיף על המחיר הזה את התוספת שלו ( markup) ויציע מחיר ללקוח (תלוי בלקוח, וכמות).
נא לא לדאוג לבנק, את הלקוחות שלו הוא יצ'פר במירווחים גדולים פי עשרות עד מאות ממה שעלתה לו הנזילות, תלוי בלקוח, כמות והמטבע כמובן.

לא התכוונתי לבנק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור