שאלה לגבי תאימות של פלאש + שאלה על חצובה

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי את המצלמה SX1.
מצאתי פלאש ממש ישן מסוג - pentax af160.
האם הפלאש הזה יכול להתחבר למצלמה שלי?
אגב, פלאש של חברה מסוימת מיועד רק למצלמה של אותה חברת הפלאש?

חשבתי גם לקנות חצובה בכדי לצלם מטוסים ועצמים חשוכים = כדי שהמצלמה תיהיה יציבה בעת הצילום
האם לכל החצובות יש את אותה ההברגה למצלמה?
ואיזה חצובה אתם ממליצים לי עד 200 שקל מקסימום?
אני מעונין בחצובה שנפתחת לגובה יותר מחצי גוף, שתיהיה סטנדרטית ואיכותית.
השימושים שלי בחצובה הם צילומי מטוסים, צילמוי לילה ועצמים חשוכים.
ראיתי בחנות מסוימת את החצובות הבאות:

http://www.video.org.il/Product.aspx?productid=1673

http://www.video.org.il/Product.aspx?productid=2266

איזה חצובה יותר טובה ועונה לדרישות שלי?
החצובה הראשונה שעולה 100 שקל טובה?

אשמח לתשובה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי מבזק.

חשוב מאוד למצוא מבזק שניתן לשנות את זווית המנורה. אחרת התמונות פשוט יראו שטוחות ולא טבעיות.
חשוב גם לדעת אם יש במצלמה שברשותך אפשרות לשנות WB {איזון לובן} ולגלות לה שיש מבזק בסיפור.
חשוב עוד יותר לנסות לבדוק אם המבזק מסונכרן עם המצלמה ולא רק מבזיק אור. הוא צריך להבזיק בזמן ובעוצמה שתתאים לפרמטרים של מצב הצילום הנוכחי.

לגבי חצובה.
אם בעתיד אתה משדרך למצלמת SLR רצוי להשקיע בחצובה איכותית מבית טוב. על החצובה להיות יציבה ככל הניתן, קלה ככל הניתן על מנת שיהיה נוח להסתובב איתה וכמובן רצוי שיהיה עליה פלס איזון.

החצובות שהבאת בלינקים הינן חצובות חובבניות מידי. באם תכפיל את הסכום תוכל לרכוש ביד שניה חצובות מעולות של מונפורטו או סליק שהן נחשבות לטובות ומקצועיות. ישנן חצובות מעולות גם של חברת HAMA {יבואן - סריוס אלקטרוניקה} ומחירן יחסית אינו יקר.

אוסיף.
צר לי מאוד לבשר לך אך עם המצלמה שברשותך לא ניתן לצלם מטוסים במצב טיסה בקלות. במצב חניה ניתן בהחלט.

על מנת לצלם אובייקטים בשמיים צריך לכוון את המצלמה לחשיפה מתאימה, מהירות סגר ספציפית, צמצם גבוה {על מנת לקבל עומק שדה יאה}, ופוקוס סרבו שמסוגל לעקוב אחרי האובייקט הנע בשמיים. בדוק אם הפרמטרים הללו ניתנים לשינוי במצךמה שברשותך. אם כם זה יהיה קל יותר אך עדיין בהעדר עדשת טלהפוטו תהווה מכשול לא קטן עבור צילומים כאילו.

אני מחר הולך לצלם מטוסים ובמיוחד למטרה זו רכשתי מאריך 1.5 לעדשת CANON 70-200 L F4 IS USM.

הסיפור לא ממש זול.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי צילון המטוסים.
במצלמה שלי אפשר להגדיר את הפרמטרים האלו, כמו מיפתח הצמצם, מהירות החשיפה, שינוי WB וכו'.
איזה מהירות חשיפה תיהיה מתאימה ליצלום מטוסים בזמן נחיתה/המראה כאשר מהירותם דיי איטית?
ולגבי הצמצם. אני צריך להגדיר את הצמצם הכי גבוהה (F8) כדי להרחיב את עומק השדה נכון?
תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
במצלמות קומפקטיות, עומק השדה בעדשה גדול בהרבה ביחס למצלמות DSLR (עליהן מבדבר נמר), בגלל החיישן הקטן כל כך.
לכן, גם F5.6 או פחות יתאימו, F קטן (ערך גבוה) מדי, יפגע באיכות התמונה.
תערוך נסיונות עם מהירות הסגר, אם מדובר בתנועה איטית, גם 1/250 ולפעמים פחות יכולים להתאים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור