כבלים רצוי לחבר את כל השקעים על קו או מפצל אחד?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
עד כמה שההבנה שלי בחשמל (או באנגלית...) משגת, במובאה שבצילום המצורף, המומחים של
what hi fi ממליצים לקבץ את כל התקעים של הסט בצמוד אחד לשני.
האם הכוונה לקווים נפרדים שהשקע שלהם צמוד או שגם כדאי להרכיב כמה שקעים על קו אחד או על מפצל אחד?

החשמלאי שלי עמל קשות כדי לספק למערכת עוד קו חשמל המחובר ישירות לארון החשמל והוא התקין אותו במרחק מטר משני השקעים הקיימים...
גם ההסבר שלהם שמתייחס ליצירת איזון עם המטען החשמלי של כדור הארץ או ההארקה דורש הבהרה.

תמונות מצורפות

• 20210130_203552.jpg
    20210130_203552.jpg
    KB 139.7 · צפיות: 31
נערך לאחרונה ב:

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
להיפך .. הם ממליצים להפריד עד כמה שאפשר כדאי להרחיק השראות חשמלית אחד מהשני .
כדי לשמוע את ההבדל , אם יש בכלל , צריך קודם מערכת ברמה גבוהה וחדר מטופל כדי להוריד את רצפת הרעש שמאפשרת שמיעה של הניואנסים. לא הייתי משתגע , תשתמש במה שיש ותחפש כבלי חשמל שאתה אוהב את הצליל שלהם

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
לפחות בצד האנלוגי של הדברים, אם רעש הגיע למעגל ההגברה, הרעש יוגבר גם כן. מכשירים רבים מייצרים רעש על קו החשמל. לכבלים יש התנגדות ויכולת קיבול מסויימת כך שרעשים מנוטרלים מעבר למרחק מסויים. ז"א שהפעלת מזגן אצל השכן ליד יכולה להשפיע אצלך אבל המטען הסלולרי שלו ככל הנראה לא מייצר מספיק רעש ע"מ להיות מורגש אצלך בבית.
בהינתן ההנחה שרעש הוא חלש משמעותית מהאות העיקרי אבל עדיין קיים, תעדיף שייצרן רעש יהיה מחובר לחשמל רחוק ככל האפשר ממעגלי הגברה באשר הם. מכאן שלמרות הפרקטיות והנוחות שברב שקע, אם אין ברשותך פילטר רעשים, בהחלט עדיף שקעים נפרדים והמהדרין יוסיפו פאזות נפרדות לכל שקע.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עד כמה שההבנה שלי בחשמל (או באנגלית...) משגת, במובאה שבצילום המצורף, המומחים של
what hi fi ממליצים לקבץ את כל התקעים של הסט בצמוד אחד לשני.
האם הכוונה לקווים נפרדים שהשקע שלהם צמוד או שגם כדאי להרכיב כמה שקעים על קו אחד או על מפצל אחד?

החשמלאי שלי עמל קשות כדי לספק למערכת עוד קו חשמל המחובר ישירות לארון החשמל והוא התקין אותו במרחק מטר משני השקעים הקיימים...
גם ההסבר שלהם שמתייחס ליצירת איזון עם המטען החשמלי של כדור הארץ או ההארקה דורש הבהרה.
קו נפרד למערכת, רצוי פאזה שלא מחוברת לשום דבר אחר בבית אם מתאפשר. מפצל ייעודי שרק המערכת מחוברת אליו וכמובן כבילה איכותית. על המפצל אפשר לשים משפרים (https://www.nordost.com/qrt-audio-enhancers.php) שאני לא בדיוק יודע מה הם עושים אבל השיפור ניכר מיד!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
התרגום לפי האנגלית הרצוצה שלי הוא די פשוט..
נסה ככל האפשר לחבר את כל המערכת לאותו שקע, או לפחות לשקעים הקרובים אחד לשני ככל האפשר.

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
מכין פופקורן, זה יהיה מעניין.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
התרגום לפי האנגלית הרצוצה שלי הוא די פשוט..
נסה ככל האפשר לחבר את כל המערכת לאותו שקע, או לפחות לשקעים הקרובים אחד לשני ככל האפשר.
זה בדיוק מה שאני הבנתי מהכתבה. ואבן שושן בראש אחד איתי.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הכוונה היא לחבר את כל המכשירים לאותו קו הזנה שנמצא בחדר . כלומר קח שקע אחד וממנו תחבר מפצל שיחבר את כל המערכת . זה במקום לפצל את המערכת על כל מיני שקעים נוספים שיש בחדר. הסיבה העיקרית שלו , שכל המערכת תשב על אותה נקודת אדמה.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
הכוונה היא לחבר את כל המכשירים לאותו קו הזנה שנמצא בחדר . כלומר קח שקע אחד וממנו תחבר מפצל שיחבר את כל המערכת . זה במקום לפצל את המערכת על כל מיני שקעים נוספים שיש בחדר. הסיבה העיקרית שלו , שכל המערכת תשב על אותה נקודת אדמה.
בדיוק כך.
והשאלה היא האם זה נכון מחינה מעשית ולמה?
וכל זאת בהנחה שאין על הקו הסתעפות למקרר או מזגן.

דבר נוסף - הומלץ לי להגדיל את קו החשמל לסט מ - 1.5 קוודרט ל- 2.5.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור