רזונטורים Acoustic Revive QR8

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
רוצה לחלוק איתכם חווית השימוש ברזונטורים QR8 של Acoustic Revive (יבואן - מאסטרו אודיו). מדובר בכפתורים קטנים מקוורץ, אותם מדביקים על רכיבי המערכת ו/או על מדפים של סטנד. עד כמה שאני מבין, הרזונטורים מדכאים מיקרו ויברציות של רכיבי המערכת ו"משחקים בליגה של שיכוך". אפקט הרזונטורים הוא מצטבר: הוספה לרכיב נוסף של המערכת גורמת לשיפור נוסף בסאונד. אצלי כעת מודבקים 18 כפתורים, כמעט על כל רכיבי המערכת (מגבר, פרה, פטפון, פילטר חשמל, רגנרטור, DAC; על דרגת פונו - לא הלך). התחלתי מהמגבר, איתרתי את מיקום הכפתורים שנתן שיפור מיטבי, אח"כ עברתי לשאר הרכיבים. התהליך התפרש על מספר ימים, כדי לתת לאוזניים להתרגל לשינויים שהיו אחרי "שדרוג" של כל אחד מהרכיבים.

זה היה שדרוג הכי זול (הכפתורים עולים גרושים) והכי מרשים בהיסטורית השדרוגים שלי. ה"קפיצה" בשיפור הסאונד שהתקבלה אחרי הדבקת כל הכפתורים הייתה משמעותית יותר משיפור שנתן כל שדרוג בעבר (כולל השדרוגים בעשרות אלפי שקלים). האם זה אומר שאפשר לקחת מערכת פושטית, לכסות אותה בכפתורי הרזונטורים ולקבל סאונד במיליון דולר? וודאי שלא. זה רק מביא למסקנה שאף מערכת - טובה ככל שתהיה - לא תוכל להיפתח בהיעדר שיכוך/דיכוי ויברציות טובים. והרזונטורים של Acoustic Revive כנראה עושים את העבודה טוב מאד.

במה חל השיפור?

1. ניקיון הצליל. החלפתי כבר מספר מערכות בשלמותן, ותמיד היה חספוס (ואך עיוותים) בקול סופרן. החספוס היה מורגש קלות גם בצליל כלי הקשת. בכל שדרוג המצב הלך והשתפר - אבל לא חלף. החלטתי שהבעיה היא בחדר - אז זהו, לא חדר ולא בטיח. הלך החספוס. הצליל נהיה מאד חלק - ויחד עם זאת, עלתה הרזולוציה.
2. גודל הבמה. לא שהיו לי בעיות עם במה תלת מימדית - אבל עדיין לא יכול לעקל את גודל הבמה שקיבלתי. הגבולות פשוט נעלמו. הסאונד לא מתחיל ולא נגמר בשום מקום - הוא בכל מקום.
3. באס התעצם ונהיה יותר מדויק.

כמה הערות:

1. לסט הרזונטורים מצורף עלון עם המלצות למיקום הכפתורים. באופן מפתיע, ההמלצות לא קולעות - או שמתקבל שיפור של "בערך", או בכלל יש ירידה באיכות הסאונד. מה שגיליתי - ברוב המקרים התוצאה המיטבית מתקבלת בהדבקת כפתורים על המכסה העליון של רכיב, בקצוות קו אמצעי דמיוני העובר במקביל לחזית הרכיב, במרחק של 3-4 מ"מ מהצדי הרכיב (ראו תמונה). יוצא מן הכלל אצלי - פטפון, עבורו המלצת היצרן קלעה.
2. במדפי הסטנד לא גיליתי חוקיות: על מדף של דרגת פונו הכפתור במרכז התאים בול, ובמדף הפטפון - דווקא ליד המנוע (הדבקה על המנוע עצמו גרמה להרעה בסאונד, ניסיתי במקומות שונים על גוף המנוע).
3. הדבקת כפתורים במקומות לא מתאימים תקלקל סאונד, לכן צריך לחפש ולבדוק בסבלנות.
4. מספר יתר של הכפתורים במערכת הופכת סאונד לחד ולא נעים לאוזן.

ולסוף, עוד "גדג'ת" - גם מבית Acoustic Revive: פילטרים חשמל FCS8 שמולבשים על כבלי חשמל של מכשירים בדירה (לא של המערכת!). זה סוג של "פיין טיונינג", נותנים שיפור שמיע - אבל לא מהפך כמו הרזונטורים. אצלי שיפרו במקרר, אבל קלקלו במחשב אודיו. המחשב מחובר לחשמל באמצעות כבל מאריך, ודווקא הלבשה על כבל המאריך נתנה שיפור... בסט יש 4 זוגות פילטרים (פריטים) במידות שונות, בכל מכשיר ובכל מקום צריך לנסות את כל אחת מהמידות (יתכן שמידה אחת משפרת, ואחרת - מקלקלת).

תמונות מצורפות

• Controller.jpg
    Controller.jpg
    KB 140.6 · צפיות: 146

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יצרן מעולה עם מוצרים אדירים. השתמשתי בכמה רכיבים שלהם עד שעברתי לבית החדש. מה שהם עשו למערכת שלי בבית הקודם, היה משהו שקשה לתאר במילים.

יופי של פוסט!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחד הדברים הכי לא מובנים עבורי.
תיקון של החדר או תיקון של הציוד.
כנראה שצריך את שניהם, אבל כדאי בראשית שהמערכת תהייה מטופלת מבחינת העמדה וחשמל.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כנראה שצריך את שניהם, אבל כדאי בראשית שהמערכת תהייה מטופלת מבחינת העמדה וחשמל.
זה בהחלט נכון. ככל שרמת המערכת גבוהה יותר, המערכת יותר מאוזנת והרכיבים שלה (כולל הכבילה) מתואמים יותר - כך התוספות כמו הרזונטורים יותר משפיעות על סאונד. אני הגעתי למסקנה שדיכוי מיקרו ויברציות/רזוננסים, אקוסטיקה וחשמל תורמים לפחות 50% (ואף יותר) לסאונד המערכת.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
זה היה שדרוג הכי זול (הכפתורים עולים גרושים) והכי מרשים בהיסטורית השדרוגים שלי. ה"קפיצה" בשיפור הסאונד שהתקבלה אחרי הדבקת כל הכפתורים הייתה משמעותית יותר משיפור שנתן כל שדרוג בעבר (כולל השדרוגים בעשרות אלפי שקלים).

אחרי משפט כזה מיד עלתה לי האסוציאציה של הכובע של שרוליק

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחרי משפט כזה מיד עלתה לי האסוציאציה של הכובע של שרוליק
בשביל מה אתה צריך אסוציאציות, פשוט תרים את העיניים למעלה.
אתה כנראה מהנדס שהידע התאורתי הורס לו את הדימיון וההבחנה למציאות, שאינה נשענת על נוסחאות ותאוריה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
בשביל מה אתה צריך אסוציאציות, פשוט תרים את העיניים למעלה.
אתה כנראה מהנדס שהידע התאורתי הורס לו את הדימיון וההבחנה למציאות, שאינה נשענת על נוסחאות ותאוריה.

אני לא מהנדס (ואשתי לא אשת מהנדס)
אין לי תיאוריות בנושא, אינני הוזה ואני מבחין בין דמיון למציאות.
אני יכול לקבל ולהבין שהכפתורים "עשו לו טוב"..
אבל המשך המשפט המקורי ....בעייתי (ולו רק מהצד הכלכלי)..

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אבל המשך המשפט המקורי ....בעייתי (ולו רק מהצד הכלכלי)..
יש לך בעיה כי אתה לא קורא עד הסוף:
האם זה אומר שאפשר לקחת מערכת פושטית, לכסות אותה בכפתורי הרזונטורים ולקבל סאונד במיליון דולר? וודאי שלא. זה רק מביא למסקנה שאף מערכת - טובה ככל שתהיה - לא תוכל להיפתח בהיעדר שיכוך/דיכוי ויברציות טובים. והרזונטורים של Acoustic Revive כנראה עושים את העבודה טוב מאד.
ברור שהרזונטורים "רק" איפשרו למערכת לממש עד הסוף את הפוטנצליאל שהיה טמון בה. כל השדרוגים הקודמים הכשירו את הקרקע, ופתאום כל מה שהיה סמוי התפרץ תודות הרזונטורים - לכן הקפיצה הייתה בסדר גודל שלא חוויתי לפני. אני חוזר ואומר - אקוסטיקה, דיכוי ויברציות וחשמל = יותר מ-50% של סאונד.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
רוצה לחלוק איתכם חווית השימוש ברזונטורים QR8 של Acoustic Revive (יבואן - מאסטרו אודיו). מדובר בכפתורים קטנים מקוורץ, אותם מדביקים על רכיבי המערכת ו/או על מדפים של סטנד. עד כמה שאני מבין, הרזונטורים מדכאים מיקרו ויברציות של רכיבי המערכת ו"משחקים בליגה של שיכוך". אפקט הרזונטורים הוא מצטבר: הוספה לרכיב נוסף של המערכת גורמת לשיפור נוסף בסאונד. אצלי כעת מודבקים 18 כפתורים, כמעט על כל רכיבי המערכת (מגבר, פרה, פטפון, פילטר חשמל, רגנרטור, DAC; על דרגת פונו - לא הלך). התחלתי מהמגבר, איתרתי את מיקום הכפתורים שנתן שיפור מיטבי, אח"כ עברתי לשאר הרכיבים. התהליך התפרש על מספר ימים, כדי לתת לאוזניים להתרגל לשינויים שהיו אחרי "שדרוג" של כל אחד מהרכיבים.

זה היה שדרוג הכי זול (הכפתורים עולים גרושים) והכי מרשים בהיסטורית השדרוגים שלי. ה"קפיצה" בשיפור הסאונד שהתקבלה אחרי הדבקת כל הכפתורים הייתה משמעותית יותר משיפור שנתן כל שדרוג בעבר (כולל השדרוגים בעשרות אלפי שקלים). האם זה אומר שאפשר לקחת מערכת פושטית, לכסות אותה בכפתורי הרזונטורים ולקבל סאונד במיליון דולר? וודאי שלא. זה רק מביא למסקנה שאף מערכת - טובה ככל שתהיה - לא תוכל להיפתח בהיעדר שיכוך/דיכוי ויברציות טובים. והרזונטורים של Acoustic Revive כנראה עושים את העבודה טוב מאד.

במה חל השיפור?

1. ניקיון הצליל. החלפתי כבר מספר מערכות בשלמותן, ותמיד היה חספוס (ואך עיוותים) בקול סופרן. החספוס היה מורגש קלות גם בצליל כלי הקשת. בכל שדרוג המצב הלך והשתפר - אבל לא חלף. החלטתי שהבעיה היא בחדר - אז זהו, לא חדר ולא בטיח. הלך החספוס. הצליל נהיה מאד חלק - ויחד עם זאת, עלתה הרזולוציה.
2. גודל הבמה. לא שהיו לי בעיות עם במה תלת מימדית - אבל עדיין לא יכול לעקל את גודל הבמה שקיבלתי. הגבולות פשוט נעלמו. הסאונד לא מתחיל ולא נגמר בשום מקום - הוא בכל מקום.
3. באס התעצם ונהיה יותר מדויק.

כמה הערות:

1. לסט הרזונטורים מצורף עלון עם המלצות למיקום הכפתורים. באופן מפתיע, ההמלצות לא קולעות - או שמתקבל שיפור של "בערך", או בכלל יש ירידה באיכות הסאונד. מה שגיליתי - ברוב המקרים התוצאה המיטבית מתקבלת בהדבקת כפתורים על המכסה העליון של רכיב, בקצוות קו אמצעי דמיוני העובר במקביל לחזית הרכיב, במרחק של 3-4 מ"מ מהצדי הרכיב (ראו תמונה). יוצא מן הכלל אצלי - פטפון, עבורו המלצת היצרן קלעה.
2. במדפי הסטנד לא גיליתי חוקיות: על מדף של דרגת פונו הכפתור במרכז התאים בול, ובמדף הפטפון - דווקא ליד המנוע (הדבקה על המנוע עצמו גרמה להרעה בסאונד, ניסיתי במקומות שונים על גוף המנוע).
3. הדבקת כפתורים במקומות לא מתאימים תקלקל סאונד, לכן צריך לחפש ולבדוק בסבלנות.
4. מספר יתר של הכפתורים במערכת הופכת סאונד לחד ולא נעים לאוזן.

ולסוף, עוד "גדג'ת" - גם מבית Acoustic Revive: פילטרים חשמל FCS8 שמולבשים על כבלי חשמל של מכשירים בדירה (לא של המערכת!). זה סוג של "פיין טיונינג", נותנים שיפור שמיע - אבל לא מהפך כמו הרזונטורים. אצלי שיפרו במקרר, אבל קלקלו במחשב אודיו. המחשב מחובר לחשמל באמצעות כבל מאריך, ודווקא הלבשה על כבל המאריך נתנה שיפור... בסט יש 4 זוגות פילטרים (פריטים) במידות שונות, בכל מכשיר ובכל מקום צריך לנסות את כל אחת מהמידות (יתכן שמידה אחת משפרת, ואחרת - מקלקלת).

היי ויטלי יש לי שאלה. האם הרזונטור הוא מחומר מלאכותי או טבעי?

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לפי AR, הרזונטורים עשויים מקוורץ. ממשיך לשחק איתם - דבר מדהים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
יצא לי לשחק עם רכיבים מהסוג הנל ועם דברים דומים.
מחברים, מדליקים, ואז יש וואו...
אם עוזבים את זה וחיים עם זה כמו שזה אז זה באמת משפר.
הבעיה היא ברגע שאתה מתחיל לחפור ולחפש מה עומד מאחורי זה, מוריד תוך כדיי שמיעה, ומחזיר... מגלים שאין שום וואו, זה נשמע בדיוק אותו הדבר גם בלי, פתאום שמים לב שאין שום הבדל, זה טוויק למוח ש מסבר שזה גם עובד בצורה מופלאה , זה כמו כבלים וכו.
מאחל לך שעות רבות של האזנה איכותית, ו עצה שלי, אל תשחק איתם, פשוט תשים וזהו.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
הבעיה היא ברגע שאתה מתחיל לחפור ולחפש מה עומד מאחורי זה, מוריד תוך כדיי שמיעה, ומחזיר... מגלים שאין שום וואו, זה נשמע בדיוק אותו הדבר גם בלי, פתאום שמים לב שאין שום הבדל, זה טוויק למוח ש מסבר שזה גם עובד בצורה מופלאה , זה כמו כבלים וכו.
נראה לי שאתה סותר את עצמך.
מצד אחד אתה אומר שחיברת כל מיני טוויקים וקיבלת וואוו ואחר כך אתה אומר שאם אתה מוריד ומחזיר תוך כדי נגינה, אתה לא שומע שום וואוו…
ויטאלי אמר בפירוש שצריך לבדוק מקומות ולא בכל מקום זה וואוו.
יכול להיות גם מצב שאתה לא שומע שזה עושה משהו ולכן אתה פוסל את זה. מהניסיון שלי הדברים האלה עושים ועושים וכמובן גם יכולים לקלקל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מילים כדורבנות.
לא הבנתי דבר...:rolleyes:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
מילים כדורבנות.
לא הבנתי דבר...:rolleyes:

פירוש:
הרכיב משפיע רק בדמיון של המשתמש. מקם אותו, קבל את הקיק הפסיכולוגי וכל עוד לא תנסה להבין מה קורה תמשיך להינות מהדמיונות שלך וכולם יהיו מרוצים.

אישית אני לא מקבל את זה (גם מבלי להתנסות במוצר הספציפי), כיוון שבלא מעט מהפעמים בהן סברתי כי כלל הזולת שוגה מלבדי, נוכחתי בסוף שלא בהכרח זה היה המצב.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
המוצר היחיד שאתם יכולים לקבל ממנו וואו אם יש או אין משככים זה פטיפון (אולי גם cd)
כמובן הרמקולים חייבים להיות מבודדים מהרצפה כמה שיותר
כל רכיב אחר בשרשרת גם אם יש כאלו שטוענים ששומעים הבדל אם או בלי שיכוך זה לא יכול להיות בחיים הבדל דרמתי

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כל רכיב אחר בשרשרת גם אם יש כאלו שטוענים ששומעים הבדל אם או בלי שיכוך זה לא יכול להיות בחיים הבדל דרמתי
כמה שאתה טועה... המכור שלי הוא פטפון, כבר שנים. עברתי דרך ערוכה, מפטפון בסיסי לפטפון ברמה די גבוהה שיש לי כעת (עם 4 הפטפונים נוספים בדרך). לכן יכול לומר לך בוודאות - שיכוך והעמדה נכונה הם קריטיים במיוחד במקרה של פטפון (וגם הכי קשים ליישום האופטימלי במקרה זה). ואם אתה אומר שיש לך "wow" מפטפון העומד על שידה מזדמנת - סלח לי, אני לא קונה את זה (רק שכנוע עצמי ותו לא). כי אני יודע טוב מאד כיצד נשמע פטפון בתנאים אלה, במיוחד במוסיקה קלאסית (והוא נשמע ח..א). לכן במקום להתבצר בעמדתך, תתחיל ללמוד את החומר ולנסות - מבטיח לך הפתעה רבה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
המוצר היחיד שאתם יכולים לקבל ממנו וואו אם יש או אין משככים זה פטיפון (אולי גם cd)
כמובן הרמקולים חייבים להיות מבודדים מהרצפה כמה שיותר

לא כל שינוי זה הבדל דרמטי אבל כאשר מצרפים מספר שינויים שכל אחד מהם הוא לא דרמטי מקבלים שינוי בהחלט מובחן שכאשר מוציאים אותם מהסטאפ אז מגלים עד כמה הם משפרים וגורמים לך לרצות להאזין עוד ועוד.

ברמות הגבוהות של סטאפ תבחין כמעט בכל שינוי שתעשה.
המינוח "דרמטי" הוא סוביקטיבי ובלתי מדיד וככל שאיכות הסטאפ עולה אתה לא מצפה לשינויים דרמטיים אלא אם מחליפים רכיב מאוד יסודי בסטאפ, למשל רמקולים או הגברה.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ויטאלי, הוא דווקא ציין את הפטיפון כאחד המכשירים שלשיכוך יש השפעה משמעותית אז אתם אומרים את אותו דבר....

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כמה שאתה טועה... המכור שלי הוא פטפון, כבר שנים. עברתי דרך ערוכה, מפטפון בסיסי לפטפון ברמה די גבוהה שיש לי כעת (עם 4 הפטפונים נוספים בדרך). לכן יכול לומר לך בוודאות - שיכוך והעמדה נכונה הם קריטיים במיוחד במקרה של פטפון (וגם הכי קשים ליישום האופטימלי במקרה זה). ואם אתה אומר שיש לך "wow" מפטפון העומד על שידה מזדמנת - סלח לי, אני לא קונה את זה (רק שכנוע עצמי ותו לא). כי אני יודע טוב מאד כיצד נשמע פטפון בתנאים אלה, במיוחד במוסיקה קלאסית (והוא נשמע ח..א). לכן במקום להתבצר בעמדתך, תתחיל ללמוד את החומר ולנסות - מבטיח לך הפתעה רבה.
לא הבנת אותי
במקרה של פטיפון יש הבדל משמעותי - זה ברור
התכוונתי להגיד שחוץ מפטיפון ומרמקולים כל יתר הרכיבים שתשכך לא יכולים לתת הבדל של wow

כלומר אם אשכך או לא את הפונו לדוגמא - אני לא אשמע הבדל ואם מישהו שומע , לא אתווכח איתו אבל זה בטח לא הבדל של wow

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא הבנת אותי
במקרה של פטיפון יש הבדל משמעותי - זה ברור
התכוונתי להגיד שחוץ מפטיפון ומרמקולים כל יתר הרכיבים שתשכך לא יכולים לתת הבדל של wow

כלומר אם אשכך או לא את הפונו לדוגמא - אני לא אשמע הבדל ואם מישהו שומע , לא אתווכח איתו אבל זה בטח לא הבדל של wow
ודבריך נסמכים על תאוריה או על בדיקה מעשית במספר מערכות?
בתאוריה אני יכול להסכים איתך (גם ככה לא מבין דבר בתאוריה).
באופן מעשי, יש הבדל משמעותי בסאונד בשיכוך מגברים, קדם מגברים ובמיוחד ספקי כוח.
אפילו שיכוך של ראוטר עושה הבדל שמיע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור