קניית מצלמה

Sonia

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
צהריים טובים,
אני מעוניינת לרכוש מצלמה למטרת צילום ציפורים (עד 1,800 ש"ח).
בתור התחלה (כצפרית וכצלמת), המליצו לי על Canon Sx50 או על Canon Sx60.
מה דעתכם?
כמובן שאם יש לכן המלצות נוספות, אשמח לשמוע.
תודה,
סוניה

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
צילום ציפורים זו חתיכת משימה לא פשוטה.
יש,לציפורים,נטייה לברוח איך שאנחנו מתקרבים אליהן וזה אומר שכדי "לתפוס" ציפור במצלמה צריך עדשת זום.

הרצוי הוא משהו שרחוק מאוד מהתקציב שצויין ואם להתייחס לתקציב כסביבה שבה את מוכנה להשקיע אז הרצוי לא שם.

לגבי המצוי: אני חושב,וזה רק אני,ששתי המצלמות שציינת הן לא משהו שבסופו של יום לא תמצאי את עצמך מצלמת תמונות איכותיות ומענינות וגם מגיעה מהר מאוד לקצה גבול היכולת האופטחת שלהן.

אני מבין,מהפוסט,שאיך לצפות בציפורים את יודעת אבל לצלם אותן זה כבר משהו אחר אם כי עניין המרחק והצורך להקריב,אופטית,את הציפור אליך נשאר בעינו.

אני רוצה לזרוק עוד נושא,למחשבה,חעניין צילום ציפורים: בגלל האופי של בעל הכנף הזה הסכוי לתפוס ציפור בשוט אחד הוא די נמוך. כדי לקבל תמונה טובה מענינת ויחודית צריך מצלמה שיודעת לקחת כמה צילומים ברצף,עם מערכת פוקוס טובה וגם עדשה,כאמור. כמובן שאין הכרח ואפשר,עם המון סבלנות ולפעמים גם מזל,לצלם תמונה אחת של ציפור אחת וכו אבל זה לא מבטיח....תוצאות.

עוד עניין לשקול הוא נושא המשקל. בעולם הרצוי סט לצילום ציבורים שוקל כמה קילו טובים וזה משהו שצריך לקחת בחשבון ולהתפשר בהתאם. גם בעולם המצוי עדיין לא מדובר בסט קליל ביד ושוב,גם את זה צריך לקחת בחשבון.

אני מציע לחשוב שוב פעם בעניין התקציב והיכולת להעלות אותו כי בסוגה הזו צריך עדשות זום שלא זולות,גם לא הפשוטות שביניהן,וגם גוף של מצלמה שיכול להתמודד עם הסוגה הזו - ואז לעשות את הפשרה בין הרצוי למצוי.

מנחם

נערך לאחרונה ב:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
שלום סוניה,
עברתי פה לרגע וראיתי שלא קיבלת המלצה ספציפית לצילום ציפורים בתקציב הנקוב.
אישית במגבלה שהצבת וזו כמובן פשרה, הייתי הולך על מצלמת ניקון P900
הזום שלה מדהים ובתנאי תאורה טובים, תוכלי לצלם בצורה נאותה ואפילו תיהני מהתוצאות [בחלק מהתמונות]

דניאל יעקב

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
בטח כבר קנית. אם לא אז תשומת לבך לתגובה הראשונה. דגש על יכולת צילום ברצף. כמובן עדשה תואמת.
להבנתי התקציב של הוא שליש מהמינימום הרצוי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור