קניית מצלמה למתחיל

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם
אף פעם לא הייתה לי מצלמה ואין ניסיון בתחום.
אני מעוניין לקנות מצלמה לשימוש אישי חובבני בלבד בעיקר צילום משפחה/אנשים וקצת קצת נופים ומקומות יפים.
התקציב שלי כרגע הוא 1500, מצלמה + עדשה.
ממה שקראתי והבנתי זה ממש קצת וכנראה שלא מספיק.
1. האם יש בכל זאת משהו מומלץ במכיר הזה?
2. אולי לקנות מצלמה ביד 2 במחיר הזה זה פיתרון יותר נכון ואפשרי?
אם כן אשמח להמלצות ולעזרה בנושא.

תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התקציב הזה באמת קצת נמוך ולא הייתי ממליץ להתחיל לרכוש ציוד במחיר זה. אם אפשר לעלות ל 2000₪ לפחות או אפילו יותר זה משנה לגמרי את המבחר.
ציוד יד שנייה זה רעיון טוב, אבל צריך למצוא אותו למי שלט מבין בתחום זה קשה אפילו יותר.
אני ממליץ בשלב זה להמשיך לצלם עם הטלפון ואם אפשר לחסוך לקצת יותר כסף.

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן
תודה רבה על העזרה.

לגבי התקציב, יש לי אפשרות לעלות ל 2000 ש"ח לדעתך אפשר למצוא משהו שיענה לי על הצרכים?

מצלמת הפלאפון אינה נותנת לי את המובקש, בכל זאת היא מוגבלת באיכות שלה. (ועוד ששמירה על פלאפונים אינה הצד החזק שלי )

יד 2 קצת מפחיד אותי, אין לי שום ידע וניסיון כל שאני יכול לקנות חתול בשק.. מעדיף שלי.
וגם תמיד יותר כיף לקנות משהו חדש.

2000 שח למצלמה חדשה יש מה לדבר?

ברור שזה פחות ממצלמה ב 5000 אבל כרגע זה התקציב שאני יכול לאפשר לעצמי.
בעז"ה עוד כמה שנים שיהיה לי את היכולת והמשאבים וכמובן עוד ידע וניסיון אשדרג את המצלמה למשהו יותר איכותי ומקצועי.

תודה רבה רבה ושבת שלום

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בתקציב הזה התמורה הטובה ביותר לכסף היא ה A6000 של סוני. ואני יכול להגיד עליה רק בשיבחה ......
מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קשה לי להמליץ על סוני A6000 בגלל שעדשת הקיט ממש בנונית ועדשות אחרות יהיו יקרות.
בתקציב הזה ניתן לרכוש פוג'י X-T100 עם עדשת קיט שיש לה עדשת קיט לא רעה ואיכות תמונה מעולה, אבל מערכת פוקוס בסיסית.

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הבנתי.. אנסה לקרוא וללמוד על סוגי המצלמות האלה.

אני מבין גם שהמלצתכם זה ללא מראה.
יש סיבה?

canon/nikon אין משהו שיכול להתאים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות העולם הולך לכיוון של ללא מראה והיות עבור הרוב שמצלמים עם הטלפון מצלמות אלו יהיו בחירה נכונה וטבעית יותר. הן גם קטנות וקלות יותר, כך שקל לי להמליץ על הכיוון הזה.
לניקון וקנון יש מצלמות ללא מראה, אבל הן עדיין לא ברמה של המתחרים.
ניקון יש רק מצלמה אחת שהיא עם מגוון עדשות קטן והיא יקרה מה מקציב שלך.
למרות שקנון כבר כמה שמיים התחום של ללא מראה ויש מספר מצלמות לא רעות, אבל הן לא ברמה של פוג׳י באיכות התמונה ובאיכות העדשות.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
בהמשך למה שאמר @carmi :

לקנון יש את ה M50 בטווח התקציב אבל זו חיה קצת בעיתית. בצד של הוידאו ה M50 לא באה בחשבון,בטח לא לצד הסוני והפוג'י שהוזכרו פה. בצד של תמונות סטילז כבר יכולה להיכנס לתחרות על לב הצרכן בתקציב הזה.

הבעד: מסך מתכונן,תפריטי תפעול מהטובים בקטגוריה ופוקוס שני רק לסוני ולא במרחק רב.
הנגד: הוידאו איום ונורא. למצלמה הזו תבריג משל עצמה ורק בהקעה נוספת במתאם היא פתוחה לעושר הגדול של זכוכת מבית קנון וגם של צד ג. תמונות באיזו גבוה (תנאי תאורה) לא ברמה של המתחרות שהוזכרו.

אז: הקנון יכולה להיכנס לתחרות על ליבו של הצרכן שפה אבל ברשימת השלוש הייתי שם אותה במקום השלישי בלבד.
אופציה נוספת,שלא הועלתה פה,היא ה Olympus OM-D E-M10 Mark III.
מבלי להכנס למפרט טכני במצלמה הזו היא בעלת החיישן הקטן בחבורה,חיישן מיקרו 4/3.

הבעד: עקומת לימוד בתפריטי ההפעלה טובה מאוד,מתקרבת,יותר,לצד של קנון. עושר של עדשות כולל צד ג ובמחירים די שפויים.איכות תמונות ישר מהמצלמה קצת פחות מתחת לפוג'י ולסוני שהוזכרו כאן אבל לא משהו לפסול אותה בגללו על הסף.

הנגד: עדשת הקיט לא משהו בכלל. בצילום בתנאי תאורה ירודים ידה על התחתונה בגלל החיישן הקטן יותר.פוקוס בשיטה שונה לגמרי מזה של סוי,קנון ופוג'י ולא מהמבריקים בשוק.

למה בכל זאת? כי זו המצלמה היחידה בטווח המחיר הזה,וגם די הרבה מעליו,שיש לה מייצב על החישן IBIS ולא הייתי מקל ראש בתכונה הזו.
אני חושב,וזה רק אני,שהפנסוניק הזו נותנת תמורה טובה מאוד למחיר,האקו סיסטם של אולימפוס פנסנוק ולייקה ועוד נותן מגוון גדול מאוד של עדשות ולא מעט מהן טובות מאוד ובמחירים די שפויים. נכון,פותח הפוסט מדבר על צילום משפחה וחברים ובד"כ זה נעשה בבית ובבית יש בעית אור והפנסוניק יכולה להגיע למקומות שבהן היא חלשה מאוד אבל אני לא בטוח שזו מכשלה שפוסלת את המצלמה הזו בטח לא למשהו שרק נכנס לתחום הזה.

וידאו,הוא לא אמות המידה שהציב פותח הפוסט. אבל:לכל המצלמות שהוצגו פה יש וידאו ומאחר ויש אז גם,יש סכוי שישתמשו בו. ובעניין הזה האולימפוס עולה על כל השאר וביתרון גדול.

אז: ארבעת המצלמות נמצאות בטווח התקציב של פותח הפוסט ומשכך: מצרף כמה רשימות דרוג,להלן:

רשימת דרוג רק לסטילס:
1. הסוני.
2. הפוג'י
3. הקנון
4.האולימפוס.

רשימת דרוג לסטילס וגם קצת וידאו:
1.האולימפוס
2.הפוג'י
3.הסוני
4.הקנון

רשימת דרוג לפי איכות הפוקוס:
1.הסוני
2.הקנון
3.האולימפוס
4.הפוג'י

רשימת דרוג לפי היצע העדשות באקו סיסטם (ללא מתאם):
1.הסוני
2.האולימפוס
3.הפוג'י
4.הקנון

רשימת דרוג לפי איכות תמונה ישר מהמצלמה:
1.הפוג'י
2.הסוני
3.האולימפוס
4.הקנון

רשימת דרוג לפי עקומת הלימוד ש תפעול המצלמה:
1.הקנון
2.האולימפוס
3.הפוג'י
4.הסוני

רשימת דרוג לפי איכות העינית:
1.האולימפוס
2.הקנון
3.הפוג'י
4.הסוני

רשימת דרוג לפי מסך מתכוונן:
1.הקנון
2.האולימפוס
3.הפוג'י
4.הסוני

רשימת דרוג לפי מיצב בגוף המצלמה:
1.האולימוס
לשאר - אין ולא נכנסות לרשימה זו.

כל המצלמות האלה לא ממש מצטיינות בחיי סוללה ויספיקו ל 300-400 תמונות עד שהסוללה מתרוקנת.

ההבדל בין "רשימת דרוג רק לסטילס:" לבין "רשימת דרוג לפי איכות תמונה ישר מהמצלמה:" הוא בכך שכאשרמצלמים במצד ידני מלא או חלקי איכות התמונה והיכולת לשלוט בפרמטרים שלה משתנה בין המצלמות. הרשימה הראשונה מתייחסת לשימוש מתקדם והשנייה לצילום ישר מהמצלמה במצב פול אוטו.

מנחם

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה לגבי canon eos 250D?
קבלתי המלצה גם עליה..

עם עדשת הקיט כמובן.. כרגע לא יותר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@Aviell

אם מסתכלים בצד הדרישות שלך והידע שלך ובצד השני במגבלת התקציב:אני בעד הסט הזה של 250D ועדשת הקיט.

לגבי ה 250D: זו מצלמה ברמת הכניסה של קנון וככזו היא לא רעה. אני משתמש באחות הזקנה שלה ה 1000D (יצורה כבר הופסק מזמן אבל הנתונים שלה זהים למעט מעבד התמונה העדיף ה 250D) והיא עושה עבודה לא רעה אבל,מאחר,ויש לי מצלמות "קצת" יותר מתקדמות של קנון,ומאחר ואני קצת יותר מנוסה ממך אני כן נתקל בגבולות היכולת שלה. אבל זה רק אני.

בצד השימושי ומניסיון אמפירי,עם האחות הזקנה כאמור,המצלמה הזו היא מקום טוב להתחיל איתו.

עדשת הקיט של קנון היא ממש לא העיפרון המחודד בקלמר של קנון. אם אפשר למתוח את התקציב עוד קצת אז הייתי ממליץ על המצלמה הזו ועל ה 17-50 של סיגמא ועוד מתיחה עם ה 17-70 של סיגמה שיש לי איתה ניסיון מעולה גם הקנון הזקנה,גם בקנונים היותר חדשות ומתוחכמות וגם בסוני.

עדיין בעניין מתיחת התקציב הייתי ממליץ לך על הסט של ה 250D עם עדשת הקנון EF-S 18-135mm IS STM שמחירה,פלוס מינוס,כמו ה 17-50 של סיגמא וביחד הסט הזה לא רע בכלל ולדעתי מתאים לצרכים והידע שלך.

בסוף הפוסט אצרף כמה תמונות של ה 1000D (האחות הזקנה של ה 250D) ועם עדשת ה 18-135 של קנון ותשפוט בעיניך.

עוד משהו על עדשת הקיט,ומניסיון אמפירי: העדשה הזו ממש לא העיפרון המחודד בקלמר של קנון ומחירה הוא פרי של איכות אופטית לא משהו ויצור במספרים ענקיים. עבדתי איתה לא מעט זמן ולמדתי בעזרתה...המון. כן אפשר ללמוד את מגבלות העדשה ולהוציא ממנה קומפוזציות ותמונות עם סיפור,לא רעות בכלל.
כאשר עולים בסולם הידע הניסיון ומתחילים להשתמש בסט לבטוי אישי,מגיעים למגבלות העדשה והיא עושה את שלה,ויחד עם קצת חיסכון כספי,מתקדמים הלאה לעדשה טובה יותר ושמשרתת טוב יותר את הצלם ואת מה שהוא רוצה להביע.

מנחם.

גלוי נאות: התמונות עברו פיתוח בלייטרום בלבד.

תמונות מצורפות

• _MG_0002 Olga May 15th 2020.jpg
    _MG_0002 Olga May 15th 2020.jpg
    KB 77.9 · צפיות: 119
  • _MG_0006 Olga May 15th 2020.jpg
    _MG_0006 Olga May 15th 2020.jpg
    KB 129 · צפיות: 127
  • _MG_0016 Olga May 15th 2020.jpg
    _MG_0016 Olga May 15th 2020.jpg
    KB 94.5 · צפיות: 116
  • _MG_0030 Olga May 15th 2020.jpg
    _MG_0030 Olga May 15th 2020.jpg
    KB 146.3 · צפיות: 122

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
@carmi
אשמח ממש גם לתגובתך!

הבנתי אותך.
מתיחת התקציב לא אפשרית כרגע (עוד שניה כבר נקרע הכיס מרוב שמתחתי אותו ;))

אז אם אתה אומר שעדשת הקיט של הקנון לא משהו בכלל אז למסקנה עדיף באמת ללכת הסוני (או הפוגי) עם עדשת הקיט וזהו?

אני קצת קצת מבולבל (מחילה על החפירות, מחר אני הולך לקנות ואז אפסיק לחפור)

חשוב לי להבין את ההבדל בין המצלמות ללא מראה ברמת הכניסה עם עדשת קיט לעומת מצלמות dslr ברמת הכניסה עם עדשת הקיט.
1. מה יותר קל לתפעול סוני / הפוגי / dslr(כמובן שנכנס לתקציב ולדרישות)? והאם הפערים משמעותיים?
2. איפה אצליח להוציא איכות תמונה יותר טובה ובקלות? (בהתחשב בניסיון שאין לי וידע יותר מידי) והאם הפערים משמעותיים?

המצלמות ללא מראה ברמת הכניסה יותר יקרות אך יתנו תוצאות יותר טובות? (ברמת הקיט)
ולכן עדיף אותן אם אני לא חושב על לשדרג את הציוד?
כמובן שעם הזמן אלמד ואתקדם.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היתרון של מצלמות ה DSLR שברמת הכניסה הן זולות יותר ממצלמות ללא מראה וגם יש להן מבחר עדשות מעולה שהללא מראה עדיין לא שם.

כך שמצלמה ללא מראה עם עדשת צריך להתפשר על עדשת קיט ויש דגמים עם קיט לא רעה כמו של פוג'י.
מצלמות DSLR אפשר כבר לחשוב על עדשה קצת יותר טובה בתקציב של 3000 ש"ח, מה שיהיה קשה לקבל גם בתקציב זה במצלמות ללא מראה עם עדשה שהיא לא קיט.

מעבר לכך הפרוט של מנחם מאוד יפה ואני מסכים איתו בניתוח הזה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אם לא מסובך להחליט עד כה אז עכשיו,נסבך את המסובך.

אם ההחלטה לקנות מצלמה זו או אחרת מבוססת רק על עדשות הקיט אז:לפוג'י,סוני וקנון אין מה להציע. מבין השלוש עדשת הקיט של הפוג'י נחשבת לטובה יותר מהשתיים של האחרות,אבל זו ההחלטה הפחות חשובה.

עכשיו,אתה צריך לעצור רגע,לחשוב,ולשמור,עם עצמך,על רמת כנות מאוד גבוהה. על מה אני מדבר? על העתיד.

כבר אמרתי שהגוף הוא הפחות חשוב בשלל החלטות הבחירה אבל לגוף יש משמעות אחת גדולה והיא: בחרת גוף של יצרן כלשהו בחרת בתבריג מסויים ובחרת באקו סיסטם של עדשות ליצרן מסויים.

השאלה שעליה צריך לחשוב היא לאיפה ילך השימוש במצלמה שתרכוש,וכרגע לא משנה של איזה יצרן ובאיזו טיפולוגיה.
אם התשובה לכך היא שתפעיל את המצלמה בפול אוטו ולא איכפת לך מכל מיני הגדרות וקונפיגורציות ותסתפק בתוצר שיוצא ישר מהמצלמה וזהו או,שאתה חושב שתתקדם,תלמד את רזי המצלמה. תתנסה בכל מיני פונקציות שלה ותתנסה בכל מיני סגנונות צילום עד שתתמחה באחד ומשם תמשיך להתקדם,בתחילה בעדשה או עדשות יעודיות ואולי בהחלפת הגוף...בהמשך.

אם התשובה לשאלה הזו,היא באפשרות התחילית קרי:תקנה מצלמה ותשתמש בה כפי שיצאה מבית החרושת אז ההחלטה די פשוטה: תלך לסט שנכנס לכיס בלי להזיק קרי,להבנתי,הקנון ועדשת הקיט.

אם ההחלטה מסתמנת לסופית קרי: עכשיו תתחיל ללמוד את רזי המצלמה,רזי הצילום ותתנסה בסוגות שונות ומשם תמשיך אז לך על הפוג'י.

אם,עדיין,אתה חושב שתתקדם בעתיד ותרצה גם להתנסות בקינפוג המצלמה וגם בהתנסות בסוגות שונות ויש סכוי שבעתיד תשדרג עדשות ואולי גם מצלמה - לך על הסוני.

אסביר:

האופציה הראשונה היא במבט על המצוי ובעיקר המצוי בכיס. הקנון נכנסת לכיס שלך (מבחינת תקציב) זו מצלמה נחמדה מאוד ומאוד קלה לתפעול ויש עדשות לא רעות ולא יקרות שאיתה אפשר בהמשך להתקדם.

האופציה השנייה,הפוג'י,נובעת מזה שכבר ישר מהקופסא,עם עדשת הקיט,הפוגי נותנת תמונות טובות מאוד,בהמשך:קל ללמוד את רזיה ובטווח העוד יותר רחוק,יש לה אקו סיסטם של עדשות טובות ודי עשיר אבל זולות הן לא.

האופציה השלישית נכתבה רק אם אתה חושב שבעתיד תראה בעולם הצילום אתגר רציני שאתה רוצה להיכנס אליו ולהתמקצע בו. לסוני תפריטים איומים אבל לא בלתי אפשריים ללימוד,האקו-סיסטם שלהם,בצד העדשות,עשיר מאוד וגם פה ממש לא זולות ו...סוני נמצאת,בנתיים,בקידמת הטכנולוגיה וטכנולוגיה שמקילה על חיי הצלם בכלל וזה המתחיל בפרט.

למחיר המצלמות כסט עם עדשת הקיט אין שום משמעות המצילה על איכות התמונות. איכות התמונות תלוייה בך,באיך תלמד לצלם,באיך תלמד לקמפז תמונות ובאילו נושאי צילום תבחר כך שיתאימו אישיות שלך. עם שלושתן אפשר להשיג תוצאות טובות מאוד בעניין הזה.

ואם עד כאן לא מספיק מסובך,אז בא נסבך עוד יותר:

לצלם המתחיל,וגם לזה שרוצה להעלות המצלמה לעין לצלם ואחר כך לבוא הביתה להסתכל על התמונות במחשב ולהחליט מה לפרסם ומה לא מה נשא חן בעיניו ומה לא אזי טכנולוגיית חסרות המראה עדיפה,מכמה סיבות,וביניהן:בעינית אתה רואה את התמונה שתיצרב על הסנסור,אין הרבה הפתעות בין מה שצילמת בשטח לבין מה שתראה במחשב בבית. היתרון השני ,ברמה הזו,הוא גודל ומשקל. חסרות המראה קטנות יותר וקלות יותר,וזה משתנה אם וכאשר מתקדמים בסולם המצלמות של היצרנים. ובחסרות המראה מערכת פוקוס שבצד של צלם מתחיל נותנת הרבה מאוד יתרונות ומקלה על תפעול המצלמה בצד של לקיחת התמונה וקימפוז שלה.

שידרוג הסט.

שידרוג הסט זו מחלה כואבת,כואבת בכיס,כואבת בשרירי הידיים והצוואר,וכואבת במשקל שלוקחים לצילום כשיוצאים לצלם.
קשה מאוד היום לחשוב ולשם את הרף של המחר שבו שידרוג הסט יהיה משהו על הפרק.
יש שיאמרו שאם יש מחשבה על שידרוג,מתי שהוא בעתיד,אז בכל מקרה לבחור בטיפולוגיה של חסרות מראה כי זו הטיפולוגיה שבה הדרך לעתיד ולפיתוחים הטכנולוגים היא הקצרה ביותר.
ויש שיאמרו שיש במצלמות ה DSLR קסם מיוחד במינו דווקא בגלל המגרעות של הטכנולוגיה מול זו של חסרות המראה ואני,נוטה לחשוב שאיך שלא נהפוך בזה הטכנולוגיה של ה DSLR לא הולכת להיעלם אך סביר שנתח השוק שלה ילך ויקטן.

אז אתה חושב היום שבעתיד תרצה להתקדם,גם הגוף ובעיקר בעדשות אז היום נקודת הפתיחה צריכה להיות בצד חסרות המראה. לו הייתה מנוסה בכלל וב DSLR בפרט המלצתי היתה שונה.

כבר אמרתי והצהרתי שאני איש של קנון ולכן אתחיל ביצרן הזה ומהמלצה שלי לגביו בראייה של העתיד.

קנון הולכת להוציא שתי מצלמות חסרות מראה האחת ה R5 כבר פורסם עליה לא מעט ועל השנייה,שכרגע אפילו שם הדגם לא ברור,פורסם פחות. קנון הפריחו בלון ניסוי באוסטרליה ופרסמו מחיר ל R5 מצלמת הדגל שממנה יגזרו שאר דגמי חסרות המראה שלה ב 20 21 ו 22 ,קרי בשנים הבאות. קנון חטפו ביקורת קטלנית על רמת התמחור גם מאוהדים שלהם וגם מכאלה שמצפים לראות מה יוציאו ואולי יהגרו אליהם ודרשו לרדת,והרבה,ברמות המחיר כדי לגרד,מלמעלה,את אלה של מצלמות הדגל של המתחרים.
לסיכום לגבי קנון:טכנולוגית קנון הציבו את רף חסרות המראה שלהם מאוד גבוה,גם העדשות שלם למצלמות האלה הם ברף מאוד גבוה של מחיר ואיכות ולהתקדם לעולם חסרות המראה של קנון בעתיד קצר המועד פירושו לשלוט היטב ברזי הצילום ולהיות מוכן להשקיע סכומי כסף של עשרות אלפי שקלים. כעת הייתי שם את היצרן הזה בצד ומחכה לראות מה יקרה.

פוג'י.
לפוג'י יש קסם מיוחד משל עצמו. נתחיל עם זה שהמצלמות שלהם פועלות כמו מצלמות לפני 40 שנה ויש כאלה שמאוד מתחברים לזה ויש כאלה שלא. לפוגי אין מצלמות עם חיישן מלא,רק קרופ ומדיום פריים יקרות ומעולות. פוג'י הוציאה לא מזמן את ה XT-4 מצלמה מצויינת בכל קנה מידה ובטח בליין של היצרן אבל הסנסור במצלמה הזו נמצא בסוף חייו ולא בטוח לאן פוג'י ילכו ועם איזה סנסור ומה יצליחו להוציא ממנו. גם עם היצרן הזה הייתי מחכה לראות מה צופן העתיד.

סוני.

בסוני העתיד כבר כאן. ליין המצלמות שלהם מביא את המיטב בטכנולוגיית חסרות המראה בצד תפריטים איומים במצלמות הקרופ ותפריטים הרבה יותר קלים לשימוש במצלמות עם חיישן מלא. גם הגן שלהם שטול העדשות מצויינות ובמבחר גדול עם עדשות צד ג' במחירים שפויים ובאיכויות מצויינות

אז לסיכום,ולדעתי ולדעתי בלבד: הייתי ממליץ ללכת על הסט של סוני שנכנס בתקציב קרי ה A6000 ועדשת הקיט. ה A6000 היא פלטפורמה לא רעה בכלל ובצד העדשות המבחר של סוני כבר איתנו עשיר מאוד ויש לאן להתקדם.

ועכשיו משאיר אותך לבד. להחלטה.

מנחם

Aviell

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בהחלט הצלחת לסבך את המסובך.
מהקנון ירדתי ונשארתי עם 2 המיועדות ועכשיו אצטרך לבחור אחת מהשתיים.
מצד אחד הפוגי ומצד שני הסוני.

אחרי חשיבה קצת עם עצמי.. לא מאמין שבארבע שנים הקרובות אשדרג את הציוד.
כרגע אני מחפש מצלמה שתתן לי את התוצאה המתבקשת -
1. צילום משפחה / ילדים, בתמונות יפות בזמנים יפים - איכות ישר מהמצלמה
2. ידידותי למשתמש - כמובן שאלמד את רזי המצלמה אבל בכל מעדיף משהו קל לתפעול

יכול להיות מאוד שבעתיד הרחוק יהיה לי רצון להתקדם אבל כרגע זה לא נכנס לשיקולים שלי.
מאמין שעד אז אם ארצה באמת משהו יותר טוב אוכל להחליף את כל הסט למשהו אחר...

לפי השכלול הזה היית אולי ממליץ דווקא על הפוגי? (מתוך הנחה שאין צורך ורצון בשדרוג העדשה וקל יותר ללמידה)
או שעדיין היית נשאר עם הסוני?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני...וזה רק אני...הייתי נשאר עם הסוני.

נכון,ותשים לב למה שכתב עליה @carmi והדברים טובים ונכונים אבל לי יש הכרות אמפירית עם ה A6000 וגם עם עדשת הקיט שלה ועדשות אחרות.

וגם: בתקציב שלך אני חושב שהסוני היא פלטפורמה טובה יותר מה XT 100 של פוג'י ובתנאי שתשקיע מאמץ בללמוד את המצלמה הזו....

אבל זה אני ואין כופין.

מנחם

דניאל יעקב

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
חשבתי לעצמי שכול החלטה על רכישה והוצאות נכון שתעשה לאחר קורס בסיסי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור