ציוד רשת תקשורת כמפתח לביצועי דיגיטל טובים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לאחרונה התחלתי להתעניין בהשפעת ציוד רשת (סוויצ'ים וכבלים) על הסאונד הדיגיטלי (דיגיטל מהווה את המקור המרכזי אצלי)
ככול שקראתי בנושא כך חשתי יותר מבולבל, לצערי לא יצא לי להתנסות בציוד תקשורת המיועד לדיגיטל, לעזאזל זה עומד בניגוד גמור לכל מה שלמדתי במהלך השנים בהם עוד ביליתי בחדרי שרתים או תקשורת (היסטוריה מהעבר הרחוק).
דיגיטל אמור להיות דיגיטל (זהו שלא בדיוק - הרי אות על כבל Ethernet הוא אות חשמל) ו TCP אמור לוודא שכל ה Packets יגיעו ליעדם (ובכלל עבור מוזיקה ברזולוציה של 192/24 לא נדרשים יותר מ 964Kbps כלומר גם רשת של 10Mbps תתמודד בקלילות עם זרם של מוזיקה ברזולוציה גבוה).

אבל.... באודיו תמיד יש אבל, גם אם נתעלם מעדויות אודיופילים לגבי השינוי המתחולל (וכאלה ברשת יש לא מעט) מצאתי מבחן עיוור (BT) ל 10 סוויצ'ים חלקם אודיופילים וחלקם לא, 2 מבין 3 המקומות הראשונים נלקחו ע"י סוויצ'ים אודיופילים, וזה עוד בגרסאותיהם החלשות, כלומר ללא CLK משודרג או ספק כוח ליניארי מה שמביא אותי לחשוב שאולי כל הדיון סביב יכולות של ציוד רשת אודיופילי או מתוכנן ככזה פחות תלוש מהמציאות ממה שחלקנו חושבים.

קישור למבחן העיוור שנערך ע"י אתר הולנדי בשם אלפה אודיו (הדף באנגלית)
https://alpha-audio.net/review/zeven-switches-for-streaming-audio-tested-blind/

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ההשפעה של הציוד תהיה על האיכות של התקשורת
לי למשל היו הרבה בעיות בבית - דירה שטוחה 145 מר עם קירות שחלקם נבנו לפני 60 שנה מחומרים מאד בעייתים לגלי רדיו
אחרי הרבה עוגמת נפש חבר המליץ לי על נתב Orbi שמגיע בשתי יחידות אחד ראשי והשני לווין
העלות יחסית לנתב רגיל היתה מטורפת כמעט 2000 שח מול 100 שח של נטב רגיל אבל מאז נגמרו הבעיות
כל הילדים מחוברים כל הזמן נטפליקס ושירותים שונים ואני מזרים גם מהרשת המקומית וגם מהאינטרנט קבצי DSD עד לרזולוציה של 512 בלי שום בעיות
זו בהחלט השקעה שווה
לגבי האיכות של הסאונד אני מכת המאמינים שציוד דיגיטלי לא יכול להשפיע אלא במצב אחד בלבד:
כאשר יש drop ליותר מדי חבילות מידע (בגלל רעשים על הקו או עומס על הראוטר) המקור או היעד יכול להוריד את האיכות כדי לשלוח פחות נתונים
זה קורה למשל כאשר אני ברכבת שומע מוזיקה מטידל או אפל מיוזיק ויש בעיות קליטה ואז ברור שמרגישים בהבדל

בגלל שהויכוח הזה נטחן כאן עד דק תחסכו ממני את הויכוח. מי ששומע הבדלים בין ציוד דיגיטלי שירכוש ויהנה
הסיבה היחידה שהגבתי כאן זה בגלל נסיון מאד מוצלח שיש לי עם נתב שלא תמצאו במפרט שלו את המילה אודיו או אודיופילי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לי למשל היו הרבה בעיות בבית - דירה שטוחה 145 מר עם קירות שחלקם נבנו לפני 60 שנה מחומרים מאד בעייתים לגלי רדיו
אחרי הרבה עוגמת נפש חבר המליץ לי על נתב Orbi שמגיע בשתי יחידות אחד ראשי והשני לווין
העלות יחסית לנתב רגיל היתה מטורפת כמעט 2000 שח מול 100 שח של נטב רגיל אבל מאז נגמרו הבעיות
כל הילדים מחוברים כל הזמן נטפליקס ושירותים שונים ואני מזרים גם מהרשת המקומית וגם מהאינטרנט קבצי DSD עד לרזולוציה של 512 בלי שום בעיות
זו בהחלט השקעה שווה
לגבי האיכות של הסאונד אני מכת המאמינים שציוד דיגיטלי לא יכול להשפיע אלא במצב אחד בלבד:
כאשר יש drop ליותר מדי חבילות מידע (בגלל רעשים על הקו או עומס על הראוטר) המקור או היעד יכול להוריד את האיכות כדי לשלוח פחות נתונים
זה קורה למשל כאשר אני ברכבת שומע מוזיקה מטידל או אפל מיוזיק ויש בעיות קליטה ואז ברור שמרגישים בהבדל

בגלל שהויכוח הזה נטחן כאן עד דק תחסכו ממני את הויכוח. מי ששומע הבדלים בין ציוד דיגיטלי שירכוש ויהנה
הסיבה היחידה שהגבתי כאן זה בגלל נסיון מאד מוצלח שיש לי עם נתב שלא תמצאו במפרט שלו את המילה אודיו או אודיופילי
כל הסוויצ'ים שנבדקו אינם מבוססי wifi, כולם מבוססי ethernet.
אצלי בבית למרות שהנתב של בזק יושב מטרים ספורים וללא הפרעה של קירות מהמערכת החיבור לסטאפ הסטריאו נעשה בכבל אטרנט,

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כל הסוויצ'ים שנבדקו אינם מבוססי wifi, כולם מבוססי ethernet.
אצלי בבית למרות שהנתב של בזק יושב מטרים ספורים וללא הפרעה של קירות מהמערכת החיבור לסטאפ הסטריאו נעשה בכבל אטרנט,
המחשב ממנו אני מזרים נמצא בחדר מרוחק מהסלון
שמתי שם את היחידה הלווינית והמחשב מחובר אליה קווית
היחידה המרכזית נמצאת ליד הסטרימר ומחוברת אליו גם באופן קווי
כך שזה משולב אצלי אבל עובד באמת פיקס לא רק לאודיו גם סרטים 4k
האידיאלי זה חיבור קווי בלבד אבל זה הייתי צריך לחשוב בשיפוץ ....

HOTSWAP

מושעה
מעורבות
15
נקודות
3
מהי בדיוק "השפעה"? אם השאלה היא האם שימוש בסויטש "אודיפילי" (מושג שאגב אסור לשימוש בבריטניה, שכן נחשב להטעיה של הצרכן, בדיוק כמו לשווק תוסף מרפא סרטן). אם השאלה היא האם הסיגנל של האודיו ישתנה בכל צורה שהיא שניתן למדוד עי כל מכשיר שהוא? אז התשובה היא חד משמעית לא!

האם המאזין שהשקיע בסויטש ירגיש שינוי בסאונד? לזה אין תשובה חד משמעית כי זה משתנה מאדם לאדם. באתר הזה יש סקירה של סויטש "אודיפילי" שהמון אודיפילים משבחים בלי סוף שהוא פותח במות, מקרב את הזמר, מחמם את הסאונד, מכניס מימד חדש, ועוד. הנה דוגמה לסרטון שיווקי שמתחזה לסקירה מקצועית:

המציג רושם בכותרת "סקירה" כאשר למעשה לא מדובר בסקירה, אלא הבעת דיעה. הוא מתאר שהסויטש מהווה "היגנינה לאודיו", מנקה, וגם מציין שלא ניתן למדוד את השינויים עי מכשיר מדידה ומוסיף את הרשמים האישיים שלו. בגלל שהוא דמות מוכרת שהמון חברות אודיו עושות בה שימוש, הוא מצליח להכניס שינוי תודעתי שלמוצר הזה יש השפעה, כאשר בפועל המוצר לא עושה שום דבר טכני.

והנה סקירה טכנית של אותו המוצר עי בדיקות בלבד, וגם התרשמות עי האזנה. כאן הסוקר מראה שאין כל הבדל עם וללא הסויטש, וגם מצהיר שהוא לא הצליח לשמוע שום הבדל מורגש.

https://www.audiosciencereview.com/.../uptone-audio-etherregen-switch-review.10232/

למה בכל זאת המון משתמשים שהשתכנעו, רכשו את הסויטש ודיווחו שהם שומעים הבדל? לזה אין לי הסבר... אולי המוח האנושי הרבה יותר מתוחכם מכל ציוד מדידה. זה משהו שלא נבדק מחקרית. ז"א אף חוקר מוח לא ניסה להבין מדוע אודיפילים נשבעים שהם שומעים הבדלים בין כבלי רשת, וכבלי חשמל, למרות שלא ניתן למדוד כל שינוי בסיגנל של האודיו.

אני ניסיתי להשמוע הבדלים כאלו, ולא הצלחתי. אבל לי יש מערכת בסיסית (כל אודיפיל יגיד לך שאתה לא תשמע הבדלים בין כבלי חשמל אם המערכת שלך לא שווה לפחות מאה אלף שח). אבל אם מערכת כל כך יקרה, עדיין לא מושלמת עד שאני לא מוסיף לה כבל חשמל באלפיים דולר, אז אני אעדיף מערכת בסיסית שנשמעת לי מצויין עם כבל החשמל שהגיע איתה וגם כאשר היא מחוברת לראוטר של TPLINK עם כבל רשת CAT5 שעולה 10 שח.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מהי בדיוק "השפעה"? אם השאלה היא האם שימוש בסויטש "אודיפילי" (מושג שאגב אסור לשימוש בבריטניה, שכן נחשב להטעיה של הצרכן, בדיוק כמו לשווק תוסף מרפא סרטן). אם השאלה היא האם הסיגנל של האודיו ישתנה בכל צורה שהיא שניתן למדוד עי כל מכשיר שהוא? אז התשובה היא חד משמעית לא!

האם המאזין שהשקיע בסויטש ירגיש שינוי בסאונד? לזה אין תשובה חד משמעית כי זה משתנה מאדם לאדם. באתר הזה יש סקירה של סויטש "אודיפילי" שהמון אודיפילים משבחים בלי סוף שהוא פותח במות, מקרב את הזמר, מחמם את הסאונד, מכניס מימד חדש, ועוד. הנה דוגמה לסרטון שיווקי שמתחזה לסקירה מקצועית:

המציג רושם בכותרת "סקירה" כאשר למעשה לא מדובר בסקירה, אלא הבעת דיעה. הוא מתאר שהסויטש מהווה "היגנינה לאודיו", מנקה, וגם מציין שלא ניתן למדוד את השינויים עי מכשיר מדידה ומוסיף את הרשמים האישיים שלו. בגלל שהוא דמות מוכרת שהמון חברות אודיו עושות בה שימוש, הוא מצליח להכניס שינוי תודעתי שלמוצר הזה יש השפעה, כאשר בפועל המוצר לא עושה שום דבר טכני.

והנה סקירה טכנית של אותו המוצר עי בדיקות בלבד, וגם התרשמות עי האזנה. כאן הסוקר מראה שאין כל הבדל עם וללא הסויטש, וגם מצהיר שהוא לא הצליח לשמוע שום הבדל מורגש.

https://www.audiosciencereview.com/.../uptone-audio-etherregen-switch-review.10232/

למה בכל זאת המון משתמשים שהשתכנעו, רכשו את הסויטש ודיווחו שהם שומעים הבדל? לזה אין לי הסבר... אולי המוח האנושי הרבה יותר מתוחכם מכל ציוד מדידה. זה משהו שלא נבדק מחקרית. ז"א אף חוקר מוח לא ניסה להבין מדוע אודיפילים נשבעים שהם שומעים הבדלים בין כבלי רשת, וכבלי חשמל, למרות שלא ניתן למדוד כל שינוי בסיגנל של האודיו.

אני ניסיתי להשמוע הבדלים כאלו, ולא הצלחתי. אבל לי יש מערכת בסיסית (כל אודיפיל יגיד לך שאתה לא תשמע הבדלים בין כבלי חשמל אם המערכת שלך לא שווה לפחות מאה אלף שח). אבל אם מערכת כל כך יקרה, עדיין לא מושלמת עד שאני לא מוסיף לה כבל חשמל באלפיים דולר, אז אני אעדיף מערכת בסיסית שנשמעת לי מצויין עם כבל החשמל שהגיע איתה וגם כאשר היא מחוברת לראוטר של TPLINK עם כבל רשת CAT5 שעולה 10 שח.
אני מסכים אתך ב 100 אחוז
בכל זאת אני הרבה פעמים חושב איך זה שאנשים מתעקשים שהם שומעים הבדל בין כבלי רשת וכד
אני גם מאמין להם כי הרי בן אדם לא מפגר לזרוק 2000 דולר על כבל אם הוא לא שומע הבדל
אם תיכנס לאמזון למשל לחו"ד על כבל כזה תראה ממש שתי קצוות של דעות
מה כן? משהו מעבר להבנה שלנו
כמו שכוסית ויסקי משפרת את ההנאה משמיעת מוזיקה או מצב רוח מיוחד (הקבוצה שלך ניצחה במשחק) כך גם עצם קיום הציוד גורם לאותה תוספת הנאה - רק השערה שלי
זו גם הסיבה שזה לא עומד במבחן עיוור כי כדי להנות מזה צריך גם לראות

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הנושא עלה כאן פעמים רבות,
אני יכול להביע רק את דעתי האישית,
מסכים עם @liranbh שהחשיבות העיקרית שלא יהיו הרבה drop
אבל יש משהו שאלול להשפיע וזה רעשים דיגיטליים על ה DAC או על אינטרקונקטים בקיצור על כל דבר שיש שם אנלוג ...הרעשים יכולים להופיע מהראוטר או מכבלי רשת...
לדעתי מומלץ להרחיק ראוטרים ממערכת השמע וכבל רשת צריך להיות מבודד טוב (cat7 למשל) ובא לציון גואל

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
בבדיקה שביצעתי עם מספר ראוטרים של חברות ידועות לא הרגשתי הבדל שמצדיק את המחיר
לעומת זאת כאשר בצעתי המרה (כבל רשת מהראוטר הפשוט של בזק לממיר FC ומשם חזרה עם כבלי רשת קצרים ביותר )
לציוד ההבדל היה משמעותי וככה אני עובד היום
כל הכבילה CAT 8

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני מסכים אתך ב 100 אחוז
בכל זאת אני הרבה פעמים חושב איך זה שאנשים מתעקשים שהם שומעים הבדל בין כבלי רשת וכד
אני גם מאמין להם כי הרי בן אדם לא מפגר לזרוק 2000 דולר על כבל אם הוא לא שומע הבדל
אם תיכנס לאמזון למשל לחו"ד על כבל כזה תראה ממש שתי קצוות של דעות
מה כן? משהו מעבר להבנה שלנו
כמו שכוסית ויסקי משפרת את ההנאה משמיעת מוזיקה או מצב רוח מיוחד (הקבוצה שלך ניצחה במשחק) כך גם עצם קיום הציוד גורם לאותה תוספת הנאה - רק השערה שלי
זו גם הסיבה שזה לא עומד במבחן עיוור כי כדי להנות מזה צריך גם לראות
נגיד עם מוצר נחשק, ממותג גבוה אתה צודק או לפחות חלקית צודק בוודאות כי הרי הכי כיף להעצים רכישת מותג נחשק וזה לא תמיד בשליטה. אבל קח לדוגמה סתם ספק כוח לינארי לראוטר, אין בזה כלום חוץ מלהוציא כסף- שומעים הבדל! או השקע החשמלי בקיר, או ההבדל בין המעבר מהוט לבזק שאין בו שום יוקרה או הבדל במחיר, סתם טירטור שעברתי ולא בגלל סאונד אלה בגלל ניתוקים ואחרי שעברתי שמתי לב להבדל בסאונד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

באיזה שלב איבדת את המידע שמדובר ב BT כפול על קבוצת נבדקים?
לא מדובר באפקט פלסבו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בבדיקה שביצעתי עם מספר ראוטרים של חברות ידועות לא הרגשתי הבדל שמצדיק את המחיר
לעומת זאת כאשר בצעתי המרה (כבל רשת מהראוטר הפשוט של בזק לממיר FC ומשם חזרה עם כבלי רשת קצרים ביותר )
לציוד ההבדל היה משמעותי וככה אני עובד היום
כל הכבילה CAT 8

לתומי חשבתי שדיגיטל זה...דיגיטל ללא קשר לתווך.
המקרה שלך מחזק את את התחושה שלי יש רעש המתווסף לאותות בשל השימוש בציוד רשת.

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
דיגיטל זה אכן דיגיטל אם מדובר באות כניסה נקי השווה לאות יציאה נקי
לצערנו זה לא המצב
קופסת החיבורים של בזק על הקיר פתוחה לעולם לפגעי מזג האוויר וחשופה אלקטרומגנטית בסבך כבלים מטורף
הכבלים בקיר לא מוגנים או מסוככים הם פשוט כבל באיכות נמוכה עם 4 גידים בפנים
יכול להיות שמה שקורה (ואין לי דרך למדוד או להוכיח את זה למעט הבדלים בשמיעה) שהמימרים מ RJ45 לFC
וחזרה הכוללים הזנות חשמל ניפרדות מצליחים להעיף את הרעשים ולעביר את האות המקורי בצורה הכי קרובה למקור
ושוב זו השערה בלבד אבל בסיכומו של דבר האוזן אמרה את שלה :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
דיגיטל זה אכן דיגיטל אם מדובר באות כניסה נקי השווה לאות יציאה נקי
לצערנו זה לא המצב
קופסת החיבורים של בזק על הקיר פתוחה לעולם לפגעי מזג האוויר וחשופה אלקטרומגנטית בסבך כבלים מטורף
הכבלים בקיר לא מוגנים או מסוככים הם פשוט כבל באיכות נמוכה עם 4 גידים בפנים
יכול להיות שמה שקורה (ואין לי דרך למדוד או להוכיח את זה למעט הבדלים בשמיעה) שהמימרים מ RJ45 לFC
וחזרה הכוללים הזנות חשמל ניפרדות מצליחים להעיף את הרעשים ולעביר את האות המקורי בצורה הכי קרובה למקור
ושוב זו השערה בלבד אבל בסיכומו של דבר האוזן אמרה את שלה :)
הכל נכון אבל בשורה התחתונה אתה מקבל את כל המידע
אם חבילות לא מגיעות הן נשלחות שוב
זה בדיוק הסיבה שכאשר אתה מוריד קובץ מהרשת - למשל התקנה של תוכנה , אתה תמיד תקבל אותו באופן מושלם , מספיק שביט אחד יגיע לא תקין והתוכנה לא תעבוד

הסיבה היא לא טכנית - יש דברים שאנחנו לא מבינים
ציינו כאן שאכן בבריטניה אסור ע״פ חוק לפרסם כבל רשת אודיופילי או סוויץ אודיופילי כי היתה פסיקה שזו הטעיית ציבור
שים לב למשל לכבל הזה באמזון:
https://www.amazon.com/Audioquest-D...ble/dp/B0073HI94M?currency=USD&language=en_US
אין אזכור למילה אודיופילי כי זה לא חוקי

הסיבה היא שהוכיחו שטכנית זה לא אפשרי
למה יש כאלו ששומעים הבדל? (אני מאמין להם) , לא יודע אבל יש עוד הרבה דברים בעולם שאני ואחרים לא יודעים

אולי יקום יום אחד איזה אינשטיין חדש ויוכיח לנו שכל מה שלמדנו עד היום (הפיזיקה של ניוטון) נכון אבל מוגבל בדיוק כמו שהפיזיקה המודרנית הפכה במהלך המאה הקודמת את הפיזיקה הניוטונית

בנתיים נמשיך להתווכח...

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
שים לב לא השכרתי בשום מקום איבוד ביטים !
מה שכן (השערה)יכול להיות זה רעשים שמתוספים בדרך שלא קשורים לאות המקורי ומופחתים או נעלמים בהמרה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
שים לב לא השכרתי בשום מקום איבוד ביטים !
מה שכן (השערה)יכול להיות זה רעשים שמתוספים בדרך שלא קשורים לאות המקורי ומופחתים או נעלמים בהמרה

זה אותו הדבר
אם מגיעים רעשים שאינם מתורגמים לביטים אז לא אכפת לנו
אם הרעשים כן מתורגמים אז המידע משתבש
אם חסרים ביטים או יש ביטים נוספים זה אומר packet דפוק והוא יזרק וישלח שוב

יש דברים שיכולים להשפיע למשל אם הדאק מקבל את המתח שלו מה USB זה לא טוב כי זה יכול להוריד את הפרוטוקול לרמה נמוכה יותר למשל USB 2 יהפוך ל USB 1.1 ואז יש לזה משמעות לקצב הדגימה המקסימלי האפשרי ולמרות ששולחים נניח קובץ 192 הפרוטוקול יוריד אותו ל 44 ואז יש מי שישמע הבדל בצדק
או שבגלל מימוש פחות טוב אפשר להשתמש רק ב DSD over PCM (שגם לו יש שתי גרסאות) במקום Native DSD

העניין הוא שאנחנו (לפחות בפורום הזה) לא מדברים על ציוד כזה אלא על ציוד שהחשמל נפרד מה USB , הספקים לינארים וכד
שוב - אני חושב שאת התשובה לתעלומה צריך לחפש במקום אחר - לא בטכני

HOTSWAP

מושעה
מעורבות
15
נקודות
3
אכן יש רעשים בערוץ דיגיטל, ויש הפרעות, ותנודות, ושגיאות DATA, אבל אין להם כל השפעה, בטח שלא על תקשורת בפקוטקול IP. יש מנגנוני איתור ותיקון שגיאות מאד יעילים. אם היו הפרעות ושגיאות בתקשורת כזאת, לא היו משתמשים בה להעביר מידע חשוב. ההית מוריד תמונה מהאינטרנט והיא הייתה יורדת פגומה עם פקסלים שאינם שייכים.

הדבר היחיד שאולי יכול להסביר שינוי לטובה בסאונד דרך הרשת, זה הקטנת אפקט ה JITTER. אבל חגבי המוצר שהבאתי בסקירות, אותו סוקר בדק גם JITTER וראה שאין כל הבדל עם או בלי הסויטש.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אכן יש רעשים בערוץ דיגיטל, ויש הפרעות, ותנודות, ושגיאות DATA, אבל אין להם כל השפעה, בטח שלא על תקשורת בפקוטקול IP. יש מנגנוני איתור ותיקון שגיאות מאד יעילים. אם היו הפרעות ושגיאות בתקשורת כזאת, לא היו משתמשים בה להעביר מידע חשוב. ההית מוריד תמונה מהאינטרנט והיא הייתה יורדת פגומה עם פקסלים שאינם שייכים.

הדבר היחיד שאולי יכול להסביר שינוי לטובה בסאונד דרך הרשת, זה הקטנת אפקט ה JITTER. אבל חגבי המוצר שהבאתי בסקירות, אותו סוקר בדק גם JITTER וראה שאין כל הבדל עם או בלי הסויטש.

אז מה, חסיד ה BT מתעלם מתוצאות BT כשהתוצאה לא נוחה לו.... הרי עד היום חפרת לכולנו שרק בBT ניתן לבדוק דברים והדיגיטל בכלל אין הבדלים והנה מגיע BT ועוד של ציוד תקשורת ומנפץ את כל הר המילים ששפכת על כולנו עד היום, לא רק שיש הבדל, הוא גם שמיע ב BT.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
זו בהחלט השקעה שווה

מסכים ומוסיף את 2 הסנט שלי-
תשתדלו להתחבר רק עם ספק סיבים אופטיים UNLIMITED(אם יש באפשרותכם)ולרכוש נתב מעולה,חיצוני שלא מגיע עם החבילה. ובא לציון גואל.
לגבי השואל-סוויטש הנו מפצל במילה מנומסת, ואינו בר השפעה על איכות הצליל, אלא רק על איכות האות/סיגנל.
אני מחבר את הסטרימר וה-N.A.S ישירות לנתב ואילו שאר הצרכנים בשני חדרי העבודה בבית, נהנים מסיגנל יציב, דרך סוויטש טוב של H.P שאינו מתהדר בתואר "אודיופילי"

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור