רמקולים פרויקט חדש

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
הסאונד נפלא ,במיוחד אחרי שסלקנו אני ודני את ה RC בעצת חבר שלישי ,הבאתי איתי גם שתי סופר טויטרים עם קרוס , לא בדקתי עדיין,מדובר בצליל גדול וחם, קצת פחות יורד בבס ממה שאני מורגל אבל עוד חזון למועד , לא כוונתי כלום , רק רושם ראשוני , מפעיל אותו עם רבע עוצמה של המונובלוקים של של הלקסמן שלי (יש אפשרות לכוון ל 60W במקום 250) ,
ישבו אצלי זוג חברים ותמהו מהאיכות הן של הצליל ובעיקר מאיכות הבניה שהיא מעשה אומנות של סרגיי ,
בקשר למימדים ולתכנון (זוג פורטים תחתונים ) , הכל תכנון שלי כולל הגובה והרוחב , מדובר ברמקול של 200 ליטר גבוה,130 קילו , הטוויטר בגובה האוזן ,
אלטק רגיל נראה כמו מכונת כביסה , נמוך , רחב מאוד , לא עמוק ומכוער ,
זה לעומת זאת נראה כמו מקרר משרדי , גבוה ,צר יותר ,עמוק יותר , והרבה יותר יפה עם גימור פורניר מטורף,
כמובן שעולה יותר כסף לבנות תיבה כזו , אבל גם ככה היה לי קושי עם האישה שעדיין חושבת שהוא מכוער ,
יש לי בבית AIR TIGT טריודי לנסות , נראה ?
בכל זאת מדובר ברמקול עם נצילות של 100 DB שלא זקוק ליותר מ10W ,
לסיכום , יצא יותר טוב הן במראה והן בצליל ממה שהעליתי על דעתי ,וזה עוד לפני כיוונים וברייק (הדרייבר לא עבד 40 שנה וחדש לגמרי ),
לסיכום , בעיקר שמחת ההתחדשות ,יש לי בנוסף רמקול קרמי מודרני ענק ,כל אחד והחן שלו .
גימור יפהפה.
האישה הסכימה לקרמיקות והקטנצ'יק הזה מכוער ?

לך תבין. :confused:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
בשעה טובה ומוצלחת.:אצבע מורמת

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אין ספק יצא בונבוניירה,
אחד מהפרוייקטים היפים שנראו באתר,
מהיום - הלוגו החדש שלך,

audio​

Schnitzel​

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר, מה המטרה בפרוייקט הזה? פרוייקט מלאכה DIY בכיף שלך, או ניסיון לשדרג את הסאונד בסלון? או לבנות מערכת משנית לחדר אחר?
אני שואל ברצינות, לא בעוקצנות.
מאיפה מגיע הדרייב לפרוייקט הזה? מלהגיד "אני יכול לעשות סאונד טוב יותר"? או מתשוקה למלאכת כפיים נטו? או בדיקת היתכנות עסקית ליזמות בתחום? :)
נקלעתי לזה כי השגתי הדרייבר הנדיר הזה פה בארץ מחבר ,ואז עשיתי כמיטב יכולתי להפוך אותו לרמקול , יש בו הרבה ממני בתכנון התיבה ולא שום דבר מעבר לזה בטח שלא לעסוק בזה מסחרית .אגב , הסאונד עכשיו בטח לא יותר טוב ממה שיש לי בבית !

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
וואלה. אתה אומר, היית חייב לבנות לדרייבר היפה הזה בית ;).

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
וואלה. אתה אומר, היית חייב לבנות לדרייבר היפה הזה בית ;).
עזוב מתנוש -לא תבין.
לפעמים אודיופילים רוצים לשמוע שונה אבל להשאיר לעצמם את הסטאפ שבנו בעמל רב לאורך השנים.
התחשק לאלדר ללכת על כיוון כזה של רמקול נציל , לא חסר לו מקום ולמרות התנגדות ההנהלה התקדם עם זה. למה אתה בא ושופך לו דלי מים על הערמונים במדורה?:) אני ממזמן לא מכוון לסטאפ הכי קטלני שאני יכול להעמיד אם אמכור הכל . אני מעדיף לשמוע כל כמה זמן משהו אחר.
אני חושב שיש לזה גם מקום כאן

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עזוב מתנוש -לא תבין.
לפעמים אודיופילים רוצים לשמוע שונה אבל להשאיר לעצמם את הסטאפ שבנו בעמל רב לאורך השנים.
התחשק לאלדר ללכת על כיוון כזה של רמקול נציל , לא חסר לו מקום ולמרות התנגדות ההנהלה התקדם עם זה. למה אתה בא ושופך לו דלי מים על הערמונים במדורה?:) אני ממזמן לא מכוון לסטאפ הכי קטלני שאני יכול להעמיד אם אמכור הכל . אני מעדיף לשמוע כל כמה זמן משהו אחר.
אני חושב שיש לזה גם מקום כאן
כפרה, אמרתי מראש שאני לא עוקץ ולא מסתלבט. נהפוך הוא. אני שאלתי *כדי* להבין.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
כפרה, אמרתי מראש שאני לא עוקץ ולא מסתלבט. נהפוך הוא. אני שאלתי *כדי* להבין.
למה כלב מלקק לעצמו את הביצים?
כי הוא יכול וגם כי זה כיף....

בספק אם יש לרמקול DIY עם דרייברים בני 30 באמת סיכוי מול רמקול עם דרייברים קרמיים ואלפי שעות פיתוח והאזנה.

מעניין יהיה לשמוע ביצועים של DIY עם דרייברים מודרנים לעומת רמקולי high end

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
המתכנן של התיבה טעה בכגדול בכוון , היום כוונתי בעצמי , הכפתורים ברמקול שמאל הפוך מימין ולכן היה מכוון מוטעה ולכן רמקול שמאל היה חד ומעט באס לעומת ימין , עכשיו העסק מיושר , בנוסף טרחתי לכוון אותו לחדר עם הRC שלי , וואללה - מהפכה , כן רמקול בן 30 יכול לנגן יותר טוב מרמקול מודרני עם אלפי שעות פיתוח לטעמי , הוספתי אתמול גם סופר טויטר (הישבן של טנוי ) ,לא שומע אותו בכלל , בנוסף , הוספתי שני קונוסים מתחת לזוג הפורטים התחתונים לשפר הפיזור על הריצפה , בקיצור נשמע מדהים ! חברים שלי דואגים לספק לי מגברי שפופרות בשרשרת ,עדיין מנגן עם רבע לקסמן 800 (60W ) כי אין לי כוח (יש אפשרות אצלי לנתק הברידג בכל מונובלוק ) ,היום בחופש , נראה ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הנה

תמונות מצורפות

• 86BD5955-5FB0-49A4-9040-768186CA4E00.jpeg
    86BD5955-5FB0-49A4-9040-768186CA4E00.jpeg
    KB 86.3 · צפיות: 130

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
יופי של פרוייקט שניצל. הסקרנות שלך והתשוקה להתנסות זה משהו...
הזכרת לי ציטוט של רוברט היינלין:

Always listen to experts. They'll tell you what can't be done, and why. Then do it

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
בספק אם יש לרמקול DIY עם דרייברים בני 30 באמת סיכוי מול רמקול עם דרייברים קרמיים ואלפי שעות פיתוח והאזנה.

מעניין יהיה לשמוע ביצועים של DIY עם דרייברים מודרנים לעומת רמקולי high end
אתה מוזמן אליי לשמוע DIY עם דרייברים מודרנים אחרי שתעבור שנת האבל

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
הוספתי שני קונוסים מתחת לזוג הפורטים התחתונים לשפר הפיזור על הריצפה
זה רעיון טוב, אבל פחות חשוב שהתוספת ש"מפזרת" תהיה קונוס (מקווה שהבנתי אותך נכון, שים איזה תמונה). ה"חוכמה המקובלת" (conventional wisdom) בפורטים שיורים למטה, זה להוסיף מעין פלינט בינם לבין הרצפה. הסיבה אינה דווקא פיזור יותר טוב - התדר של הפורט לא בדיוק שואל אותך איך להתפזר ;) . הסיבה היא שהיצרן מעוניין בהדירות בהשפעה של הסביבה של תחתית הרמקול על הבאס. ז.א. שליטה שלו על המרחק של הפורט מהמשטח ה"תוחם" ושליטה על אופי אותו משטח (במקרה שהפורט "פתוח" זה יכון להשתנות בין בלטות, פרקט, שטיח וכד.).
רועי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
עוד משהו קטן - אתה בטוח שהישבן זה טנוי? נראה מאוד ג'י-בי-אלי...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בקשרלקונוסיפ , דיברתי מינכן עם יצרן שעושה אותו דבר וגם שם קונוסים למניעת ויברציות

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
דווקאעובד

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
ברמקולים סגנון אלו כל הקונוסים רגליות וכל שאר הירקות פחות רלוונטי ולא מתאים, זה אולדסקול=עץ מאסיבי יושב נמוך ותן נפח פיזור צליל עגול ומלוכלך זה הקסם שלו אל תחפש דיוק רזולוציה כי זה לא בנוי לזה. בשביל זה יש לך את הזוג השני.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
שרשור מעולה. גם אני את הסופר טוויטרים של טאונשנד בקושי שמעתי וגם אז דמיינתי.

דווקא מגניב להוציא מכזה דרייבר ורמקול יותר רזולוציה ודיוק ממה שהתכוונו אליו, ביציאות כאלו מהקופסה טמון הקסם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור