פילטרים...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ממש לאחרונה הצטרפה לתיק הצילום שלי אחת משכיות החמדה שבאקו סיסטם של קנון:עדשת ה 24--70 F2.8 L.

העדשה הזו איננה מיוצבת ואיכותה האופטית לעילא. מעט אחרי שהצטרפה לתיק הצילום שלי יצאתי למסע צילום (וקצת חופש) לצפון גרמניה ודנמרק,שם עשיתי בעדשה הזו שימוש נרחב ונהנתי ממנה הנאה צרופה.

במעמד רכישת העדשה התפתתי לרכוש פילטר מקטב ברמה בינונית. דווקא בדנמרק שטופת האגמים לא מצאתי לנכון להוציא את הפילטר ולהשתמש בו והוא נסע איתי למסע הצילום ונשאר בתיק כביום הראשון.

בשבת האחרונה נסעתי לשטוף את העיניים בחורשת הארבעים צפונית לאוניברסיטת חיפה. ידעתי שבחלק מהטיול אני עומד עם פני לשמש וחשבתי שלא יזיק לשם את הפילטר בחזית העדשה ולהשתמש בו.

אז נתחיל מזה,שפילטר מקטב עושה את עבודתו רק מהחזרי אור השמש ולא מאור השמש עצמה. אני יודע את זה ויודע את זה מראש ובכל זאת,למרות שלא היתה קומפוזיציה שלפילטר הזה יש חשיבות,לא הורדתי אותו מחזית העדשה.

כשבאתי הביתה בפיתוח התמונות הבנתי שני דברים:

הפילטר המקטב,בזירת הצילום המסויימת הזו,היה מיותר,ובמקום להואיל...הזיק.
ובדבר השני שלמדתי,ובדרך הקשה,גם אם יש פילטר מקטב ולוקחים את זה בקינפוג המצלמה לצלם דרכו בשטח,לאיכות הבינונית יש מחיר ומצאתי כמה תמונות שהפילטר ממש גרם להן נזק.

ללמדך: פילטרים הם עולם עשיר מאוד ואמצעי מצויין לתת לתמונות בטוי אישי ואומנותי אבל לשים פילטר בינוני על עדשה מעולה כמו זו,זה מתכון לצרות,שחלקן נחוות כבר בשטח וחלקן אחר כך כשבאים לפתח את התמונות התוכנת הפיתוח.

ועכשיו: הפילטר לא הולך לפח,אבל אוציא אותו מתיק הצילום רק כשבאמת צריך ובנוסף אקנפג את פרמטרי הצילום בהתאם לנוכחותו.

וברשותכם,טעימה קטנה מהתמונות שהפילטר...לא הצליח לקלקל... :(

מנחם

תמונות מצורפות

• 08 Woodland of the forty.jpg
    08 Woodland of the forty.jpg
    KB 175.2 · צפיות: 116
  • 11 Woodland of the forty.jpg
    11 Woodland of the forty.jpg
    KB 176.4 · צפיות: 111
  • 13 Woodland of the forty.jpg
    13 Woodland of the forty.jpg
    KB 162.6 · צפיות: 97
  • 14 Woodland of the forty.jpg
    14 Woodland of the forty.jpg
    KB 72.2 · צפיות: 105

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור