סטליוס קאזנג'דיס - 20 שנה למותו

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
השבוע אילו היה חי היה חוגג 90 שנה,
אני לא יודע עד כמה חברי הפורום באתר
שמעו את שיריו /או מתחברים למוסיקה היוונית,
אבל בשבילי לפחות הרבה משיריו,
כן מעברים בי צמרמורת ומנעימים את זמני,
קצרה היריעה מלספר את ספור חייו,וסבלו,
כאשר רב משיריו נוגעים בסבל ויסורים
אותו חווה בילדותו,
אציין רק שהוא אייקון ואחד הזמרים
הגדולים שצמח ביוון,
והשפיע לא מעט על המוסיקה
ים תיכונית בארצנו.

נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
אחלה זמר . היה שייך לדור עם המוזיקה היוונית הטוב לא כמו של היום
וכן גם אני אוהב מוזיקה יוונית אבל של פעם אפילו יש לי כמה תקליטים
שלו שקבלתי מזמן ויושבים בבוידם אך איזה זמנים :לב:

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
השבוע אילו היה חי היה חוגג 70 שנה,
אני לא יודע עד כמה חברי הפורום באתר
שמעו את שיריו /או מתחברים למוסיקה היוונית,
אבל בשבילי לפחות הרבה משיריו,
כן מעברים בי צמרמורת ומנעימים את זמני,
קצרה היריעה מלספר את ספור חייו,וסבלו,
כאשר רב משיריו נוגעים בסבל ויסורים
אותו חווה בילדותו,
אציין רק שהוא אייקון ואחד הזמרים
הגדולים שצמח ביוון,
והשפיע לא מעט על המוסיקה
ים תיכונית בארצנו.
ברשותך כמה תיקונים,
אולי התכוונת שהיה חוגג את מותו שהרי נפטר ב 14 בספטמבר, ואם את חייו היה חוגג אז וודאי בחודש אוגוסט ואת גיל 90 ולא 70.
אכן היה זמר ואייקון גדול בארצו ובעיקר למהגרים יוונים, בגלל שהיריעה קצרה מלספר את ספורו נזכיר שידעו יהודים שאוהבים אותו, הוא עצמו לא כל כך אהב יהודים.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
ברשותך כמה תיקונים,
אולי התכוונת שהיה חוגג את מותו שהרי נפטר ב 14 בספטמבר, ואם את חייו היה חוגג אז וודאי בחודש אוגוסט ואת גיל 90 ולא 70.
צודק לגבי הגיל הוא נפטר בן 70,
יש סברה שלא אהב יהודים,
מפני שחוזה ההקלטות שלו היה בחברת minos,
שהבעלים היה יהודי,
כאשר לא עמד בתנאי החוזה, זה כבל אותו
מפעילויות נוספות,
אבל לעומת זה,
שלומי סרנגה הוזמן לביתו
אירח אותו,וחיבק אותו,
העיקר בו ונזכור את שיריו עם הקול החמים והמרגש.

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
זו לא סברה....אני מדבר על עובדות.
היה לו סכסוך משפטי עם חברת מינוס-מצאס שהבעלים היה יהודי, מינוס האב בעצם (אברה)מינוס ובנו מאקיס מצאס.
סטליוס רצה להשתחרר מהחוזה ואף הפר אותו בכל דרך שאפשר לחשוב עליה, כשזה לא עזר לו וביקשו ממנו לעמוד בתנאי החוזה והוא סירב זה הלך למשפט, שם בסיומו של ההליך השופטים פסקו בצדק כנגד סטליוס.
באותו היום אל מול מצלמות הרשת הממלכתית של יוון צעק: "יהודים בני זונות שותים את דמי ! שימו את שמי תחת הגנה ממשלתית"
מתוך מעמדו הרם של הזמר יקיר השלטון* בית המשפט עוד ריחם עליו ולא פסק קנס נוסף על ביזוי בית הדין.
* כן סטליוס היה בעיני עצמו זמר העם ויקיר השלטון, את אותו שלטון שידע לדכא את עמו בתקופות חשוכות שלאחר מלחמת העולם השניה ועד נפילת החונטה הצבאית ב 74 הוא מעולם לא ביקר בשירי מחאה, להנות ממנעמי מעמדו ידע גם ידע "זמר העם".
שלומי סרנגה לא הוזמן לביתו אלא הזמין עצמו לביתו של הזמר שהעריץ, כשסיפרו לסטליוס שהנה בא לבקרו זמר מישראל שהוא היורש שלך ובבואה ווקאלית שלך הוא היה מאוד מנומס ואכן היה מאוד לבבי אליו,מפגש זה אף תועד בוידאו.
מה שלא סיפרו כל כך שלאחר אותו מפגש רשתות טלוויזיה רצו לחזות בפלא המכונה היורש של סטליוס והוא הוזמן לתוכנית אירוח, שם הביצוע הווקאלי של היורש היה אפעס בינוני מאוד.
לגבי קזאנדזידיס(כך ההגיה במקור) אומר כך:
בניגוד לסברה הרווחת לא כולם ביוון אוהבים את סטלרה. מי שאוהבים להאזין למלחינים הקלאסיים כתאודוראקיס, קסרחקוס,וחג'ידאקיס פחות מתחברים לסגנונו הכבד ולשיריו, יחד עם זאת גם הם מכירים בהיותו זמר עם יכולות ווקאליות נדירות במדינה שכל אדם שני בה שר או מנגן. אפשר לומר בלי גוזמה שסטליוס הוא מהקולות הבולטים אם לא הבולט שבזמר היווני של המוזיקה הפופולרית(לאיקו טרגודיו).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור