מקור ל-SACD ברזולוציה לא גבוהה בהרבה מ-16/44.1

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
יש לך את זה ?

תמונות מצורפות

• 908rev1.jpg
    908rev1.jpg
    KB 16 · צפיות: 60

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
יש לך את זה ?
כן, בטח. אחד הדיסקים הקבועים למקרה של הדגמת שימושי הסראונד

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
כן, בטח. אחד הדיסקים הקבועים למקרה של הדגמת שימושי הסראונד
אני חסר פעימה בלב תקליט הילדות שלי
ועכשו לא ניתן להשגה אפילו ביפן הבת שלי חיפשה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
כן תודה תודה רבה
מכיר את כל המוכרים באתרים שונים אבל לא אשלם 200 דולר או פאונד לדיסק
זוכר ששמעתי את זה בדיוק במערכת קוואטדרופונית בשנות 70 בחנות בחיפה עם 4 רמקולים
ואכן גם אז שמעתי חלק מהאורגנים באים מאחורנית .....אוף היה לי אז רק את תקליט

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אם עדיין יש לך פטיפון במצב טוב, את התקליט אפשר להשיג בקלות, ואני מכיר אדם אחד שמעדיף את התקליט על פני ה-SACD... :)

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
כן יש לי פטיפון טוב עם ראש MC לקסמן 289 נכון תקליט כמו שקניתי בילדותי אז קראתי את כל המידע על התקליט עד היום אצלי בנשמה למרות אין לי את התקליט אמצע במקרה אקנה

חשבתי על זה האמת

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אם עדיין יש לך פטיפון במצב טוב, את התקליט אפשר להשיג בקלות, ואני מכיר אדם אחד שמעדיף את התקליט על פני ה-SACD... :)
מצאתי היה כל הזמן ולא שמתי לב מצאתי ללא הצילום המפורסם של הקתדרלה
הנה מיד רכשתי
אותו הדבר וגם אקנה את התקליט
יש כאלו היה בתוצרת הארץ היה לי אותו אולי אמצא חוץ אבל הנה אומנם זה לא הרמסטר של SACD DSD
בנתיים יש לי אותם יצירות כמה פעמים אבל הסאונד המיוחד הנה עדיין בראש שלי אחרי יותר מ45 שנים
אמא שלי קנתה לי בחנות תקליטים בהרצל בלומטל כדי שלא אסא לטיול שנתי בבית ספר היה אז תקופה של התקפות מחבלים
עצוב אבל זה היה המצב

מצאתי דרך כאן בקצת חפירה הנה

תראה את התמונות זה זה

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זו אותה הקלטה כנראה, אבל בלי הסראונד, כמובן.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
האם אתה מכיר ויש לך את החברה הזו?

מבחינת הפרדה בדו ערוצי רב ערוצי
טימבר רוחב ועומק במה צלילות ואויר מסביב באס וכוכו

נתתי רק דוגמא
זה מה אני רוצה לקנות מה דעתך

תודה AK1

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אני בהחלט מכיר אותם, ויש לי לא מעט דיסקים שלהם, גם SACDs וגם CDs.

הם דוגמה לשימוש מופרז/בעייתי ב-MC, עם כלים/קולות מגיעים מכל מיני כיוונים שלא ברור לפי מה נבחרו.

למשל בדיסק שאתה רוצה לקנות, יש את הרפסודיה של גרשווין בביצוע המלחין, ביצוע נפלא שאני מאוד אוהב, אבל ב-MC לא נוח לי עם ההקלטה. הסולו המפורסם לקלרינט מופיע ברמקול השמאלי האחורי, בראס ממקום אחד כינורות מאחר, מבלבל. אני לא בטוח אם אני לא מעדיף את גירסת הסטריאו. זה עדיין דיסק מאוד מומלץ. ראה כאן.

בדיסקים אחרים הכינורות מגיעים משמאל מלפנים, כרגיל, אבל הצ'לי והקונטרבסים מימין מאחור :( למה? ככה!

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני בהחלט מכיר אותם, ויש לי לא מעט דיסקים שלהם, גם SACDs וגם CDs.

הם דוגמה לשימוש מופרז/בעייתי ב-MC, עם כלים/קולות מגיעים מכל מיני כיוונים שלא ברור לפי מה נבחרו.

למשל בדיסק שאתה רוצה לקנות, יש את הרפסודיה של גרשווין בביצוע המלחין, ביצוע נפלא שאני מאוד אוהב, אבל ב-MC לא נוח לי עם ההקלטה. הסולו המפורסם לקלרינט מופיע ברמקול השמאלי האחורי, בראס ממקום אחד כינורות מאחר, מבלבל. אני לא בטוח אם אני לא מעדיף את גירסת הסטריאו. זה עדיין דיסק מאוד מומלץ. ראה כאן.

בדיסקים אחרים הכינורות מגיעים משמאל מלפנים, כרגיל, אבל הצ'לי והקונטרבסים מימין מאחור :( למה? ככה!
כןמכיר את הביצוע היה לי אותו ונמכר עם התקליטים איור של MTT מנצח וגרשויין היה בארץ בצורה מוגבלת אז
בטח שמכיר וזהו לא מצאתי את הדיסק והנה מופיע כאן בהלקלטה בסראונד ..לדברך עדיף בסטראו ואיך נשמע הגירסה של סטראו
ויש כזו ? ואם מרגישים כאילו יש חטבה שלמה שיוצאת מהרמקול הכוונה או בבועה שלהם מכוון הרמקול ?

לא בטוח שאני רוצה לשמוע צלים מאחור אצלי האחוריים בקו הישיבה שלי לא ממש מאחור
עדיף סטראו במקרה זה ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
כןמכיר את הביצוע היה לי אותו ונמכר עם התקליטים איור של MTT מנצח וגרשויין היה בארץ בצורה מוגבלת אז
בטח שמכיר וזהו לא מצאתי את הדיסק והנה מופיע כאן בהלקלטה בסראונד ..לדברך עדיף בסטראו ואיך נשמע הגירסה של סטראו
ויש כזו ? ואם מרגישים כאילו יש חטבה שלמה שיוצאת מהרמקול הכוונה או בבועה שלהם מכוון הרמקול ?

לא בטוח שאני רוצה לשמוע צלים מאחור אצלי האחוריים בקו הישיבה שלי לא ממש מאחור
עדיף סטראו במקרה זה ?
זה לא שחור/לבן ST/MC, אבל לא לגמרי בעד ה-MC כמו שאני מעדיף בד"כ.

כדאי לקנות את הדיסק בכל מקרה, לפחות עבור הרימאסטר המוצלח, ואחר כך תבדוק בעצמך מה אתה מעדיף לפי טעמך במערכת המסויימת שלך. דעתי בעניין הסאונד לא משנה כאן, גם בגלל הבדלים בטעם וגם בגלל הבדלים במערכת.

סתם אנקדוטה בעניין זה:

בעטיפה של הדיסק, כתוב CARMINA BURANA באותיות ענק, Beethoven Late Choral Works באותיות שחורות וברורות, וכל מה שקשור לגרשווין כתוב באותיות צבעוניות חיוורות, שקל לא לשים לב אליהן:
index.jpg

קניתי את הדיסק מ-Presto, וב-listing המקורי שלהם, הגרשווין הוזכר כמנוגן ע"י LSO (נלקח מהאותיות השחורות של בטהובן, לא מהאותיות בצד של CARMINA BURANA שמזכירות את Cleveland Orchestra, ולא מהאותיות החיוורות על גרשווין). הייתי צריך להתכתב איתם יותר מפעם אחת עד שהם סוף סוף כתבו שהרפסודיה מנוגנת ע"י גרשווין עצמו מה-1925 piano roll עם Columbia Jazz Band, והאמריקאי בפריז עם NYPO.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תודה רבה
את היצירות של בטהובן הזמנתי עם MTT עם ECO בבטהובן הכל ישנו שם
אגב זו הכרמינה יש לי בדיסק מקורי של CBS
ועם הכרמינה הזו אני גדלתי ..בתקליט ישראלי והיה רשום עליו קוואדרו SQ
למכר שלי היה פיבריק דה בורגוס ביצוע מדהים ב EMI
MTT עדיין אצלי בראש הרשימה
יש לי גם יוכום
פגז בבציצוע עד ששמעתי את אורמנדי ...
פרווין עם 2 אוזאווה 2
ובין מהטה .בלומשטט.דניאל הרגינג גרוע לטעמי..טיטלמן DGG .מוטי..יפה מאד .דווטייאה בדקה שאיי בדקה ...
יש לי את אדווארדו מטה איזו אבידה נהרג בתאונת מטוס יופי של ביצוע
יש היקוקוס עם LSO משנות 90 היה לי בדיסק עד שאבד ביצוע נפלא מקהלה היתה לו משהו יש ביוטיוב את הקונצרט מהפרומס

בנושא גרשויין ממש קניתי יד שניה את MTT מנגן את הרפסודיה עם LAPO בCBS

אישית אני מעדיף לשבת שהתזמורת לפני
נכון יש לי גם BLURAY AUDIO ואפשריות סראונד .MC ..וכוכ מעדיף דו ערוצי בהופעות
שונות ..או באולם כזה של קונצחטבאו מה שסוני שמו אצלהם בDSP רק אחוריים כרקע מעדיף 2 קדמיים בלבד + 2 אחוריים

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
@AK1
הבוקר קבלתי כמה חבילות מפרסוקלסיקל קניתי גורדי סוואל קולות איסטנבול ..ועוד מלא דיסקים רובם SACD
הראשון מכה מצריים לא אחת כל העשר
על הדיסק רשום SACD DSD וגם יש לו MC
שומע דרך SA11 בסופר אודיו ההיתי צריך להרים יותר לכוון שעה 12 לא נופל מהסאונד ממש הכל נמצא בתוך הרמקולים
דינמיקה אטומה שקיפות של לדבר דרך מסכת אבכ
אין לי מושג אולי הMC אבל /לשם כך אני צריך בלוריי של סוני לרסיבר פיוניר ומשם לק'דמיים דרך ניים והיתר מהפוניר לא נשמע לי ברמה
מיד ירדתי מזה
עברתי על אותו ווליום לשכבת CD
WOW בום
הבדל של שמיים וארץ יותר עוצמה יותר שקוף מיקום מעולה ממש הכל יצא מהרמוקלים יותר הרמוניה
התמונה סטראופונית גדולה רחבה תענוג באס שומעים את האולם הכל כאן זה ממש לא מובן לי
SACD צריך להיות יותר טוב ומה הוקלט ב DSD MC
הנה התמונות של הדיסק
קרה גם אצלך ????
הנה \זה משש מתלבש בול על הנושא של השרשור הזה
גרוע מפנטטון
שכבת הCD פנטסטית אז למה למה לטרוח ולעשות SACD
זה בא באריזה וספר מהודר ממש כמו פעם / שפו

תמונות מצורפות

• IMG-20220120-WA0015.jpg
    IMG-20220120-WA0015.jpg
    KB 74.5 · צפיות: 35
  • IMG-20220120-WA0019.jpg
    IMG-20220120-WA0019.jpg
    KB 82.7 · צפיות: 34
  • IMG-20220120-WA0046.jpg
    IMG-20220120-WA0046.jpg
    KB 84.7 · צפיות: 37
  • IMG-20220120-WA0026.jpg
    IMG-20220120-WA0026.jpg
    KB 82.4 · צפיות: 32

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
האם שמעת את ה-SACD כשהנגן קורא את הסטריאו?
אם שמעת בסטריאו כשהנגן קורא את ה-MC, אז זה רק חלק מהתוכן.

לא זכור לי אף מקרה ששיכבת ה-CD של דיסק עדיפה על שכבת ה-SACD, אולי כי לא הרביתי להשוות, אבל בעקרון ה-SACDs של Alia Vox -- ה-label של Savall -- נשמעים נהדר. גם לא שמעתי תלונות על SACDs לעומת CDs, לא של Alia Vox ולא בכלל.

לא בדקתי את שיכבת ה-CD -- ואני לא בטוח שבדקתי את תוכן הסטריאו בשכבת ה-SACD -- של הדיסקים הבעייתיים של PentaTone -- אלה שהופקו מהקלטות קוואדרו של DG. אני מעריך שבכל מקרה הטרנספר גרוע. לא כל כך מעניין אותי לבדוק.

כנראה שהנגן/ים שבהם אתה משתמש עושים עבודה יותר טובה עם CD מאשר עם SACD.

יכול להיות שיש בהם צ'יפים שעובדים native רק עם PCM, שאותו הם ממירים ישירות לאנלוג, בעוד שכשהם מקבלים DSD, הם ממירים אותו קודם ל-PCM -- לא בצורה הכי טובה שאפשר -- ואת ה-PCM הלא-מצטיין שהתקבל, ממירים לאנלוג.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
הנגן שלי הוא MARANTZ SA11 S1 סטראו SACD שכבה נראת בבירור בצג המכשיר
עם מקודד DAC סוני 2753 DSD SACD דו ערוצי מקורי לא היה מש/הו אחר בדקתי הלוך ושוב
דרך סכמות של המכשיר המקודדים DAC CD הם סייקו SM5886 הכל דואל מונו פול בלאנס
מערכת סרבו סוני ומקודד ליציאת אופטי קוואקס 1881 סוני
גם ראיתי בעיניים שלי שפתחתי להחליף עינית וגומיות
יש לי כמה דיסקים SACD נשמעים פצצה ..סוני .DGG... דקה ..RCA ...או עכשו גם טלרק לאחרונה 1812 ועוד שניים עם קונצל פגז של סופר אודיו ..וכולם וחלקם יש MC אפילו 3 ערוצים קורא מצויין שני הערוצים יודע לעשות את הכל בצורה מרשימה בסופר DSD שני ערוצים כולל דיסקים שמכילים 24/88 24/48 16/48 16/44 או הקלטות של DGG בעיקר סוני DSD סידרה המפורסמת של RCA
ואכן חלק שכבת סידי טיפה שונה ועדיין זה לא כזה הבדל כמו שיש פה

מוזר ביותר שמעתי כמה SACD הסימון מראה את הסימון המיוחד וגם כתוביות של הדיסק
הפרש כזה באודיו מעולם לא שמעתי השכבה של CD ההיא היא נשמעת כמו SACD ולא ההפך

יכול מאד כי שכבת הסטראו SACD DSD איומה לעומת MC
אבל הש/ילוב שלי הוא לא מי ידוע מה לא מסתמך על אודיו איכותי מהרסיבר כמקודד הבלוי רי או מקודד DSD מקורי שיש לי ברסיבר סוני מותאם לSACD י שלו מקודד 2752 DSD
הבלו ריי למרות שיש לו את כל הפורמטים ואפשריות זה לא מרנץ כרי הסיגנל יוצא HDMI לרסיבר סוני DSD ולפיוניר הופך PCM 176KHZ
אם היה אופו אולי ההיתי יכול להשוות מול מרנץ בדיסק זה

בעבר המרנץ עבר את האופו בגדול גם בכל הפרמטרים אבל אין לו MC
בכל מקרה שכבת הSA גרוע לעומת שכבה רגילה
כל האויר מרחב הפרדה מיקום עומק כמו הקלטות המעולות של הרמוניה מונדי מלפני עשרות שנים ...

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
איזה בדיחה.
יש באיזה מקום שהבחור מציין SACD "טובים" ונראה איך הגרף שלהם נראה?

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
ד"א קיבלתי לאחרונה את זה - והיה נשמע מדהים.
לא שמעתי כך אף פעם....

כמו כן - DARK SIDE OF THE MOON החדש וואלה מיוחד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור