מצלמה לטיולים בטבע/שטח

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שוחחתי היום עם אלי כרמי ( תודה אלי!) שהמליץ לבדוק את המצלמות של פוג'י, בעיקר הודות לחיישן מצוין ועיבוד תמונות טבעיות.

משיטוט ברשת וקריאת סקירה ב dpreview למדתי שהפוג'י s10 מצלמה מאוד מרשימה.

איכות התמונות פנטסטית, התפעול נחשב לנוח, המייצב עושה עבודה טובה . שתי הביקורות העיקריות היו ליכולת התמקדות והמעקב פנים של ה auto focus, שנחשב לפחות טוב מהמתחרות, ובמיוחד זה המצוין של סוני, ולגודל העינית. יחד עם זאת המצלמה קיבלה ציון כולל גבוה מ a 6400 ו a 6600 של סוני ( להן אין בכלל מייצב במצלמה).

הבנתי מאלי וגם מהקריאה שהעדשות של פוג'י מצוינות.

כאן כבר ברור לי שאם אני בוחר במצלמה ללא מראה אצטרך להתפשר על אורך/ מרחק הזום, ובמקום עדשה 24-600 בדמוי slr של סוני RX 10, אוכל לקבל 18-105 אם אבחר בסוני ( 6400) ו - 18-135 אם אבחר בפוג'י s10.

אפשרות נוספת במסגרת הפשרה - עדשה איכותית ומצומצמת יותר כמו ה 18-55 של פוג'י ובהמשך לקנות עדשה נוספת לצרכי זום, מה שיתן איכות תמונות טובה יותר אבל יסרבל מאוד את התפעול השוטף.

משקל:

סוני 6400 = 403 גרם ועוד עדשה 18-105 = 482 גרם, וביחד = 885 גרם.

פוג'י 10 = 465 גרם ועוד עדשה 18-135:= 490 גרם, וביחד = 955 גרם.

סוני rx 10 סימן 4 (דמוי slr) = 813 גרם.

מחירים די דומים, כולן סביב 6000 ש"ח במרכז הארץ, לפני מיקוח או הנחות.

ניסיתי להבין מי מהשלוש חזקה ועמידה יותר ( אבק, מזג אוויר), נראה ששלושתן דומות, איכות בנייה וחומרים טובה אבל אין הגנה מיוחדת.

כרגע התחושה שלי היא שהפוג'י נותנת יותר.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
יש צלמים שמצלמים רק עם עדשת 35 מ"מ, או עם פריים קבועה אחת אחרת ויש צלמים שיש להם מגוון עדשות לשימושים שונים. צלמי ציפורים לא ירכיבו 18-135 כי זה לא ייתן כלום, לכן נושאי הצילום, המגבלות והפשרות לרבות התקציב נכנסים כולם לשיקולים לפני ההחלטה.
זה בסדר לשנות דעה כי לשם כך מתייעצים, מה שחשוב זה למצוא את הפשרה הנכונה עבורך, ממנה תשתמש ותהנה במקסימום.
מציע לך לבדוק עם חברים וכיו"ב השאלת מצלמה\ות ובמידה וזה לא רלוונטי להשכיר אצל יוגנד [או אחר] 2 מצלמות שאתה שוקל בטווחים שונים להתרשם בפועל ולקבל החלטה. בהצלחה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הי אלדד,
כמו שציינתי לדעתי סוני A6100 תספק אותך, אתה לא צריך דגם מתקדם ויקר יותר.
לזה הייתי מוסיף עדשת סוני 18-105 עם צמצם F4
אני מקווה שזה עוזר לך

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
הי אלי,
הפוג'י מקבלת סקירות טובות יותר.
בכל ההשוואות ב dpreviw מקבלת ניקוד גבוה יותר מהסוני. עושה רושם של מצלמה טובה יותר עם הפעלה ידידותית ונוחה יותר.

האם אתה יודע מה ההבדל באיכות העדשה, סוני 18-105 שהצעת, לעומת פוג'י 18-135, f3.5- 5.6 ?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אתמול קיבלתי את המצלמה (לא הייתה במלאי, היבואן הזמין מחו"ל) - Fuji x-s10.
יחד איתה קניתי את העדשה של פוג'י 18-135.

תודה גדולה-גדולה לכל החברים שעזרו בעצות טובות, גם כאן וגם בהודעות אישיות ובמדיות האחרות. כל עצה וכל רעיון דרבנו אותי ללמוד יותר לעומק, אז תודה רבה!

תודה למנחם שהשקיע וחלק איתי הרבה תובנות מניסיונו הרב ועזר לי להתמקד בדברים החשובים.

תודה לאלי כרמי שהשקיע בהסברים מעמיקים, הכיר לי את המצלמות חסרות המראה של פוג'י ונתן הרבה מאוד עצות מועילות שגרמו לי ללכת ללמוד את הדברים יותר לעומק. בעקבות המלצותיו חפרתי חזק ברשת, צפיתי באינסוף מבחנים והשוואות ושוחחתי עם צלמים מקצועיים, עד שהחלטתי על המצלמה והעדשה שנרכשו.

עכשיו צריך לפנות זמן כדי ללמוד איך להפעיל את הסט הזה ולהרשם לקורס.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
(ורד)
תתחדש ובעיקר תצלם ותצלם.
מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור