מערכת מולטימדיה איכותית לרכב

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מחפש מערכת מולטימדיה איכותית לרכב בדגש על איכות הסאונד...
מכיוון שהזמן הכמעט יחידי שאני יכול להנות ממוסיקה איכותית זה ברכב,
חשוב לי מערכת מולטימדיה איכותית בדגש על איכות הסאונד.
התחדשתי לא ממזמן בפורד פוקוס החדשה , למכונית החליפו בהתקנה מקומית מערכת מולטימדיה של קוברה (הם רק המשווקים והמתקינים, כמובן לא מערכת שלהם), המערכת מישונת מאוד (אנדרואיד 4.1 , 1 ג'יגה זכרון, כמו הגאלקסי S2 מלפני כמה שנים טובות) ,
הבעיה חוץ מהאיטיות (בעיקר ב WAZE )זה איכות קליטת הרדיו (רעשים) ואיכות השמע של המוסיקה על הפנים, לגבי הרדיו, אני עוקף את הבעייה ע"י שמיעת רדיו מהאינטרנט - יש אפשרות לכרטיס סים בתשלום, אבל אני לא רוצה לשלם , במקום זה אני מקבל אינטרנט דרך WIFI שהטלפון שלי מספק (הוט ספוט).
לפני זה היה לי גם פורד פוקוס בלי מולטימדיה, אבל איכות הרדיו , ואיכות השמע של מוסיקה (מ USB) מושלמת.
אני מחפש מערכת חדישה (אנדרואיד) אבל שאיכות הרדיו תהיה טובה ואיכות השמע מעולה,
אשמח על המלצות בנושא...

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
arix,
ראשית עשית אבחנה טובה ונכונה לגבי
א. איכות קליטת הרדיו
ב. איכות השמע
מבלי להכנס לשמות בפומבי, קיימים דגמים בודדים ביותר של מערכות מולטימדיה המיובאות באופן סדיר לארץ ומשלבות גם את א' וגם את ב' בצורה סבירה או למעלה מזאת. מחירן בהתאם.
משזה נאמר, בעניין קליטת הרדיו אין הרבה מה לעשות מעבר לבדיקה שמקור הבעיה אנו תקינות האנטנה או כבל שמחבר בינה לבין הרדיו. וכבר נתקלתי ברכבים 0 ק"מ שעוד לא סופקו ללקוחות והגיעו עם תקלות מולדות. ניתן לבדוק זאת בקלות על ידי התקנת רדיו מקורי ליום יומיים על מנת לדעת את מקור הבעיה (מצריך וויתור זמני על דיבורית, ניווט וויז ומצלמת רוורס לפרק זמן זה).
לגבי איכות השמע - אם ברכב אין מגבר מקורי וכן קיימים הרמקולים כפי שמסופקים מיצרן הרכב - אין גבול לשידרוגים שניתן לעשות. גם אם לא תוסיף מגבר ורק תשדרג את הרמקולים בדלתות לקומפוננטים כאלה או אחרים - תרגיש מייד בהבדל אבל לא תממש את הפוטנציאל האמיתי של הקומפוננטים שרק מגבר חיצוני יוכל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי איטיות הוויז, תבדוק שלא רצות לך אפליקציות ברקע. צריך לשחרר את הזיכרון בדיוק כפי שאתה משחרר את הזיכרון בנייד.

עברתי כמה מערכות מולטי מדיה ולדעתי צריך להציב במקום הראשון את השירות והיכולת המקצועית של המתקין. אכלתי לא מעט קש עד שהגעתי בחיפה למתקין ברמה גבוהה גם מבחינת יכולות טכנולוגיות וגם מבחינת שירות.

מערכת סבירה עולה עד כ 2500 שח ואני לא חושב שאפשר להפיק ממערכות אלה איכויות שמע יוצאות דופן. אתה יכול לחפש ברשת אקוולייזרים חינמיים שונים ולהתקרב לחותם צליל שמוצא חן בעיניך.

לדעתי, בלי שבדקתי, כדי לקבל צליל איכותי צריך להשקיע במוצר שהוא מעבר לסיני הזול.

אריה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תודה על תגובתכם,
לאחר קבלת המכונית, הייתי בתחנת שרות של קוברה, פרקו את המערכת ושינו את חיבור האנטנה,
(מאנטנה פנימית לאנטנה חיצונית, המתקין לא הבין למה מתחילה לא חיברו את האנטנה החיצונית), לא עזר הרבה (עזר אבל ממש קצת) , פשוט המקלט של המערכת לא מספיק רגיש,
ביקשתי שיתקינו לי מגבר אנטנה, הסתכלו אלי כאילו אני חייזר....
הרעשים ברדיו לא חמורים אבל מעצבנים - מבחינים בהם בעיקר כאשר יש דיבורים ברדיו ולא במוסיקה, ברווח בין המילים של הדובר (שקט בין המילים), כמובן זה משתנה לאורך מסלול הנסיעה , בדגם הקודם של המכונית - מערכת מקורית ללא מולטמדיה , באותו מסלול נסיעה יומי לא היו רעשים , ובדקתי את זה כמה פעמים כי הרכב הישן היה עדיין ברשותי.....
כמהנדס אלקרוניקה, מה שאני מבין שרגישות מקלט הרדיו על הפנים...
יש במכונית 6 רמקולים , אותם הרמקולים שהיו בדגם הקודם (פרקתי והשוותי, כי המכונית היישנה הייתה עדיין ברשותי כפי שכבר כתבתי) , בדגם הקודם מערכת השמע הייתה מעולה (מערכת מקורית ללא מסך מגע ) לכן אני מניח שהבעייה לא ברמקולים אלא בעיוותי המגבר במערכת המולטימדיה,
שיחקתי עם האקוליזר, כמו כן התקנתי נגנים שונים ואקוליזרים שונים ( מייד לאחר שקיבלתי את המכונית ) , הצלחתי לשפר מעט את איכות השמע (חותם צליל שאני אוהב) , אבל למגבר כנראה יש קצת עיוותים ואני מצליח לשמוע את העיוותים...
לגבי מגבר, אני לא מעוניין להוסיף רכיבים נוספים, אם המקור זה מערכת המולטימדיה והיא מעוותת את האות, לא חושב שיש מגבר שיעזור....
לגבי ה WAZE , בתוכנה המקורית (גירסה ישנה) היתה קצת יותר מהירה אבל ה WAZE היה לפעמים קורס (משום מה תמיד קצת לפני הגעה ליעד)
שדרגתי גרסה של ה WAZE , הוא לא קורס אבל איטי, אין לי שום דבר ברקע שרץ חוץ ממה שחייב (אני גם סוגר
הכל לפני כניסה ל WAZE ) , פשוט 1 ג'יגה זכרון ו CPU עצלן משנת 2011 במערכת אנדרואיד ב 2016 זה בדיחה.
לא חשוב לי המחיר, אני מוכן לשלם (לא מחפש סיני זול) , רק תמליצו לי על מערכת מולטימדיה איכותית לרכב.

yaron2163

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום אריק
יש לי קוגה 2016 עם המערכת של קוברה
כידוע הצליל וקליטת הרדיו לא מדהימים
אשמח ללמוד מנסיונך מה ניתן לעשות

תודה
ירון

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לגבי הרדיו אני שומע לפעמים דרך האינטרנט (אני משתמש בהוט ספוט מהסלולרי כי לא רציתי לשלם דמי מנוי עבור גלישה)
למשל גלי צהל או גלגלץ דרך אפליקציה של גלי צהל, יש גם אפלקציה מובנית של רדיו אינטרנט.
לגבי מוסיקה התקנתי נגנים שונים שיש בהם אקולייזר , צריך פשוט לנסות נגנים חינמיים (מגוגל פליי) עד שתמצא משהו שמתאים לך, כמו כן שחק באקולייזר המובנה, האיכות לא רעה (גם לא מעולה) לאחר כיוונים...
ה WAZE איטי אבל עובד טוב , אם ה WAZE עובד לך טוב אל תגע, אם נתקע לפעמים (כמו שקרה לי) תתקין גירסה 4.7.01 (חפש באינטרנט) , גירסה חדשה של WAZE אלולה ליהיות כבדה מידי, אם כי לא ניסיתי גרסאות חדשות , אפשר לנסות...

yaron2163

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על תשובתך
אנסה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור