מיקיס תאודורקיס נפטר - הנשמה של העם היווני

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
תאודוראקיס, מהמלחינים החשובים והבולטים בעולם, הלך לעולמו בגיל 96. תאודוראקיס התפרסם בעולם בעיקר בזכות המוזיקה שהלחין לסרטי הקולנוע "זורבה היווני" (1964) ו"סרפיקו" (1973). שרת התרבות היוונית: "איבדנו חלק מהנשמה של יוון"
גם מי שלא כל כך מכיר/מחובר למוסיקה היוונית,
אמור לדעת שהיה אחד מהגדולים של התרבות והמוסיקה היוונית,
ובעל השפעה על רוב זמרי יוון שחלקו לו כבוד רב.
עצוב.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
907
נקודות
113
עצוב הוא היה מלחין ענק (ורד נבול)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אכן עצוב. היה מלחין נפלא. מענין אם יצליח להתחמק מהתגובות המתעוררות כאן כשעוד איזו אושיה "אנטישמית", הולכת לפגוש את בוראה. ובכדי לנסות להקדים תרופה בענין, מבקש לציין את "מטהאוזן" פרי עטו. ואגב אנטישמיות, היו דווקא לאיש התבטאויות כאלו שווטרס, השטן הגדול כזכור, לא היה מעז להעלות על דל שפתיו.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
צריך להפריד בין האדם כמה דרייק היה לבין המוסיקה האדירה שהשאיר אני חובב תאודוראקיס עוד מילדותי
זה נשמע אצלי בבית כחלק מהילדות שלי היתה מוסיקה יוונית והשירים הראשונים עוד לפני שהוכרו כאן בארץ .
שמעתי עוד לפני מאהלר ומוצרט ובטהובן ...

רוצים אנטישמים
הנה לכם חשבת שאומר ווגנר אז הוא רק חלק
שופן
מוסורסקי
ואגנר
ויש עוד מה הפלא
קראתם מה בכלל כתב ??? ואמר |אז אמר| אז מה העם היווני קיים ועם היהודי קיים כל אחד עם היתרונות שלו
אבל זה לא התחיל והתסיים ממנו
אבל שלא לטעות בכך כי ..65 מבני משפחת סבי בסלוניקי נספו בשואה באושוויץ
והיוונים הם אנטשמים מבטן ולידה שלא יספרו לכם סיפורים בטן גב ומעשיות
את זה אני יודע מהבית ...שלי מסבא וסבתא ששרדו את השואה ביוון ובטורקיה אליה ברחו

כשהעלו אותם לרכבות מחאו כפיים בכיכר שכל כך הרבה ישראלים אוהבים להצטלם שם
שסבא שלי חזר לסלוניקי אחרי המלחמה אמרו לו זה לא המקום שלך ..כן כן
כל הרכוש ניתן ליוונים על ידי הגרמנים ...לצערונו חוץ מזכרונות אין לנו שום מסמך דאגו להעלים את כל הראיות בשרפה בבית העריה ובית הקהילה יהודית של סלוניקי ערב פסח 1943..
בביקור שלי 2019 בסלוניקי הגעתי פחות או יותר לבית של סבא וסבתא לפי נ.צ מאבא שלי ודודי שעדיין בחיים ..הוא נולד ביוון גם הוא כואב עד היום את היותו יווני אבל האבל שנעשה לו ולמשפחתיינו

אז הרגשה לגבי יוון היא גם כארץ מולדת וגם ארץ שגירשה אותנו היהודים ... שהם גורשו מספרד ב1492/8

ואיזורים מסויים בסלוניקי יש מגרש כדורגל שהוקם על בית קברות יהודי וגם מצבות משמשות ברחוב ובעליות לבתים לא מאמנים חשפו ותראו

נתפסים לאימרה של מלחין מבוגר ספק אם ידע מה לומר גם במעקב שלי אחרי תוכניות לאחרונה בשנים אחרונות .. ראיתי כי האדם קצת באוף סייד ...
\
אז אמר מה קרה הוא היחידי ואחרון אז לא

כרגע נושבת רוח חיובית ביוון אבל לא לטעות זה כל הזמן מתחת לשטח ... גם בביקור שלי בכרתיים היה לי
רושם לא כל כך נעים במקום מסויים כי יווני מלמל משהו לחברו כי אני ישראל אבל לא ידע כי אני מבין קצת יוונית מהבית
העדפתי להתעלם ונסעתי לחוף באלוס צפון מערב כרתיים

תהנו רבותי מהעולם כפי שהוא היום כי כל מה שאנחנו מכרים היום עוד מנתגעגע אליו בטווח הקרוב ביותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור