מחפש מצלמה עם תמונות טובות גם בתוך הבית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא הצלם החובב שמחפש מצלמה עם מספר עדשות רב ועם תיק גדול, אבל אני מחפש מצלמה לשימוש מגוון ושתיהיה גם מוצלחת בצילמוני פנים (בתוך הבית ובתוך המכונית) עם תאורה לא הכי חזקה (אני מצלם תמונות כאלו). כמו כן לדעתי אני חושב שחשוב לי שיהיה מיצב.

היתה לי בעבר קנון A710 שלאחר טיול של ההורים חזרה עם מסך שבור ולאחר מכן קנון 870 (עם עוד כמה אותיות מוזרות באנגלית :) ) שצילמה טוב בחוץ באור יום, אך פחות טוב בחלל סגור.

קיבלתי המלצות לבדוק את
פנסוניק Tz 6/7 וכן את הקנון a1000/2000/2100 אני חושש שהמצלמות האלו לא יתנו תמונה טובה ללא תאורה של שמש מלאה.
כמו כן המליצו לי על פנסוניק FZ 28 ועל קנון SX10
השאלה האם הם יתנו לי את הפתרון או שאולי קנון sx110 לא מספיקה וכמו כן אני פתוח לשמוע דעות נוספות.

כמו שאצם רואים יש לי ניסיון עם קנון אך אני זה לא חובה לחשוב רק על החברה הזו.

בקשר למחיר אם יהיה לי אפשרות לפתרון בכ -1000 ש"ח זה יהיה נחמד, מצד שני עם יהיה צורך ב 2500 ש"ח - אפשר לדבר על כך אם זה באמת יהיה כל כך מולצח עבורי.

תודה מראש

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם מבחינתך, ה- A710 צילמה בסדר בתנאי התאורה בתוך הבית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא יצא לי לחיות איתה מספיק זמן המסך נשבר מהר מידי :)
בכל אופן - גם היא וגם 720 כבר לא קימות יותר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם אתה רוצה תמונות טובות לך על SLR קטנה של קנון או ניקון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בוקר טוב,

שמות, שמות
של דגמים שיתנו לי תמונות טובות גם בתאורה לא חזקה ולא יהיה מסורבלים לקחת אותם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יד שניה הולך?

קנון 450D
ניקון D80

רוצה חדש?
ניקון D40X
קנון 1000D

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר
אתה מדבר על מצלמות גדולות ומסורבלות יחיסית - אני מעדייף קצת יותר קטנות
השאלה האם מצלמות קטנות יותר כמו מה שרשמתי לא יתנו לי את מה שאני צריך?
אני רוצה להזכיר לך אני לא הצלם החובב

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרמי.

בעבר גם לא היית ממש איש סטריאו ותראה איפה אתה היום. עם האוכל בא התיאבון.

ההבדלים {בגודל} בין ניקון D40 לבין מצלמת דמוי SLR או מצלמת P.A.S אינם היסטרים. אוסיף שהמטרה שלך היא לצלם בבית ולכן הסירבול אינו פרמטר של ממש לבחירה. כמה יכולה להיות מסורבלת מצלמת SLR קטנה?

ויש נקודה נוספת.
אם נניח תחליט בכל זאת לצלם משהו בחוץ {נוף בטיול למשל או בעל חי בטבע} סתם בשביל הכייף ולא בשביל להתחרות בנשיונל יש לך את האופציה הזו.

הבעיה העיקריות במצלמות הפוקט היא שמהרגע שאתה לוחץ ועד אשר התמונה צולמה ישנו עיקוב. לא תצליח לתפוס רגעים באופן מידי אלא אם כן אתה מגלה עתידות.

קנה DSLR קומפקטית ותהנה.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
"בתוך הבית" זה אומר תאורה יחסית חלשה, וצפיפות.
לכן מה אני ממליץ זה עדשה עם מפתח צמצם פתוח, 2.8 לפחות, ועדשה רחבת זוית, 28 מ"מ לפחות.
כמו הקנון S90, למשל, יש עוד הרבה.
קנון D500, או ניקון D5000, עם עדשת פריים פתוחה קבועה, זה כמובן עדיף, ב long run.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כרמי ראיתי שיש בYNET SHOPS עכשיו את ה SX20 החדשה במחיר נורמלי, אמנם מכירה אישית.
אבל עדיין.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש קישור?

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לא הייתי ממליץ לך להיכנס לSLR כי זה מורכב יותר ממה שאתה רוצה. מה שכן הייתי ממליץ לך להיסתכל על פאנסוניק LX3 ואם יש תקציב אחותה מבית לייקה, או יש אפשרות גם פוג'י F200 שתי המצלמות הללו מצלמות בלי בעיה בISO 400 -800 מה שאמור להספיק מעל ומעבר למטרה שלך. לגבי ניקון מנסיון שלי אני אוהב את הארגונומיה של ניקון אבל לצערי מאז CP8400 החברה לא הוציאה P&S נורמאלית. ואם קנון אני פשוט לא מסתדר אז אין לי ניסיון טוב איתן.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי

צילומים בתוך הבית/ במכונית כלאמר בתאורה חלשה דורשים ממצלמה יכולת להגיע לדרגות ISO (רגישות לאור) גבוהות , עדשה עם מפתח צמצם פתוח ככל האפשר ויכולת פוקוס אוטומטי בתנאי תאורה חלשה..אחרת זקוקים לתאורת פלש שאישית אני לא ממש אוהב ולא אוהב את התוצאות.

את כל התכונות האלו תמצא ב DSLR ולא תמצא במצלמות דמוי DSLR או מצלמות PS (פוינט אנד שוט)..

גם אם מצלמת DSLR מסורבלת יותר גם אני צטרף להמלצה של נמר לך על DSLR ואפילו יד שנייה...עדיף פי כמה וכמה לצרכים שלך מאשר האופציות האחרות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה
אני רואה שיש כאן הסכמה גורפת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חבר בעבודה שמצלם רבות - אמר לי שמצד אחד הוא לא רוצה לקלקל לי אם אני הולך להיכנס לתחום ה SLR, אבל לדעתו מצלמות רגילות שיש היום יספקו את הדרישות שלי והמליץ לי על קנון A2100.

הוא טוען שהחיסרון שיש במצלמות SLR הוא הסירבול והכבדות שלהם עבור מי שלא נכנס חזק לנושא זה לא מתאים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
DSLR לא תוכל "לזרוק לתיק" ולהסתובב מבלי להרגיש אותה...

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גם דמויי SLR לא ניתן לזרוק לתיק ולהסתובב איתה בלי להרגיש אותה..

רק מצלמות פוינט אנד שוט שטוחות אכן עונות על ההגדרה של ללכת עים ולהרגיש בלי...אבל..מצלמות כאלו לא ממש עונות על הצרכים של מי שבעיקר מתכוון לצלם בתנאי תאורה חלשה..צילומי פנים..

מצלמת DSLR + עדשה קבועה (לא זום) עם מפתח צמצם גבוה לא עד כדי כך מסורבלת או גדולה או כבדה...נניח קאנון 450D לדוגמא..קטנה יחסית, קלה יחסית (חלק אפילו מתלוננים על כך שהיא קטנה להם ולא נוחה לאחיזה לבעלי ידיים גדולות)..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלמה החזקתי היום את הניקון 60D ויחד עם העדשה הסטנדרטית שמגיעה איתה זו כלל לא מצלמה קטנה
והקנון 1000D או ה 450 לא שונות כלל בגודל.

אם הייתי לוקח את ה A2100 שהיא קומפקטית זה ממש עולם אחר מבחינת הגודל של המצלמה
והשאלה הגדולה האם היא באמת לא תספק אותי?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי
תקנה את אחת הקטנות האלה, צלם, ותראה אם זה מספיק טוב לך.
רק אתה יכול להחליט אם הביצועים שלהן מספקים אותך. (פוקוס איטי, צמצם סגור, גרעיניות גבוהה, יחסית ל DSLR)
וכנראה צריך לעבור את הדרך, כל אחד בעצמו.
אם ה D60 נראית לך גדולה (היא קטנה וקלה בעולם ה SLR), אז עזוב את זה.
תמיד יש מקום לקומפקטית ו SLR ביחד מאוחר יותר.
כמו שלא קונים מערכת סטריאו יקרה ו"מסובכת" על ההתחלה, ככה גם בצילום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור