[מדריך] הגדרת שיתוף של אקסטרימר מול ווינדוס 7

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
הפרק היום יהיה - איך מגדירים שיתוף תקין מול ווינדוס 7 לאקסטרימר כדי להמנע מבעיות נפוצות של:
- net id ו-password מצד האקסטרימר
- לראות את שם המחשב אבל מעבר לזה כלום
- וכו'

אז מתחילים...
שלב ראשון: הכנת המחשב

להגדיר בלוח הבקרה את הדברים הבאים:
1) נכנסים ללוח הבקרה - בוחרים באפשרות "רשת ואינטרנט" ובתוכה בוחרים באפשרות "מרכז הרשת והשיתוף".
2) בתוך "מרכז הרשת והשיתוף" יש לבחור בצד באפשרות "שנה הגדרות שיתוף מתקדמות"
3) בתוך "שנה הגדרות שיתוף מתקדמות" יש לדאוג שהדברים הבאים יהיו כך:
בית או עבודה (פרופיל נוכחי)
- הפעל גילוי רשת
- הפעל שיתוף קבצים ומדפסות
- הפעל שיתוף כדי שכל מי שיש לו גישה לרשת יוכל לקרוא ולכתוב קבצים בתיקיות הציבוריות
- זרימת מדיה... לא רלוונטי
- הפוך שיתוף קבצים לזמין עבור התקנים המשתמשיםבהצפנה של 40 סיביות או 56 סיביות.
(בדרך כלל האפשרות הזאת בברירת מחדל נמצאת על 128 ולכן יש לשנותה)
- בטל שיתוף המוגן באמצעות סיסמה
(בדרך כלל האפשרות הזאת כברירת מחדל נמצאת במצב פעיל - מה שגורם לכם לראות בקשת שם משתמש וסיסמה בתוך האקסטרימר)
4) לחצו על שמירת הגדרות ובזה סיימתם פה את ההגדרות.

הוראות באנגלית:
  1. Goto: Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
  2. Turn on file and printer sharing
  3. Enable file sharing for devices that use 40- or 56- bit encryption
  4. Turn off password protected sharing
הלאה...

שלב שני: הגדרת השיתוף שאנו רוצים לראות בטלוויזיה

1) הולכים לתיקייה/הכונן הרצויים אבל לא נכנסים אליו.
2) מקש ימני עם העכבר על התיקייה/כונן הרצוי ובוחרים באפשרות "מאפיינים"
3) הולכים ללשונית הנקראת "שיתוף" ובוחרים שם באפשרות "שיתוף מתקדם"
בתוך "שיתוף מתקדם מסמנים ב-V את האפשרות "שתף תיקייה זו" ולאחר מכן לוחצים באותו חלון על האפשרות "הרשאות", בחלון שיפתח יש לוודע כי הקבוצה "everyone" קיימת ברשימה (במידה ולא יש להוסיפה), לקבוצה זו האפשרות של "שליטה מלאה" תיהיה מסומנת, מעבר לכך יש להוסיף את המשתמש "guest" ולתת לו הרשאה של קריאה בלבד. לאחר מכן לוחצים על אישור.
4) עוד לא סיימנו, רגע יש עוד..
לוחצים על הלשונית "אבטחה", ברשימת הקבוצות אתם תוכלו לוודע כי אין משתמש בשם "guest" נכון ניחשתם טוב, יש להוסיפו. איך? לוחצים על עריכה, לאחר מכן על הוספה ואז רושמים "guest", לאחר האישור המשתמש אורח יתווסף וינתנו לו 3 הרשאות בהם לא ניגע, לא נוסיף ולא נשנה.
סיימנו? לוחצים על אישור ומחכים.
תרוץ אנימציה בווינדוס שהתהליך מתבצע ויהיו גם הודעות שגיאה (בכוננים שאנו משתפים בתיקיות בדרך כלל לא), למה הודעות שגיאה? כי יש תיקיות וקבצים מוגנים במערכת להם לא ניתן לתת הרשאת אורח - לא להתרגש זה נורמלי לחלוטין ולוחצים שם על המשך.

זהו...
לכו לאקסטרימר, לא הפעלה מחדש למחשב ולא הפעלה מחדש לו... להכנס למדיה ואז לרשת ואתם מסודרים!! אם בפעם הראשונה תעלה חלון של בקשת משתמש וסיסמה פשוט לרשום guest ולא להכניס סיסמה ואז אישור - זה לא יעלה יותר ותיהיה כניסה מלאה.

שימו לב בדרך כלל שיתוף כל הכונן בדרך שציינתי תחסוך לכם שיתוף מייגע של כל תיקייה ותיקייה בצורה שהראיתי, לידיעתכם.

אשמח לענות על כל שאלה/בעיה בהקשר למדריך - ממליץ למנהלים לנעוץ אותו לרווחת הכלל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן, ענין חשוב עבור כל מי שהתקין WIN 7 , תודה.

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה חבר'ה :)

אגב המדריך אמור לתפוס לכם גם על ויסטה, סך הכל ההגדרות זהות.

ilans68

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה!! אחרי חודשים של עצות שונות ומסובכות (שאף אחת לא עבדה...) הצלחתי לחבר את האקסטרימר למחשב עם וינדוס 7
כל הכבוד על המדריך המדויק והפשוט!

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שמח לעזור, פרסמו הלאה ברחבי הרשת לטובת הכלל ולכל בעלי האקסטרימר השונים :)

תהנה מהמוצר אילן

HARMAN

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
תודה רבה
אבל קצת התבלבלתי בחלק מספר 4 ,לא מצאתי לשונית אבטחה
אשמח לעזרה

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
למה שלא תמצא לשונית אבטחה? היא לצד הלשונית שיתוף בווינדוס 7...

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שימו לב,
יצא פתרון בצורת תוכנה לבעיית השיתוף מול ווינדוס 7.
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=38&t=13218
כל הקרדיט שמור למשתמש בשם Spare מאתר היצרן, כל הכבוד לו :)
זהו לו חלופה אלא רק פתרון למי שלא הצליח לעבוד עם המדריך שנתתי וליישם את ההוראות שלי.
מעבר לכך אל תשכחו שבסופו של יום אם אין לכם רשת ביתית תקינה בבית ומחשב שמשוייך לקבוצת עבודה גם המדריך, תוכנה ועוד עשרות אלפי פתרונות לא יפתרו את שורש הבעיה.

בהצלחה לכולם ותהנו!

KingpinEX

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה שאני תמיד שואל מחדש, האם סרט באיכות FULL HD 1080P במשקל של 10 גיגה בממוצע יזרום חלק ובלי שום קיטועים, דרך רשת N (בכל הצדדים מחשב/ראוטר/אקסטרימר)?

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
king תשובה שאני עונה כל פעם מחדש, פתח פוסט משלך ותקבל התייחסות - פה זה סתם יגרור ספאם ובלאגן.
תודה

rami

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הלכתי שלב אחרי שלב אבל חיבור האקסטרימר למחשב לא הצליח בגלל בקשת האקסטרימר לסיסמה

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תבדוק אם יש לך תוכנת פיירוול שרצה ברקע במחשב.
אם יש בטל אותה ותבדוק שנית...

Edi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה בנוגע להקמת רשת ביתית

שלום לכולם,

אני חדש בפורום הנהדר הזה (lol) ורק לפני יומיים התקנתי את האקסטרימר עם האנטנה האלחוטית. יש לי ראוטר, מחשב נייח עם וינדוז 7 ומחשב נייד עם וינדוז XP. השאלה שלי היא האם המדריך הנ"ל הוא להקמת רשת ביתית (שאין לי) או שאני צריך קודם כל להקים רשת כזו ואם כן - אז איך?

בתודה מראש,

אדי

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
המדריך הנ"ל הוא להגדרת שיתוף בווינדוס 7 מול האקסטרימר - כל זאת בהנחה שהמחשב שלך שייך לקבוצת עבודה.
במידה ולא תוכל לבצע לפי המדריך הבא הקמת קבוצת עבודה בווינדוס 7 ולאחר מכן לפעול לפי המדריך כדי להגיע למטרה הרצויה.

לינק למדריך מומלץ להקמת הרשת -
http://www.netcheif.com/Articles/W7-XP-NET/W7-XP-NET.htm

קרדיט ל-roy m מפורום אחר.

Edi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה!

תודה

Edi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
עדיין לא מצליח להתחבר...

AzA שלום,

פעלתי לפי ההנחיות המצוינות שנתת: קודם כל הגדרת HomeGroup ב-Win 7 דרך האתר שהפניית אותי אליו ואח"כ יישמתי את כל מה שכתבת במדריך ועדיין שתי הבעיות לא נפתרו: יש לי כתובת IP באקסטרימר אבל הוא מבקש סיסמא ואני רק רואה את תיקיית ה- Guest (ובמצב UpnP גם תיקיית MyExtreamer או משהו כזה) ולא יכול לגשת לקבצים המשותפים במחשב. בדקתי שוב ושוב את ההגדרות ואפילו הרצתי את היישום ששמת בפורום מתוך פורום האקסטרימר הרשמי ו-נאדה!

אני גם לא יכול להיכנס לרשת האינטרנט בתפריט האקסטרימר - בקיצור, לא עבדתי עם המכשיר עדיין והתסכול רב...

הגרסה של המכשיר היא 2.3.2S שנאמר לי בבאג שהיא החדשה ביותר (המכשיר בא עם צלעות הקירור כבר מורכבות, ללא מאוורר). לא שמתי HDD במכשיר ובתמיכה של באג אמרו לי שאני יכול להשתמש במכשיר ברשת ללא HDD בצורה חלקה.

אודה לכל סיוע. בתודה!
אדי

a^Z^a

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שמע יש לך חסימה בווינדוס 7 מעבר לכל מה שניסית אם אתה עדיין חסום אין לי שמץ (פיירוול במחשב יש?)
נסה לשתף דרך שיטת ה-NFS
מדריך להגדרת שיתוף NFS תראה פה - http://www.xtreamer.net/xtreamer/videos/nfs-and-windows-7.aspx
בהצלחה וספר לנו אם הסתדר לך :)

Edi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הסתדר! תודה רבה!

החלפתי ראוטר חדש לתקן N וההתקנה שלו זיהתה את האקסטרימר. עכשיו הכל עובד. תודה רבה (lol)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור