למה כואבות לי האוזניים בנסיעה ואיך לפתור הבעייה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים,
לאחרונה התקנתי מערכת סטריאו לאוטו. זה בהחלט שיפור משמעותי לחווית שמיעת המוסיקה בנסיעה. אבל תוך זמן קצר הרגשתי דקירות באוזניים וצורך להנמיך את הווליום.
אני יודע שהחשוד העיקרי הוא הצלילים הגבוהים שיוצאים מה טוויטר אבל הרושם שלי משמיעה היה שהצלילים הגבוהים נשמעים לי טוב. לא חד מידי. חשבתי שהבעיה יותר במכות הבאס היותר גבוהות, מרמקול המיד באס. אבל ראיתי שגם ב מוסיקה קאמרית בלי יותר מידי באס עדין קיימת התופעה במידת מה. אז אני בכל זאת נוטה לחשוב שזה הטוויטר שהוא גם גדול פיזית יחסית לרמקולים של אוטו. אציין שבמערכת הביתית אני שומע שעות רבות בלי שהאוזניים מתעייפות.
עכשיו לגבי הפתרון. המערכת שלי "אקטיבית", כלומר כל יחידת רמקולים טוויטרים, מיד באס, רמקולים אחוריים וסאב מוגברת בנפרד עם שליטה של פרוססור על עצמה חיתוך תדרים ועוד פונקציות. כמו כן הטוויטרים מורכבים במעמד שאפשר לכוון אותם לכיוונים שונים יותר/פחות לכיוון האוזן.
אם מדובר אכן בטוויטרים. מה אתם חושבים נכון יותר מבחינת איכות שמע. להחליש את עוצמתם? לחתוך שונה את התדרים? או אולי לכוון אותם רחוק יותר מהאוזן? פתרון יקר יותר להחליף טוויטרים. מה דעתכם?
ואם בכל זאת ארצה להחליש את עוצמת הבאס מרמקול המידבאס, לא ברור לי אם אפשר לעשות שיתן פחות באס בלי להקטין את עוצמת המיד.
אני מתכוון לתת למכוון מקצועי לעשות את השינויים. (עד כה עשו רק כיוון בסיסי) אבל מעוניין להבין לפני שאני בא אליו מה האפשרויות.
אודה על עזרתכם

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה יש רמקולים אחוריים?
תתחיל בלבטל אותם.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
היה לי את הסימפטומים האלה
ועכשיו אני סובל מטנטון קבוע
כבר שלוש שנים,גהינום.
תתרחק מרעש.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
גם אני סובל מטינטון שהחמיר בשנה האחרונה. שאלה למישהו שמבין אם יש כאן אחד כזה. האם כשיש כאב אוזניים כתוצאה מצליל, בהכרח נגרם נזק לשמיעה (גם אם הסאונד לא קרוב לעוצמה שידוע שגורמת נזק, נגיד רעש ב 78 db)? והאם נזק לשמיעה נגרם גם כשרעש/סאונד לא גורם שום כאב או אפילו אי נעימות באוזניים?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אצלי יש טנטון אבל אין פגיעה בשמיעה השמיעה שלי מעולה,שומע רעשים וצלילים הכי קלים שיש
וזה מטריף לי תמוח.
עשיתי מלא בדיקות ואין כלום,ואין טיפול.

נערך לאחרונה ב:

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסותכם, כשכתבתי על כאב באוזניים התכוונתי למצב הרגיל שהאוזניים מתעיפות אחרי שמיעה במיוחד אם הרמקולים הם מה שמכינה "חריפים" או "בהירים" מידי. לא איזה סימפתום יוצא דופן. מרגישים מין משמו שנראה לי נכון לתאר ושמעתי אחרים שתיארו כ"דוקר" או "מעקצץ" פחות נח באוזן. גורם לרצות להנמיך את הווליום. להפסיק מוקדם את ההאזנה.
חוץ מזה במשך שנים רבות אני גם סובל מטינטון באוזן שמאל ובהחלט מבין שהאהבה למוסיקה עלולה להביא להחמרה.
אבל השאלה שלי היא מה כדאי לעשות כדי שההאזנה תהייה נוחה יותר. האם כדאי לשנות את כיוון הטוויטרים כך שלא יכוונו לאוזניים? להנמיך את עוצמתם? לחתוך אחרת את התדרים? או שאולי חייבים להחליף טוויטר?

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
לא מבין במערכות רכב
אבל ישנה אפשרות שהרמקולים בסדר. והמגבר "דוקר"
אופציה נוספת להחליש קצוות, ולחזק את המיד

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
לי גם קרה עם כמה רמקולים שעשו כאבי אוזניים , פשוט עשיתי הנחתה בעוצמה לטוויטר ונפתרה הבעיה .

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לי גם קרה עם כמה רמקולים שעשו כאבי אוזניים , פשוט עשיתי הנחתה בעוצמה לטוויטר ונפתרה הבעיה .
יהודה תודה על התייחסותך, האם ה טוויטרים אצלך היו במעמד המאפשר לכוון אותם כך שיפנו לכיוון האוזן ואם כן האם שקלת להרחיק אותם כך שלא "ירו" לאזור האוזן כפתרון שונה?
וגם, האם אחרי השינוי שעשית לא שומעים פחות טוב, כי אצלי אני בסהכ אוהב איך ששומעים רק שזה דוקר..

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
אחרי ההנחתה הגבוהים התעדנו והיו נעימים לשמיעה ממושכת .
לא היה ירידה באיכות , זה רק הנחתה של עוצמה . ולא איזה עיבוד של פילטר .

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
כיוון שיש לך קרוס אקטיבי יהיה לך קל לבדוק את העוצמות הרצויות ,
אם לא יעזור כדאי יהיה לבדוק את ההגדרה בקרוס , אולי צריך לתאם פאזה .

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה, אין לי קרוס בכלל כל חיתוך התדרים נקבע ע"י פרוססור.
האם ה טוויטרים שלך במעמדים מתכווננים שאפשר לכוון לכיוון האוזן? לאן כיוונת אותם?

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
גם עם פרוססור דיגטאלי צריך לחוש לפאזה כי היא משתנה מאלמנט לאלמנט .
צריך לשאול מי שמבין אין לי ניסיון בבפרוססור.
אני מטה את הרמקולים קלות לכיוון המרכז .

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה, מה הכוונה "מטה את הרמקולים קלות לכיוון המרכז', למרכז האוטו? לכיוון האוזניים? אתה מדבר על ה טוויטרים?

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
אין לי מערכת ברכב , דיברתי באופן כללי .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור