יעוץ בבחירת מצלמת וידאו עבור ערוץ יוטיוב

Nurit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם,
החלטתי להקים ערוץ יוטיוב ואני צריכה לקנות מצלמה טובה.
מרחק צילום מטר או אפילו פחות
משקל לא חשוב מאחר ואקנה גם חצובה
חשוב לי להבין מה אני צריכה מבחינת מאפיינים וגם אם תוכלו להמליץ על מצלמה טובה בתקציב סביר.
המון תודה מראש!
נורית

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה התקציב ?

Nurit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זה משנה? משהו סביר, לא מקצועי מידי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש פתרונות ב 2000₪ יש פתרונות ב 5000₪ יש פתרונות גם ביותר.
אך שאין לי מושג מה הכוונה מחיר סביר, האם זה אופנה האם רמת הוידאו והאיכות שלו חשובים להעברת הנושא.

מצד שני האם צילום של טלפון לא יכול לספק את הסחורה, יש להם יכולת וידאו לא רעות הכלל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב מה איכות השמע הנדרשת עבור הערוץ - מצלמות עם כניסת מיקרופון ומיקרופון משנה את המחיר

Nurit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על תשובתך
מאחר ומדובר באופנה חשובה איכות ההקלטה והצבעים, גם חשובה איכות הקול.

יותר חשוב לי להבין מהם המדדים שאני צריכה להתייחס אליהם ומה המינימום שאני צריכה מכל מדד. לאחר מכן אבחן אופציות ומחירים.
בכל מקרה 2000 יותר בכיוון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש מספר פרמטרים שיכולים להיות חשובים יותר או פחות, ככול שנוסיף יותר יכלות צריך להוסיף כסף:
מצלמה עם חיבור מיקרופון, יקרה יותר.
מצלמה עם רזולוציה טובה יותר יקרה יותר.
מצלמה עם יכולות צילום זמן ארוך יותר יקרה יותר.
מצלמה עם איכות וידאו טוב יותר יקרה יותר.

את יכולה להבין שככול שנרצה טוב יותר צריך להשקיע יותר.
כעת אפשר להתחיל להבין מה באמת הצרכים שלך ולא

הכי טוב שאני יכול להמליץ זו מצלמת פנסוניק G7 - היא לא הדגם החדש ביותר והיא לא החזקה ביותר, אבל יש לה מגוון יכולות וידאו ברמה מאוד גבוהה היא עולה כ 2000 ש"ח, אבל עם עדשה היא תעלה קרוב ל 3000 ש"ח.

https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=900543

אפשר להזמין את המצלמה עם עדשה, כרטיס זיכרון, מיקרופון וחצובה קטנה מאמזון במחיר כולל של כ 2300 ש"ח בארץ (מחיר כולל משלוח ומס)
https://www.amazon.com/gp/product/B01CF29K9M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AXCB29L39I26U&psc=1

אני חושב שזו יכולה להיות התחלה טובה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ה G7 מוגבלת לסרטונים של 30 דקות.
ה G85 (בהזמנה מאותו אתר ובעלות של 2995 ש"ח כולל מיסים ומשלוח) מסוגלת לצלם ללא הגבלה (עד שנגמרת הבטריה ו/או המקום בכרטיס.
נכון זה המון לערוץ יוטיוב אבל זה סממן של איכות.

בכל מקרה: המקרופון של השתיים ובכלל של מצלמות וידאו הוא ברמת הקטסטרופה עדיף להשקיע במיקרופון שמתלבש על המצלמה או המקרופון דש אל חוט--- .... ולא זה לא זול ומחריג את ההשקעה בציוד מעבר לתקציב של 3K ש"ח. באחת האופציות של ה G85 שנשלחת לארץ יש גם מקרופון לא איכותי אבל עדיף על זה של המצלמה....

לפנסוניק G85 יש עדשת קיט לא רעה אז על הדרך הרווחת מצלמה קומפקטית ולא רעה בכלל לצלצם בטיולים ובכלל.

יקח לך חמש דקות לגלות שאת מדברת למצלמה שעה,שעה וחצי ואפילו יותר ורק חלק,קטן,מזה ראוי שיעלה לערוץ - גם מבחינת התוכן וגם כי ביוטיוב מענה לסיפוק הוא בוידאו קצרים של עד 25 דקות אחר-כך הצופים נוטשם.

אז מה עושים,צריך תוכנת עריכה לערוך את מקבצי הוידאו ליצר סרטון אחד ולהעלות לטיוב.

איך? יש לחלונות תוכנה לעריכה שלא עולה כסף אבל גם ענייה בתכונות אבל זה לא רע להתחיל איתו.
יש את הרולס רויס של עורכי הוידאו הפרימייר של אדובי שהוא יקר וספק אם תרצי להיכנס לנבחי המערכת ויש באמצע את Corel VideoStudio שלא יקרה ונחשבת לטובה עבור חובבנים.

ומה בקשר לצלם בלי לערוך? אין קשר מהר מאוד תגלי שזו משימה בלתי אפשרית.

תאורה.על פניו תאורת הבית מספיקה אבל,מהר מאוד,תגלי שכשאת מדברת למצלמה יש לך עוד בת לוויה וזה הצל שלך ואולי עוד צל של איזה פריט בחדר. אז גם פה,לא בעלות של אולפן טלויזיה אבל צריך תאורת לד בסיסית לעצב את האור גם למנוע צללים וגם לעזור לעדשת המצלמה לקלוט את שאת רוצה.

איכות הקול. עדר פילים יברח מהערוץ שלך,ולא יחזור לעולם,אם איכות הקול לא טובה מאוד ואפילו טובה מאוד פלוס.
אז....דיברנו על מקרופון על המצלמה ולא לסמוך על זה של המצלמה אבל איך תדעי שהקול מוקלט כמו שצריך?

אז,א: זו מיומנות שצריך ללמוד ויש תורה שלמה על זה אשמח לעזור אבל לא בטוח שכרגע זה מעניין משהו ו/או את כולם.
א,ב: צריך לנטר את הקול לפני שלוקחים את הצילום ולזה צריך....אוזניות. גם פה אשמח לעזור וההמשך כאמור לעיל.
אז,ג: אחד הפתרונות הלא יקרים והמאוד איכותיים זה להקליט אודיו ווידאו בנפרד ואז....
אז,ד: ואז...: לחבר את שניהם. אני חושב שעד עכשיו לא חשבת על תוכנת עריכה וגם אם כן להגיע למצב שאת יודעת לערוץ ולהדביק ביחד פס קול ותמונה זה קצת רחוק...וכן:בודאי מכירה את הלוח שיש מעליו מין מנוף כזה שנוקש בתחילת צילום כל סרט הוא לא סתם שם בטיוב משתמשים במחיאת כף......... :(

ראשים מדברים. לא,לא מדובר בלהקה עם אותו השם מדובר בכנוי לקריני הרצף והחדשות שבמסך הטמבלויזיה רואים רק את הכתיים והראש שלם ומכאן הכנוי ראשים מדברים.

על פניו נשמע ונראה משהו שעושים בקלי קלות. במציאות? עמדת פעם מול מצלמה ודיברת. אם כן את יודעת כמה זה מלחיץ וכמה זה מצריך הכנת שעורי בית וגם תוכן כתוב איפה שהוא מעל המצלמה שאת בעצם מקריאה והצופים ראים "ראשים מדברים". אז כן גם בטיוב יש טלמפרומטרים שבד"כ הם מחשב נייד שנמצא מעל למצלמה ואת מקריאה את מה שכתוב שם ולצופה זה נראה שאת מדברת ישר למצלמה ויש עוד פטנטים אבך עדר הפילים,זה שלא ברח כי השתמשת במיקרופון איכותי,יברח אם תגמגמי מול המצלמה או יראה את העיניים שלך זזות כמו ראשיהם של צופים במגרש הטניס... :( :( :(

אם לא התייאשת עד פה אז אשמח לעזור איפה שכתבתי שיש לי מה להציע ובכל מקרה התקציב חייב לעלות לא רק למצלמה ועדשה אלא גם לכל ה"מסביב" וגם אם אין לך ניסיון בלדבר מול מצלמה אז עד שיוקם הערוץ תשתמשי בטלפון הניד ובמראה שיש בבית ותתנסי בלעמוד מול מצלמה ולדבר.......

אגב: אם עשית קורס קצינים בצה"ל או במשטרת ישראל או את היית,או הינך,מורה או עסקת בעיסוק המצריך לעמוד מול קהל ולדבר הדרך לראשים המדברים קצרה יותר וקלה יותר.

:)

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם אפשר קישור לדיל שאתה דבר על ה G85 עם עדשת קיט - אני לא מוצא כזה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
https://www.amazon.com/Panasonic-DMC-G85MK-Mirrorless-VideoMic-Accessory/dp/B01N2RH4WJ/ref=pd_sbs_421_1/140-3575301-1974602?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01N2RH4WJ&pd_rd_r=8b2b5af2-faa5-4b35-8290-3c90da77c575&pd_rd_w=3gGdb&pd_rd_wg=Mjmg6&pf_rd_p=5873ae95-9063-4a23-9b7e-eafa738c2269&
pf_rd_r=9X9F96BXT9W52TMVVDFT&psc=1&refRID=9X9F96BXT9W52TMVVDFT

למשל.
ויש גם זולים ויעילים יותר אבל זה שגם נשלח לישראל מוביל ישר לחשבון הפרטי שלי באמזון - לא יודע למה אבל לא מצליח להיפטר מזה ולכן הלינק לא פה.
בסוף הדף בלינק יש עוד אפשרויות...

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה יוצא 3,143.85 ש"ח בארץ לאחר מס ומשלוח
שזה יופי של דייל, אבל עדיין יקר מה 2300 ש"ח
השאלה האם זה נכנס בתקציב ?

Nurit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה מנחם וכרמי על המענה המפורט

אכן, צפויה לי עבודת עריכה רבה, רכשתי תוכנת עריכה והתנסתי בה Filmora 9. הבן שלי גיימר ומשום מה רכש מיקרופון ממש מקצועי לפני כשנה, אוכל להשתמש בו. כבר חשבתי להקליט בנפרד ולנקות את רעשי הרקע ב- Audacity לפני החיבור לסרטון והזמנתי ערכת תאורה מאמזון.
בחרתי בסופו של דבר במצלמת וידאו של סוני 6400
תודה!

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור