ייעוץ בבחירת עדשה

• פותח הנושא eco
  • פורסם בתאריך

eco

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום
מתכנן לקנות CANON D6 MARK II.
לרוב מצלם נופים או את הילדים ובכלל המשפחה- בבית או בחוץ -כמובן לרוב הם לא עומדים במקום :)
יש לי ניסיון עם DSLR אבל אני לא צלם במקצועי ובעיקר מעוניין להשתדרג ולהתמקצע (בידע, לא מבחינת הפיכת הצילום למקצוע )

איזו עדשה כדאי לרכוש עם המצלמה הזו?

24-70 f2.8 tamrom (קורץ בגלל הביקורות , החדות, האור..)
24-105 f4 canon

ואם הראשונה, איזו עדשה כדאי להוסיף כדי לאפשר צילום של דברים רחוקים יותר למשל 85? 135?
אולי כדאי לקחת בכלל משהו אחר?

תודה!

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ברמה העקרונית,בין שתי העדשות שציינת הראשונה (הטמרון) עדיפה,רק קח בחשבון: צילום נוף הוא סוגת צילום מאוד רחבה ותלויה בניסיון ובמה שאתה רוצה לצלם ולהעביר בסיפור של התמונה לצופים בה.

למה אני אומר את זה? כי לפעמים הקומפוזיציה ובה הסיפור של התמונה נמצאת במרחק כזה שעדשת ה -24-70 קצרת רואי וצריך עדשה עם טווח זום קצת יותר גדול. אם בצילום נוף שלך המרחק הזה,שדיברתי עליו,הוא לא מכשלה אני ממליץ,בפה מלא,על הטמרון.

ילדים משתובבים,בבית ו/או בטבע,זה כבר סיפור אחר לגמרי. עדשת 85,בהנחה ואתה מדבר על עדשת הפריים של 85 מ"מ,היא רעיון טוב לצילום פורטרטים אבל לצילום ילדים משתובבים תצטרך ללכת למכון הכושר ולשפר את יכולו ההשתובבות שלך כדי לצלם אותם :).

בשלב הזה הייתי חושב...: אם הנושא שהכי מעניין אותי זה צילומי נוף וצילום הילדודס הוא רק ערך מוסף,הייתי הולך על ה 24-70 של טמרון ומשתמש בה גם לילדודס המשתובבים ובהמשך,ועם הניסיון והבנה של מצבי הצילום הנדרשים מוסיף עדשה נוספת - אולי פריים 85 אולי עדשת זום אחרת שהטווח הזה כן נמצא בא כמו ה 70-200 שגם תעזור בעניין הנוף.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מאוד אוהב את עדשת טמרון 24-70 F2.8, מאוד אוהב אותה, צמצם גדול, חדה, מהירה, בוקה נהדר.
אבל עדשה כבדה, יש לקחת בחשבון שאם אתה רוצה לקחת אותך איתה היא עדשה כבדה - זו נקודה לקחת בחשבון.
בהקשר של עדשת
בהקשר של עדשת 24--105 זה עניין של מזל יש כאלו מוצלחות ויש כאלו שהן פחות טובות, יש שונות בין העדשות השונות -עניין של מזל, רובן מוצלחות, רק לרכוש במקום אמין שאם נופלים על אחת לא מוצלחת אז יש לך אבא לפנות עליו.

אם הפרש הטווח לא חשוב לך, והמשקל לא יפריע לך, אז הייתי הולך על טמרון בלי להסס.
ורק בהמשך לאחר שימוש בעדשה לראות מה חסר לך

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
משקל,בהחלט נושא לתת אליו את הדעת. לפחות,הטמרון,לא מהכבדות בקבוצה ויש לה מיצב....
מה דמביא אותי למחשבה הבאה: אפשר לצלם נוף בלי חצובה ובטח שאפשר עם הטמרון שגם טובה מאוד,כפי שהכביר עליה אלי (@carmi) מעלי,וגם יש לה מייצב אבל אני כן בעד לצרף לסת חצובה - זה בהחלט יכול להוסיף....וגם בהיבט של משקל (לא בסחיבה כי חצובה קלה ככל שתהיה היא עוד משקל לסחוב,אבל בהיבט של משקל בעת תיכנון הקומפוזיציה ולקיחת התמונה לחצובה...יש לא מעט יתרונות.
מנחם

eco

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
העיקר יהיה דווקא הילדים
וטיולים בין לבין
האם יש משהו מומלץ אחר?
אני בהחלט אעדיף עדשה עם מייצב בכל מקרה
תודה על ההתייחסות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מבין את היתרון במיצב, וחשוב להבין שהיתרון שלו הוא בצילום עם זמן חשיפה איטי.
לאחר שאמרתי זאת באמת בטיול האחרון שלי צלמתי חשיפה איטית ללא חצובה ולא הייתי יכול לעשות זאת ללא מייצב.
מצד שני בצילום ילדים נדרש זמן חשיפה מהיר בדרך כלל ומיייצב יהיה פחות חשוב.
אם אתה מחפש עדשת כל בו, אז זו עדשת של פשרות מראש היות ואין באמת עדשה שמתאימה לכל דבר.
24-70 באמת יכולה להיות פתרון מוצלח מאוד והיא גם מגיעה עם צמצם גדול שזה יתרון גדול

eco

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני ממש לא רוצה עדשת כלבו , אלך על ה 24-70
תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ה 24-70 היא יותר עדשת כולבו,
יש לה טווח גדול יותר, אין לה צמצם גדול.

עדשת 24-70 F2.8 היא פחות עדשת כולבו.
אהל אתה צריך לבחור מה שמתאים לך יותר ולא שם כזה או אחר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יש לנו 24-70 של קנון, היא מצוינת
24-105 עדשה למתחילים כזאת.. מכרנו אותה בזמנו

eco

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הכוונה הייתה מראש ל 24-70 f2.8
תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אז סבבה, אנחנו לוקחים את הסט עם 24-70 לטיולים (לקחנו בעבר, כלומר)

eco

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ומה אתם לוקחים עכשיו?.. סתם מתוך עניין :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ומה אתם לוקחים עכשיו?.. סתם מתוך עניין :)

בבית אשתי בעיקר מצלמת still life עם X1D, עכשיו קורונה הרי, לא יוצאים ממש... לקחנו גם Leica Q, אבל זאת עדשת פריים, שמצלמת נהדר, אבל מגבילה אותך. לא תמיד אפשר להתקרב בטיולים. ויש את 5Dmk3 עם כמה עדשות שמדי פעם בן מלצלם ולפעמים לוקחים אותה לחו"ל עם 24-70. סה"כ קנון מצלמת לא רע. אם כי ציוד יחסית כבד אם לסחוב אותו יום שלם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור