"טלפון של טסלה דגם PI יהרוס את התעשיה"

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה טלפון לוויני, על מה אתה מדבר, איזה תעשיה?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
זה לא טלפון לוויני.
זה טלפון שמגיע בילט אין עם חיבור ל starlink שזה פרוייקט של אינטרנט לוויני גלובלי, המבוסס על לווינים של חברת spaceX, גם היא של אלון מאסק כמובן.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
זה מה שכתוב ביוטיוב: "דגם הטלפון של טסלה PI יהרוס את התעשייה".

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה לא טלפון לוויני.
זה טלפון שמגיע בילט אין עם חיבור ל starlink שזה פרוייקט של אינטרנט לוויני גלובלי, המבוסס על לווינים של חברת spaceX, גם היא של אלון מאסק כמובן.

שוב, זה לא, זה כן :)
הזמנת כבר תור? :)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
ידידי,
זה לא טלפון לוויני בשום צורה. טלפון לוויני - קו טלפון דרך לווין (כמו אירידיום ז"ל).
זה טלפון סמארטפון : נטפליקס, ספוטיפיי , וואצאפ גוגל , פורומים אימייל... - רגיל לגמרי..
ההבדל: תמיכה גם באינטרנט דרך starlink.

כל דבר אחר חוטא לאמת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אז טלפון זה הטלפון עם מנואלה ו-ח-10 מהצבא?
זה טלפון עם תקשורת לווינית

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
שלילי. סלח לי, אתה לא מתמצא ולא בקיא ודי "מבולבל".

ערכת starlink מגיעה עם צלחת, וראוטר. צלחת בגודל מגש פיצה בערך.
הצלחת צריכה להיות מכוונת ללויינים, ומערך האנטנות יכנס בקופסת נעליים, לא בכיס שלך.
אל הראוטר מתחברים דרך WIFI, מקומי.

הערכה עולה 500$ + 100$ שימוש חודשי.
אם תקנה ערכה כזו, אז גם האייפון שלך יהיה "טלפון עם תקשורת לווינית".

מה שאמור להגיע עם הסמארטפון הזה (מה שנחשף עד כה, כלום לא סופי), זו תמיכה נייטיב בתחנת קרקע של סטארלינק.
במילים אחרות שירות DATA אינטרנטי (IP איך שתרצה לקרוא לזה) שאתה מתחבר אל הפרוטקול שלו ומקבל אינטרנט. תחשוב על זה כתחליף לרשתות של מפעילים סלולריים. סטארלינק טוענת שהיא תפרוס תחנות כאלה באיזורים נכשלים כדי להביא לכולם אינטרנט מהיר. נחייה ונראה.

אגב, גם אירידיום (רשת טלפוניה לווינית ותיקה), הודיע שהיא לא תתמוך ישירות בסמארטפון.
גם אירידיום תציע בקרוב שירות DATA על הרשת שלהם.

מצד שני אם אתה אשכרה חושב שאפשר להכניס טלפון לוויני לגודל של כיס, אז אולי בזבזתי עוד הפסקת סיגרייה..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מה שאמור להגיע עם הסמארטפון הזה (מה שנחשף עד כה, כלום לא סופי), זו תמיכה נייטיב בתחנת קרקע של סטארלינק.
במילים אחרות שירות DATA אינטרנטי (IP איך שתרצה לקרוא לזה) שאתה מתחבר אל הפרוטקול שלו ומקבל אינטרנט. תחשוב על זה כתחליף לרשתות של מפעילים סלולריים.

לכן אמרתי שזה טלפון לוויני.
לי כלקוח קצה לא אכפת לי ניואנסים

אם כי לדעתי אתה טועה

A smartphone with high-speed connectivity anywhere would be compelling gear to have as it skips the need for terrestrial connection.

אתה נתפס לנקודה מסוימת אבל לקרוא לטלפון הזה smartphone זה עוול, זאת לא המהות שלו

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
נו, בדיוק, אבל בדיוק בגלל זה הוא עשוי "להרוס את התעשיה"...

אז התשובה לשאלתך:

איזה תעשיה?
הרעיון הוא שבמקום שתתתבר לסלקום, אורנג' או At&T על מנת לקבל 5G שיעניק לך 70-100MB,
תתחבר ל starlink, תקבל 250MB סימטרי. בכל נקודה בעולם.

ההגדרה הרשמית היא starlink wifi, וזה נשמע לא כמו ביג דיל - קולה וויפיי,
אך בפועל הסמארטפונים האלה עוקפים את הצורך בכל תעשיית הסלולר כפי שמוכרת לנו.

התעמולה\יח"צ היא שבמאדים ישתמשו במכשיר הזה.. שם אין AT&T, אבל לווינים יהיו..
"terrestrial connection" היחידי הוא כפי שאמרתי: ערכת starlink פרטית, או להתחבר למה שטסלה תפרוס.
בפועל, מותר להמר ש"בנתיים" רשת stralink בכדור הארץ, תצבור יותר תאוצה מהרשת הדמיונית במאדים..
השמועה אומרת שתוכל גם לבצע כרייה של mars coin, הקריפטו של המושבה העתידית במאדים..

אם זה תופס, איפה זה שם את אפל? חוואווי? איפה זה שם את AT&T או אורנג'...?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה משהו חדש. הוא לא מתחרה באיפון לדעתי.
שאגב, מה קורה עם רכב של אפל?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אחרי שנתיים של on and off הם התניעו מחדש את הפרוייקט..

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
נו, בדיוק, אבל בדיוק בגלל זה הוא עשוי "להרוס את התעשיה"...

אז התשובה לשאלתך:

הרעיון הוא שבמקום שתתתבר לסלקום, אורנג' או At&T על מנת לקבל 5G שיעניק לך 70-100MB,
תתחבר ל starlink, תקבל 250MB סימטרי. בכל נקודה בעולם.

ההגדרה הרשמית היא starlink wifi, וזה נשמע לא כמו ביג דיל - קולה וויפיי,
אך בפועל הסמארטפונים האלה עוקפים את הצורך בכל תעשיית הסלולר כפי שמוכרת לנו.

התעמולה\יח"צ היא שבמאדים ישתמשו במכשיר הזה.. שם אין AT&T, אבל לווינים יהיו..
"terrestrial connection" היחידי הוא כפי שאמרתי: ערכת starlink פרטית, או להתחבר למה שטסלה תפרוס.
בפועל, מותר להמר ש"בנתיים" רשת stralink בכדור הארץ, תצבור יותר תאוצה מהרשת הדמיונית במאדים..
השמועה אומרת שתוכל גם לבצע כרייה של mars coin, הקריפטו של המושבה העתידית במאדים..

אם זה תופס, איפה זה שם את אפל? חוואווי? איפה זה שם את AT&T או אורנג'...?

לדבר רק על רוחב פס זה לילדים. אתה לא רוצה לגלוש באתר חדשות עם לייטנסי/rtt של טלפון לוויני גם אם הוא טראבייט לשניה, תאמין לי.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
1. וויפיי רגיל עובד ונתמך.
2. הלייטנסי החציוני של סטארלינק בנתיים, לפני שפרסו את כולה, הינו פי 10-20 מהיר יותר מרשתות לוויניות קיימות (כ 50 לעומת 700+).
3. 'אתר חדשות' פחות מדאיג.. שיחות vo/ip יותר מדאיג.
4. ההשוואה היא לרשת סלולרית, לא נל"ן, פייבר, וכו.. הרגע בדקתי, אורנג' מספקת באיזור רחובות 31 מילי. סטארלינק כרגע על קצת פחות מ 50.
5. נכון להיום נפרסו כ 1600 לווינים, הרשת תגיע לכ 8000, יהיה בסדר.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

סליחה שאני חוזר קצת אחורה,
אני דברתי עם אחד שמבין קצת,
לא צריך שום תחנה קרקעית ולא אנטנה גדולה, מכשיר בגודל של טלפון נייד יכול חופשית לדבר עם לווין ללא מתווכים.
מה שאמרת על אירידיום זה לא רלוונטי, ההוא זה פיתוח מלפני 30 שנה

אז ליאור, בוא, כשאתה אומר לי שאתה מבין, הכוונה שאתה מפתח תקשורת לווינית:)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אתה פוסל במומך פעמיים לפחות.
אתה חושף היכן באמת אתה מתעדכן (מציע לך להתעדכן בחדשות על SpaceX לא מווינת).
וכמה מפריע אותך לצאת "לא צודק'.

כמובן שגם כעת אתה לא בכיוון:
1. אירידיום קיימת ונושמת, השירות הנוכחי שלה הוא עם קונסטלציית לווינים ששוגרו בשנים האחרונות. דאטא ולא רק קול. לפרטים חפש ווינית..
2. אין שום אפשרות היום להתחבר לסטארלינק (בטא עדיין לדעתי) בלי צלחת ביתית שמחוברת לוויפי. זה קיט שמסופק. לוויפי אפשר לחבר כל טלפון.
זה לא תשתית כמו פייבר או כייבל כמובן.
3. אני מציע לך להימנע מלהצמיד את הראש שלך לאורך זמן, למשדר שמשדר 300MB* למרחק 100 ק'מ. לא שיש כאלה שנכנסים לכיס, אבל גם אם כן (לא יקרה בקרוב) תימנע, חבל על הגידול שיצמח.
4. ברור שאפשר לחבר צלחות וראוטר(ים) של סטארלינק לבניין, ואז יש אחלה אינטנט רגיל. עדיין, שום תשתית שטח - teresstrial. קבועה. שחופרים מתחת לכבישים ומניחים על קרקעית האוקיאנוס.
5. גילוי נאות: אני פאן בוי של אלון מאסק. תתבע אותי. לא חשוב לי להיות צודק, אני פשוט נהנה לדבר על הפרוייקטים שלו.
6. אל תתעדכן על טכנולוגיה בווינט.

7. לא ציטטתי אותך, כדי שתוכל למחוק. מותר לטעות גם אם משתמשים ב'חבר טלפוני'. אם תבקש אני אמחק.

< עריכה> בחרושת השמועות הנוכחית, יש גם ספקולציות על וויפיי סטרימינג. במובן של קליטה, אה סימטרית.
הרבה ניחושים לגבי המכשיר.

* עכשיו יש 1600 לווינים, כיסוי מלא יהיה כשיהיו 8000 (נדמה לי), ההבטחה היא לעשרות אלפים, ואז המהירות 300MB סימטרי עם לייטיסי של רשת סלולרית רגילה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור