התייעצות לקניית פטיפון

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
שלום לכולם,

מבקש את עזרתכם במציאת דגם פטיפון "נכון" בשבילי.
כרגע יש לי טכניקס SL-D2 עם ראש ortofon 2m red ועם שדרוג המערכת שלי למגבר peachtree nova 150 ורמקולים kef ls50 meta חשבתי גם לשדרג אותו.
התקציב שלי כרגע הוא 2000-2500ש"ח לכן אני מכוון בעיקר ליד שנייה.
שני דברים שחשובים לי בעיקר (מעבר לאיכות הסאונד כמובן):
חצי אוטומטי - נוהג לשכוח להרים את הזרוע לאחר הניגון (לימים לפעמים).
אסתטיקה - חשוב לי (ולאשתי) שיראה טוב. ומאחר שאסתטיקה זה עניין מאוד אישי - אומר שאני למשל אוהב מאוד את המראה של המרנץ 6300, מצד אחד, ושל clearaudio concept מצד שני (לא בתקציב מן הסתם).
פחות אוהב את הסגנון החדש של פרוג'קט, rega, או הפלסטיק של חלק מהטורנסים, והלנקו ביד שנייה פחות מדברים אליי.

מעדיף גם שלא יהיה קדם מגבר מובנה.

כן כן, הרבה בקשות, מעט כסף :)

הסתכלתי על האונקיו CP-1050 אבל הביקורות מאוד מעורבות (חלק אומרים שזה מוצר סיני פח וחלק מתלהבים)
הסתכלתי גם על Music-Hall classic turntable אבל אין לי מושג אם הוא שדרוג למה שכבר יש לי.

בקיצור, הסתבכתי עם עצמי ואעריך כל עזרה בנושא.

תודה מראש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בפטיפונים אני פחות מת על יד שניה בתקציבים הללו פרט למצב בו רוכשים מחט חדשה. שנית, מהם שאר רכיבי המערכת שלך.

לגבי החצי אוטומטי. לא חייב שהפטיפון יהיה כזה. אפשר לקנות רכיב נפרד שירים את הזרוע.

מהם שאר רכיבי המערכת שלך?

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
היי @נמר , תודה על התשובה.
כמו שכתבתי בהתחלה הרכיבים שלי הם מגבר peachtree nova 150 ורמקולים kef ls50 meta, אלא אם אתה מתכוון לרכיבים אחרים?

חשבתי להעביר את המחט והראש מהטכניקס שלי. אלא אם זה לא בריא?

אני מכיר את הרכיב שמרים זרוע, זו גם אופציה, אבל מרים זרוע לא עוצר את הצלחת, ואז היא יכולה להסתובב עד שמישהו ישים לב.. אז ההעדפה תהיה לחצי אוטומטי, אבל נכון, לא deal breaker.

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
בתקציב הזה ממליץ לך לשדרג למחט Ortofon 2M Blue,הראש זהה לזה שיש לך,אין צורך בכיוונונים והתעסקות ולהוסיף פונו איכותי :)

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
בתקציב הזה ממליץ לך לשדרג למחט Ortofon 2M Blue,הראש זהה לזה שיש לך,אין צורך בכיוונונים והתעסקות ולהוסיף פונו איכותי :)
תודה @קודו אודיו ,
הטכניקס מספיק טוב בשביל לשים עליו Ortofon 2M Blue? הפונו של ה-peachtree יהיה פחות טוב מפונו ב-1500-2000 ש"ח?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
הפטיפון שיש לך די טוב, והדגם החדש שחשבת עליו לא יתן שיפור לדעתי. החלפת הראש או המחט לדגם יותר טוב עשויים לעזור. אם באופן בסיסי אתה מרוצה מאיכות המכשיר, אין טעם לחפש שידרוג.

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
היה ברשותי פטיפון כזה מספר שנים,
ההמלצה של רועי מקודו עדיפה על כל פתרון אחר כרגע,בהתייחס לשאר רכיבי המערכת.

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
תודה רבה על ההמלצות.
אלא אם למישהו יש דעה אחרת אני כנראה אשאר עם הפטיפון ואשדרג אותו או אחכה שיהיה יותר תקציב פנוי לשדרוג יותר משמעותי.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אני חושב שאם אתה רוצה שדרוג משמעותי בסכום לא בשמיים /lp12 linn sondek
זו הבחירה הכי טובה שאתה יכול לעשות. זה פטיפון שאם הוא במצב טוב ועם ראש ברמה גבוהה, מתעלה על הרבה פטיפונים מודרנים של 20 אלף שח
הנה לינק לאחד מהם:
http://www.musics-design.com/Linn-LP12.html
בקש מהמוכר קצת הנחה, עשה טרייד אין על הפטיפון שלך ותן לו גם את הראש שלך ואני מאמין שאם תמתח. קצת את התקציב שלך אתה קופץ 5 כיתות לא אחת
זה פטיפון שמנגן על מערכות במאות אלפי שח ללא רגשי נחיתות, כמובן עם תוספות כמו ספק כוח ועוד שדרוגים
דבר אחד בטוח אל תעשה, אל תחליף את המחט לכחולה על הראש האדום, זה פשוט שיפור כל-כך זניח על פטיפון כמו שלך ובכלל.
עשיתי את זה על שני פטיפונים לא רעים וזה בזבוז זמן וכסף
בהצלחה

נדב15

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
אני חושב שאם אתה רוצה שדרוג משמעותי בסכום לא בשמיים /lp12 linn sondek
זו הבחירה הכי טובה שאתה יכול לעשות. זה פטיפון שאם הוא במצב טוב ועם ראש ברמה גבוהה, מתעלה על הרבה פטיפונים מודרנים של 20 אלף שח
הנה לינק לאחד מהם:
http://www.musics-design.com/Linn-LP12.html
בקש מהמוכר קצת הנחה, עשה טרייד אין על הפטיפון שלך ותן לו גם את הראש שלך ואני מאמין שאם תמתח. קצת את התקציב שלך אתה קופץ 5 כיתות לא אחת
זה פטיפון שמנגן על מערכות במאות אלפי שח ללא רגשי נחיתות, כמובן עם תוספות כמו ספק כוח ועוד שדרוגים
דבר אחד בטוח אל תעשה, אל תחליף את המחט לכחולה על הראש האדום, זה פשוט שיפור כל-כך זניח על פטיפון כמו שלך ובכלל.
עשיתי את זה על שני פטיפונים לא רעים וזה בזבוז זמן וכסף
בהצלחה
תודה רבה על העצה.
דיברתי עם ארי ולצערי הפטיפון נמכר כבר לפני שבועיים.
בכל מקרה, זה מעבר לתקציב באופן ברור.
לגבי נושא קניית המחט של אורטופון בלו, בילבלתם אותי :(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור