התחדשתי ברמקולי אטמוס סראונד POWER SOUND AUDIO MT-110SR עדכון עמוד 4

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
שלום לכולם.

כבר תקופה ארוכה אני במרדף אחר רמקולים משובחים למערך רמקולי אטמוס שיתאימו לבמה הקדמית וההיקפית שברשותי, יותר נכון במסע אחר רמקולים שיחליפו את ריבעיית רמקולי האטמוס המצויינים שברשותי קליפש דגם RP-500SA.
הקושי בדבר נובע מכוון שאין ברשותי תקרה צפה שתאפשר להתקין רביעיית רמקולים שקועים בריאים בתקרה. המגבלה הזאת הציבה בפני אתגר לא פשוט ברכישת רמקולי אטמוס צמודי תקרה הפונים לכיוונו של הצופה המאזין. וכך גם הזוג השני שאמור להיות ממוקם בנקודת הישיבה של המאזין, או בקיר האחורי שכמעט ואינו קיים אצלי, מה שמוביל אותי להתקין זוג רמקולי אטמוס נוספים מעל נקודת הישיבה.

אך לפני שאני מציב לעצמי את נקודות שבהם יותקנו רמקולי האטמוס החדשים, בדקתי האם בכלל קיימת האופציה הזאת ברסיבר שברשותי Integra DRX-R1.1 לשמחתי הריסבר מאפשר התקנת זוג רמקולי אטמוס בחזית, וזוג נוסף מעל נקודת הישיבה.

אופציות ראויות שנבחנו
JBL8320
KLIPSCH PRO
POWER SOUND AUDIO MT-110SR

ההתקנה הראשונה שבוצעה היתה בחזית המערכת מעל רמקולי החזית שברשותי קליפש Klipsch RF-7MKIII הבריאים בעלי זוג וופרים של 10 אינצ' וטוויטר הורן 1.75 אינצ' בטכנולוגיית high frequency compression driver

ההתקנה הראשונה החלה בבדיקה יסודית עם ה-JBL8320 שהניבו תוצאה טובה אך עדין הרגיש לי חסר נוכחות ודיוק בחזית הבמה. Klipsch PRO הציגו תוצאה טובה אך עדין אינה משביעת רצון מבחינתי. האופציה השלישית שהיא היקרה בחבורה היא מבית POWER SOUND AUDIO

כבר בהתנעה הראשונה הרמקולים הציגו במת סאונד תלת מימדית מטורפת גדולה ברורה מפורטת מדוייקת ועמוקה שונה בפער עצום מכל המותגים שבחנתי ושמעתי עד היום. יחידת ההורן טוויטר המשובחת מבית B&C's DE250 1" high frequency compression driver השוכנת בתוך שופר מאלומיניום תעופתי, לצד יחידת הוופר בקוטר 10 אינצ' בעלת הטבעת הכפולה הממוקמים בתוך תיבת עץ מאסיבית שמו את חותמם המלא לקראת רכישת המוצר.

ללא שם.png

נתוני הרמקול PSA MT-110SR

משקל 14.5 ק"ג
גובה 46.3 ס"מ
רוחב 28 ס"מ
עומק נע בין 25 ס"מ לבין 10 ס"מ
תיבת עץ
1" titanium compression driver טוויטר B&C DE250
יחידת וופר 10 אינצ'
התנגדות 8 אום
Frequency Response = 80Hz - 18kHz

de250.png

התקנת הרמקולים ע"ג הקיר הקדמי בוצעה עם מתקני תליה צמודי קיר בזכות הווזה 20-20 הקיימת בגב ברמקול.
החלפת הבמה העליונה היוצרת תלת מימדיות העלתה את המערכת שלי כמה כיתות בתחום פורמט האטמוס. אני יכול לספר לכם שהתשוקה לתחביב בוערת בי בכל רגע נתון לשדרוג רכיבים כדי להעצים את יכולות וביצועי המערכת, כך שכל מי שקולנוע בייתי בדמו חייב לעצמו את פורמט האטמוס המלהיב המחייב התקנת רמקולים עליונים, שילובם בסט מעצים את חווית התלת מימדיות בפורמט בצורה מיטבית כך שמערכת קולנוע ללא רמקולי אטמוס לוקה בחסר גם במידה ויש ברשותכם סט היקפי מצוין.

בהזדמנות זאת ברצוני להודות ליובל אבל מאודיו סיינס, יבואן POWER SOUND AUDIO בישראל על השרות המצוין.

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
תתחדש, כל החברות שהוזכרו בהחלט ראויות לשבח.

תהנה .

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
תתחדש ותהנה, רק לא הבנתי איך רמקול אטמוס מותקן על הקיר ולא בתקרה??

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תתחדש ותהנה, רק לא הבנתי איך רמקול אטמוס מותקן על הקיר ולא בתקרה??

רמקולי אטמוס ניתנים להתקנה בשלושה מצבים.
האידאלי ביותר כשהם מותקנים בתקרה כאשר זוג מלפני וזוג מאחרי המאזין.
מצב שני כפי שהתקנתי את הקדמיים. דרך אגב הזוג השני ממוקם בדיוק מעל נקודת הישיבה שלי כשהם יורים לכיווני.
והמצב השלישי כשהם מוצבים ע"ג הרמקולים הקדמיים כשהם יורים לכיוון התקרה.

בכללי עדיף כל מיצוב בכל תצורה של רמקולי אטמוס מאשר ללא רמקולי אטמוס.
ב-2021 מערכת שמע רב ערוצית ללא רמקולי אטמוס לוקה בחסר.

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
לא מסכים איתך.

התקנת רמקולי אטמוס זה אך ורק בתקרה עם עדיפות לארבעה כפי שאמרת (זוג מאחור וזוג מלפנים) אך ניתן גם עם זוג בודד מעט לפני המאזין.

זו התצורה היחידה שדולבי ממליצה וכל תצורה אחרת זו טעות ביסודה ופשרה שנשמעת לא טוב.

התקנה של זוג רמקולים כ Front High והגדרתם כאטמוס זו פשוט טעות, שמעתי אצל כמה אנשים שהתקינו כך חומרים שאני מכיר טוב מאוד וזה פשוט נשמע גרוע.

למרות שאצלי יש רמקולי אטמוס (בתקרה) אני לא מסכים עם הקביעה שמערכת ללא אטמוס לוקה בחסר, בגלל חוסר האינפורמציה לדעתי (ובכלל לדעת רבים בעולם) הפורמט דיי מאכזב ויש שמכנים אותו בכלל כגימיק.

נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
איציק הייקר תתחדש ושתהנה מהם אגב הם נראים מאוד יפה
על הקיר :בעד:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לא מסכים איתך.

התקנת רמקולי אטמוס זה אך ורק בתקרה עם עדיפות לארבעה כפי שאמרת (זוג מאחור וזוג מלפנים) אך ניתן גם עם זוג בודד מעט לפני המאזין.

זו התצורה היחידה שדולבי ממליצה וכל תצורה אחרת זו טעות ביסודה ופשרה שנשמעת לא טוב.

התקנה של זוג רמקולים כ Front High והגדרתם כאטמוס זו פשוט טעות, שמעתי אצל כמה אנשים שהתקינו כך חומרים שאני מכיר טוב מאוד וזה פשוט נשמע גרוע.

למרות שאצלי יש רמקולי אטמוס (בתקרה) אני לא מסכים עם הקביעה שמערכת ללא אטמוס לוקה בחסר, בגלל חוסר האינפורמציה לדעתי (ובכלל לדעת רבים בעולם) הפורמט דיי מאכזב ויש שמכנים אותו בכלל כגימיק.

מי הם אותם דעת רבים שהחליטו שהפורמט כושל? ייתכן שאותם אנשים אין בכלל ברשותם רמקולי אטמוס ובכך הם מנסים לצייר לעצמם תמונת קולנוע כושלת שאינה תלת מימדית ושאינה מוצלחת.
ההפך הוא מדובר פורמט דולבי אטמוס הינו סופר מוצלח. לראיה מיוצרים פרוססורים בעלי 16-32 ערוצים המתוכננים ליישום של יותר מארבע רמקולי תקרה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
אטמוס לא כושל ולא נעליים.
תתחדש איציק.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, אם בא לך
תצלם את כל ה-setup שנתרשם.
מה ה-המפרט כיום של ה-setup שברשותך?

PSA עושים ציוד בהחלט מעניין.

6.1.4

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, אם בא לך
תצלם את כל ה-setup שנתרשם.
מה ה-המפרט כיום של ה-setup שברשותך?

PSA עושים ציוד בהחלט מעניין.
6.1.4
בכללי הסטאפ שלי מפורסם בכל הסקירות
אתה מוזמן להתרשם

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לא מסכים איתך.

.

ירינו תסתכל היטב בסכמה המצורפת מבית דולבי. כך שהם כן ממליצים להתקין את רמקולי האטמוס כפי שאני התקנתי אותם.

ללא שם.png

תמונות מצורפות

• ללא שם.png
    ללא שם.png
    KB 143.5 · צפיות: 973

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
גדוללל ירינו!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש איציק. מוצרים נפלאים! שמח לראות שמלבד סאבים נהדרים הגיעו לארץ גם רמקולים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
מדובר בטרול עם מולטי יוזר/זהויות בשם XXX ברבי.

נמר יקר, נא טיפולך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
תתחדש איציק. מוצרים נפלאים! שמח לראות שמלבד סאבים נהדרים הגיעו לארץ גם רמקולים.

PSA בהחלט חברה ראויה.
בהצלחה גם ליבואן.
ושוב תתחדש איציק.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
אטמוס לא כושל ולא נעליים,חוויה קולנועית אחרת ,
הקפיצה הכי משמעותית שהיתה עד כניסת לפורמטי ה LOSELESS ולדעת רבים אפילו יותר .
אני מסכים עם התפיסה שהאידאל הוא אטמוס בתקרה אך אם אין אפשרות יש פתרונות של רמקולים ש"יורים" לכיוון התקרה,
לגבי התקנת כBACK HIGH או FRONT HIGH שמכוונים לכיוון המאזין בצורה הזו - אני לא חושב שזה יכול לתת את האפקט של סאונד שמגיע מהתקרה .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
20210127_122430.jpg
אטמוס לא כושל ולא נעליים,חוויה קולנועית אחרת ,
הקפיצה הכי משמעותית שהיתה עד כניסת לפורמטי ה LOSELESS ולדעת רבים אפילו יותר .
אני מסכים עם התפיסה שהאידאל הוא אטמוס בתקרה אך אם אין אפשרות יש פתרונות של רמקולים ש"יורים" לכיוון התקרה,
לגבי התקנת כBACK HIGH או FRONT HIGH שמכוונים לכיוון המאזין בצורה הזו - אני לא חושב שזה יכול לתת את האפקט של סאונד שמגיע מהתקרה .

לא מדוייק..לפי הנחיות דולבי.. ניתן להתקין זוג קדמי ואחורי צמודי תקרה כאשר הזוג האמצעי יורה לכיוון הצופה.

תמונות מצורפות

• 20210127_122430.jpg
    20210127_122430.jpg
    KB 83.1 · צפיות: 970

Balance

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
תתחדש ותהנה איציק!
קצת מצחיק לקרוא כי הפורמט נכשל בעוד שרוב רובם של התכנים יוצאים עם Atmos/DTS-X.
התרשמויות אצל חברים בקטעי הדגמה או כמה דקות מתוך סרט אינם מדד לכלום, הבחינה רק בבית, בסרטים באורך מלא.

למשל הסרט משימה בלתי אפשרית, קטע המסוקים לקראת הסוף שנמשך 17 דקות שלמות! הוא קטע מטורף, ורק בשבילן שווה שיהיה אטמוס גם אם כל הסרט הם יהיו בדממה. זה שווה.
האם מישהו חושב שלראות את אותו קטע בלי ממד עליון יהיה זהה? אם כן, זה תמוה.
הרי בשביל קטעים כאלה אנחנו משקיעים המון במערכות, ולא בשביל דרמה כזו או אחרת, שאותה אפשר לראות גם בסטאפ בסיסי וההנאה לא תיגרע.
ויש עוד המון דוגמאות.

אפשר להתווכח לגבי גודל ההשקעה הנדרשת, אבל אני יכול לומר מניסיון שהשקעה של כמה אלפי ₪ בודדים וניתן ליהנות מלא.
כאמור, מדבר מניסיון.
ממד עליון הוא ממד נדרש, אם רוצים בדיוק כמו במציאות.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
צפה בקובץ המצורף 52954

לא מדוייק..לפי הנחיות דולבי.. ניתן להתקין זוג קדמי ואחורי צמודי תקרה כאשר הזוג האמצעי יורה לכיוון הצופה.

איציק ,הקונספט של אטמוס הוא ראשית - הוספת עוד "מימד" סאונד שמגיע מהתקרה,
כשזה לא אפשרי דולבי מציעה עוד דרך - זה לאוו דווקא אומר שזה ישמע זהה ,זה אומר שזה אפשרי (אפשרי מבחינתם זה עוד הכנסות) .
שאתה שם רמקולים גבוהיים ומכוון אותם לכיוון המאזין - אתה מקבל סאונד מלמעלה אבל בפירוש זה לא היה אותו דבר,
יתרה מזאת,אם יש לך רמקולי סראונד BACK ויש לך מעליהם רמקול אטמוס (מס 10 בשרטוט) אני משוכנע שרוב הפעמים לא תדע אם הSOURD BACK מנגן או זה שמעליו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור