התחדשתי בחצובה ומונופוד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז ככה.

התחלתי עם מצלמת דמוי SLR קלה לפני כמה שנים ורכשתי עבורה חצובה קלה ודקיקה שאז עלתה לי 200 ש"ח. כאשר עברתי ל-350D + עדשת קיט החצובה הזולה היתה די גבולית אך בתנאים סטרילים {בית, אולם סגור} אך בחוץ היתה החצובה סכנה למצלמה.

החלטתי לרכוש חצובה מקצועית וההחלטה היתה ללכת על חצובה של MANFORTTO האיטלקית שנחשבת לאחת מיצרנית החצובות הטובות בעולם. פניתי כמובן לשוק היד שניה ומצאתי מספר חצובות עד שמצאתי את זו שהיתה נראת לי השמורה ביותר. בנוסף רכשתי מונופוד שיוצר בעבודת יד ונרכש לפני כמה שנים על ידי חבר יקר ביפן. המונופוד שוקל רק 400 גרם ומסוגל לשאת לא פחות מ-20 קילו ציוד.

כיום כאשר יש לי מצלמה גדולה {40D} + גריפ + עדשת טלה 70-200 + טבעת הארכה 1.5 העסק שוקל כמה קילוגרמים בריאים והצורך בחצובה מסיבית + מונופוד מסיבי הוא הכרחי ביותר.

החצובה שרכשתי היא כפי שכתבתי מונפורטו מדגם 190PRO B שנחשבת לחצובה מעולה למחירה. היתרון הגדול שלה {מעבר למשקל הרב שהיא מסוגלת לשאת} הוא האופציה לפתוח את הרגליים עד כדי שפגט תיקני. היא ממש נצמדת לרצפה ומאפרת להתקרב אל האובייקט באופן מרשים ולהשאר יציבה באופן אבסולוטי.

מונפורטו 190PRO B מומלצת בחום.

נערך לאחרונה ב:

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
תתחדש, איזה ראש קניתה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה ידידי.

הראש הוא MANFROTTO 115 3D SUPER.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נחמד מאוד תתחדש.
גם אני מחפש חצובה אך לא במחיר זה, יש לי תקציב רק לחצי מהמחיר.
אני מחפש חצובה טובה ויציבה שתיתן תמורה לכסף.
כרגע יש לי דמוי DSLR אבל בעתיד אני מתכוון להשקיע ב DSLR מקצועית, כך שהחצובה תיהיה מיועדת לזה.
יש לך הצעות בשבילי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ל-SLIK יש חצובות טובות ולא יקרות. ה-400 שלהם נראת נחמד {ראיתי אותה היום}.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
המחיר של ה SLIK 400 יקר בשבילי.
אני מחפש חצובה עד מחיר 350 ש"ח בערך.
חשוב שהחצובה תיהיה יציבה ולא שוקלת הרבה, אך מצד שני גם לא שוקלת מעט.
יש הצעות?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
תתחדש נמר.
לי יש את ה 055B, וראש 141rc.
בזמנו כשצילמתי במצלמות MF, החצובה היתה בשימוש.
היום, עם האסא 3200 והמייצבים, החצובה הפכה לקישוט בסלון.
:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במצלמה שלי אומנם יש את האופציה לצלם ב-3200 אבל יש הרבה רעש.

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אצלי גם יש אפשרות לצלם ב ISO 3200, אבל כבר מ ISO 400 ישנם רעשים בגלל חיישן ה CMOS הקטן שב SX1.
לכן אני חייב חצובה לחשיפות ארוכות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה לא חייב חצובה לחשיפות ארוכות. אתה חייב מצלמה שמסוגלת לצלם מעל 400ISO מבלי להשתמש בחצובה. הרי לא כל כך נוח להסתובב עם חצובה לכל מקום שמצריך מעל 400ISO

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור