המערכת של סרגיי (סטריאו) פוסט חדש עמוד 5. (17.12.22)

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אם מסתכלים רק על עלות החומרים (בלי העבודה שלך), הסכומים שאתה מוציא נותנים תוצאה טובה יותר מרמקול חדש (או בן 5-6 שנים) במחיר הזה?
באיזה עלות מדובר לפרוייקט האחרון שהראית כאן?
ואיפה תמצא רמקול חדש עם וופר "15 במחיר הזה או קרוב לזה, נשמה ?
הדרייברים של JBL טובים גם במונחים של היום, אילו הקרוסים הגנריים שלהם שמהווים "נקודת תורפה".
אבל עם הידע שהצטבר (וזמין בחינם) ניתן לשדרג אותם ולקבל איכות אודיופילית.
ד"א - גם התיבה המקורית תשמח ל- redesign.
(ורד)
R

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
הוצאתי מידות מקוריות של הרמקולים והזמנתי פלטות עץ מסוג בירץ בעובי 18ממ ו12ממ עכשיו שדיברתי על כמה שינויים קטנים החלטתי לעשות את הקירות של הרמקול בעובי 30ממ ואת הפאנל הקידמי והאחורי 36 ממ שבחברה הם עושים את כול הבסיס בעובי25ממ חתכתי את הפלטות למידות שאני צריך בקירות הצדדים חיברתי בירץ בעובי 18ממ ו12ממ ומיקדימה ומאחורה שלוש שכבות של 12ממ
צפה בקובץ המצורף 48276 צפה בקובץ המצורף 48274 צפה בקובץ המצורף 48279

הרמקול בנוי מתייבה נפרדת לבאס ותייבה ניפרד למיד באס במקור היא הולכת 14 ליטר אני החלטתי לעשות אותה טיפה יותר גדולהצפה בקובץ המצורף 48275

נעשו גם חיזוקים לכול הקונסטרוקציה הזאותצפה בקובץ המצורף 48277 צפה בקובץ המצורף 48278ככה זה נירה מורכבצפה בקובץ המצורף 48280
תענוג להסתכל על הבניה, נהניתי.
המגברים שפופרתיים ? אפשר לפרט קצת ?
תודה.
(ורד)
R

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
סרגי
שוב מצדיע לך על הפרוייקט
המיוחד והנפלא,
עכשיו שאלה קטנה,
רוב יצרני הרמקולים
ממליצים/או מרכיבים ספייקים (עוקצים)
לרמקולים,ואצלך לא ראיתי משהו כזה,
יש לכך הסבר ?
תודה

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
סרגיי,
תודה על השיתוף.
התואיל לספר לנו על הרקע המקצועי שלך בתחום. קראתי שאתה אומן בתיקון רמקולים. האמנם?

sergey

אוהב את התחום
מעורבות
100
נקודות
18
אחריי שאספתי את כול החלקים הדרושים לבניית קורסאובר התחלתי להרכיב אותו יש המון סרטוטים באינטרט אז התחלתי להרכיב. לקחתי שרטוט מאתר שלפי דעתי הם מוציאים הכי הרבה מיידע לאור והרכבתי את הקרוס חיברתי אותו לדרייברים בדקתי פאזות ורציתי לראות את העקום של הרמקול הרכבתי את כול הציוד הדרוש לזה, אני ראיתי המון בזמן שאני מתעסק בתחום כיוונתי לא מעט רמקולים ומדדתי דיאגרמות של מאות רמקולים מקוריים ורמקולים DIY ומה שראיתי שם זה לא היה הגיוני כול החיתוכים לא היו נכונים וישר הבנתי שיש בעיה בקרוסובר אבל אמרתי נישמע קצת מוזיקה שיתחממו כול החלקים ונתתי לזה כמה ימים.
ששמעתי את הרמקול פעם הראשונה ישר ראיתי את הפוטנציאל שיש לו המיד באס כול כך מהיר ודינמי בעזרת הדרייבר בגודל של 10 אניץ וזה מה שמבדיל אותם מסדרת ה3WAY דגמים כמו L300 וK2 9800-9900
אז התחלתי לבדוק מה הבעיה בקרוסאובר הרכבתי כמה סרטוטים שיש באינטרנט והגעתי למסקנה אחת שכול המידע שיש על הקרוסאוברים הוא חלקי בכול סרטוט דרך החיבור, והחלקים הם שונים אז התחלתי לעשות עבודה של כיוונים עצמאיים יש לי הרבה ידע שצברתי מכיוון של רמקולים שנים שאני משפר ומקדם את הציוד והתוכנות הנדרשות לכיוון של רמקולים והעם קצת כיוונים הגעתי לדיאגרמה שJBL מציגה באתר הרשמי שלהם ושמעתי אותם במשך כמה שבועות והגעתי לכמה מסקנות זאת באמת סדרת הדגל של החברה, הבאס הנמוך שהרמקול הזה מייצר דרך אגב הבאס רפלקס מכוון ל30 הרץ ובאמת משמיע אותם הגל הנמוך הזה שניכנס לתוך הגוף וכדי לאזן את זה יש את המיד הסופר מהיר זה באמת הרמקול הכי דינמי ששמעתי עד היום
אבל עם כול זה יש חסרונות דיי גדולים לקרוסאובר הזה החברה יצרה פה מוניטורים ענקיים לסטודיום גדולים במיוחד כדי לעשות מקסינג ומסטרינג אז הרמקול הזה מוציא לך את כול. זה רמקול פלאט אמיתי יש לו חדות מיותרת בצלילים הגבוהים כדי להוציא את הגבול בצלילים במהלך המסטרינג
אבל זה לא מתאים לבית ובמיוחד לחדרים קטנים עוד בתחילת הפרויקט ידעתי שהטוויטר המקורי הוא פחות מתאים לשימוש בייתי שמעתי את כול הדגמים של הטוויטרים של JBL והטוייטר הכי טוב זה 2402
ושמתי לב שKENRIK AUDIO משתמש בדגם הזה שהוא משפץ את הרמקולים האלה אז התחלתי לנסות כול מיני פתרונות שאני יודע כדי למקסם את הסאונד הזה לרמקול בייתי ולא ברזלי כמו שהוא היה
בגדול נשארתי על הקרוס המקורי עם כמה שינויים קטנים בחלקים ובסוג החומר כדי טיפה לרכך את הגבוהים. בקרוסים המקוריים יש נגדים משתנים שאפשר תמיד להוסיף ולהוריד מיד וגבוהים אז כיוונתי ושמעתי והגעתי למטרה שרציתי מדדתי אותם ושמתי את אותם המספרים רק בנגד רגיל ובאיכות הרבה יותר גבוהה וכך גם הורדתי את הבעיה של הנגדים האלה עם הזמן המגעים מתלכלכים ומתחילים ליצר רעשים מיותרים צריך לפרק לנקות ולהרכיב וזאת פרוצדורה שצריך לבצע פעמיים בשנה כדי שהוא יעבוד לנצח
IMG-20200404-WA0002.jpg
IMG-20200404-WA0003.jpg
IMG-20200404-WA0004.jpg
IMG-20200404-WA0005.jpg
IMG-20200404-WA0012.jpg
IMG-20200404-WA0013.jpg
IMG-20200404-WA0014.jpg
IMG-20200404-WA0017.jpg
IMG-20200404-WA0018.jpg

והגעתי למה שתמיד חיפשתי הבאס נמוך במידה הנכונה ויבש מאוד, הרמקול מאוד דינמי עדיין נישאר את תסמונת ''הפלאט" שנותנת תמונה אמיתית לכול כלי נגינה ובמה מטורפת זה בהחלט רמקול מצויין ולא סתם זה נחשב למוצר אספנות מאוד מאוד נדיר ומיוחד הסדרה הזאת עומדת בחדריי שמיעה מאוד מכובדים בעולם ועד היום משתמשים בהם בסטודיום רבים בעולם אני מאוד נהנה מהרמקולים האלה עברתי איתם דרך לא פשוטה בכלל מלמצוא את הדרייברים המקוריים ולהרכבה שלהם ולגימור שלהם, עבדתי על הקרוסאובר כדי להוציא את המייטב שיש לרמקול הזה להציע ויש לו הרבה מה להציע!

תמונות מצורפות

• IMG-20200404-WA0002.jpg
    IMG-20200404-WA0002.jpg
    KB 151.9 · צפיות: 953
  • IMG-20200404-WA0003.jpg
    IMG-20200404-WA0003.jpg
    KB 75.8 · צפיות: 904
  • IMG-20200404-WA0004.jpg
    IMG-20200404-WA0004.jpg
    KB 90.5 · צפיות: 916
  • IMG-20200404-WA0005.jpg
    IMG-20200404-WA0005.jpg
    KB 151.3 · צפיות: 944
  • IMG-20200404-WA0012.jpg
    IMG-20200404-WA0012.jpg
    KB 86 · צפיות: 949
  • IMG-20200404-WA0013.jpg
    IMG-20200404-WA0013.jpg
    KB 151 · צפיות: 937
  • IMG-20200404-WA0014.jpg
    IMG-20200404-WA0014.jpg
    KB 178.3 · צפיות: 931
  • IMG-20200404-WA0017.jpg
    IMG-20200404-WA0017.jpg
    KB 167.7 · צפיות: 944
  • IMG-20200404-WA0018.jpg
    IMG-20200404-WA0018.jpg
    KB 149.5 · צפיות: 927
נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לגמרי מדהים התהליך שאנשים עוברים פה כדי להגיע למערכת שבא להם, חוקרים, נוסעים רחוק כדי לשמוע איזשהו רכיב שהם שוקלים, לומדים איזה מעבד בדאק הם יותר אוהבים, יושבים על הלוחות המון זמן עד שקופץ מה שהם חולמים ולא יכלו להשיג כחדש...
אבל אתה לקחת את הכל עוד כמה צעדים קדימה...
כל הכבוד! מוריד את הכובע...

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
תודה על השיתוף, מעניין מאוד ונראה מושלם

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
95
נקודות
28
סרגי -פרויקט מדהים ואני בטוח שהתוצאה מצויינת. אני שמעתי בשלוש הזדמנויות שונות רמקולים jbl של קנריק ואכן מתעניין בקניה כזו.
המחיר סביב 10k$.

sergey

אוהב את התחום
מעורבות
100
נקודות
18
תענוג להסתכל על הבניה, נהניתי.
המגברים שפופרתיים ? אפשר לפרט קצת ?
תודה.
(ורד)
R

כן המגברים הם שפורפרתיים זה שתי מונובלוקים על 300B שאני בניתי בעצמי

סרגי
שוב מצדיע לך על הפרוייקט
המיוחד והנפלא,
עכשיו שאלה קטנה,
רוב יצרני הרמקולים
ממליצים/או מרכיבים ספייקים (עוקצים)
לרמקולים,ואצלך לא ראיתי משהו כזה,
יש לכך הסבר ?
תודה

חובה להשתמש במשהו שיבודד את הרמקולים מהרצפה אתם בוחרים מה זה היה אבל דבר אחד אני יכול להגיד שלפי המחקרים שלי ספייקים הם לא האופציה הכי טובה

תודה רבה!

sergey

אוהב את התחום
מעורבות
100
נקודות
18
איך הגעתי למגברים שעומדים אצלי בסאט אפ

התחלתי את הדרך עם מגברים טרנזיטורים היו לי כמה דגמים שהיו מספקים לי סאונד נהדר והייתי נהנה לשמוע בהם ואז אחד מחבריי לתחום הביא לי מגבר מנורות שהיה לו כדי שאני ישמע בבית.
איך שחיברתי ישר ראיתי את ההבדל הברור בסאונד אבל עדיין היה דברים שטרנזיסטור היה מגיש לי את זה יותר טוב, אז התחלתי להתעניין נסעתי שמעתי מגברים שונים אבל תמיד שמעתי משהו אחד המגברים שאנשים בנו לבד או משהו בנה להם תמיד היה להם סאונד יותר טוב, ואחריי ששמעתי הרבה מערכות שונות וגם מגברים שהבאתי אליי הבנתי צריך לקנות מגבר מנורות .
חיפשתי הרבה מאוד זמן ממה להתחיל רציתי מגבר שיש עליו מיידע באינטרנט כדי שאוכל ללמוד ולשפר ולהגיע למוצר יותר טוב .
בסוף קניתי מגבר חברת QUAD2 לאותו רגע זה מגבר שהיה ברמה אחת מעל כול מה שהיה לי, אחריי שקידמתי את שאר הציוד התחלתי לשפר את המגבר והגעתי למגבר שתמיד רציתי הכול היה בסדר עד ששמעתי מגבר SINGLE END,הבנתי ששום דבר לא מתקרב למהירות ולדינמיות הזאת אז התחלתי להתעניין במגבר SINGLE END כבר אז באותה תקופה ידעתי שאני רוצה לבנות מגבר לבד כדי לדעת כול חלק שעומד שם וכדי לשלב את כול הפתרונות והטריקים שאני מכיר.

אז התחלתי לבנות גודל של כול מונו בלוק 70 גובה 40 רוחב עומר 70 מתחלת הבנייה ידעתי שאני צריך לעשות בסיס גדול כדי להכניס את החלקים שיש ברשותי.
מתחילת הפרויקט רציתי לבנות מגבר עם סיכוך מינימלי פגשתי תופעה כזאת פעם במגברי טרנזיסטור שהיו לי עם מורידים את המכסה התחתון והעליון של המגבר הסאונד משתנה לטובה בגלל שחלקי הגימור במגבר הם מסוג של ברזל וברזל בקרבת חשמל מעלה את הסיכוך פי כמה ופוגע בעבודת החלקים החשמליים.
אז מהתחלה ידעתי שאני יבנה גוף מעץ כדי להוריד את כמות הסיכוך והמידות גדולות כדי למקם את הרכיבים במרחק ובסדר הנכון למניעת סיכוך, השנאים נבנו בהזמנה לפי הצרכים שאני אמרתי וביקשתי לא לשים מכסה לשנאים מבחוץ בגלל שבמיוחד בשנאים הוא משבש את השדות המגנטים ויוצר סיכוך מיותר שבסופו של דבר מוריד לי את איכות החשמל שאני מקבל.
מבחינת הקבלים אני לא משתמש בקבלים אלקטרוליטים רק במקרה הצורך, כול הקבלים שיש לי במגבר הם FILM מכמה סוגים של מוליכים, למי שלא מכיר יש שתי סוגים של קבלים החומר המוליך יכול להיות מרוסס כמו ברוב קבלים מסוג אלקטרוליט בשכבת אלומיניום\כסף\נחושת וכו' ויש FILM שהמוליך עצמו הוא מנחושת לדוגמה, הבעיה שלהם שהם מאוד גדולים יחסית לקבלים אלקטרוליטים אבל הסאונד שהם מוצאים שווים את גודל הקונסטרוקציה. כול סוגי המוליכים שיש בקבלים נשמעים אחרת כול חומר בקבל מסמן סוג של חותמת בסאונד שלכם אז אני עשיתי ערבוב של כמה סוגים כדי להגיע למה שאני אוהב.
הדבר הכי חשוב במגבר זה הספק כוח כמה שהספק כוח שלכם הוא יותר טוב כך התוצאה של המגבר תהיה יותר טובה ופה במגבר שמתי על זה דגש מאוד גדול.
המגבר הוא בגודל של כול מגבר מנורות סטנדרטי את כול שאר המקום במגבר תפס הספק כוח, הגעתי למשקל של כול מונובלוק 45 קילו וזה עדיין לא הסוף תמיד אפשר להוסיף ולשפר את הספק כוח .
המגבר בנויי על שפורפרות 300B כול מונובלוק מספק הספק של 4 וואט, התנגדות שקיבלתי בכניסות 100 Ohm ביציאה 1 Ohm .
לפי דעתי מגברONE WAY, בהספק של4 וואט יכול להגביר רמקולים בחדר של עד 25 מטר.
ההיתי יכול לבנות מגבר 20 25 וואט על מנורות אחרות אבל אז שהבנתי את ההוצאות על מגבר 25 וואט כדי לבנות אותו כמו שצריך גודל של כול מונובלוק כזה היה מגיע לפי שתיים מעכשיו ומשקל קרוב ל100קילו! אין לי מספיק מקום כדי למקם שתי מפלצות כאלה בחדר שלי.
בסופו של דבר החלק הכי חשוב במגבר זה ספק כוח ופה השקעתי את כול הידע שצברתי בשנים שהתעסקתי במגברי מנורות והדבר שאני הכי אוהב במגברי מנורות זה שאף פעם לא נגמרות האופציות לשיפור הסאונד
עשיתי מגבר שעונה על כול הצרכים שלי ידעתי מה אני בונה ומה אני מקבל כול חלק מובחר בקפידה יש בו עשרות פטרונות מתחום הפיזיקה מתחום המוזיקליות שאני בדקתי פיתחתי ויצרתי שעוזרים לי עם השנים לשפר ולקדם את המוצרים שלי קדימה.
יצא לי מוצר עם סאונד מדהים שכול רמקול שמתחבר אליו מנגן כמו משהו חדש ותמיד קופצים דברים שלא שמעת ליפני זה
IMG-20200408-WA0019.jpg
IMG-20200408-WA0022.jpg

עד לפה ביינתים תודה רבה!

תמונות מצורפות

• IMG-20200408-WA0019.jpg
    IMG-20200408-WA0019.jpg
    KB 101.6 · צפיות: 777
  • IMG-20200408-WA0022.jpg
    IMG-20200408-WA0022.jpg
    KB 97.5 · צפיות: 799

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מדהים, עבודה וקפדנות בלתי נתפסים.
תודה על שיתוף הסיפור המרתק.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
סרגיי
יופי של הסבר כתיבה ותמונות.
יישר כח על עבודת היד המדהימה שלך.
אני מאמין שהתוצאה הסופית מדהימה.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
סרגיי ביג לייק
נראה חלום
בטוח שגם נשמע כך
חג שמח (ורד)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
למי שלא נפגש עם סרגי :
לסרגי ידי אומן . ראיתי אצלו שופרות שהוא בנה לבד יפים כמו רהיט אטלקי.
ראיתי אצלו דרייברים שהוא בנה עים דיאפרגמה מבלזה ונייר אורז שנראים כמו מוצר אקזוטי.
כשסרגי טיפל ברמקול שלי כמות הסובלנות היתה ראויה להארצה !!

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
ואווווווו
נהנתי כל כך לקרוא, אני מצדיע לך סרגיי:כל-הכבוד::כל-הכבוד::כל-הכבוד::כל-הכבוד::כל-הכבוד::כל-הכבוד:
הלוואי והיה לי את הידע לעבוד על פרוייקט כזה, יש בזה סיפוק מטורף ברגע שזה מצליח והתוצאה מהממת.

sergey

אוהב את התחום
מעורבות
100
נקודות
18
למי שלא נפגש עם סרגי :
לסרגי ידי אומן . ראיתי אצלו שופרות שהוא בנה לבד יפים כמו רהיט אטלקי.
ראיתי אצלו דרייברים שהוא בנה עים דיאפרגמה מבלזה ונייר אורז שנראים כמו מוצר אקזוטי.
כשסרגי טיפל ברמקול שלי כמות הסובלנות היתה ראויה להארצה !!

אני מקווה שכול זה יגמר יותר מהר שנוכל לבוא אחד לשני ולהנות ממוזיקה טובה ומאנשים עוד יותר טובים.
תודה רבה צחי:אצבע מורמת

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
על זה נאמר...
גם יפה וגם אופה.
סחתיין.

sergey

אוהב את התחום
מעורבות
100
נקודות
18
שלום לחברי הפורום היום אני יעלה פוסט טיפה שונה.
כמה אנשים שאלו פה על שיפוץ ושיחזור דרייברים ורמקולים היום אני יספר לכם על רמקול מאוד ישן של חברת JBL דגם c50.
הרמקול הזה התחיל את הדרך שלו באמצע שנות ה60 זה רמקול 3way, שהיחידת באס שלו היא מדגם le15 בגודל 15אינץ הדגם של הוופר הזה כבר מזמן הפך להיות מוצר אספנות מאוד נדיר זהו אחד מהוופרים הטובים ביותר שהחברה יצרה עד היום הזה יש לו סאונד וינטאג' נעים במיוחד עם מהירות ודינמיות שלא כול רמקול עכשיוי יכול לספק.
המיד שלו הוא כמו של כול סדרות הדגל ההבאות של החברה,דגם375 דרייבר בגודל של שתי אניץ עם שופר קצר ותוספת של עדשת פיזור שנותן למיד סאונד מהיר במיוחד ובמה ריאליסטית מאוד, אני מאוד אוהב את הדרייבר הזה.
וסופר טוייטר מדגם 2405 שגם הוא נחשב לאחד מהטוויטרים הטובים של JBL.
הרמקולים האלה הגיעו אליי במצב לא שמור במיוחד כול הגימור של הרמקול היה שבור ומשופשף הפינות מעוכות הצבע של הפאנל הקדמי היה דהוי המראה שלו לא היה מזמין במיוחד.
ברמקול הוחלף הגימור לעץ אגוז ועליו נעשה גימור בלקה מיוחדת מסוג (שהלק) זה הגימור שלוקח הרבה זמן מכיון שהוא נעשה בטכנולוגיה מאוד ישנה ובשיטה ידנית בלבד.
הגימור של העץ נעשה בהרבה שכבות דקות בהפסקות בין שכבה לשכבה עד שמגיעים לתוצאה הרצוייה.
הלקה הזאות הכי טובה לעץ מכיוון שהיא לא מטשטשת את הציור של העץ ולהפך היא מחזקת ומבהירה אותו.
ללקה הזאות יש עוד שתי תכונה מאוד חשובה היא מאוד מאוד קשה שזה נותן שכבת מגן לעץ והלקה לא תאבד את האפקט שלה עם הזמן עושים פוליש ידני קטן עם מתלית והוא ניראה יותר טוב מחדש.
החלתתי לתת לרמקול גוון טיפה יותר בהיר מהמקורי.
נעשו גם חיזוקים לקופסה המקורית הוספה של צלעות חיזוק בשיטה שאני יצרתי ופיתחתי עם השנים, נעשה גם איטום וספוג אקוסטי חדש.
הדרייברים של הבאס עברו reconning מקורי ועוד כמה פיצ'רים שלי שיעזרו לו לנגן יותר טוב .
אני מאוד אוהב רמקולים בקונספט מיד עם שופר כמו ש JBL ועוד חברות כמו Pionner tad, Vestlak Audio ועוד...
למה כול כך טוב המיד השופרי, נתחיל מהבנייה דיאפרגמה בגודל של 2אינץ מישקלה הנמוך מאפשרת לרמקול להוציא את כול הפריטים הקטנים במהירות ודינמיות שלא פוגעת בשאר התדרים ולא מעמיסה על הדרייבר.
עוד חלק מאוד חשוב זה יחידת המגנט בדרך כלל המישקל המינימלי לדרייבר קמפריסיוני הוא בערך 5קילו הדרייברים היותר טובים מגיעים עד 10 קילו רק המגנט, וזה נותן כוח דחיקה ומשיחה מאוד חזק שמגביר את המיקרו דינמיקה למהירות מטורפת.
והחלק החשוב ביותר השופר עצמו יש כול מיני סוגים של שופרים היו אצלי את רוב הקונספטים של שופרים ובכול הגדלים מהכי קטנים להכי גדולים.
השופר נותן לך אפשרות לעשות את החיתוך מאוד נמוך יחסית לגודל הדרייבר ועל כך להקל על יחידת הבאס לנגן תדרים גבוהים יותר.
דרייבר הקומריסיוני הזה הוא באזור ה110 DB וזה נותן אופציה להוציא את מיטב הדריב והדינמיקה ממגבר עם הספק קטן יותר
ובכללי הסאונד ששופר נותן זה סאונד מאוד מיוחד במה מאוד קרובה וענקית עם דיוק וראליזם מקסימלי.
החלתתי לשנות את הקונספט טיפה להחליף את המיד המקורי 375 עם שופר
קטן וקצר לשופר גדול מדגם 2397 של חברת JBL.
לפי דעתי זה השופר הכי מוצלח שיצא לחברת JBL מכול הרמקולים בעלי מיד שופרי אומנם זה השופר עם המראה הכי לא רשמי שיש הוא רחב מאוד באזור ה66 ס''מ הוא מאוד נמוך שזה לא מאפשר לראות את הצלעות בפנים והוא פשוט צבוע בצבע אפור
אבל הסאונד שהוא מעניק זה משהו אחר לגמרי אני מעמיד אותו בטופ 3 שלי עד היום.
בוצע גם עבודות עם הקרוסאובר ,החלפת חלקים וכיוון מחדש עם חיתוכים אחרים ביגלל החלפת השופר לגדול יותר , כול החיווט הפנימי הוחלף לחדש הכיניסות הוחלפו לכניסות יותר מודרניות ובאיכות יותר גבוה.
נעשה הרבה מאוד עבודה עם הרמוקול הזה הקושי האמיתי הוא לשמר את הקופסא המקורית שגילה קרוב ל60 שנה.
העבודה עם השופר שהוספתי ושינוי החיתוכים בקרוסאובר ההיתה מהנה ביותר לא היה יותר מידי בלאגן באיזון והכיוון בין הבאס למיד.
בסופו של דבר יצא רמקול עם סאונד מדהים שלא כול רמקול יכול להגיע לזה
השופר שהוספתי לפה נתן לי את האפשרות להגיע לחיתוך יותר נמוך של הבאס וחיתוך יותר גבוה בטוויטר ובידיוק בתדרים האלה שום דבר לא יכול לנגן כמו שופר גודל התמונה שהוא מעניק וציור במה מדויק ביותר בגלל הפיזור שהוא מעניק יש במה יותר מפותחת ויציבה
הבאס מאוד מדוייק ונמוך אחריי חיזוק הקופסא ניהיה באס הדוק יותר ולא מרוח כמו פעם
IMG-20200415-WA0005.jpg
IMG-20200415-WA0007.jpg
IMG-20200415-WA0006.jpg
IMG-20200415-WA0008.jpg
IMG-20200415-WA0002.jpg

אני מאוד נהניתי מהרמקול הזה גם לשפץ וגם לישמוע אותו ואני מקווה שעזרתי לחתיכת היסטוריה להישאר עוד כמה שנים בעולם שלנו
תודה רבה ובריאות לכולם

תמונות מצורפות

• IMG-20200415-WA0002.jpg
    IMG-20200415-WA0002.jpg
    KB 100.4 · צפיות: 740
  • IMG-20200415-WA0005.jpg
    IMG-20200415-WA0005.jpg
    KB 160 · צפיות: 734
  • IMG-20200415-WA0006.jpg
    IMG-20200415-WA0006.jpg
    KB 89.2 · צפיות: 734
  • IMG-20200415-WA0007.jpg
    IMG-20200415-WA0007.jpg
    KB 99.4 · צפיות: 674
  • IMG-20200415-WA0008.jpg
    IMG-20200415-WA0008.jpg
    KB 125.8 · צפיות: 692

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור