המון כבלים היום מיוצרים עם ציפוי כסף.

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם הרבה כאלה שבגרסה הקודמת היו נחושת בלבד.
נכון שהיום ציפוי כסף כבר לא נותן בהירות וחדות כמו פעם ואפילו טיפה "חמאתיות" לצליל אבל לא אהבתי מה שניסיתי, למה זה ומה יש היום מנחושת לרמקולים שנשמע טוב באזור ה5K ?

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
Analysis Plus Oval 9

Acoustic Zen Satori

Kimber 12tc

אלו כבלים שעולים סביב ה 800 דולר +-.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
טנקס ח'אלד.
אובל 9 כבד ומלא צבע, קימבר רזה וצריך סביבו ציוד רך ורגוע מה שאין לי, אקוסטיק זן מזכיר את האובל, אטלס (היקר) מאוזן כ"כ עד שהתייבש, נורדוסט ציפו עם כסף כמו עוד כמה חברות טובות, קארדס אני מקווה יגיע בקרוב ב20% פחות מבארץ אולי הוא, והכל כמובן IMHO.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
Atlas Mavros זה כבל פצצה!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
גם הרבה כאלה שבגרסה הקודמת היו נחושת בלבד.
נכון שהיום ציפוי כסף כבר לא נותן בהירות וחדות כמו פעם ואפילו טיפה "חמאתיות" לצליל אבל לא אהבתי מה שניסיתי, למה זה ומה יש היום מנחושת לרמקולים שנשמע טוב באזור ה5K ?

אתייחס לשתי השאלות שלך בנפרד.
1. מה ניסית ומה לא אוהבת בהם?
לכסף אומנם יש "תכונות אופי צליל" אבל זה מאוד תלוי במבנה הכבל, איכות הכסף, ציפוי או מלא ורשימת המשתנים עוד ארוכה. ארוכה מאוד.
כבר שמעתי כבלים שהיו נחושת בלבד וצרצרו לי באוזן ומצד שני שמעתי כבלים מרובי כסף שנשמעו מלטפים.
היום הקטלוג הזה של כסף, נחושת וזהב כבר שונה ממה שהיה לפני עשור.
כסף נפוץ היום בהרבה כבלים. במיוחד במתכונת של שילוב עם נחושת. בין אם כציפוי ובין אם בשילוב מלא של שתי המתכות.
אני מעריך כי אחת הסיבות העיקריות היא כי הצליחו להגיע עם הכסף לרמות איזון טובות מבעבר וכנ"ל עם הנחושת.
אז שילוב השניים נפוץ אצל יצרנים בכל מיני רמות מחיר.

אפשר לפתח את הנושא ארוכות.

2. ספר ממה מורכבת המערכת שלך ומה הכבלים שיש לך היום.
מה חסר לך? מה אתה רוצה לשפר?
המלצתי היא לא לרוץ ולפסול כבל זה או אחר בגלל התרכובת המתכתית שלו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
חיזקת את דברי לגבי שכסף היום כבר לא נשמע חריף או בהיר, ניסיתי כל מיני עכשויים נחושת בציפוי כסף ולא אהבתי כי לא נשמעו לי טבעיים.
גם יצרן המגבר שלי ויצרן הרמקולים (Simaudio\PMC) כותבים ב FAQ שלהם שאינם ממליצים על חברה מסויימת כל עוד הכבל הוא מנחושת בלבד-רב גידי.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אם אין בעיה תקציבית,
ארג'נטו.
כבל כסף ריבון,שקוף ומפורט.
אני עצמי משתמש בכבל של Revelation audio lab, גם לרמקולים וגם rca,xlr.
מפורט מאוד,שקוף, ובעיקר לא מנפח.
בהצלחה.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
גם יש בעיה תקציבית וגם לא רוצה מכסף, תודה בכל זאת, ואם הזכרת ארג'נטו כרגע אני עובד עם XLR נחושת שלהם, אחד הראשונים שייצרו ובהחלט מתמודד על התואר הכבל הנעלם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור