החלפת נתיך (פיוז)

zariel

חבר משקיען
מעורבות
717
נקודות
113
האם ניתן להחליף נתיך 250v 4a ) fast) למגבר
באותו ערך 250v 4a SLOW BLOW
או שלא מומלץ.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
לא. נתיך fast מגן בצורה יותר ראויה על המוצר לפי היצרן ואתה מסתכן בפגיעה במעגל. פיוז slow בעיקר נועד לזרם/ מתח הרגעי המוגדל שנוצר בעת הדלקת מכשיר והמכשיר מסוגל ובנוי לקבל אותו. מכשיר עם פיוז מהיר לא סובל שום שינוי זרם רגעי מוגדל.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
לא. נתיך fast מגן בצורה יותר ראויה על המוצר לפי היצרן ואתה מסתכן בפגיעה במעגל. פיוז slow בעיקר נועד לזרם/ מתח הרגעי המוגדל שנוצר בעת הדלקת מכשיר והמכשיר מסוגל ובנוי לקבל אותו. מכשיר עם פיוז מהיר לא סובל שום שינוי זרם רגעי מוגדל.
משתמע מהנ"ל שההיפך כן אפשרי - לשים פיוז fast במקום פיוז slow אלא שאז הפיוז יישרף בתדירות גבוהה...
האם הבנתי נכון ?
ארז

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
משתמע מהנ"ל שההיפך כן אפשרי - לשים פיוז fast במקום פיוז slow אלא שאז הפיוז יישרף בתדירות גבוהה...
האם הבנתי נכון ?
ארז
אני לא חשמלאי...פשוט נתקלתי באותה בעיה לפני כחודש. ובדיוק מה שכתבת, fast fuse נשרף לי כל הדלקה....ואז התוודעתי בכלל למונח הזה מהיר איטי- עד אז פיוז היה פיוז עבורי...

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מה אומר היצרן? אם פיוז נשרף לך כול הזמן זה יכול להצביע על קצר כול שהוא במעגלי מכשיר.
חשמל זה לא צחוק - יש להיזהר

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
האם ניתן להחליף נתיך 250v 4a ) fast) למגבר
באותו ערך 250v 4a SLOW BLOW
או שלא מומלץ.
לא מומלץ. הייתי ממליץ לך להצמד להגדרות יצרן. לשדרג לפיוזים אודיופיליים אפשר תמיד אבל כדאי להיצמד למפרט יצרן.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
לא מומלץ. הייתי ממליץ לך להצמד להגדרות יצרן. לשדרג לפיוזים אודיופיליים אפשר תמיד אבל כדאי להיצמד למפרט יצרן.

נכון, אבל יש חריגים, למשל במכשיר של Krell נשרפו אצלי פיוז בערך המדויק לפי היצרן וגם בערך כפול ממנו....לא הבנתי מדוע שמו במכשיר (היה יד 2 , לא חדש) פיוז בערך פי 4 מהערך לפי התשובה שקיבלתי בכתב מ Krell...
אבל נראה לי שזאת דוגמא חריגה ואכן עדיף להיצמד למפרט היצרן.
ארז

zariel

חבר משקיען
מעורבות
717
נקודות
113
קטע הזוי,,,בהוראות היצרן רשום : 3AG 10 amp fast-blow,
ומשום מה הפיוז השרוף היה 250v 4a ) fast)
כלומר מלכתחילה הפיוז לא היה אמור להימצא שם כי הוא לא בערך הנכון.
(ככה זה שקונים מוצר יד 2 )

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
קטע הזוי,,,בהוראות היצרן רשום : 3AG 10 amp fast-blow,
ומשום מה הפיוז השרוף היה 250v 4a ) fast)
כלומר מלכתחילה הפיוז לא היה אמור להימצא שם כי הוא לא בערך הנכון.
(ככה זה שקונים מוצר יד 2 )
בדיוק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור