רמקולים הוספת סאב למוניטורים אולפניים

maor oshri

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם :)

שאלה קטנה שלא מצאתי לה תשובה בגוגל או באתר היצרן..

יש לי מוניטורים אולפניים (monkey banana gibbon 5) ואני חושב לקנות את הסאבוופר הייעודי שלהם (gibbon 10).

השאלה שלי היא האם הקרוסאובר המובנה בתוך הסאב ישחרר מהמוניטורים את התדרים הנמוכים ויטפל בהם לבדו או שמא הוא פשוט ימשיך לשלוח אותם אל המוניטורים גם אחרי שהם עוברים אצלו (ובכך כמובן יאמץ אותם בלי סיבה).

אני שואל את השאלה כי לפי מה שהבנתי אם הסאב יטפל בתדרים הנמוכים וישחרר את המוניטורים הקטנים מאותם תדרים הרווח יהיה כפול. גם באס יותר משמעותי ובעל נוכחות וגם דיוק מוגבר במוניטורים הקטנים בגלל שהם לא צריכים להתמודד עם תדרים שקשה להם להוציא..

signal chain = כרטיס קול - סאב - מוניטורים

תודה על העזרה

Bendor

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
הי מאור!

כאן בן-דור כותב לך.
לפני כמה חודשים התחדשתי בGibbon 10 לאולפן, מחובר אצלי כמו שתיארת, מכרטיס הקול אליו, וממנו למוניטורים.
בדיוק כמו שכתבת, המוניטורים מתפנים מהתדרים הנמוכים ומצלצלים הרבה יותר צלול ופתוח לכל שאר הטווח.
עכשיו יש לי יכולת לטפל במיקס בתדרים הבאמת נמוכים באופן שקודם הייתי רק יכול להיות מופתע כל פעם כששמעתי באוטו (איפה שכבר היה לי סאב).

השימוש בסאב ממש מאפשר טיפול בתדרים נמוכים שמוניטורים גם 8 אינץ' לא מגיעים לנגן אותם באופן ברור, וגם האלמנטים מתנקים מהרמוניות של תדרים נמוכים והכל נשמע מאוזן ונכון יותר.
בנוסף, לא רק שזה מאוד פרקטי למיקס וכד', זה גם סופר כיף לנגן עם זה! או לשמוע מוזיקה וסרטים.. כל האולפן והיכולות שלו משתנות עם כזה שדרוג. והייתי 15 שנה בלי סאב! אחרי ששמעתי אותו לא הבנתי איך יכולתי בלי... עולם אחר!

אצלי למשל החדר לא גדול, והסאב בכלל יושב בצד ימין שלי ולא באמצע. בגלל שלתדרים הנמוכים אין ממש כיווניות זה עוד עובד בסדר. גם מבחינת אקוסטיקה רק שמתי לוכדי בס בפינה לידה הוא ממוקם.

בקיצור ממליץ בלב חם ושלם!

maor oshri

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי מאור!

כאן בן-דור כותב לך.
לפני כמה חודשים התחדשתי בGibbon 10 לאולפן, מחובר אצלי כמו שתיארת, מכרטיס הקול אליו, וממנו למוניטורים.
בדיוק כמו שכתבת, המוניטורים מתפנים מהתדרים הנמוכים ומצלצלים הרבה יותר צלול ופתוח לכל שאר הטווח.
עכשיו יש לי יכולת לטפל במיקס בתדרים הבאמת נמוכים באופן שקודם הייתי רק יכול להיות מופתע כל פעם כששמעתי באוטו (איפה שכבר היה לי סאב).

השימוש בסאב ממש מאפשר טיפול בתדרים נמוכים שמוניטורים גם 8 אינץ' לא מגיעים לנגן אותם באופן ברור, וגם האלמנטים מתנקים מהרמוניות של תדרים נמוכים והכל נשמע מאוזן ונכון יותר.
בנוסף, לא רק שזה מאוד פרקטי למיקס וכד', זה גם סופר כיף לנגן עם זה! או לשמוע מוזיקה וסרטים.. כל האולפן והיכולות שלו משתנות עם כזה שדרוג. והייתי 15 שנה בלי סאב! אחרי ששמעתי אותו לא הבנתי איך יכולתי בלי... עולם אחר!

אצלי למשל החדר לא גדול, והסאב בכלל יושב בצד ימין שלי ולא באמצע. בגלל שלתדרים הנמוכים אין ממש כיווניות זה עוד עובד בסדר. גם מבחינת אקוסטיקה רק שמתי לוכדי בס בפינה לידה הוא ממוקם.

בקיצור ממליץ בלב חם ושלם!
תודה רבה על התשובה המפורטת!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור