הדאק של Emm Labs Da2v2 וכבילה של Nordost התרשמות

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
הי,
אני לא רואה את עצמי כמשדרג סידרתי, לא שיש משהו רע בכך (כפי שחברינו בסיינפילד אמרו), בסה"כ רמקולים קרמיים של החברה הגרמנית Artos Sunrise (מעל 7 שנים אצלי), דאק של Emm (מעל עשור) ששודרג זה עתה, כבילה של נורדוסט (Tyr2 +Fry) ... אומנם הסטנד חדש ( ‏ Pagode Master Reference Finite element) נחטף בהזדמנות מיד 2 (לפניו, מעולם לא היה לי סטנד אודיופילי ברמה כזו) וההגברה (אכן, עברה מספר תהפוכות בעשור האחרון).
בתקופה האחרונה, בא לי שינוי - לא שמשהו ספציפי שהפריע לי, או שחשבתי שאוכל לשפר (כמו עם הסטנד), אלא שינוי גרידא.
בהתחלה חשבתי להחליף רמקולים (למרות שאני מאוד אוהב את שלי), אבל אמרתי שם השינוי יהיה כנראה הכי משמעותי. כמו-כן, מבחינתי, הדאק תמיד היה "עמוד התווך" במערכת שלי והיה נאמן במעבר בתים/ שדרוגים וכו', כך שלא העילתי בדעתי לשדרג אותו.
שדרוג הדאק EMM-
בחנתי מס' אופציות של רמקולים (חלקם היוו מקפצה גדולה כלפי מעלה- אולם, לא היו בתקציב, וחלקם היוו שינוי הצידה, שלא הייתי סגור 100% עליו), ככל שהזמן עבר ולאחר ביקור אצל יגאל לסרי (IL AUDIO), דווקא האופציה של לשדרג את המוכר והטוב נשמעה לי הכי הגיונית (בתקציב הקיים ולאור העובדה שבאמת שום דבר לא הפריע לי במערכת הקיימת). בקשתי השוואה של 2 הדאקים (הקיים- Emm Dac2x הטופ שלהם עד לפני 10 שנים, לבין הדאק החדש "התגלגל" 3-4 סדרות Da2v2). יגאל הציע לקפוץ אלי לבצע את ההשוואה, לבסוף קיימנו אותה אצלו- בגללי, אח"כ האזנתי לדאק אצלי ובסוף- הדאק נרכש.
כחודש, לאחר שהדאק אצלי "יושב" טוב במערכת, עבר ברייק ראשוני (מעל 100 שעות), אין מה לומר השדרוג מורגש, אפילו מאוד... מחד- הישן והטוב והמוכר, נותר, אולם - עם שיפורים משמעותיים בריאליסטיות, בגודל ובגובה הבמה, בתלת ממידיות, בעומק ובכלל באופן הגשת המוסיקה.
מי שהיה אצלי, זוכר שיש לי מערכת ק"ב (מופרדת) עם רמקול סנטר צמוד לקיר ו-2 רמקולים צדדיים (סראוונד), בחלק מההקלטות ניתן לחשוב שהצלילים בוקעים מהסנטר/ ויוצאים עד כדי הרמקולים הצדדיים (בעיקר בהופעות חיות, או בקטע האלמותי too much rope של שונא ישראל 'סר רוג'ר ווטרס').

השיפור המשמעותי ביותר הינו בהמשכיות ופירוט הצליל, בין "ואווו", לבין "ואווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו".

- כלי מיתר- כל פריטה, הורגשה ונמשכה מעבר למה שאני הורגלתי (מנעד הצליל). ישנם מס' רצועות שאני נוהג לבחון איתם מאלבום בשם: PAZ (רצועות 3-5), Libar של Gibonni ו- Moon River של Edward Gerhard.
- כלי הקשה- ההפרדה בכלי ההקשה בכלל פסיכיים (הטם טמים מופרדים מהבאס, השוני המובהק (ומיקומם בחלל) בין הסנר, למצילות הרייד / קראש). קטעי האזנה שבחנתי (לאורך תקופת הבדיקה), כללו בין השאר את אבישי כהן Big Vicious , רוני פטרסון Ronnie Peterson באלבום Music רצועה 1 ו- 5, דייב ברובק כמובן ועוד.
- פסנתר- הבחנה בין נקישות עדינות, לאלו עם משקל וכוח (שינוי המקצבים ומצבי הרוח של קיט ג'ראט בהופעה חיה Coil Concert), דיאנה קראל על הפסנתר.
- ווקאל- הכל (הקול) אמיתי ונכון יותר (ריאליסטי). היחס בין הסולן/ נית, לשאר הלהקה, מיקום מס' זמרים (כמו אלה פ. ולואיס א.) אחד ליד השני, או בדיסק המשותף של BB KING עם קלפטון האגדי, ששניהם כל אחד בצד אחד של הבמה, ההבדלים בווקאל (גם מי שלא מכיר את הדיסק יכול להבחין מי זה מי), השוני בסוג הגיטרה שכל אחד מנגן וגם אופי הניגון... פשוט ניכר. בכלל דיסק מעולה.

Nordost-
חשמל Fry, רמקול Tyr2 ואינטרקונקט Blue Haven. להם הצטרפו (לפני מס' ימים), כבל AES דיגיטאלי (בין הסטרימר לדאק) של Tyr2 וכבל אינטרנט (מי אמר שאין שיפור). קיצר Full Loom של נורדוסט, שהשלם גדול מסך חלקיו. הוספתי את 2 הכבלים יחדיו (כך שאיני יכול לפרוט מי תרם למה, וכמה), אבל הורגש שיפור נוסף. שניתן לתארה ב-3 מילים: דימניות, שקיפות ועוד ריאליסטיות (מעבר לשדרוג הדאק).
שוב נחזור לאלכוהול, אם קודם לשדרוג הייתי איפשו בויסקי מקאלן 12-15 שנה, השדרוג הביא אותי למקאלן 21 שנה. הכל זורם בקלות וחלקות שניתן להסביר רק בהבדלים בין וויסקי / יין איכותי, לאיכותי יותר.

מקווה שלא חפרתי יותר מידי, סתם רציתי לשתף (לכבוד עליתו של האתר החדש).
ניר(ו)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה על שיתוף הרשמים, תתחדש ותהנה ניר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ניר פגז
תתחדש ותהנה.
בטוח שהתוצאה בהתאם!

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
תתחדש ניר! מאחל לך הרבה שעות יפות של מוזיקה.

royla

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28
תהנה!
תודה על השיתוף
נורדוסט פגז!

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
הידד הידד.
רכישות מצויינות.
בהצלחה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
כיף לקרוא .
מאחל הרבה שעות של האזנה מהנה.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
תודה חברים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה!!!

תתחדש ותהנה מלא יקירי.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אחלה פוסט תתחדש על כל מה שחדש,
היות ואצלי כל הכבילה של נורדוסט
למעט כבל רשת,קצת מתלבט האם יש תמורה להשקעה,
באיזה דגם אתה בחרת,ומדוע,
תודה

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
אחלה פוסט תתחדש על כל מה שחדש,
היות ואצלי כל הכבילה של נורדוסט
למעט כבל רשת,קצת מתלבט האם יש תמורה להשקעה,
באיזה דגם אתה בחרת,ומדוע,
תודה
הי,
גם אצלי כל הכבילה של נורדוסט (בעיקר מסדרת ה- TYR 2).
בנוגע לכבל רשת של נורדוסט heimdall 2 ethernet cable, סיפור קצר שאולי ימחיש את סוגיית ה"תמורה":
יש לי טרנספורט סי.די CEC T2 (אחד לפני הטופ) וסטרימר של קוקטייל אודיו 50 PRO (הטופ).
לפני השדרוג האחרון, הסי.די היה עדיף לטעמי (ניצח, בנקודות- אבל ניצח), במשקל, בפרזנטציה בדינמיות... בהכל (אומנם, לא נוק-אווט מוחלט אבל במבחן עיוור 10/10 לטובת הטרנספורט CEC).
הכבילות זהות (חשמל ודיגיטל) לשני המכשירים (טרנספורט וסרבר), השינוי היחיד כבל רשת (לסרבר).
עם החלפת כבל הרשת (מחברה ידועה, לחברה ידועה יותר-נורדוסט), הפער נסגר באופן מ-ו-ח-ל-ט.
כיום, איני שומע הבדל בין 2 המכשירים. זה מה שרציתי להשיג, והשגתי (בשדרוג האמור).
העלתי את רמת האזנה בסרבר מיחס של חצי-חצי בין 2 המכשירים, ל- 75/80%. וזה מבחינתי, שדרוג מוצלח (לאור המבחר האין סופי של המוסיקה בהזרמה).
ניר

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
איזה פוסט כייפי. זוכר הייטב את ההולוגרפיה אצלך. לדמיין שעכשיו אפילו יותר טוב.. מעורר קינאה (בקטע טוב כמובן). לא שמעתי המון כבילות אבל שמעתי כמה וכמה ממש טובות במערכות מדהימות של חברים. חייב לומר שבכל המערכות עם כבילה של נורדוסט ששמעתי יש איזו איכות של טונאליות אוורירית הולוגרפית שחוזרת. פשוט טונאליות חלומית. חלום שלי שיהיה לי מתישהו בעתיד את היכולת הכלכלית לרכוש כבילה גבוהה שלהם (כנראה יהיה חייב להיות איזו הזדמנות של כבילה יד שניה כי אני מהאודיופילים שהתחביב הזה קצת גדול עליהם כלכלית). בכל מקרה כיף לשמוע על הצלחות בשידרוג. תתחדש נירו!

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
איזה פוסט כייפי. זוכר הייטב את ההולוגרפיה אצלך. לדמיין שעכשיו אפילו יותר טוב.. מעורר קינאה (בקטע טוב כמובן). לא שמעתי המון כבילות אבל שמעתי כמה וכמה ממש טובות במערכות מדהימות של חברים. חייב לומר שבכל המערכות עם כבילה של נורדוסט ששמעתי יש איזו איכות של טונאליות אוורירית הולוגרפית שחוזרת. פשוט טונאליות חלומית. חלום שלי שיהיה לי מתישהו בעתיד את היכולת הכלכלית לרכוש כבילה גבוהה שלהם (כנראה יהיה חייב להיות איזו הזדמנות של כבילה יד שניה כי אני מהאודיופילים שהתחביב הזה קצת גדול עליהם כלכלית). בכל מקרה כיף לשמוע על הצלחות בשידרוג. תתחדש נירו!
תודה רבה
מה שלמדתי על נורדוסט, זה שגם ברמות הביננוניות הם נשמעים טוב. אני התחלתי עם ה FRY ובלוהייבן, ולאט לאט עליתי.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28
תתחדש נירו,
לגבי הסקוטש-
תשדרג ל- Arran 18 ותגלה צלילים חדשים..

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
תודה רבה
מה שלמדתי על נורדוסט, זה שגם ברמות הביננוניות הם נשמעים טוב. אני התחלתי עם ה FRY ובלוהייבן, ולאט לאט עליתי.נורדוסט כ

נורדוסט כבלים מהירים, ומורידים כובד.
נתקלתי לאחרונה בעוד חברה עם קטע דומה, אבל שונה:
inakustik
אכתוב מתישהו פוסט

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
אני לא בטוח שזה טוב אלא אם יש לך רמקול כבד ועייף ,פרוט ומהירות אינה תכונה רצויה ברמקולים מהירים וחזקים (מי כמוך יודע מה הולך אצלי )

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תתחדש ניר! Emm חברה פנטאסטית! תהנה מפה ועד... :)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
אני לא בטוח שזה טוב אלא אם יש לך רמקול כבד ועייף ,פרוט ומהירות אינה תכונה רצויה ברמקולים מהירים וחזקים (מי כמוך יודע מה הולך אצלי )
שלי קצת עצלנים, צודק אצליך הדגם שלי לא יתאים.
מה שכן הם לא נורדוסט, כבלי נחושת מהירים אבל עדיין מאוד טבעיים. מאוד אהבתי!!!

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אלדר, המוזיקה המשוחזרת לעולם לא יכולה להיות יותר מהירה או יותר מפורטת ממה שהיא היתה במציאות. אז אנלא מבין היכן הבעיה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור