האם עידן ה CD נגמר ?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
שוקל לקנות CD יקר !
אבל ....
היום , שיש שירות הזרמת מוסיקה באיכות גבוהה , האם ה CD רלוונטי ?
תודה מראש ....

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
חבל על הכסף,אני מאד אוהב דיסקים
אבל היום ממש חבל ,מכיר חברה שקנו נגנים
מאד יקרים,והיום רוצים למכור,וזה בלתי אפשרי.
חיבור מחשב עם טידאל או משהו אחר נותן לך מוזיקה באיכות של דיסק.

ofer52

אוהב את התחום
מעורבות
75
נקודות
28
שוקל לקנות CD יקר !
אבל ....
תודה מראש ....
לדעתי הוא עדיין רלוונטי כי טידל לא ברמה של cd.
ויש לי נגן cd פלוס דאק ברמה גבוהה.
אני אישית מתקשה עם החלפות cd ולמרות ההבדל באיכות שומע קבצים וטידל מטעמי נוחות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אפשר להגיע לתוצאה טובה עם מחשב/סטרימר + ממיר איכותי אבל יש נגני cd ברמה כזאת שפשוט נשמעים טוב יותר.
זה עניין של תקציב והשוואה בין חלופות באותו תקציב.
ארז

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
לדעתי, אם יש לך אוסף דיסקים רציני= לשקול, אחרת, להתחיל הכל מהתחלה, לרכוש 20-50 דיסקים מפונפנים, מיותר. הנ"ל, רלוונטי מבחינתי, גם לתקליטים. לא הייתי ממליץ לאף אחד להתחיל היום לסובב וניל, רק אם באמתלתו אוסף תקליטים מכובד.
ניר

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
מניסיון
הזרמה מ-roon, tidal ושות..
נחותים משמעותית מ- CD Transport ו-SSD Transport.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
לדעתי, אם יש לך אוסף דיסקים רציני= לשקול, אחרת, להתחיל הכל מהתחלה, לרכוש 20-50 דיסקים מפונפנים, מיותר. הנ"ל, רלוונטי מבחינתי, גם לתקליטים. לא הייתי ממליץ לאף אחד להתחיל היום לסובב וניל, רק אם באמתלתו אוסף תקליטים מכובד.
ניר

צודק

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
איכות הסטרימינג היום ברמה גבוהה מאד!
גם אני הייתי סקפטי, וחשבתי שהאיכות היא של mp3 ,אבל האיכות היא של דיסק,ויש אלבומים שנשמעים טוב יותר מדיסקים שברשותי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
איכות הסטרימינג היום ברמה גבוהה מאד!
גם אני הייתי סקפטי, וחשבתי שהאיכות היא של mp3 ,אבל האיכות היא של דיסק,ויש אלבומים שנשמעים טוב יותר מדיסקים שברשותי.

בוקר טוב
מהבדיקות שעשיתי
על מוצרי קצה במערכות קצה.

יש נחיתות רבה מאוד בהזרמה מ roon ושות'.
בהשוואה ישירה אל מול SSD Transport (למשל).

הבדלים דרמטיים של תחושה שהחלפת כל המערכת.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
זו דעתי, מ- 2 סיבות עיקיות (יש עוד הרבה);
1. הפערים בין הדיגיטל לאנלוג הצטמצמו משמעותית מהעבר, באופן כזה שלאנלוג אין יתרון מובהק.
2. מעבר להשקעה העצומה ברכישת פטיפון, פונו ושאר הירקות (כבילה וכו')... אני לא רואה שום היגיון להתחיל לרכוש תקליטים (מההתחלה). גם מבחינת העלות הכספית וגם מניסיון (של חברים שעשו את הצעד הזה) ומוצאים את עצמם מאזינים לאותם 50 כותרים, שוב ושוב (הרי למה עשינו את כל ההשקעה הזו מלכתחילה)...
ועוד ... ועוד...
כמובן למי שהיה פטיפון בעבר ויש באמתלתו, אוסף נכבד של תקליטים, כמובן שהחוויה האנלוגית יכולה לתרום ולהיות לצד הדיגיטל. אחרת, לדעתי האישית בלבד, אם התחביב מסתכם באהבה למוזיקה (בראש ובראשונה), אני לא רואה שום צידוק לכך.
ניר

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זו דעתי, מ- 2 סיבות עיקיות (יש עוד הרבה);
1. הפערים בין הדיגיטל לאנלוג הצטמצמו משמעותית מהעבר, באופן כזה שלאנלוג אין יתרון מובהק.
2. מעבר להשקעה העצומה ברכישת פטיפון, פונו ושאר הירקות (כבילה וכו')... אני לא רואה שום היגיון להתחיל לרכוש תקליטים (מההתחלה). גם מבחינת העלות הכספית וגם מניסיון (של חברים שעשו את הצעד הזה) ומוצאים את עצמם מאזינים לאותם 50 כותרים, שוב ושוב (הרי למה עשינו את כל ההשקעה הזו מלכתחילה)...
ועוד ... ועוד...
כמובן למי שהיה פטיפון בעבר ויש באמתלתו, אוסף נכבד של תקליטים, כמובן שהחוויה האנלוגית יכולה לתרום ולהיות לצד הדיגיטל. אחרת, לדעתי האישית בלבד, אם התחביב מסתכם באהבה למוזיקה (בראש ובראשונה), אני לא רואה שום צידוק לכך.
ניר
צודק
במקום לרכוש פטיפון, ראש, פונו ותקליטים אפשר להשקיע בדאק סטרימר באותו סכום כסף תקבל הרבה יותר

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
מבחינתי מת. עוד לא שמעתי קומפקט דיסק שעושה תוצאה טובה יותר
משרשרת המקורות הדיגיטליים אצלי
שוקל לקנות CD יקר !
אבל ....
תודה מראש ....
אפשר להגיע לרמה מטורפת דרך הזרמת מוזיקה (הרבה יותר גבוהה מניגון דרך קומפקט דיסק) ושכמעט משתווה לניגון קבצים לוקלי או דרך סרבר, אבל זה דורש ידע והשקעה גבוהה לא רק בדאק אולטרה היי אנד, אלא גם בסטרימר יקר, בסרבר, בסוויץ׳ ובכבילה יקרה.
יש כמובן גם נגנים משולבים שנשמעים מדהים, אבל גם מאוד יקרים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
בהמשך לדבר ni-ro ו atmos
שאני מסכים עם חלק גדול ממה שנאמר

הייתי שם (לפני כ 4 חודשים) ובהחלט התנדנדתי אם להשקיע בפטיפון (מקור אנאלוגי) אף שיתפתי באחד השרשורים, כבר לא זוכר איזה.

והבנתי גם משיחות עם חברים ובדיקות שעשיתי...
שההשקעה פשוט לא משתלמת עבורי.

(לפני 13-14 שנה היה לי פטיפון יחסית לא רע ועם כ 100 תקליטים...החלטתי למכור, מסיבות שלא אפרט).

חשבתי לחזור לשם ולהוסיף עוד פלטפורמה מעניינת לניגון מוזיקה.
לצד ה Digital אצלי

ה Digital אצלי (כיום)
סרבר קצה משולב ממיר ברמת קצה
חיבור רשת קצה
חשמל קצה
שיכוך קצה

כל הדיסקים הפיזיים שלי (קרוב ל 600 ששמרתי עליהם מאוסף אדיר שכלל קרוב ל 3000 דיסקים) הוכנס ל SSD.

הגעתי למסקנה שההשקעה (הרבה) שתכננתי לאנאלוג אצלי

כבר עדיף לי להשקיע ולפתח עוד יותר את ה Digital אצלי
בהפרדת ה DAC אצלי.
ולהגיע באמת ל קצה.

atmos

מסכים עם חלק נכבד מדבריך
אך דובר על CD Transport ייעודי שמשודך לממיר ייעודי
ולא נגן cd משולב.
שם יש לא מעט פשרות לצערי.

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ברגע שנוחת אצלך הדאק + סטרימר ברמה גבוהה אתה מבין שכל המדיה הפיזית מיותרת
אם לא היו לי 300 תקליטים מזמן האנלוג היה עף
לגבי דיסקים - אם תעשה להם rip לקבצים זה שוב רק תלוי בדאק
יש נגני cd מעולים בגלל הדאק שלהם אבל אפשר למצוא היום בקלות תחליף

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לגבי דיסקים - אם תעשה להם rip לקבצים זה שוב רק תלוי בדאק
יש נגני cd מעולים בגלל הדאק שלהם אבל אפשר למצוא היום בקלות תחליף
לפי ניסיוני (ומודה שהופתעתי), לטרנספורט יש השפעה משמעותית על איכות הסאונד.
נבדק אצלי לא מעט פעמים בחיבור לאותו ממיר עם אותם כבלים.
אם יש סטאפ מספיק רגיש שחושף שינויים, גם ההבדלים האלה ייחשפו.
זה אובחן אצלי גם בסטאפ ישן יותר וצנוע יותר שהיה לי אבל עדיין היה כנראה מספיק טוב לשקף את ההבדלים.
כמה זה משמעותי והאם "שווה או לא שווה" זה כבר עניין סוביקטיבי.
ארז

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לפי ניסיוני (ומודה שהופתעתי), לטרנספורט יש השפעה משמעותית על איכות הסאונד.
נבדק אצלי לא מעט פעמים בחיבור לאותו ממיר עם אותם כבלים.
אם יש סטאפ מספיק רגיש שחושף שינויים, גם ההבדלים האלה ייחשפו.
זה אובחן אצלי גם בסטאפ ישן יותר וצנוע יותר שהיה לי אבל עדיין היה כנראה מספיק טוב לשקף את ההבדלים.
כמה זה משמעותי והאם "שווה או לא שווה" זה כבר עניין סוביקטיבי.
ארז
בהחלט יכול להיות
אנחנו לא באמת יודעים מה התוכנה עושה למידע
למשל roon לא מצהירים חד משמעית שהם לא נוגעים במידע כאשר לא מגדירים פילטרים

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
חברים

כל ההתייחסות לאנלוג לא רולוונטית, זו לו מטרת/שאלה שהועלתה בפוסט.
כמו כן, כל מי שכן התייחס לאנלוג עושה רושם שאין לו מושג, סביר להניח שאין לו סט אנלוג.
אין פה עניין של מה יותר טוב ולא ניכנס לויכוח עתיק היומין דיגיטל או אנלוג. לאנלוג יש סאונד שונה, לעיתים מהנה איכותי ומרגש יותר ולעיתים לא. וכל מי שחושב שדיגיטל טוב יותר מוזמן להגיע אליי ולהיווכח שהוא טועה (שוב בהדפסות איכותיות אל מול קבצים/דיסקים איכותיים). מה שכן, ע"מ להגיע לתוצאה איכותית דיה באנלוג (זאת בהשוואה לדיגיטל איכותי) נדרשת השקעה של עשרות אלפי שקלים שלא נדבר על רכישת תקליטים איכותיים.

לעניין CD, היום ניתן להגיע לרמה מאד גבוהה לא נופלת מנגן/טרנספורט איכותי, עם סט של סטרימר/דאק איכותי. לפיכך אם אין לך אוסף של מאות דיסקים ועדיין אתה נרגש ומתחבר לאוסף, אין הצדקה להשקיע בנגן, אלא אם מדובר בהוצאה של עשרות אלפי שקלים. אז אולי תקבל קצת יותר מסטרימר (וגם זה לא בטוח). כמו כן, כפי שצויין איכות הממיר היא קריטית בין עם מדובר על טרנספורט לסידי ובין אם מדובר בסטרימר ייעודי. לכן, בכל מקרה השקעה בממיר היא קריטית לכל חלופה שתבחר.

יש בשוק לא מעט חלופות איכותיות בסטרימר/דאק איכותיים שלא נופלים מנגן איכותי. בחלופה זו תמיד תוכל לרכוש בהמשך טרנספורט לשם הנוסטלגיה לשמיעת דיסקים.

או לחילופין להשקיע בנגן איכותי הכולל דאק איכותי (עם כניסות נוספות), ובהמשך להוסיף סטרימר ייעודי.

לסיכום, השקעה בנגן/טרנספורט סי.די רלוונטית רק אם יש לך אוסף דיסקים גדול ויש באפשרותך/רצונך להשקיע עשרות אלפי שקלים. רק אז וגם לא תמיד אולי תקבל ערך מוסף ושיפור כלשהוא, זאת במחיר של ירידה בנוחות וחשיפה למוסיקה אין סופית בלחיצת יד.

בהצלחה (אני אישית נהנה מכל הפורמטים, אבל עדיין מעדיף אנלוג, אבל זה כבר דיון אחר).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור