האם לקנות מצלמה או אייפון?

BeerS

חבר מתחיל
מעורבות
3
נקודות
3
שלום, אני זקוק למצלמה חדשה לצילום מוצרים. עד עכשיו צילמתי באמצעות גלקסי נוט 8, אבל הוא נשבר לי לפני כמה שבועות ואני מתלבט אם לקנות את האייפון 12 החדש (שהמצלמה שלו תהיה טובה יותר משל הנוט 8) או לקנות מצלמה מקצועית + עדשה בסכום של עד 4000 שקל (הרכישה תתבצע באילת).

בסך הכל הייתי מרוצה מהמצלמה של הנוט 8. התמונות לא יצאו הכי טובות בעולם, אבל לאחר עריכה הצלחתי להגיע לתוצאות יפות, ולאייפון כאמור תהיה מצלמה טובה יותר.

אשמח לשמוע מה דעתכם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא יודע איזה מוצרים אתה הולך לצלם ואיפה התמונות יהיו מוצגות.

למה זה חושב, היות ותאורה הוא נושא מאוד חשוב בצילום מוצרים וכאשר התאורה טובה אז גם מצלמה פחות טובה תספק - עבור מוצרים לא גדולים ניתן לעבוד עם אוהל אור שבעזרתו אפשר לקבל תאורה מעולה.

דוגמא למוצר כזה שעולה לדעתי קצת יותר מ 100 שקל.
44.png

מצד שני כאשר משתמשים במצלמה טובה, ניתן לקבל כמה יכולות שקשה לקבל ממצלמת טלפון - יכולת שליטה ידינית על ערכי הצילום - כך שעם חצובה ניתן לקבל זמן חשיפה ארוך ואז יכולים לקבל תמונה הרבה יותר טובה. כמו כן עם עדשות מתאימות ניתן לקבל יכולת לעומק שדה רדוד (שבו חלקים מהמוצר בפוקוס ווחלקים אחרים פחות בפוקוס - בגלל עומק שדה רדוד, ואז ניתן להבליט אזורים מסוימים באוביקט).
tripod.jpg

כמו שאתה יכול להבין כדי לנצל יכולות מצלמה או בכלל לשפר את יכולות הצילום צריך להבין בנושא ולא רק לרכוש מצלמה טובה יותר - יש הרבה מידע ברשת כולל בעברית על צילום מצרים וכן וידאו של הדרכות - הייתי מתחיל בכך.

https://www.google.com/search?bih=798&biw=1440&hl=en&sxsrf=ALeKk01Zy7DE_MjFRoWug_hdB8KEtsT84g:1602305739871&ei=yz6BX93aNMSAafikn6gI&q=צילום+מוצרים+מדריך&oq=צילום+מוצרים+מדריך&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIICAAQyQMQywE6BAgAEEc6BQgAEMsBOgYIABAWEB5KBQgmEgFuSgUIJxIBMVDkcFiJgwFg5IgBaABwAngAgAGAAYgBvgWSAQMwLjaYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6yAEIwAEB&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwid7MiDnqnsAhVEQBoKHXjSB4UQ4dUDCA0&uact=5

נערך לאחרונה ב:

BeerS

חבר מתחיל
מעורבות
3
נקודות
3
תודה על התשובה המקצועית.

אז ככה:
1. יש לי אוהל אור
2. יש לי 9 רקעים במגוון צבעים שקניתי לאחרונה (לא רקעי בד, אלא רקעים איכותיים)
3. יש לי חצובה לטלפון/מצלמה
4. יש לי 4 מנורות תירס בהספק 120W כל אחת ובטמפרטורה של 5000K
5. יש לי 4 חצובות soft box
6. קניתי לאחרונה גם כמה אביזרים לסט הצילום שאותם אני אשלב בתמונות ביחד עם המוצרים שאני מוכר (פירות מזויפים, ארנק, משקפי שמש, שעון עתיק ואוזניות)

עד עכשיו השתמשתי ב-2 מנורות שסיפקו 240W תאורה, מה שלא הספיק בכלל. אבל לפני שבועיים קניתי עוד 2 מנורות שכולן ביחד מספקות 480W וההבדל הוא משמעותי.

התמונות יהיו מוצגות בחנות וירטואלית קטנה שפתחתי. נכנסתי לאתרים של המתחרים ואצל רובם איכות התמונות לא גבוהה במיוחד ואצל כמה מהם אפילו מזעזעת, כך שלא יהיה לי קשה לצלם תמונות איכותיות יותר משלהם.

השאלה אם מצלמה + עדשה שעולה 4000 שקל באילת תצלם תמונות באיכות גבוהה בהרבה מהאייפון כך שזה יהיה משתלם לקנות אותה או שההבדל לא כל כך משמעותי? אם היה לי את הכסף, הייתי משקיע 8000-9000 שקל במצלמה איכותית וקונה טלפון זול ב-1500 שקל.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
תמונה של מצלמה ברמת כניסה לא תהיה טובה יותר מ-iPhone, בטח ברזולוציה של חנות הוירטואלית שלך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני עדיין לא ברור לי גדול המוצרים, אבל כמה אופציות מעניינות
1) סט של פוג'י X-T30 עם עדשת פוג'י 18-55 עולה כ 4200 ש"ח - סט מעולה שמוציא תמונות מעולות מהמצלמה, שלדעתי, אין אף מצלמה שמוציאה תמונות המצלמה כך כך טוב כמו פוג'י חד שמשעית הרבה הרבה יותר טוב מכל טלפון שיש בשוק.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1023984

יתרונות: כאמור תמונות מהמצלצה מדהימות, עדשה נהדרת עם יכולת לצלם מגוון רחב של מוצרים. מגוון עדשות פריים נהדרות להתקדם איתן
חסרונות: יהיה צורך בחצובה טובה, מגוון עדשות קטן מול אלו של DSLR, וגם קצת יקר יותר, אבל עדיין מגוון מספק.

2) מצלמה קנון 800D שהיא בסיס טוב להתחלה עם עדשת סיגמא 17-70 מאקרו עבור קנון, סט טוב מאוד של מצלמת DSLR ועדשה מעולה, יהיה צורך לעשות עיבוד לאחר הצילום ושיפור התמונות עם תוכנה כמו ligth room.
יכול להיות שעבור מוצרים בגודל זהה, אפשר לשקול עדשת פריים (ללא זום) כמו 50ממ או 85ממ או אחרות לקבלת איכותות טובה אפילו יותר, כאמור תלוי בגדול המוצר.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1023984
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=852082&q=עדשה sigma 17-70mm f2.8-4 dc macro os hsm c

יתרונות: מגוון עדשות הרב ביותר במחיר הטוב ביותר, קנון עדיין מוכרים יותר מצלמות מכל חברה אחרת
חסרונות: חיישן קנון קצת פחות טוב מהמחרים, גוף גדול ועדשה גדולה יש צורך בחצובה טובה ועריכה בתוכנה רצינית לאחר הצילום להפיק את המקסימום מהסט.

3) כנו הסט של קנון עם אתה עדשה רק עם מצלמה של ניקון D5600
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=932612
אותם יתרונות וחסרונות כמו של קנון רק שבניקון חיישן קצת יותר טוב והעדשות קצת יותר יקרות.

יש עוד אופציות, אבל כמו שאמרת רוב האתרים מספקים תמונה באיכות בנונית, אני לא בטוח שתמונה יותר טובה תביא יותר מכירות, אבל אני לא איש מכירות - כך שקשה לי להגיד.
אשמח לפרט עוד בעוד אופציות אם יש עניין או השיפור האופציות שרשמתי.

BeerS

חבר מתחיל
מעורבות
3
נקודות
3
תודה, נראה לי שאני אקנה את הפוג'י X-T30 באילת ואוותר על האייפון.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
שלום, אני זקוק למצלמה חדשה לצילום מוצרים. עד עכשיו צילמתי באמצעות גלקסי נוט 8, אבל הוא נשבר לי לפני כמה שבועות ואני מתלבט אם לקנות את האייפון 12 החדש (שהמצלמה שלו תהיה טובה יותר משל הנוט 8) או לקנות מצלמה מקצועית + עדשה בסכום של עד 4000 שקל (הרכישה תתבצע באילת).

בסך הכל הייתי מרוצה מהמצלמה של הנוט 8. התמונות לא יצאו הכי טובות בעולם, אבל לאחר עריכה הצלחתי להגיע לתוצאות יפות, ולאייפון כאמור תהיה מצלמה טובה יותר.

אשמח לשמוע מה דעתכם.
תלוי את מי שואלים :)
כרמי מציע לך מצלמה ,מה תעשה איתה אחרי שתצלם מה שתצלם? :)
אני מציע לך לקנות נוט 20 אולטרה , התמונות יהיו בהרבה הרבה הרבה הרבה יותר טובות מנוט 8 ותהנה גם ממכשיר מצויין להרבה זמן...

נערך לאחרונה ב:

BeerS

חבר מתחיל
מעורבות
3
נקודות
3
תלוי את מי שואלים :)
כרמי מציע לך מצלמה ,מה תעשה איתה אחרי שתצלם מה שתצלם? :)
אני מציע לך לקנות נוט 20 אולטרה , התמונות יהיו בהרבה הרבה הרבה הרבה יותר טובות מנוט 8 ותהנה גם ממכשיר מצויין להרבה זמן...
לא תודה, אני עם סמסונג סיימתי. אני לא מתכוון לקנות סמארטפון אנדרואיד שלא מגיע עם מעבד סנאפדרגון. שיימכרו את מעבד האקסינוס הגרוע שלהם לפראיירים אחרים. מבחינתי זה רק אייפון או פיקסל. גוגל אכזבו השנה עם הפיקסל ולכן נשאר רק האייפון.

אבל אתה צודק בזה שסמארטפון יהיה יותר שימושי עבורי מאשר מצלמה, לכן אני אמשיך להתלבט עד הנסיעה לאילת.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא תודה, אני עם סמסונג סיימתי. אני לא מתכוון לקנות סמארטפון אנדרואיד שלא מגיע עם מעבד סנאפדרגון. שיימכרו את מעבד האקסינוס הגרוע שלהם לפראיירים אחרים. מבחינתי זה רק אייפון או פיקסל. גוגל אכזבו השנה עם הפיקסל ולכן נשאר רק האייפון.

אבל אתה צודק בזה שסמארטפון יהיה יותר שימושי עבורי מאשר מצלמה, לכן אני אמשיך להתלבט עד הנסיעה לאילת.
יש הרבה אנרואידים בארץ עם מעבד סנאפדרגון (למשל Nokia 8.3 5G )
יש סמסונגים עם מעבד סנאפדרגון כולל החדשים צריך לבדוק בחנויות שמביאות לא דרך היבואן הרישמי.
לדעתי, הביצועים של האקסינוס לא כאלו גרועים כמו שאתה מתאר (יש לי את ה S20 אולטרה), מסכים איתך שהביצועים של מעבד סנאפדרגון טובים יותר, אבל הביצועים של האקסינוס לא רעים....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור