דעתכם על סט 5 רמקולים בבקשה

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
שלום לכולם...

בשבועיים הקרובים אני עובר לדירה משלי ועוזב את בית הורי ובין כול שאר הקניות יש גם את סוגיית הקולנוע הביתי שאני מתכנן לעצמי.

ובכן, אני מברר בימים האחרונים על סט 5 רמקולים שיהיו כנראה מורכבים משני יצרניות שונות ולהלן מה שהכי מצא חן בעיני והייתי רוצה לשמוע את דעת המומחים לגבי המחיר והכדאיות בהשוואה למחיר של מה שהציעו לי.

זוג רמקולים רצפתיים קדמיים של חברת MISSION:

M35I במחיר של 3590 ש"ח:
http://www.sge.co.il/item.asp?itemI...2+%E1%E9%FA%E9+%E5%F1%E8%F8%E9%E0%E5&mnfSel=3

או לחילופין M34 במחיר של 2800 ש"ח:
http://www.sge.co.il/item.asp?itemI...2+%E1%E9%FA%E9+%E5%F1%E8%F8%E9%E0%E5&mnfSel=3

יש לציין ששניהם נשמעים מאוד מאוד טוב לטעמי ומאוד אהבתי את שניהם, אם כי ה- M35 נשמעים מעט טוב יותר.

נמשיך עם ההשלמה ל 5 ערוצים ע"י זוג רמקולים אחוריים של WHARFEDALE מסדרת ה- XARUS דגם XR-1000 במחיר של 600 ש"ח (לזוג כמובן):

http://www.sge.co.il/item.asp?itemI...2+%E1%E9%FA%E9+%E5%F1%E8%F8%E9%E0%E5&mnfSel=2

וכמובן רמקול הסנטר גם הוא של WHARFEDALE מסדרת ה- XARUS דגם XR-CENTER במחיר של 600 ש"ח:

http://www.sge.co.il/item.asp?itemI...2+%E1%E9%FA%E9+%E5%F1%E8%F8%E9%E0%E5&mnfSel=2

יש לציין שמבחינת האוזניים שלי - זה מה שאני רוצה, אין בכוונתי לשאול מה דעתכם על הרמקולים מבחינת הסאונד שלהם מכיוון שבשבילי הם עונים על הדרישות ועל הציפיות שלי.

אני רק מבקש לדעת אם קיים משהו במחירים האלו ששווה לי גם לבדוק מנסיונכם האישי ו/או מחירים זולים יותר ממה שהוצע לי על הרמקולים הנ"ל.

ההצעות הנ"ל שנתנו לי הן מחנות החשמל "ליאור".

תודה רבה לעוזרים,

אביחי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם אתה מחפש בהכרח רמקולים קדמיים רצפתיים ?
ניתן למצוא גם בתקציב 2000-4000 ש"ח לזוג רמקולים מדפיים מעניינים.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
האמת שכן...אני מעדיף רצפתיים מכיוון שממה שאני שמעתי כשעשיתי השוואות בין הריצפתיים למדפיים - הסאונד של הרצפתיים הרבה יותר לטעמי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה גודל החדר?
איזה מגבר הולך להפעיל אותם?
האם ישמשו אותך גם למוסיקה?

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
הסלון הוא לא בדיוק חדר סגור, כלומר הוא פתוח גם לאיזור המטבח והמסדרון ככה שיש די הרבה חלל והמערכת לא תיהיה ממש בין ארבע קירות סגורים.

המגבר שהולך להפעיל אותם הוא לא איזה מגבר מפלצתי אלא משהו צנוע של SONY:

http://www.epinions.com/content_78452985476

והם ישמשו אותי גם למוזיקה והאמת היא שעל סמך מוזיקה בחרתי בהם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוקי ידידי.

נתחיל ברמקולים של MISSION M35i שהם הגדולים יותר. זהו רמקול מצויין ונותן תמורה טובה מאוד למחירו, אל לעומת אחיו הקטן ה- M34i הוא פחות מוצלח. ה- M34i מאוזן ומוסיקלי יותר משמעותית אך לעומת אחיו הגדול לוקה בתחום הנמוך.

עוד חברה שהיא מצויינת בתחום הקולנוע ביתי היא ה-WHARFEDALE DAIMOND9.5. הם מוסיקלים יותר מה-MISSION לדעתי ומאוזנים יותר, יחידת הבס שלו מרשימה יותר ומתאימה למוסיקה ולקולנוע כאחד, למרות שלדעתי בכל המקרים אין תחליף ליחידת סאב ניפרדת.

חברה מעניינת נוספת היא JBL בגירסת ה- E80. הרמקול הזה אומנם לא מוסיקלי ומאוזן כמו ה-DAIMOND9.5 אך כוחני יותר משמעותית ומתאים לחללים גדולים בהם ניתן לשמוע קולנוע בעוצמות גבוהות, יחידות ה-8 אינטש שלו יכולות לכסות על יחידת סאב ניפרדת באופן די משכנע {אך לא משכנע לחלוטין}. בשילוב הסנטר והאחוריים מאותה סידרה המערכת רמקולים הזו נכנסת לתקציב שלך.

חברה נוספת היא POLK AUDIO בסידרת ה- MONITOR דגם 60. הוא כבר יותר כיוון הקליפטש שנחשבים למצויינים לקולנוע ביתי . אני אישית מכיר את הרמקול הזה והוא מצויין לקולנוע ביתי אך פחות מרשים במוסיקה, הוא פחות מפורט ומאוזן מהאחרים שהצעתי אך רובם נדהמים מההיתרשמות הראשונית שהוא מייצר. הוא משרה תחושה של גודל , עוצמה ודינמיקה.

אני באופן אישי חושב שההיתלבטות שלך צריכה להיות בין ה-JBL לבין ה-POLK AUDIO שלפי תאורך והמטרה לה אתה מייעד את המערכת הכי יתאימו לך.

נערך לאחרונה ב:

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
או.קיי...

נתחיל ונאמר שאני לא מצפה מזוג הקדמיים לחפות על היעדר יחידת סאב נפרדת - כי קנייה של יחידה כזו תבוא בעתיד הקרוב.

דווקא את ה-POLK שהצעת לי שמעתי בהשוואה ל- MISSION ולעוד סט של וורפידל וממש לא אהבתי, הם נשמעו לי מאוד מאוד מתכתיים והצליל שלהם נתן לי תחושה של מוזיקה שבוקעת מתוך אוזניות.

את ה- JBL לא ניסיתי, ואני חושב שאני יבדוק אותם היום.

בכול מקרה - המון המון תודה על העזרה!

נ.ב.

אני בשבוע הבא נופש באילת וחשבתי אולי לבצע את הקנייה של הרמקולים שם, השאלה היא האם ימכרו לי אותם למרות שאני לא תושב אילת בגלל כול עיניין המע"מ - מה אתם אומרים?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
חברה נוספת היא POLK AUDIO בסידרת ה- MONITOR דגם 60. הוא כבר יותר כיוון הקליפטש שנחשבים למצויינים לקולנוע ביתי . אני אישית מכיר את הרמקול הזה והוא מצויין לקולנוע ביתי אך פחות מרשים במוסיקה, הוא פחות מפורט ומאוזן מהאחרים שהצעתי אך רובם נדהמים מההיתרשמות הראשונית שהוא מייצר. הוא משרה תחושה של גודל , עוצמה ודינמיקה.

שלושה דברים לגבי הפולק
1) המוניטור 60 יקר ב כ 40% מהתקציב כפי שהבנתי אותו (3590 ש"ח) .... הוא עולה באיזור ה 5000 ש"ח. כמו כן הרמקול הזה זקוק להגברה טובה כדי לזרוח.
2) לא הייתי מפעיל, לאורך זמן, את המוניטור 60 ללא SW. ובשום פנים ואופן לא את PSW10 (שזה הSW הבסיסי בסידרת המוניטור) הייתי הולך מינימום על PSW12.
3) לדעתי הוא מרשים מאוד במוסיקה .... אם יש לו יחידת SW. כי אז מגדירים אותו ב AVR כרמקול SMALL, מה שאומר שהוא מקבל תדרים רק מעל 80HZ (ייתכן וניתן לכוון את ב XO) וה SW מטפל בכל השאר (מה שהוא אמור לעשות).

דבר אחד כללי.
לא הייתי קונה סט 5 רמקולים כאשר שלושת הקידמיים לא מאותה סידרה ואותו יצרן.
האחוריים וה SW זה עניין אחר, ואין בעיה עקרונית עם שימוש בדגמים אחרים.
רמקולים קדמיים וסנטר (לדעתי) צריכים להיות מאותה סידרה. אל תשכח כי הגם שהדיאלוג בטופל בעיקר ע"י הסנטר, גם הקדמיים משמיעים דיאלוג. כשהסנטר והקידמיים לא "מתמזגים" זה בפירוש מחבל בחויית הצפייה.

ושני דברים בנוגע לוורפדל.
1) סידרת דיאמונד 8 נחשבת למעולה גם כן, ולדעתי ה 8 עולים פחות מה 9 (עדיין ניתן להשיג בארץ) תוכל "לסגור" עניין (שני קדמיים, שני אחוריים, וסנטר) ב 4500 ש"ח בסך הכל. ממש אבל ממש משתלם אם אתה על תקציב (אני מניח מסיפור עזיבת בית הוריך שאתה צעיר ...)
2) אהבתי מאוד מאוד מאוד את סידרת דיאמונד 9, היא מעט יקרה יותר מה 8 (שהופסק ייצורה, אבל כאמור יש עדיין מלאי בארץ) אבל בסך הכל ממש מצויינת ומשתלמת. זכתה בהמון כבוד.

ofek4490

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מומלץ לקנות סנטר שתואם את גוון הצליל של הקדמיים כלומר קניית סנטר של אותה סדרה
האחוריים פחות חשובים הם רק נועדו לתת את הפרטים הקטנים

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
תודה לכולם על התגובות ועל הנסיון לעזור, אבל בסופו של דבר עשיתי את הבחירה שאהבתי ורכשתי את כול מה שהוצע לי (הקדמיים הם ה- M35I).

הרמקולים כבר אצלי ויחוברו ביום חמישי או שישי הקרוב - יש איזשהם עצות לגבי הרצה שלהם לפני שימוש סדיר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש
לגבי הרצה אני ממליץ על סבלנות :) זה לוקח זמן

כמובן שאם אפשר תמונות

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש !

לגבי הרצה, חבר לרדיו או לערוצי הרדיו בממיר, שים מצב [5channel stereo] ותריץ את המערכת לפחות עשרות שעות (לא חייבים בווליום גבוה).
למעשה, כל שימוש מהווה הרצה, תשדל בימים הראשונים עם הרמקולים לא להגזים בווליום.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
קודם כול, תמונות ברור שיהיו - רק תנו לי מספר ימים להתאפס כי רק היום נכנסתי לדירה שלי (מזל טוב לי!!!).

ולגבי ההרצה אין באמת כוונות להשתולל עם ווליום גבוה בזמן הקרוב לכן אני ישאיר אותם עובדים על רדיו ביומיים שלושה הקרובים.

תודה רבה לכולכם!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש ידידי, גם על הדירה וגם על המערכת.

לגבי ההרצה קבל שיטה .

תהפוך פאזה רק ברמקול אחד ותכוון אותם עם הפנים אחד לשני צמודים זה לזה, שים רשת ב' ותן לו יומיים לנגן, כבר 48 שעות הרצה בלי שתרגיש. ככה אני עושה בקניה של רמקולים חדשים {זה קרה פעמיים}.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תתחדש,אם התקציב קצת לחוץ,
היתי מותר על סנטר.אבל לא היתי
קונה בשום פנים סנטר שלא מאותה
חברה,סידרה.(אלא אם היתי מקבל או שהיה לי
משהוא אחר)עדיף סאב בלי סנטר מאשר
סנטר בלי סאב,לדעתי.:מבולבל:
ושוב פעם תתחדש.
z.s

KfirNoFear

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש אחי ומזל טוב ...

נ.ב.

לא ידעתי שצריך לעשות הרצה לרמקול ... 8-@

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
תתחדש ותהנה .תמונות אחי ;)

fermono

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
תריץ, תשמע, תתחדש והעיקר תהנה!

אופיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור