ברצוני לקנות מצלמה

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכם.
מחפש מצלמה קטנה עם עיינית לפחות 20 מגה פיקסל זום גבוה בקיצור מצלמה טובה כמה שאפשר עד 2000שקל. תודה ויום מהנה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא ברורה לי הדרישה, זום גדול ומספר גדול של מגה פיקסל הם לא הגדרות למצלמה איכותית.

אם תוכל לספק דרישות שלך מהמצלמה, לא הגדרת המצלמה, אלה מה אתה הולך לצלם ואיפה, יהיה יותר קל להמליץ לך על מצלמה מתאימה לך, אין חיה כזאת מצלמה שמתאימה לכל אחד לכל שימוש

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה לך כרמי. אני מצלם בדרך כלל נופים שקיעות וזריחות וגם זריחת הירח בגודל המלא. ולפעמים גם משפחה וחברים. אני מחפש מצלמה שאוכל לצלם נופים בזום ומאחר שאינני מבין לכן כתבתי משהו עם 20 מגה פיקסל. אודה לך אם תוכל להתאים לי מצלמה לצרכים שלי כך שאוכל להשתדרג עם הצילומים ואם צריך גם חיישן טוב יותר עדיף. אגב יש לי כרגע קנון SX20 רק שהצלמה גדולה ואני מחפש מצלמה קטנה שלא תופסת מקום כמו זו שיש לי. אני רגיל לצלם עם עיינית אבל אם משהו אחר עדיף כי אז אתגמש . כמו כן תמליץ לי גם עדשה שתהיהי מתאימה לצרכי וכן WI FI מודה לך ויום מהנה
יורי

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הבעיה שמצלמות עם חיישן טוב לא מגיעות עם עדשה בעלת טווח זום גדול - פשוט עדשה עם טווח זום גדול היא לא עדשה טובה ואין הגיון לחבר אותה למצלמה עם חיישן גדול.

האם מצלמה עם זום כפול 4 מספיק טובה עבורך (וגם ללא עינית), אבל עם חיישן גדול יותר 1 אינצ
כמו קנון G9X II,
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878268

או קצת מעל התקציב שלך קנון G1X II עם חיישן של 1.5 אינצ וזום כפול 5
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=878268

כן להסיר ספק חיישן גדול יותר מספק איכות תמונה טובה יותר.

מצד שני יש מצלמות כמו קנון SX730 עם זום גדול (כפול 40) וחיישן קטן (1/2.3 אניצ) כמו שיש לך
https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=943833

השאלה איזה כיון נראה לך יותר

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
בוקר טוב לך כרמי ותודה על תשובה.האמת אני חסר החלטה מאחר ואינני מבין המצלמות. ואודה לך מאוד להדריך אותי מה עדיף על מה ומה הן הביצועים של המצלמות שהמלצת. ואז אחליט . מודה לך מראש וסליחה על הטירחה. יורי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שכתבתי עם טווח זום שמאפשר הגדלה גדולה (כמו בצילום ירח או להגדיל חלק המנוף חשוב לך), אז או שתמשיך לצלם עם המצלמה שלך, או תעבור ל sx720.

מצד שני אם חשובה לך איכות התמונה ואתה מוכן לחיות עם זום קטן מאוד וללא עינית, אז מצלמה g9x ii יכולה לספק לך פתרון מוצלח בתקציב שלך.

אני באמת לא מאמין במצלמה אחת שטובה לכל דרישה, יש אפשרות לבחור לכך אחד מה חשוב לו יותר ואין מצלמה מושלמת.

להסיר ספק לדעתי רוב האנשים יבחרו ב sx730

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה לך מעריך את זה מאוד.נראה אולי אלך על ההמלצה שלך . ואצטרך להתרגל למסך ללא עיינית. כי באור חזק קשה לראות. תבורך ידידי.

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
בוקר טוב לך כרמי. ראיתי שיצאה מצלמה חדשה מבית קנון SX740 מה דעתך? תודה לך ויום מקסים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה sx740 זה דגם שרק הוכרז ועוד לא ניתן לרכישה, ההבדל הגדול מה sx730 בכל מקרה היא שיפור בעיקרי ביכולת הוידאו ל 4K.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מדוע הקשר בין זום לצילום נופים? זום מתאים לצילום ציפורים או אירועי ספורט וכאלה. עם חיישן איכותי אפשר לבצע קרופ על צילומי נוף. לדעתי עדיף להשקיע כסף בחיישן איכותי ולא בעדשת זום.

אריה

יצחקוב יורי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה לך אריה יש לך המלצות על מצלמה מסוימת שתיתן לי מענה לדרישה שלי?
תודה לך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה לך אריה יש לך המלצות על מצלמה מסוימת שתיתן לי מענה לדרישה שלי?
תודה לך.
כרמי מכיר מצלמות הרבה יותר טוב ממני, אני מכיר רק את המצלמות שלי... אני משתמש בסוני נקס 7 ומאוד אוהב אותה. קלה לנשיאה, מחשב מעולה כך שהתמונות יוצאות מצויין בפורמט JPG ואינספור פיצרים לכל מצב שצלם חובב יכול לחלום עליו. איכות וידאו מעולה אבל מצלמת וידאו ל 10 דקות בלבד. זו מצלמה ישנה במושגים של היום, אני מניח שלסוני החדשות יתרונות נוספים.

אריה

אביה בז

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי,
אני מעונין לקנות מצלמה איכותית שתשמש אותי בעיקר לוידאו - חשוב לי איכות וחדות ושתדע להתפקס היטב גם בלי חצובה - ככל שניתן.... אני כן מעדיף מצלמה של קנון. יש לך איזהשהיא המלצה בשבילי?
אם יש מצלמה לא של קנון שעונה טוב יותר על הדרישות אשמח גם כן לשמוע..
גם כן חשוב לי כמובן המחיר - יותר השילוב של מינימום מחיר במקסימום איכות - לאו דוקא המצלמה הכי זולה אבל דוקא אחת שתהיה שווה את הפער..
מקווה שלא חפרתי יותר מדי ושהדרישות סבירות...
תודה רבה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה התקציב ולמה מצלמה של קנון?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
צילום וידאו במצלמות ה DSLR או חסרות המראה הוא עניין די מורכב.

עניין התקציב,פה,הוא אקוטי ויחד עם התקציב הגדרת השימושים והמטרות שלשמן יצולם הוידאו חשובים מאוד.

במידה ומדובר בצילום סרטונים כדי לשתף במדיה החברתית ועם חברים,אני חושב שהכי נוח זול ויעיל זה להשתמש בטלפון הנייד ואולי לעדכן אותו לדגמי 2020 2019,בתלות בתקציב,שמניבים תוצאות טובות בוידאו לשימוש הזה.

מן העבר השני של סקאלת מצלמות הוידאו יש את המצלמות הסמי מקצועיות של סוני,קנון ופנסוניק ויש עוד כמה יצרנים אבל:מדובר בסטים יקרים מאוד שמחירם מתחיל במספרים עם חמש ספרות ומסתיים במאות אלפי שקלים.

ובאמצע: ...

ב 2020 אין מה לחפש בצילום וידאו עם מצלמות DSLR. הן לא שם ומאחר וצילום סטילס לא חשוב הייתי מוריד מהפרק סט DSLR לוידאו ולא משנה של איזה יצרן.

קנון:

גלוי נאות: אני לקוח של קנון כבר ...כמה עשורים ואת דעתי צריך לקחת תחת העובדה שאני "משוחד" בכל מה שקשור ליצרן הזה.

נכון להיום,אמצע יולי 2020,יש לקנון שלוש מצלמות חסרות מראה שהוידאו בהן שווה התיחסות,והן: ה M6II, EOS R וה EOS RP.

לשלושת אלה אין מיצב בחיישן,רק בעדשות וצילום ארוך זמן וללא חצובה בעייתי משהו.

בחודש הבא אמורות לצאת לשוק,ואני מקווה גם בישראל,שתי מצלמות חסרות מראה של קנון ה EOS R6 וה EOS R5.
לשתיהן יש מיצב בחיישן ויכולות וידאו שככל הנראה,ב R5,הולכים להיות הרף העליון של שוק הצילום בחסרות המראה.

אבל... שתי המצלמות האלה,לגוף בלבד, מגרדות מלמעלה תקציב של 10K שקלים ועם עדשה אחת לפחות מעל ל 10K ש"ח ואני לא בטוח שהן הכיוון.

עכשיו ננסה לרדת למחירים קצת יותר "שפויים",שוב בידיעה שהתקציב טרם ננקב.

בטווח המחירים שבין 4000 ל 6000 שקלים יש שני יצרנים שהייתי מציע לחשוב עליהם,סוני ופנסוניק.

לסוני יש את ה A6600 וה A6500. הראשונה היא החדשה יותר,והיקרה יותר,ויש לשתיהן מיצב בחיישן.
לפנסוניק יש את GH5 או ה GH5S שתיהן עם מייצב בחיישן והאחרונה מיועדת יותר לצילום וידאו בלבד.

לסוני חיישן גדול יותר ומערכת פוקוס המובילה בשוק.
לפנסוניק יש חיישן קטן יותר אבל בוידאו זה לא אקוטי.

בצד העדשות: לסוני מבחר גדול מאוד של עדשות של סוני עצמה ושל צד ג' אבל הן יקרות ואפילו מאוד.
לפנסוניק יש מבחר עדשות טוב מאוד וגם הן לא זולות במיוחד אבל קצת יותר זולות מהסדרות הטובות של סוני.

משקל: שני הסטים קלים יחסית,אבל לפנסוניק יש יתרון בגלל עדשות קטנות יותר וקלות משקל יותר מאלה של הסוני,יתרון שיש לו משמעות כשמבקשים לצלם ללא חצובה או גימבל.

אפשר לצלם סירטונים במצלמות,הסוני והפנסוניק,ולהעלות אותם למדיה החברתית ואפילו לשלוח בדואר האלקטרוני לחברים ומשפחה אבל אם זו המטרה: אני לא רואה סיבה להוציא אלפי שקלים על מצלמה יעודית והטלפון הנייד יעשה פה את העבודה.

סרטונים ישר מהמצלמה לא תמיד ראויים לפרסום,לא פעם נדרשת עריכה שלהם וגם התאמה כדי להעלות למדיה החברתית. פה,בעניין העריכה,מדובר בתוכנות עריכה שעולות כסף,חלקן (לחובבים) כמה מאות בודדות של שקלים וחלקם,המקצועיות,קרוב לאלף שקלים לשנה.

לכן,בשיקולי התקציב,צריך לקחת בחשבון רכישת תוכנה עריכה וגם לחשוב אם בכלל יש את הסבלנות והידע להתעסק עם עריכת וידאו. זה נראה קליי קלות כשמשהו אחר עושה את זה זה ממש לא - קלי קלות ומצריך ידע החל מהפעלת מחשב,הפעלת תוכנות העריכה ולא מעט ידע באודיו בוידאו ובטכנולוגיה להקלטה עוד לפני שמעלים לתוכנת העריכה. אם אתה לא שם אז,שוב,ממליץ לחשוב על הטלפון הנייד.

מנחם.

מר לין פיאגה

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
8
פנסוניק FZ1000

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור