בעיקבות הפוסט של שניצל..נבחר השנה שלי ,הוא רן מויאל....

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לפני הגעתו של רן לפורום אודיו,נושא מדידות חדר והתאמת סאונד דרך מכשיר המדידה לחדר היה נתון לשני מחנות,עם מלחמות עקובות מילים,דם ויזע..אבל בסוף כל אחד נשאר בצד שלו.ולא היה מוכן לזוז מ"מ לכאן או לכאן.
באופן עקבי,עם המון סובלנות,פרפקציוניזם ( שזו תכונה לא מי יודע כמה)חזר רן עם משנתו וסיפק סיבות ועובדות למה מדידות ברמה הזו שלו,יכולה להפוך מערכת טובה למצוינת.ודבר אחד ברור לי וכנראה לעוד רבים.אין ערובה לתוצאה לפי כמות הכסף שהמערכת עלתה.ערובה לתוצאה תהיה ,אם תספק לה את התנאים הדרושים.וכאן למעשה מתחילה העבודה הסזיפית ,כנראה באמתלה פסיכולוגית,שזה תחביב.
שמעתי אצל רן שתי מערכות בשני גלגולים שונים,זו עם הוולסונים והנגרות וזו עם ה CH והזלוטן + סאב...
אני הייתי אומר שרן הביא את המערכת עקב המדידות ושילוב הסאב למשהו כמו..
" אומנות באודיו" ואני כן יכול להגיד,שהרבה חברה,כן נפתחו לעניין המדידות והתוצאה שאפשר להשיג.
עפו כאן הרבה מילים בעניין,פוסטים כאורך הגלות...
אבל באודיו כמו באודיו,התוצאה מדברת...
רן הביא את עניין המדידות צעד אחד קדימה.על כך כל הכבוד לו.מבלי לגרוע מתרומתו של מר נגר שאנני מכיר...אבל באופן אישי,אני יכול להגיד שאין פרות קדושות,ישנה תוצאה וזה מה שקובע.(ד"א גילוי נאות ,מערכת היחסים החברית של שניצל עם רן,היא ברמה גבוהה מזו שלי עם רן...כך שמי שיחשוב מחשבות כמו יהודי רע...שלא יכנס לזה בכלל)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אולי אתה צודק , אני חבר טוב של רן , היה אתמול בערב הראשון לשמוע הרמקול החדש ,למרות שלדעתי מי שמומחה למדידות אוניברסלית הוא דווקא דן , כמובן שרן מבין בכוונים אצלו ויש לו אוזן מצויינת , וגם הוא מתיעץ עם דן , אגב , הם שתיהם חברים בקבוצה קטנה של ואטס אפ שלנו , שכולנו התאספנו אצלי לפני שבועיים לארוחת בוקר , שמה תשמעו דיבורים על התאמת גיין ברמה של חצי DB בין קדם למגבר ,סיפרי גרפים והענות האוזן,ולאו דווקא מכשירים , למרות שכולם מפוצצים בכאלה , אז יאללה - בקשר למדידות והתאמה מסכים שגם רן וגם דן שינו הפורום ,אוהב את שניהם !

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
בחר השנה שלי בתחום הוא איתי, לא עוצר, אולדסקול נטול מדידות.
פרה-מגבר-רמקול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אני מאוד מעריך ומאוד מחבב אישית גם את דן וגם את רן, ולא הייתי רוצה לעסוק בלבחור ביניהם, כמו שאני לא רוצה לעסוק בלבחור בין סאונד למוזיקה או בין בטהובן לבראהמס. בשביל מה? שניהם אוצרות של הפורום הזה, כל אחד והזווית שלו, ואפשר ליהנות מתרומותיהם ויכולותיהם בלי להעמיד אותם זה מול זה. לא כל דבר צריך להפוך לתחרות של מי יותר גדול.

אין ספק שתרומתו של דן עצומה, ואני שמח שגם רן הוזכר באותו הקשר. שניהם גם תרמו לי אישית, וכולי תודה והערכה על זה, והזכרתי ואזכיר זאת בהמשך.

דן גם מהווה דוגמה להתנהלות וידע של יבואן, ממש ללא מתחרים ובהפרש גדול, ורן מהווה דוגמה למישהו שגם יודע לבחור ציוד וגם למצות ממנו את המקסימום ברמה שכנראה גם לה אין הרבה מתחרים, ולהתעמק ברמה שאין שני לה -- למעט אולי דן :) -- ביכולות של הציוד שלו.

מצדיע לשניהם! (ורד):לב::כל-הכבוד:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
מגיע לרן בגדול יש לו ידע רב מאוד :בעד:

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113

שמעתי אצל רן שתי מערכות בשני גלגולים שונים,זו עם הוולסונים והנגרות וזו עם ה CH והזלוטן + סאב...
אני הייתי אומר שרן הביא את המערכת עקב המדידות ושילוב הסאב למשהו כמו..
" אומנות באודיו"

"אומנות באודיו". הגדרה מעניינת. הגדרה יפה. ריגשת.

במהלך השנתיים האחרונות היו אצלי עשרות אנשים שונים, להקשיב למערכת/ות, חלקם נחמדים יותר, חלקם נחמדים פחות.

....יש אנשים שאתה מאבד את הזמן איתם, אתה מסתכל על השעון ופוףףף עברו להם שלוש וחצי שעות....ושלמה הוא אחד מהם.
מקסים. מצחיק. מעניין. מבין. עם אוזן.

הזמן טס, המוזיקה נוגנה בווליום מכובד ומדי פעם היו עצירות בשביל עוד סיפור ששנינו לא התאפקנו לספר, ביחד עם איזה כוס וויסקי.

בשלב מסוים, במהלך שיר של מרסדס סוסה, שלמה ביקש ממני להפסיק אותו ולהעביר את השיר.
זו הייתה בקשה קצת מפתיעה מבחינתי, אני לא חובב גדול שלה, אבל הקטע נשמע מצוין, מאוד גדול ומצד שני אינטימי וכל כך נוגע.

למה, שאלתי אותו, תקשיב, זה מדהים.

...תסתכל על הידיים שלי, הוורידים שלי מאוד התנפחו מרוב ההתרגשות וזה לא בריא בשבילי, אז בבקשה....תעביר..

העברתי.

רן

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
אהבתי את התיאור !

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
"אומנות באודיו". הגדרה מעניינת. הגדרה יפה. ריגשת.

במהלך השנתיים האחרונות היו אצלי עשרות אנשים שונים, להקשיב למערכת/ות, חלקם נחמדים יותר, חלקם נחמדים פחות.

....יש אנשים שאתה מאבד את הזמן איתם, אתה מסתכל על השעון ופוףףף עברו להם שלוש וחצי שעות....ושלמה הוא אחד מהם.
מקסים. מצחיק. מעניין. מבין. עם אוזן.

הזמן טס, המוזיקה נוגנה בווליום מכובד ומדי פעם היו עצירות בשביל עוד סיפור ששנינו לא התאפקנו לספר, ביחד עם איזה כוס וויסקי.

בשלב מסוים, במהלך שיר של מרסדס סוסה, שלמה ביקש ממני להפסיק אותו ולהעביר את השיר.
זו הייתה בקשה קצת מפתיעה מבחינתי, אני לא חובב גדול שלה, אבל הקטע נשמע מצוין, מאוד גדול ומצד שני אינטימי וכל כך נוגע.

למה, שאלתי אותו, תקשיב, זה מדהים.

...תסתכל על הידיים שלי, הוורידים שלי מאוד התנפחו מרוב ההתרגשות וזה לא בריא בשבילי, אז בבקשה....תעביר..

העברתי.

רן
אחד מתיאורי האודיופיליה (האמיתית) החזקים ביותר שיצא לי לקרוא.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
בחר השנה שלי בתחום הוא איתי, לא עוצר, אולדסקול נטול מדידות.
פרה-מגבר-רמקול.

תודה רבה חבר יקר
אבל לדעתי פחות מתאים בשרשור ששלמה פתח לרן.

ההתייחסות שלי היא "מעורבת"
נכון שלעיתים אני מקרין איזו נחרצות על old school
יחד עם זאת אני בהחלט מאמץ כל גישה שיכולה להביא אותנו להתרגש בסופו של יום ממוסיקה.
ותיאור של רן גם הוציא זאת.

כל חלל כמו שכבר נטען רבות
בנוי אחרת, וכנל כל רמקול וכל מערכת מגיבה אחרת.
ניסיתי אצלי באמת כבר הכל מהכל.
לפעמים פספסתי, לפעמים התעליתי
בסופו של יום אנחנו באותו mission.

באופן רעיוני
אני אולי האדם שלא ככ נכון לומר
רק אולדסקול
אני נהנה ממוסיקה גם מ YouTube
ואני רואה במערכת איכותית באופן כללי, כ"כלי" לקחת את צלילי המוזיקה ולאפשר להם מוחשית לצאת אלי ולערב אותי.
אבל ההתייחסות שלי בהתאם לחלל שלי בגישה אחרת וזה לגיטימי ומתבקש בכל מובן עבורי ובמקרה המאוד ספציפי שלי.

לא שמעתי במערכת של רן
לא יודע אם אשמע,
אבל מכבד מאוד את כל הנוגעים בדבר.
מכבד את רן, בעבר דברנו לא מעט,
לפעמים יש משקעים שלעיתים קשה לגשר.
ובכל זאת מכיוון שהתחום הזה הוא אהבה נוספת בין כמות ההאהבה וההתעסקות היום יומית,
מכבד את מי ששותף לאותה אהבה, כא בדרכו.

יפה וכל הכבוד.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
רן מויאל חולל מהפכה באופן שבו מתייחסים אודיופילים בארץ לכיול אקטיבי של מערכת סטריאו. עד שהוא התחיל לכתוב כאן אודיופילים בישראל חשבו שמערכת כיול אקטיבית זה משהו נחות שמאפיין רסיברים לקולנוע ביתי. יבואנים ששמעו על כך שהחלטתי לקבל את גישתו אמרו בזלזול ״מה? השתגעת? אתה הולך לחבר אקולייזר למערכת״ ובוז היה נסוך על פניהם. הבוז, הלעג והצחוקים נעלמו כשחלק מאותם יבואנים קיבלו את הזמנתו של רן מויאל, הגיעו לביתו ושמעו את המערכת בכל גלגוליה (קודם טרינוב - הגברת הספק של נאגרה ורמקולים של וילסון, עכשיו טרינוב - הגברת הספק של סי אייץ׳ פרסיז׳ן ורמקולים של זלאטון). וזה לא היה קל, אודיופילים הם עם עקשן, אבל רן מויאל לא נרתע, המשיך להפיץ את משנתו כאן ושכנע רבים מאוד בדרך המקובלת - בוא, תבוא תשמע בלי דיעות קדומות ומוקדמות. וההזמנה הזו, שרבים נענו לה, שינתה את דעתם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
רן מויאל חולל מהפכה באופן שבו מתייחסים אודיופילים בארץ לכיול אקטיבי של מערכת סטריאו
אכן, כך זה היה עבורי (ורד)
ולא רק סטריאו, גם רב-ערוצית :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רן הוא חבר יקר, איש אשכולות ואודיופיל מהשורה הראשונה. רן הביא לפורום רוח חדשה ורעננה, רוח המשלבת בין מדידות להאזנה. אולי הרוח הכי מאוזנת אודיופילית שאני מכיר.

האם הוא איש השנה שלי? מבחינתי יש הרבה אנשי שנה. אבל אם הייתי צריך לבחור מישהו לחפש איתו מערכת חדשה בשבילי, הוא היה מועמד ראוי בהחלט מראש הרשימה כאחד משלושה.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
רן הוא חבר יקר, איש אשכולות ואודיופיל מהשורה הראשונה. רן הביא לפורום רוח חדשה ורעננה, רוח המשלבת בין מדידות להאזנה. אולי הרוח הכי מאוזנת אודיופילית שאני מכיר.

האם הוא איש השנה שלי? מבחינתי יש הרבה אנשי שנה. אבל אם הייתי צריך לבחור מישהו לחפש איתו מערכת חדשה בשבילי, הוא היה מועמד ראוי בהחלט מראש הרשימה כאחד משלושה.
תודה נמר

אני כותב כאן באופן סדיר כ- 3 שנים לדעתי וייאמר לזכותך שהשקעת הרבה זמן בלנסות ולשכנע אותי לכתוב כאן. הרבה זמן.

היה נדרש שכנוע, כי הסברתי לך שהכתיבה שלי תלווה בהרבה סערות, התגוששויות והתכתשויות, לאור העמדה, הנסיון, הדרך ובעיקר המסקנות שלי, לגבי מה באמת חשוב ומה נמצא לגמרי לגמרי בשוליים, במסגרת מיקסום התוצאה.

כמו שצפיתי (וכמו שאתה צפית) התקופה הראשונית הייתה רועשת וגועשת ועד ליום זה יש ימים סוערים בים, אבל מצד שני (גם כמו שצפית) יש כאן קהל מאוד גדול שהשתכנע, כי בסופו של יום, הכל מתחיל ונגמר בתוצאה.

לגבי איש השנה :)

איש השנה שלי בתחום, הוא כמו תמיד אותו איש השנה:

האודיופיל שלא נח ולא מוותר, קורא, מתנסה, מעמיק, לומד וחופר ויעשה הכל כדיי למקסם את התוצאות מהמערכת שלו, הכל במסגרת התקציב והזמן שיש ברשותו.

היות ובחודשים האחרונים אני נח, כי סחטתי את הלימון הזה עד תום, אני לא יכול להיות איש השנה בעיניי...

רן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
הפוסט המקורי של שניצל בכלל לא דיבר על "איש השנה" אלא על האיש ששינה וריענן את הפורום בידיעותיו ובסיגנונו השנה.

הנוסח של "איש השנה" עורר הסתייגויות גם כי זה נראה לאנשים מסוימים כמו "המלכה", ומעלה שאלות כמו מי ראוי להיות "ממליך" ומה הקריטריונים למי שראוי להיות "מומלך", ואולי היה צריך לומר "במשך השנה האחרונה" כדי שלא להעלות הסתייגויות בעניין השנה הקלנדרית.

היות ובחודשים האחרונים אני נח, כי סחטתי את הלימון הזה עד תום, אני לא יכול להיות איש השנה בעיניי...
וכן, אתה היית בין השניים הבודדים ששינו וריעננו את הפורום בידיעותיהם ובסיגנונם, גם השנה.

הצלחת לגרום לאנשים, כולל אותי, לקלוט ש:
  • התערבות אלקטרונית בסיגנל לא רק שאינה מוקצה מחמת מיאוס ובלתי קבילה, אלא יכולה לשפר יותר מכל דבר אחר
  • מדידות החדר קריטיות כדי לדעת איפה מתחילים ולאן מגיעים
  • (כמעט??) תמיד יש צורך לטפל באקוסטיקה
  • טיפול פאסיבי חשוב, אבל פחות מדויק ופחות בשליטה. כשמוסיפים פריט אקוסטי, אי אפשר לחזות במדויק מה תהיה השפעתו ואם זה יותר מדי או פחות מדי. תיקון בעזרת RC יכול להיות בתדר ובעוצמה תפורים במדויק
  • תוספת סאב היא חיונית גם עבור רמקולים שיורדים נמוך
  • עיבוד הסיגנל ותוספת רמקולים יכולים לשפר את התוצאה -- ע"ע Auro-3D
ואולי עוד דברים ששכחתי, וכל אלה לא רק ע"י דיבורים ותיאוריות אלא ע"י הדגמה בפועל להרבה אנשים ועקיפת התנגדויות מושרשות ועזות בצורה יעילה ומתוחכמת.

ואין לשכוח את העזרה המעשית שלך לחברי פורום, לא רק בפורום אלא גם "בחיים".

על כל אלה מגיעים לך הכרה ותודה, הרבה משני אלה.

Sync

עוסק בתחום
מעורבות
5
נקודות
8
מעניין לקרוא ומשמח לראות

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
באמת לא התכוונתי לאיש השנה ,אלא רק על הרוח החדשה שהביא דן ובאמת גם רן ,ואני הראשון שתעניין בדברים הללו ואפילו משתמש ,מכיר את רן ודן היטב וגם אצלי יש RC,והם אצלי ואני אצלם לעיתים קרובות ומבין היטב את המשמעות למרות כפי שאתם רואים יש לי נטייה להוסיף עוד כוונים בסגנון אחר לגמרי שגם בו יש קסם אדיר , מה לעשות שאני לא בדיוק טיפוס אנליטי ולעיתים עובדים רק האוזניים והלב ,אבל תמיד יכול לחליף למשהו כמעט ללא תחרות אודיופילית ,אבל עכשיו אני בקריזה אחרת !
(אגב , אחד הכיולים של רן נקרא "אלדר " ואפשר לומר שגם לחשמל אפשר לקרוא כך )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור