בחירת מצלמה ראשונה

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
היי לכולם, היו לי עד היום רק מצלמות דיגטליות פשוטת ואני רוצה לשדרג בטיפה למצלמה ברמת כניסה במחיר של כ 1500 שח בלבד מה שחשוב שיהיה קטן ויוציא תמונות איכותיות יחסית, ראיתי דגם a6000 של סוני, ו m100 של קנון האם מישהו יכול להמליץ לי מביניהם או על אחרת? בתודה מראש. ישראלי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
1500 ש"ח זה סכום באמת יפה, אבל לדעתי הוא קצת צנוע כדי לקבל חוויה טובה ממצלמה.
אם אפשר לעלות קצת במחיר זה יהיה שינוי גדול, מצד שני לא הייתי ממליץ על מצלמה במחיר הזה.

סוני A6000 זה דגם כבר ישן ועדיין אל מצלמה רעה, אבל ב 1500 מקבלים רק גוף של מצלמה עם עדשה בסיסית היא כבר עולה 2000 ש"ח

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה, ומה לגבי m100 של קנון? ואם גם זה לא אז באיזה סכום אפשר להשיג משהו יחסית פשוט וטוב ואיזה דגם מומלץ?

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה כרמי, ומה לגבי m100 של קנון? ואם גם הוא לא, באיזה סכום כן אפשר להשיג מצלמה פשוטה יחסית וטובה ואיזה חברה ודגם מומלץ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא מתלהב ממצלמות הכניסה של קנון ולדעתי גם לא תקבל מהן את מה שאתה מחפש.
בכ 2000 ש"ח אפשר להתחיל למצוא מצלמות טובות וככול שעולים מקבלים מצלמות טובות יותר

סוני A6000 עם עדשת קיט עולה כ 2000 ש"ח ויכולה להיות פתרון, אומנם מצלמה כבר לא חדשה, עדשת קיט לא מדהימה ותפעול לא הכי נוח, אבל עדיין מצלמה מוצלחת במחיר כניסה.

פוג'י X-T100 עם עדשת קיט חיישן מעולה, תמונות מדהימות, ועדשת קיט לא רעה בכלל, מערכת פוקוס קצת איטית, אבל עדיין מצלמת כניסה מרשימה מאוד בכ 2000 ש"ח.

אם עולים עוד במחיר כמובן שיש עוד אפשרויות

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ממש תודה על התגובות, ת'אמת שבחיים לא השתמשתי בפוג'י והשאלה היא אם התפעול יהיה נוח למי שלא מכיר את המצלמות של החברה הזו? חשוב לי להדגיש שאני משתמש במצלמה בעיקר לצילומי ילדים בבית ומה שהכי חשוב לי זה 1. שיצאו תמונות איכותיות , הוידאו לא כל כך מעניין אותי, 2. שיהיה מה יותר קטן, כי אם לא אני אצלם אולי 50% מההרגל, והאם כדאי לקנות ביד 2 או שזה מסוג הדברים שאתה רוצה לדעת מה קרה איתו מהלידה כבר? סליחה מראש על הטרטור ותודה על ההכוונה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ליפנים יש משיכה מסוימת לשנות השבעים והפוג׳י למרות שהיא מצלמה סופר מודרנית נראת וגם מרגישה קצת כמו מצלמה של פעם. יש כאלו שמאוד אוהבים את זה יש שפחות התפעול שלה קצת מוזר למי שגדל ורגיל לטלפונים היום, אבל קל למודד ולעבוד איתה. האם זה יתאים לך אני לא יכול לדעת.
מצד שני לפוג’י הזו יש מערכת פוקוס קצת איטית ועבור צילום ילדים זה יכול להיות קצת פחות מוצלח, זה לא אומר שאין לה מערכת פוקוס טובה היא טובה מאוד רק שיש היום מערכות פוקוס מהירות יותר - להסיר ספק היא מהירה יותר מכל טלפון ורוב המצלמות קומפקטיות.
היתרון הגדול של פוג׳י שאיכות התמונה שלה מעולה והיא מצליחה להביא תמונות מוצלחות מאוד עם עיבוד וגוונים נהדרים וטבעיים.
יכול להיות שדגמים בכירים של פוג׳י כמו X-T20 ביד שנייה יכולה להיות באמת מכירה מעולה עבורך.
כמו כן בטוח שניתן למצוא את הסוני A6000 ביד שנייה היות היא הייתה להיט מכירות שיצאה. סוני מצלמה שמספקת פשרה מעולה היא לא הכי טוב, אבל היא עושה כל דבר בצורה טובה והיא קטנה.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
פוג'י X-T100 עם עדשת קיט חיישן מעולה, תמונות מדהימות, ועדשת קיט לא רעה בכלל, מערכת פוקוס קצת איטית, אבל עדיין מצלמת כניסה מרשימה מאוד בכ 2000 ש"ח.
איך היא בצילומי לילה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הפוג׳י X-T100 לא רעה בכלל בתאורה חלשה, ה X-T20 טובה יותר ובכל מקרה שתיהן טובות יותר מסוני A6000.
אבל חשוב להבין שגם מצלמה עם חיישן יותר גדול מזה שיש במצלמות אלו עם יכולת טובה יותר בתאורה חלשה לא יתן תמיד תוצאות מוצלחות ללא ידע לתפעול נכון בתאורה זו.

ישראלי

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ממש תודה כרמי על ההכוונה, אמנם אני עדיין לא יודע ממש על מה לסגור אבל בהחלט נתת לי כיוון ומידע חשוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור