איכות צליל נגד כל השאר

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
שאלה לחברים עם דגש על נשואים ודומיהם:

בבחירת המערכת שלכם, כמה אחוז במערך השיקולים תופס הצליל לעומת שאר הפרמטרים כגון:
  • מראה (צבע, גודל, עיצוב ושאר הדברים שעשויים להטריד מנוחה ויזואלית או את הבוהן הקטנה)
  • פונקצונאליות / פרקטיות (דוגמא: בחרתי ברסיבר של יאמהה בגלל MusicCast למרות שבמחיר דומה ישנן אפשרויות אחרות, ייתכן מאד שגם עדיפות בפרמטרים שונים)
  • תקציב (האם פרצתם את גבולות התקציב לטובת הדבר הבא או שהתפשרתם למרות הבדל לא כ"כ גדול במחיר)
  • אחר
במקרה הפרטי שלי, עם בת זוג סבלנית וסלחנית ברמות על, אני יכול להרשות לעצמי רמקולים רצפתיים. מאחר שהפיניש שחור פסנתר נאה בעיניה וגם היא נהנית לשמוע בקול רם לפעמים, הורשיתי להשלים את הסט. לפני זה היו 4 רצפתיים אבל הם היו פה לפניה והיא בחרה לא להתנקש בהם או להניח עליהם עציצים.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
בגלל שכרגע הילדים עדיין בבית, המערכת בסלון והמראה זה הדבר היחיד שחשוב לאשתי. לא מתערבת בתקציב אפילו לא שואלת כמה עלה
מבחינת עיצוב , מגברי מנורות מפלצתיים, פטיפונים שנראים כמו כורים גרעיניים ורמקולים מעל גובה מטר לא באים בחשבון
לפני הקנייה שולח לה תמונות , מקבל אישור על המראה ובוחר ממה שעבר.
ברוך השם שיש גם חברות שהמראה של המוצרים שלהם חשוב וגם האיכות
יבוא יום שהילדים יתחתנו ויצאו מהבית, נהפוך חדר אחד לחדר האזנה ולשם אפשר להכניס הכל

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מה שקשה לי להבין הוא למה האזנה למוזיקה הוא לא התחביב המשותף שלכם, נראה לי הבילוי הכי זמין כשלא רוצים לצאת מהבית וכן לשבור את השגרה של תכניות הטלביזיה ואז שניכם רוצים לשמוע הכי טוב שאפשר בתקציב נתון. מוזיקה זה הדבר הכי קרוב לנשמה וללב הרבה יותר מאסטטיקה לא מושלמת של הבית. אל תבין אותי לא נכון, אני אוהב שהבית שלי יפה, מושקע, רוכש מדי פעם תמונה בגלריה, משתדל לעצב הכי יפה שאני יכול אבל מוזיקה זה האושר בחיים ולכן כל מה שנשאר לי לקוות אחרי שבחרתי עם האוזניים את רכיבי המערכת הוא שהם אסטטים…

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מה שקשה לי להבין הוא למה האזנה למוזיקה הוא לא התחביב המשותף שלכם, נראה לי הבילוי הכי זמין כשלא רוצים לצאת מהבית וכן לשבור את השגרה של תכניות הטלביזיה ואז שניכם רוצים לשמוע הכי טוב שאפשר בתקציב נתון. מוזיקה זה הדבר הכי קרוב לנשמה וללב הרבה יותר מאסטטיקה לא מושלמת של הבית. אל תבין אותי לא נכון, אני אוהב שהבית שלי יפה, מושקע, רוכש מדי פעם תמונה בגלריה, משתדל לעצב הכי יפה שאני יכול אבל מוזיקה זה האושר בחיים ולכן כל מה שנשאר לי לקוות אחרי שבחרתי עם האוזניים את רכיבי המערכת הוא שהם אסטטים…
ממש לא בקטע שוביניסטי
מעטות הנשים שמתייחסות למוזיקה כתחביב
אוהבות כן, יכולות לשמוע כן, נהנות לשמוע כן אבל לשבת נטו ולהאזין בסלון למוזיקה אין הרבה
כנראה המבנה הנפשי שונה או משהו אחר שאנחנו לא מבינים
בדיוק כמו שאנחנו לא מבינים איך אפשר להתרגש מעוד תיק או זוג מגפיים

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מלבד צבעים מתאימים, לאשתי שתחיה חשוב שלא יראו חוטים (ואין חוטים , הכל בקירות, כולל צנרת נפרדת לרמקולים)
בקשר למחיר, לא חשוב לה המחיר, הבעיה שלבסוף עולה לי הכל כפול,
אם אני קונה למערכת ב X כסף , אז מגיע לה X בתכשיטים :)
סה"כ עולה לי 2X :)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אשתי אוהבת מוסיקה,הבעייה שגם מוזיקה שבאה מרמקול קטן צוקומוקו של מחשב נשמע לה מספיק טוב :)

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
שאלתי את אשתי לגבי זה. שמתי לב שהחברה (בעיקר הנשית) מתחלקת באופן הבא:
אלה ששומעות רדיו מול אלה שמעדיפות "שקט", תכלס רעש מבחוץ, רעש של מכונות בבית וכו'.
בין אלה שמאזינות לרדיו גם יש חלוקה בין אלה ששמעות תוכניות דיבורים ואלה שמאזינות למוסיקה.
גם בקבוצה השנייה, איכות השמע היא לרוב זניחה. רק שיהיה ברור מבלי להיות חזק מידי.

אשתי טוענת שלפני ש"הרעלתי" אותה, למרות ההנאה מהאזנה למוסיקה, איכות השמע לא היתה פקטור משמעותי.

עריכה: אשתי ואני המשכנו לדוש בנושא בעקבות התגובות פה ועוד דבר מעניין עלה: נשים מנגנות לא פחות מגברים, הולכות לקונצרטים והופעות לא פחות מגברים ועדיין, כשעולה נושא ההאזנה למוסיקה, סדר העדיפויות שונה.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ממש לא בקטע שוביניסטי
מעטות הנשים שמתייחסות למוזיקה כתחביב
אוהבות כן, יכולות לשמוע כן, נהנות לשמוע כן אבל לשבת נטו ולהאזין בסלון למוזיקה אין הרבה
כנראה המבנה הנפשי שונה או משהו אחר שאנחנו לא מבינים
בדיוק כמו שאנחנו לא מבינים איך אפשר להתרגש מעוד תיק או זוג מגפיים
המון נגניות בכל תזמורת, המון מורות לנגינה…
יש להן פחות עניין טכני ולכן קשה יותר לחבר אותן לתחביב אבל לגמרי אפשר…

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
עדכון: המשך שיחה ונסיון למצוא מכנה משותף (כמעט ואין). אשתי העלתה את נושא הרכב, מעט נשים נהנות מנהיגה, מתעניינות בנתוני הרכב או בהיסטוריה של היצרן. נשים בכללי מדברות ביניהן יותר על 'לבישים' (תיקים, נעליים, מוצרי טיפוח, בושם, תכשיטים וכו'). כשהן מדברות על מוצרים לא לבישים, זה לרוב יהיה קשור לאחזקת הבית (מכונת כביסה, מדיח כלים וכו').
אפילו באגף התכשיטים, שעוני יד לצורך העניין, נשים יתעניינו בעיקר בעיצוב וחומרים ויגלו עניין מועט אם בכלל בנתונים הטכניים של השעון.

המקום היחיד בו מצאתי שגברים ונשים (לפחות החברות של אשתי) ימצאו נושא שיחה והתרגשות משותפת עשוי להיות במטבח. מאחר ובשונה ממכונת כביסה, מדיח כלים וכיו"ב שהם מטלות, בישול עשוי להיות תחביב ולכן מכשירי בישול למיניהם עשויים לעניין גברים ונשים באספקטים דומים עד זהים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עדכון: המשך שיחה ונסיון למצוא מכנה משותף (כמעט ואין). אשתי העלתה את נושא הרכב, מעט נשים נהנות מנהיגה, מתעניינות בנתוני הרכב או בהיסטוריה של היצרן. נשים בכללי מדברות ביניהן יותר על 'לבישים' (תיקים, נעליים, מוצרי טיפוח, בושם, תכשיטים וכו'). כשהן מדברות על מוצרים לא לבישים, זה לרוב יהיה קשור לאחזקת הבית (מכונת כביסה, מדיח כלים וכו').
אפילו באגף התכשיטים, שעוני יד לצורך העניין, נשים יתעניינו בעיקר בעיצוב וחומרים ויגלו עניין מועט אם בכלל בנתונים הטכניים של השעון.

המקום היחיד בו מצאתי שגברים ונשים (לפחות החברות של אשתי) ימצאו נושא שיחה והתרגשות משותפת עשוי להיות במטבח. מאחר ובשונה ממכונת כביסה, מדיח כלים וכיו"ב שהם מטלות, בישול עשוי להיות תחביב ולכן מכשירי בישול למיניהם עשויים לעניין גברים ונשים באספקטים דומים עד זהים.

אשתי לא מעניין בכלל לא אופנה, לא תיקים, ולא אביזרים, כל התכשיטים בארון. מה שמעניין אותה מדי פעם ציוד צילום (היא מצלמת) וחנויות של אביזרי צילום או כל מיני מוצרים שהיא מצלמת, אבל המטבח עלי. היא לא מבשלת כלל.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
א. גם אני היחיד שמבשל אצלנו. אשתי אחראית למכונת הקפה.
ב. אם לא היו אילוצים פרקטיים...
ככה היה נראה אצלי.

אני מוכרח לומר שזאת לא אשתי שמתנגדת. אם הייתי רוצה, הייתי מכניס כל רמקול שבא לי. פשוט גם לי מרגיש טיפה מוגזם.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אשתי לא מעניין בכלל לא אופנה, לא תיקים, ולא אביזרים, כל התכשיטים בארון. מה שמעניין אותה מדי פעם ציוד צילום (היא מצלמת) וחנויות של אביזרי צילום או כל מיני מוצרים שהיא מצלמת, אבל המטבח עלי. היא לא מבשלת כלל.

You lucky bastard

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,429
נקודות
113
לשמחתי אצלי אין את ה"בעיה" או מגבלה הזו בסלון (שם ממוקמת המערכת)
ואני יכול תכלס להכניס מה שאני רק רוצה לסלון (basically האזור שלי, המטבח האזור שלה ולא מתערב שם, כפי שהיא לא מתערבת לי)

מה שכן המגבלות/מניעה הקיימות אצלינו
הן בעיקר
בנותיי השובבות שנהנות לרבוץ בסלון.

הן יודעות לא להתקרב אך עדיין, יד על הדופק כאשר הן סמוך למערכת.

בנוסף משתמש בכיסויים אצלי לרכיבים כאשר לא ב-שימוש
מכוסים עם כיסוי קטיפה custom.

אין לי כל בעיה להכניס מה שרק בא לי
המשקלים בטוטל mass רצוי שלא אשתולל (מידי).

הבית הבא
יהיה כבר דירה/בית קרקע ולא על קומות.
ויהיה חדר/חלל ייעודי לתחביב.

אז
גם ארכוש את הרמקולים הבאים בשרשרת.

sbk

חבר אתר
מעורבות
74
נקודות
18
איכות הסאונד היא באופן מובהק הפרמטר המרכזי אצלי בבחירת רמקול (או כל רכיב אחר במערכת לצורך העניין).
עדיין, הרמקול חייב לעבור סף של מראה ויזואלי, הוא לא יכול להיראות מכוער בעיני (או בעיני אשתי - ואנחנו די רואים עין בעין מהבחינה הזו) - אחרת אין סיכוי שאני אקנה אותו, גם אם הוא נשמע פצצה.

אצלינו אין סיכוי שהמערכת לא תהיה בסלון, בכלל לא אופציה (למרות שתיאורטית דווקא יש אופציות בבית, מרתף וכו׳ שאפשר להפוך לגן עדן אודיופילי). בעיניים שלי המערכת נועדה שכל בני הבית ייהנו ממנה - וזה לא משנה אם זה אני שיושב לשמוע בשקט לבד עם הקפה של הבוקר ולפני הטירוף של העבודה, או אם לאשתי מתחשק לשמוע שלמה ארצי עונת ההופעות בווליום של קיסריה או שהילדים רוצים לרקוד בסלון עם סטטיק ובן-אל. כולם נהנים כששומעים טוב.
אז אם המערכת בסלון היא גם חייבת להיות אסתטית בהתאם, גם אם זה מגביל בבחירת הרכיבים. למזלנו כמן שאמרו כבר לפני, לא חסרים בעולם ההיי-אנד רמקולים שגם נראים טוב, אפילו מצויין.
אשתי לאורך השנים נדבקה בתחביב הזה בצורה כזו שהיום היא כבר לא תיהנה ממוזיקה אם הסאונד לא טוב, היא תתבאס מזה. היא מבינה מה זה סאונד טוב לא פחות ממני, לדעתי יותר.
להגיד שמעניין אותה לקרוא על רכיבים או ללכת לתערוכה לשמוע מערכות סטריאו? אין סיכוי, לא בכיוון בכלל. את החפירות האלה היא משאירה לי, אבל את התוצאה היא מאוד מעריכה ונהנית ממנה לא פחות ממני. כשהיא ממש אוהבת אלבום היא גם תבקש ממני להזמין אותו בתקליט.

שימושיות זה עוד תחום שהוא בגדר תנאי סף מבחינתי, כלומר יש רמה מסויימת של נוחיות בסיסית שבלעדיה אין סיכוי שאני קונה רכיב וזה לא משנה איך הוא נשמע. סתם דוגמא - קדם מגבר בלי שלט אין סיכוי שאני אקנה. מחשב ייעודי לאודיו שצריך להתקין בעצמך ולעשות אינטגרציה וכל הזמן ללטף אותו ולהתעסק עם גרסאות וכו׳ אין סיכוי שאני אקנה. מעבר לזה - מכשיר שעובר אצלי רמת סף של שימושיות - תוספת פיצ׳ר כזה או אחר זה כבר Nice to have ולא יהווה באמת משקל אל מול הסאונד.

מחיר - כבר מזמן נשבר אצלי המחסום הפסיכולוגי של כמה ״הגיוני״ להשקיע במערכת. מבחינתי זה מסתכם למשוואה פשוטה:
רוצה + יכול = קונה.
מה שכן - אני לא אחליף רכיב בשביל שיפור של עוד טיפ-טיפה משהו. אם אני מחליף זה בשביל לקבל שיפור גדול, אחרת זה לא מעניין. אני לא מחפש שיפורים קטנים בניואנסים בסאונד, ולכן כנראה עד היום רכיבים שהחלפתי היו בפאקטור עלות של פי כמה מקודמיהם בתפקיד. וככל שמטפסים למעלה זה רק הולך ונהיה יותר גרוע...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
זכיתי בשותפה לתחביב ומכאן השם "ארז וחני"...
היא זו שהציעה לבנות את המערכת הראשית בחדר השינה משום שממילא האזנה התאפשרה בשעות הלילה.
לאחר ניסיון קצר הבנתי שהאקוסטיקה בחדר השינה טובה עשרות מונים מהאקוסטיקה בסלון והתוצאה הייתה ממש טובה ועדיפה משמעותית על פני התוצאה בסלון.
במערכת הראשית בחדר השינה העיצוב הוא ממש לא פקטור, רק איכות השמע.
בסלון יש מערכת משנית שמיועדת בעיקר לסרטים (ומעט למוזיקה לא בהאזנה ממוקדת) ולכן יש גם רמקולי אטמוס (7.1.4)
שיקול העיצוב היה בהחלט שיקול חשוב בבחירת הציוד בסלון. זה בעיקר התבטא במעמד לרמקולים המדפיים, רמקול סנטר שנמצא בתוך המזנון, רסיבר שנמצא בתוך המזנון, רמקולי אטמוס צמודים לתקרה בצבע לבן וחיווט נסתר.
לא מדובר במערכת ק"ב מדוגמת או ברמה מאוד איכותית אבל היא מספקת.
שימושיות זה גם שיקול חשוב, למשל, לא אקנה קדם מגבר פצצות לגבות אם אין לו שלט או שאין בו מספיק חיבורים.

ארז

נערך לאחרונה ב:

sbk

חבר אתר
מעורבות
74
נקודות
18
אגב שיקול נוסף שלא דיברנו עליו ומקבל אצלי מקום משמעותי מאוד בבחירת הציוד הוא היבואן עצמו.
מאוד חשוב לי שמולי יעמוד יבואן מקצוען, שמבין את הראש שלי ויודע לכוון ימינה ושמאלה בהתאם למה שאני מחפש, לשאול את השאלות הנכונות ולהקשות עלי אם הוא מאמין שנכון אחרת, שיש בו את ההגינות והיושרה גם לומר לי ״עזוב, אתה לא צריך״, שיודע להכיל בסבלנות את החפירות שלי ולספק את המידע בהתאם והכי הכי חשוב - בן-אדם, אחד שכיף לקנות ממנו ולעבוד איתו, שכשבא לי לשדרג משהו כיף לי להרים אליו טלפון ולשבת איתו על קפה לשמוע מה חדש ומה יכול לעניין אותי.
אצל יבואן כזה אני שם את הכסף שלי באהבה רבה ויודע שכשאני צריך משהו הוא שם בשבילי לעשות כל מה שצריך כדי שאצא מרוצה.
למזלי יצא לי להכיר לאורך הדרך יבואנים מעולים, אנשים משכמם ומעלה, שעונים על כל הנ״ל ועוד הרבה יותר. יבואנים שגם כאשר היו בעיות קטנות שלא היו תלויות בהם - הפכו עולמות בשבילי ופתרו כל בעיה ואת זה אני מאוד מאוד מעריך.

פה ושם היו גם מקרים שבהם לא התרשמתי כל-כך ממי שעמד מולי, בין אם כי הרגשתי שלא מבינים אותי, שלא מתייחסים מספיק ברצינות או שסתם מנסים לדחוף לי דברים בלי קשר למה שאני מבקש - ופשוט המשכתי הלאה, גם אם המוצרים עצמם אולי טובים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אגב שיקול נוסף שלא דיברנו עליו ומקבל אצלי מקום משמעותי מאוד בבחירת הציוד הוא היבואן עצמו.
מאוד חשוב לי שמולי יעמוד יבואן מקצוען, שמבין את הראש שלי ויודע לכוון ימינה ושמאלה בהתאם למה שאני מחפש, לשאול את השאלות הנכונות ולהקשות עלי אם הוא מאמין שנכון אחרת, שיש בו את ההגינות והיושרה גם לומר לי ״עזוב, אתה לא צריך״, שיודע להכיל בסבלנות את החפירות שלי ולספק את המידע בהתאם והכי הכי חשוב - בן-אדם, אחד שכיף לקנות ממנו ולעבוד איתו, שכשבא לי לשדרג משהו כיף לי להרים אליו טלפון ולשבת איתו על קפה לשמוע מה חדש ומה יכול לעניין אותי.
אצל יבואן כזה אני שם את הכסף שלי באהבה רבה ויודע שכשאני צריך משהו הוא שם בשבילי לעשות כל מה שצריך כדי שאצא מרוצה.
למזלי יצא לי להכיר לאורך הדרך יבואנים מעולים, אנשים משכמם ומעלה, שעונים על כל הנ״ל ועוד הרבה יותר. יבואנים שגם כאשר היו בעיות קטנות שלא היו תלויות בהם - הפכו עולמות בשבילי ופתרו כל בעיה ואת זה אני מאוד מאוד מעריך.

פה ושם היו גם מקרים שבהם לא התרשמתי כל-כך ממי שעמד מולי, בין אם כי הרגשתי שלא מבינים אותי, שלא מתייחסים מספיק ברצינות או שסתם מנסים לדחוף לי דברים בלי קשר למה שאני מבקש - ופשוט המשכתי הלאה, גם אם המוצרים עצמם אולי טובים.

שמות בבקשה. היבואנים לא אלוהים וצריך להפסיק לפחד ולהתחנחן ולחשוף את שמם בהקשר להתנסויות,
בל נשכח שהוצאה של אודיופיל היא השלישית בגודלה לאחר בית ומכונית.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בל נשכח שהוצאה של אודיופיל היא השלישית בגודלה לאחר בית ומכונית.

אודיופיל הוא זה שהמערכת עולה יותר מהרכב.
יש גם כאלה בלי בית אבל לדעתי זה כבר מקרה קליני

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור