איך לתכנן ארונית לסט?

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
מה שטוב בעולם הזה הוא שהדברים משתנים כל הזמן ושום דבר לא עומד במקום.
אחרי שהצלחנו לבחור, בשעה טובה, רמקולים חדשים, שמתאימים בול לצבע של החלונות ולטקסטורה שלהם ולאוזניים של כמעט כל בני הבית, התברר לדאבון לב אחד ולשמחתי הרבה - שהם לא מתאימים לשידה שמשמשת כמעמד לסט.
מדובר בפריט אספנות יפיפה מעץ אלון בן קרוב למאה עם פיתוחים מגולפים כולל שתי עלמות חן תמירות ונטולות אריג בשני צידי הרהיט.
אבל הוא גם קצת צפוף וקשה לו להחזיק את הציוד החדש הכבד כולל מגבר ששוקל 36 ק"ג ופלטת שיש שעליה מונח הפטיפון הכבד מאוד לכשעצמו.
בקיצור, החלטנו להעביר את הפריט הנל לפינה אחרת בבית ולהזמין שידה חדשה אצל נגר.
הבעיה היא שנבחרה שידת עץ מצופה בלוחות פליז. ( החלק הפנימי עשוי עץ טבעי בעובי 3 ס"מ ומבחוץ ציפוי מתכת פליז בשכבה דקה כמו פורמאיקה ).
וזה מדאיג אותי מאוד כיוון שאני חושש שמתכת הציפוי תשפיע על הציוד ועל איכות הצליל.
האם החשש שלי מוצדק?
אשמח לעצות מאת חברי המלומדים כיצד לתכנן את השידה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לשידה/מעמד יש השפעה מאוד קריטית על איכות הצליל.
אני לא יודע לפי מה אתה בוחר חומרים, אני חושב שיצרנים שמשתמשים בעץ משתמשים ב MDF.

בכל מקרה לדעתי אין תחליף למעמד ייעודי שמיוצר על יד יצרן טוב.

קח רעיונות אבל לא על אחריותי...

https://foter.com/wooden-stereo-cabinet

אריה

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
לוחות שיכוך יעודיים שהנחתי על שידה נגרית אצלי עשו הבדל משמעותי לטובה.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תחשוב על ציפוי הפליז כסיכוך שעלול ליצור שדה חשמלי קיבולי ומקלט EMI\RFI פתרון מוצע זה להאריק אותו לאדמה, באופן פרדוקסלי זה אולי אפילו ישפר את ביצועי המערכת.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
תחשוב על ציפוי הפליז כסיכוך שעלול ליצור שדה חשמלי קיבולי ומקלט EMI\RFI פתרון מוצע זה להאריק אותו לאדמה, באופן פרדוקסלי זה אולי אפילו ישפר את ביצועי המערכת.

תודה!!
ממש הקלה...
הבחירה של ציפוי פליז הייתה שלי
השאלה היא איך עושים הארקה לרהיט?

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כולה בורג עם חוט צהוב שמוברג לפליז במקום נסתר למען שלום בית ופלאג חשמל שהחוט מתחבר אליו לפין הארקה ויאללה לאחד השקעים שיש בהם הארקה כמובן.
בכל מסד ציוד חשמלי תקני ממתכת יש חיבור של המסד להארקה.
רק פה לא בטוח שזה יהיה אופטימלי כי בטח אין מגע בין לוחות הפליז שמצפים חלקים נפרדים ברהיט.

נערך לאחרונה ב:

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
כולה בורג עם חוט צהוב שמוברג לפליז במקום נסתר למען שלום בית ופלאג חשמל שהחוט מתחבר אליו לפין הארקה ויאללה לאחד השקעים שיש בהם הארקה כמובן.
בכל מסד ציוד חשמלי תקני ממתכת יש חיבור של המסד להארקה.
מה יהיה במידה ותהיה תקלה, ויופיע מתח על גיד הארקה, מכוון שנוצר חישמול על המעגל המזין את המערכת, והפחת לא קפץ,,, ראיתי בחיי מקרים, שהופיע מתח על הארקה

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
אני קצת חושש מהפיתרון שהצעת

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה יהיה במידה ותהיה תקלה, ויופיע מתח על גיד הארקה, מכוון שנוצר חישמול על המעגל המזין את המערכת, והפחת לא קפץ,,, ראיתי בחיי מקרים, שהופיע מתח על הארקה

אז בכל העולם איפה שיש מסדי ציוד אלקטרוני ממתכת מוארקים צריך לבקש מהם לנתק את ההארקה.
אם ההארקה באה משקע של מפצל המערכת ויש מתח עליה אז גם המערכת תחשמל, בשביל זה יש פחת ואם הוא לא קופץ כדאי לעשות ביטוח חיים.
מתח על הארקה זה מצב לא תקין ואכן יש מקרים כאלה בהרבה בתים, לכן חלק משגרת חיינו כמו לבצע בדיקות רפואיות שבשגרה צריך גם להזמין חשמלאי מדי פעם לבדיקה תקופתית, לא רק בשביל בריאותנו זה גם משפיע רעות על המערכת.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אחרי שקראנו את כל העצות המועילות - ירדנו מארונית הפליז
כנראה שהלך על MDF צבוע.
האם כדאי לתכנן תא נפרד לכל חלק מהסט?
(הבנתי שלא כדאי להניח את הסטרימר על המגבר)
באילו חמרים כדאי להשתמש בחלוקות, עץ זכוכית פלסטיק...?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אחרי שקראנו את כל העצות המועילות - ירדנו מארונית הפליז
כנראה שהלך על MDF צבוע.
האם כדאי לתכנן תא נפרד לכל חלק מהסט?
(הבנתי שלא כדאי להניח את הסטרימר על המגבר)
באילו חמרים כדאי להשתמש בחלוקות, עץ זכוכית פלסטיק...?

אפי,
תומר העלה כאן לא מזמן סקירה מביקור בית שערך אצל חבר שם הארונית הייתה custome כדי שתתאים להצבה בחלל המגורים ובתוכה היה ציוד של איזוטריק שלא היה מבייש את התערוכות במינכן, אולי כדאי שתציץ בכתבה של תומר, אם הארונית לטעמך אני מניח שתוכל ליצור קשר עם הבחור וקבל רעיונות.

באופן כללי אני מעדיף מדפים מעץ, זכוכית מעבירה ויברציות, כבדה ו...מצריכה ניקיון כמעט כל יום (אבק, מגע...רואים הכל).

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
לדעתי הארונית כולה "פועלת" לכן קשה להמליץ על חומר למדפים בלי לדבר על אופן החיבור שלהם לשאסי, איך עובד בידוד הרעידות, עובי וגודל המדף מבחינת תדר תהודה ועוד.
יחד עם זאת, אני בדכ מעדיף עץ/mdf על זכוכית, שבמופעים הרעים שלה מוסיפה מין צלצול בתדרים מסוימים (יש להודות שזה קורה בד"כ בשילוב של זכוכית עם ברזל).

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
ראשית השאלה היא מה התקציב שלך לטובת העניין ומה גודל הסטנד שאתה מעוניין לבצע.
אני בעבר ביצעתי מתקן שהתכנון שלו ערך כמעט שנה, אבי טיפוס וניסיון עם חומרים ושיטות שונות, בדיקות, תיקונים וכו'. קיצר, פרויקט שלמיטב ידעתי לא היה שני לו כאן.
השאלה עד כמה רחוק אתה רוצה ללכת עם זה. הן כלכלית והן כל המיסביב.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
לוחות שיכוך יעודיים שהנחתי על שידה נגרית אצלי עשו הבדל משמעותי לטובה.
תודה. אפשר עוד פרטים בבקשה ?
אני מחפש לוח לשים מתחת למגבר בתוספת איזה ספייקים

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני חושב אפי שהכותרת שלך מטעה. אתה לא מחפש איך לתכנן ארונית לסט אלא לתכנן ארונית לסלון (אסטטיקה, פונקציונאליות, אישה) שתתפקד כסטנד יעודי למערכת וזה דבר שנגר או עצות כלאחר יד לא יספקו. לעשות את שניהם זה תהליך שמשלב שני תחומים שמצריכים אנשי מקצוע כל אחד בתחומו והוא בור בלי תחתית מבחינה כספית.
עשה לך רהיט שיחזיק את משקלי הרכיבים לפי טעם בני הבית ושלב בו מדפים מקצועיים לשיכוך SRA ויש עוד הרבה סוגים.

נערך לאחרונה ב:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
תודה. אפשר עוד פרטים בבקשה ?
אני מחפש לוח לשים מתחת למגבר בתוספת איזה ספייקים
אילו לוחות של חברת taoc שקניתי מערן פוגל מאודיופריק

נערך לאחרונה ב:

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
היי אפי
אז אחרי שנים של התבחבשות תכננתי הזמנתי וקיבלתי את השידה הנ"ל
המטרה הייתה שהמסך ישב עליה כך שנדרש רוחב פנימי 140 ס"מ
הפלטות אלון 4 ס"מ
רגליים מחוברות למדפים ע"י ברגים אז גם ניתן לפירוק
וניתן גם להרכיב ספייקים (עוד לא בדקתי השפעה שלהם)
לדעתי יש שיפור לעומת מזנון קודם והסיבה העיקרית היא שזאת פתוחה בגב ובצדדים
אם מעניין אותך דבר איתי

תמונות מצורפות

• 20200115_100329.jpg
    20200115_100329.jpg
    KB 75.6 · צפיות: 24

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אני חושב אפי שהכותרת שלך מטעה. אתה לא מחפש איך לתכנן ארונית לסט אלא לתכנן ארונית לסלון (אסטטיקה, פונקציונאליות, אישה) שתתפקד כסטנד יעודי למערכת וזה דבר שנגר או עצות כלאחר יד לא יספקו. לעשות את שניהם זה תהליך שמשלב שני תחומים שמצריכים אנשי מקצוע כל אחד בתחומו והוא בור בלי תחתית מבחינה כספית.
עשה לך רהיט שיחזיק את משקלי הרכיבים לפי טעם בני הבית ושלב בו מדפים מקצועיים לשיכוך SRA ויש עוד הרבה סוגים.
אתה הכי קרוב לכוונה שלי.
אבל העיצוב כבר נעשה ואפילו בחרנו צבע... אשתי מעצבת תיכננה את הרהיט כך שיתאים למידות של הציוד שחייב כ -60 סמ עומק. תיכננו גב עמוק כדי שהחיווט יכנס לתא אחורי כמעין שקע בחלק האחורי כך שהרהיט ייצמד לקיר ו'יבלע' את השקעים והחיווט.
נשאר כעת לבחור חומרים לסידור פנימי.
נראה ש mdf הכי מתאים וגם קל לצבוע אותו.
נותר צלבחור את חומר המדפים והתחתית לציוד וגם חלוקה פנימית. אני מניח שעדיף לתת לכל פריט ציוד מדף נפרד ולא להניח אותם זה על זה.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היי אפי
אז אחרי שנים של התבחבשות תכננתי הזמנתי וקיבלתי את השידה הנ"ל
המטרה הייתה שהמסך ישב עליה כך שנדרש רוחב פנימי 140 ס"מ
הפלטות אלון 4 ס"מ
רגליים מחוברות למדפים ע"י ברגים אז גם ניתן לפירוק
וניתן גם להרכיב ספייקים (עוד לא בדקתי השפעה שלהם)
לדעתי יש שיפור לעומת מזנון קודם והסיבה העיקרית היא שזאת פתוחה בגב ובצדדים
אם מעניין אותך דבר איתי
זה נראה יפה
אבל לא מתאים. צריך ארונית סגורה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור