מחפש עדשה אשר תעזור לי עם תמונות מסוג מסוים (תמונה מצורפת)

biliboy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
ערב טוב
יש ברשותי מצלמה מסוג ניקון D5300 עם העדשה המקורית שמקבלים עם המצלמה..
אני רוצה לעשות תמונות אווירה של מוצרים כאשר הצילום הוא מלמעלה, ומחפש עדשה שתיתן לי את התמונה הכי טובה מהסוג הזה...
תודה רבה !

תמונות מצורפות

• IMG_8074.JPG
    IMG_8074.JPG
    KB 112.5 · צפיות: 138
  • IMG_9667.jpg
    IMG_9667.jpg
    KB 116.9 · צפיות: 117

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קודם כל עדשת הקיט שמגיע עם המצלמה היא ממש לא משהו מוצלח, עבור צילום כזה צריך עדשה עם זווית ראיה רחבה כדי לקבל יותר שטח גם במרחק לא גדול, הנקודה שעדשות רחבה בדרך כלל לא זולה.
אם התקציב מאפשר זאת הייתי בוחר עדשת סיגמא 17-50 F2.8 שהיא גם עדשה רחבה וגם עדשה שיכולה לשמש אותך גם לשימושים רבים אחרים.
נכון יש עדשות פריים (כלומר ללא זום) רחבות טובות אבל הן לא יהיו זולות יותר, כך שקשה לי להמליץ עליהן. מה שכן אני ממליץ לך ללמוד את נושא התאורה היות ובצילום מוצרים זו נקודה חשובה מאוד, בעיקר שמצלמים מקרוב ולא רוצים לראות צל.
לדעתי אוהל אור טוב, או תאורה טובה עם טלפון יספקו תצאות טובות ממצלמה ועדשה טובה ללא תאורה טובה.

biliboy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל עדשת הקיט שמגיע עם המצלמה היא ממש לא משהו מוצלח, עבור צילום כזה צריך עדשה עם זווית ראיה רחבה כדי לקבל יותר שטח גם במרחק לא גדול, הנקודה שעדשות רחבה בדרך כלל לא זולה.
אם התקציב מאפשר זאת הייתי בוחר עדשת סיגמא 17-50 F2.8 שהיא גם עדשה רחבה וגם עדשה שיכולה לשמש אותך גם לשימושים רבים אחרים.
נכון יש עדשות פריים (כלומר ללא זום) רחבות טובות אבל הן לא יהיו זולות יותר, כך שקשה לי להמליץ עליהן. מה שכן אני ממליץ לך ללמוד את נושא התאורה היות ובצילום מוצרים זו נקודה חשובה מאוד, בעיקר שמצלמים מקרוב ולא רוצים לראות צל.
לדעתי אוהל אור טוב, או תאורה טובה עם טלפון יספקו תצאות טובות ממצלמה ועדשה טובה ללא תאורה טובה.

היי
ראשית תודה על התגובה !
התמונה של הליצן היא תמונה שאני צילמתי עם עדשה ללא זום שקיבלתי מהבחור של הסטודיו, אולם לא שאלתי אותו איזו דשה זו.. אני כן זוכר שלא הייתה אופציה לזום.
התאורה שהייתה שם הינה פלאש ענק בגודלו שמחובר למצלמה ופועל כאשר מצלמים. זה עושה את ההבדל?
האם יש לך המלצה לעדשה מסוג כזה, ללא זום
והאם אפשר לחשוב על אופציה של יד 2 ?
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה התקציב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגדול עדשות פריים שהן בעלות זווית ראיה קטנה מ 24 ואולי גם 20 יהיו אופציה טובה.
כמובן של ניקון, או של סיגמא, טמרון, או עדשות של סאמיאנג (קצת פחות מוכררות ויכול להיות שיהיו עם פוקוס ידני)
אני מאמין שכל עדשת פריים תתאים, אבל הטובות יקרות, בדרך כלל בעדשות פריים זה קו ישר הטובות יקרות יותר :)

biliboy

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
ובכל זאת
דגם ספציפי שאוכל לבדוק?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בבקשה מגוון עדשות
https://www.zap.co.il/models.aspx?s...3160172=3160174,3160173&orderby=price&noidx=1

עדשות ה 24 ובטח ה 20 יכולת להתאים, אבל ניתן לראות שהן יקרות יותר.
עדשות ה 30 וה 35 יהיו עם זווית ראיה קצת צרה ולא בטוח שיתפסו את כל התמונה
עדשות בעלות זווית ראיה קטנה יותר מ 20 יש חשש שהן יהיו עם עיוות בתמונה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור