בית חכם - 2022

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
חג שמח,
זה
האם משהו יודע מה המילה "האחרונה" בבתים חכמים ?
לא מדבר על שליטה בתאורה/תריסים/דוד/מערכת/קומקום.. אלא מעבר לזה..
כל הנ"ל קיימים כבר שנים.
מה התחדש בתחום?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
הי,
מנסיוני, החוכמה בבית חכם מגיע בעיקר מהמשתמש. אתה קובע לעצמך תרחישים "חכמים" בהתאם לצרכי הבית שלך.
שליטה זה רק צד אחד של המשוואה, אבל צד חשוב, כי בלעדיו לא תוכל לייצר תרחישים מורכבים.
לאחר שהתנסיתי בתרחישים מורכבים, החלטתי דווקא ללכת על הפשוטים יותר, על מנת למנוע הפעלתם תרחישים משוימים במצבים יוצאים מהכלל אליהם לא התכוונתי.
באופן כללי, העולם הזה מתחלק לשניים:
  • DIY: מערכות פתוחות שאתה בונה בשלבים, כוללות בקרים ממותגים כגון Fibaro HC3 עליו כתבתי כאן, או כאלו שאתה מתקין עצמאית על חומרה שלך, כגון Open Hub.
  • מותגים כגון KNX, Control4 ואחרות, שמתקינים מורשים מתקינים בביתך.
אני הלכתי על האפשרות הראשונה. התבססתי על פרוטוקול zwave, ואיתו "גדלתי". עם הזמן הוספתי מודולים והחלפתי בקרים. המודולים שלו מעט יקרים יותר מאלו המתבססים על wifi.
להבדיל, מי שכבר "עמוק" בתוך האקוסיסטם של אפל, עשוי להחור בבקר שלהם.

תרצה להרחיב במה התנסית עד כה, ומה הכיוון עליו אתה חושב?

Meir5

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי תמיר, האם ניתן להזמין HC3 מ vesternet ולהכניס אותו לארץ ? (אין בעיה עם תדרי ה zwave ?)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא מבין את הצורך בתשדורת נוספת שלכולם יש WIFI בבית, אני בעד בקרים פשוטים נשלטים דרך WIFI ואפלקציה יעודית, עדיף שכל הבקרים מאותה החברה (ולהתעסק רק עם אפליקציה אחת)

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
היי תמיר, האם ניתן להזמין HC3 מ vesternet ולהכניס אותו לארץ ? (אין בעיה עם תדרי ה zwave ?)
הי מאיר,
כך אני עשיתי בזמנו, נכון למועד הכתיבה.
המוצר נכנס לישראל חלק אבל שילמתי מע"מ דרך האפליקציה של רשות הדואר.
לא שאלו שאלות על תדרים
לא מבין את הצורך בתשדורת נוספת שלכולם יש WIFI בבית, אני בעד בקרים פשוטים נשלטים דרך WIFI ואפלקציה יעודית, עדיף שכל הבקרים מאותה החברה (ולהתעסק רק עם אפליקציה אחת)
לכל פרוטוקול יתרונות וחסרונות, ולכן בקרים רבים כוללים תמיכה במספר סוגי תדרים. לי היה בקר קודם שתמך ב- zwave אז המשכתי עם בקר אחר שתומך כבר במודולים הקיימים שלי. היום מגוון הפתרונות גדול, אבל כדאי לבדוק את הבקר לעומק כדי לודא שהוא והמודולים שמתאימים לו, אכן אמינים ומאפשרים סצינות מורכבות.

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63
חג שמח,
זה
האם משהו יודע מה המילה "האחרונה" בבתים חכמים ?
לא מדבר על שליטה בתאורה/תריסים/דוד/מערכת/קומקום.. אלא מעבר לזה..
כל הנ"ל קיימים כבר שנים.
מה התחדש בתחום?
שאלה טובה
האמת חשבתי לשלב בית חכם בבית .
פרט לswitch לדוד + הדלקה וכיבוי של המזגן (טכנולוגיה שמובנית במזגנים החדשים)
לא מצאתי משהו מגניב שיחסוך זמן / כסף או שישפר את איכות חיי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור