עזרה בחיבור רמקולים סאב ורסיבר תודהה

lidorgdolim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,
אני בבאלגן גדול בראש ואני מקווה שמישהו מהמקצוענים פה יוכל לפנות קצת זמן לעזור לי.
אחרי שקראתי את כל המדריכים באינטרנט אני רק יותר מבולבל.
מה יש לי:
1. רסיבר - onkyo tx-nr609
2. רמקולים קדמיים וסנטר - polk audio monitor 30
3. רמקולים אחוריים וסאב פסיבי - bose acoustimass 5 series ii (ישנים מאד אבל עושים עבודה )
4. סאב אקטיבי נוסף שקיבלתי עכשיו ועומד בצד כרגע - jbl sub1 25

איך חיברתי:
שני קדמיים של POLK לסאב של BOSE ומהסאב לרסיבר (לא יודע אם זה טוב מבחינת התנגדויות מתחים וכו')
סנטר ואחוריים ישר לרסיבר.

אין לי מקרופון כיול וכרגע שום הגדרה לא נשמעת טוב חוץ מ ALL STEREO שזה מבאס.
חלק מהשאלות שיש לי:
1. איזו התנגדות אני צריך להגדיר ברסיבר? ( 4\6)
2. האם החיבור של הקדמיים לסאב הוא חיבור טוב או שאני הורס את הרמקולים.
3. איזה הגדרות אני צריך לשים ב- Hz וכו'.
4. האם כדאי לי לחבר גם את ה - JBL בו"ז?
5. אני עושה הרבה מסיבות בבית ואני כן משתמש בעוצמות מאד גבוהות ברסיבר, נראה לי שזה פרט חשוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שני קדמיים של POLK לסאב של BOSE ומהסאב לרסיבר (לא יודע אם זה טוב מבחינת התנגדויות מתחים וכו')

למה?

יש לך חיבורים ברסיבר. כתוב לך לאן מחברים את הקדמיים, סנטר ואחוריים. לא הבנתי למה חיברת את הרמקולים לסאב?

חבר כמו שכתוב. ישירות לרסיבר עם כבלי רמקול רגילים, את הסאב עם rca ותדליק את הרסיבר.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
נראה לי עשית סלט. חבר את הקדמיים ישירות לרסיבר ל-Front, ואת הסנטר כמובן ל-Center. את האחוריים Bose חבר לרסיבר ל-Surround, ובאופן המתאים: החוטים מהרסיבר יוצאים אל ה-Bass Module (שים לב, זה לא סאב, זה פשוט הוופר שמופרד מהטוויטרים) וממנו אל הטוויטרים בתיבות הקטנות. מאחר שה-Bose איננו סאב, אתה יכול לחבר גם את הסאב האקטיבי JBL הנפרד לאחד מחיבורי הסאב היעודיים ברסיבר (RCA סגול). לגבי הגדרות וכו' - את ההתנגדות ברסיבר תגדיר לפי זאת של הרמקולים הקדמיים. היתר זה לפי מה שנשמע לך הכי טוב.

• Like
Reactions: omi

lidorgdolim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
העליתי תמונות של החיבורים בסאבים.
לגבי ה-bose אין לי שום דרך לחבר אותו ישירות לרסיבר, יש מאחורה רק חיבורים פתוחים של front in, front out.
לגבי ה- jbl, יש מאחורה גם front+center in+out, ויש שני חיבורים rca של line level, ברסיבר יש לי רק יציאה אחת של rca עם סאבוופר.

תמונות מצורפות

• 1658175281746351886205139680025.jpg
    1658175281746351886205139680025.jpg
    KB 110.3 · צפיות: 75
  • 16581753318808718138783851557131.jpg
    16581753318808718138783851557131.jpg
    KB 176.7 · צפיות: 56

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
אם הסאב של BOSE פאסיבי, תוכל להשתמש בו, אבל לשם ההגברה שלו תידרש למגבר נוסף.
לצורך ההמחשה זה יכול להיות כל מגבר עם כניסת line in RCA.

השירשור יתחיל במפצל Y שחובר ליציאת הסאב מהרסיבר באופן הבא:
מיציאת הסאב שברסיבר שלך, לכניסת RCA של line in במגבר אחר.
מיציאת רמקול אחד (עדיף קדמי) של המגבר האחר, לסאב של BOSE.
באופן זה, התדרים של הסאב ששולח האונקיו שלך, יוגברו במגבר הנפרד, וזה יעבירם לסאב הפאסיבי.
זה אמנם עקום, אבל עובד.

הסיבה למפצל ה- Y למעלה, היא על מנת שתוכל גם לחבר את הסאב האקטיבי שלך.
בהצלחה!

lidorgdolim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
וואו אין לי מאיפה להביא עוד מגבר עכשיו, ואם אני מוותר על ה- BOSE ונשאר רק עם ה- JBL (אקטיבי) איך אותו אני אמור לחבר?
איך שאני רואה את זה יש לי שתי אפשרויות:
1. לחבר את ה- FRONT וה- CENTER שלי ישירות לחיבורים הפתוחים של הסאב כמו בתמונה ואז מהסאב לרסיבר ל- FRONT ול- CENTER.
2. לחבר את היציאה של הסאבוופר ברסיבר עם RCA שמתפצל (Y) לשתי הכניסות LINE IN ב-JBL.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
העליתי תמונות של החיבורים בסאבים.
לגבי ה-bose אין לי שום דרך לחבר אותו ישירות לרסיבר, יש מאחורה רק חיבורים פתוחים של front in, front out.
לגבי ה- jbl, יש מאחורה גם front+center in+out, ויש שני חיבורים rca של line level, ברסיבר יש לי רק יציאה אחת של rca עם סאבוופר.
לא ברור למה הגעת למסקנה הזאת. חבר כמו שכתבתי לך. תראה, ה-Bose הזה תוכנן להיות רמקול קדמי (סטריאו) אבל אתה יכול להשתמש בו גם כאחורי. מחברים את מודול הבס שלו לרסיבר כרגיל (לא משנה אם Front או Surround במקרה הזה) וממנו מוציאים את החוטים לקופסאות הטוויטרים. אגב, מאחר שלרמקולים אחוריים לרוב אין באסים בלאו הכי, אתה יכול גם לחבר גם רק את הטוויטרים ללא המודול באס. את ה-JBL חבר עם כבל RCA לאחת מיציאות ה-SUB ברסיבר ואתה לא חייב מפצל, אתה מחבר את הכבל לאחת מכניסות ה-RCA שיש בסאב (בד"כ השמאלית אבל תוכל לוודא בהוראות).

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא ברור למה הגעת למסקנה הזאת. חבר כמו שכתבתי לך. תראה, ה-Bose הזה תוכנן להיות רמקול קדמי (סטריאו) אבל אתה יכול להשתמש בו גם כאחורי. מחברים את מודול הבס שלו לרסיבר כרגיל (לא משנה אם Front או Surround במקרה הזה) וממנו מוציאים את החוטים לקופסאות הטוויטרים. אגב, מאחר שלרמקולים אחוריים לרוב אין באסים בלאו הכי, אתה יכול גם לחבר גם רק את הטוויטרים ללא המודול באס. את ה-JBL חבר עם כבל RCA לאחת מיציאות ה-SUB ברסיבר ואתה לא חייב מפצל, אתה מחבר את הכבל לאחת מכניסות ה-RCA שיש בסאב (בד"כ השמאלית אבל תוכל לוודא בהוראות).

צודק.
ההנחיות הנ״ל מדויקות מניסיון.

lidorgdolim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
טוב קודם כל אתם מלכים!

תודה ממש על כל העזרה, גיליתי עכשיו שאחד הרמקולים של ה-Bose נשרף, זה אומר שגם השני כנראה לא יהיה שימושי במיוחד.

מה שמשאיר אותי עם הקדמיים והסנטר של polk הוופר של bose והסאב של jbl.

יש לי מה לטרוח לחבר בכלל את הוופר של Bose? בהינתן שאין לי מגבר חיצוני.

ואם כן, הוופר של Bose יכול להפוך עכשיו להיות הוופר עבור הקשמיים של polk?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא, הוופר הזה מיותר כעת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור