שימוש ראוי/נכון בתקציב

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אהבתי את חלוקת הציונים כאן כלפיי
האמת די משעשע
בינתיים אני זה שלאף אחד לא הגבתי בזלזול בשום מצב, לא ולא התנשאתי ולא טענתי שאני מבין יותר מאחרים וכו וכו
שוב יש לי זכות לגיטימית לדעה שהיא שונה אם לא הפוכה מהקונצנזוס כאן
עצם השונות של הדעה שלי היא שורש האנטגוניזם כאן כלפיי
אם אנשים היו באמת רוצים לפתוח את הראש היו גולשים קצת בASR ורואים על מה אני מדבר במקום לקרוא לי טרול וכו
אגב בהתחלה באמת טרחתי להגיב לכל אחד ברצינות ובצורה מסודרת אבל עם הזמן התעייפתי לאור התגובות הנחמדות
כל מה שאני אומר מבוסס על מדע שהוא בעצמו מבוסס
נראה לי שזה טיפה יותר אמין מאיזו ביקורת במגזין

מהי מטרת הפורום הזה לדעתך?

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
מהי מטרת הפורום הזה לדעתך?

המטרה היא שכל אודיופיל יציג את הדרך שלו להגעה לנירוונה אודיופילית
בייסקלי ריבוי דעות
היית רוצה להיות בפורום שבו כולם חושבים אותו הדבר? מה הטעם בכלל
אני נהנה מדעות הפוכות משלי גם אני בטוח שהם טועים

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אהבתי את חלוקת הציונים כאן כלפיי
האמת די משעשע
בינתיים אני זה שלאף אחד לא הגבתי בזלזול בשום מצב, לא ולא התנשאתי ולא טענתי שאני מבין יותר מאחרים וכו וכו
שוב יש לי זכות לגיטימית לדעה שהיא שונה אם לא הפוכה מהקונצנזוס כאן
עצם השונות של הדעה שלי היא שורש האנטגוניזם כאן כלפיי
אם אנשים היו באמת רוצים לפתוח את הראש היו גולשים קצת בASR ורואים על מה אני מדבר במקום לקרוא לי טרול וכו
אגב בהתחלה באמת טרחתי להגיב לכל אחד ברצינות ובצורה מסודרת אבל עם הזמן התעייפתי לאור התגובות הנחמדות
כל מה שאני אומר מבוסס על מדע שהוא בעצמו מבוסס
נראה לי שזה טיפה יותר אמין מאיזו ביקורת במגזין
אגב כל העולם האודיופילי עובר לתפיסת העולם הזאת של ASR
של מדע שהוא בסיס להכל
הוא לא חזית הכל אבל יכול לגלות לנו המון מה שלא יכולנו לדעת בעבר ועל בסיס זה לבחור את הרמקולים / מגברים וואטאבר הבאים שלנו
אם היו רוצים לגלוש ב ASR היו עושים זאת ומגיבים שם
הפורום הזה שונה
לא מחפשים פה רק הסברים מדעיים
וגם
למדע יש לא מעט שאלות פתוחות ולא מעט תיאוריות שעוד לא הופרכו אבל גם לא הוכחו
רוצה דוגמא?
אני נהנה הרבה יותר לשמוע קונצרט אם אני רואה את הנגנים. תסביר לי למה

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
הפורום הזה שונה
וגם
רוצה דוגמא?
הפורום הוא אכן שונה
אבל כדי שאני לא אשמע כדובר סינית חייבים לדעת מה הולך שם כדי להבין על מה אני מדבר בכלל
אין לזה הסבר
אני גם נהנה יותר כשאני רואה את הוידאו של ההופעה
אגב יש אנשים שנהנים יותר מדיסטורשן בסאונד( מגבר מנורות או ויניל)
זה נשמע להם יותר "חם" ו"מוזיקלי" וזה סבבה
כל אחד נהנה ממשהו אחר
לגבי הקטע של המדע
הוא אמנם לא פותר הכל אבל הוא פותר המון
סאונד זה דבר מדיד כמו כל דבר אחר ביקום הזה
מדדו חורים שחורים אז רמקולים או מגברים לא? מבין שזה עושה דה מיסטיפיקציה ודה רומנטיזציה מצד שני יש לזה המון יתרונות אחרים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הפורום הזה שונה
וגם
רוצה דוגמא?
וואו, לאיזה מחוזות אתה מפליג!
  • מי שרוצה לגלוש ב-ASR יכול לגלוש ב-ASR בלי שתדע מזה, ובכל מקרה, מי/מה/כמה שקורה שם לא רלוונטי לכאן.
  • "לא מחפשים פה רק הסברים מדעיים" ==> "מחפשים פה גם הסברים מדעיים". האומנם?
  • "למדע יש לא מעט שאלות פתוחות ולא מעט תיאוריות שעוד לא הופרכו אבל גם לא הוכחו" -- אז מה? מה הרלוונטיות לפורום הזה או בכלל?
  • "אני נהנה הרבה יותר לשמוע קונצרט אם אני רואה את הנגנים" -- תסביר לי אתה למה ה"מדע" אמור בכלל לעסוק בזה.

הפורום הוא אכן שונה
אבל כדי שאני לא אשמע כדובר סינית חייבים לדעת מה הולך שם כדי להבין על מה אני מדבר בכלל
אין לזה הסבר
כל אחד נהנה ממשהו אחר
לגבי הקטע של המדע
מדדו חורים שחורים אז רמקולים או מגברים לא? מבין שזה עושה דה מיסטיפיקציה ודה רומנטיזציה מצד שני יש לזה המון יתרונות אחרים
איפה אתה חי?
  • מי בכלל חושב שאתה מדבר סינית?? כל מה שאתה אומר מוכר, ידוע ומובן גם כאן. אתה מביא אפס חידושים, רק קלישאות מוכרות ושחוקות שנאמרו כאן מיליון פעם ע"י קודמיך ועל ידי גילגולים קודמים שלך עצמך
  • זה שמודדים סאונד לא אומר שיש מתאם רלוונטי בין מה שמודדים לבין מה ששומעים, ואם אין רלוונטיות, אין עניין.
  • אפשר למדוד דברים רלוונטיים לגבי סאונד, אבל שאלה רלוונטי עבור מי. מדידות שרלוונטיות עבור מפתחי/בודקי ציוד לאו דווקא רלוונטיות עבור מאזינים או בוחרי ציוד

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
  • מי שרוצה לגלוש ב-ASR יכול לגלוש ב-ASR בלי שתדע מזה, ובכל מקרה, מי/מה/כמה שקורה שם לא רלוונטי לכאן.
  • "למדע יש לא מעט שאלות פתוחות ולא מעט תיאוריות שעוד לא הופרכו אבל גם לא הוכחו" -- אז מה? מה הרלוונטיות לפורום הזה או בכלל?
  • "אני נהנה הרבה יותר לשמוע קונצרט אם אני רואה את הנגנים" -- תסביר לי אתה למה ה"מדע" אמור בכלל לעסוק בזה.

איפה אתה חי?
  • מי בכלל חושב שאתה מדבר סינית?? כל מה שאתה אומר מוכר, ידוע ומובן גם כאן. אתה מביא אפס חידושים, רק קלישאות מוכרות ושחוקות שנאמרו כאן מיליון פעם ע"י קודמיך ועל ידי גילגולים קודמים שלך עצמך
  • זה שמודדים סאונד לא אומר שיש מתאם רלוונטי בין מה שמודדים לבין מה ששומעים, ואם אין רלוונטיות, אין עניין.
  • אפשר למדוד דברים רלוונטיים לגבי סאונד, אבל שאלה רלוונטי עבור מי. מדידות שרלוונטיות עבור מפתחי/בודקי ציוד לאו דווקא רלוונטיות עבור מאזינים או בוחרי ציוד
אז זאת הטעות הכי גדולה שלך
יש הלימה בין המדידות לסאונד שמקבלים במציאות
וזו כל הפואנטה

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

איפה אתה חי?
אני מנסה לנהל איתו דיון
הפורום ASR מתעסק רק במדע
לא הכל זה מדע
המדע לא יודע הכל
הפורום הזה לא עוסק רק במדע
זה ההבדל

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
מה חדש ב ASR שאודיואוליקס לא עשו מזמן ? ש JA מסטריאופיל גם לא עשה מזמן ? עשרות שנים. שום דבר לא חדש שם .
רק ההתייחסות למוצר כמדידה בלבד.
בעוד האתרים שציינתי נותנים משמעות למדידות אך גם נותנים משמעות גדולה למה שהם שומעים - מתוך הבנה שכן יש משמעות למדידות אך הן לא מספרות את כל הסיפור.

אני לא בא לבטל מדידות - אני בא להגיד שנדרשת הבנה עמוקה ולקחת אותן בקונקטסט הנכון .(אותו דבר לגבי השמיעה)
ואגב,אם אתה חושב שכל אחד נהנה ממשהו אחר, למה בכלל צריך מדידות? לא ברור לי.תחליט.

לגבי ויניל - למה אתה חושב שדיגטל הוא לא צבוע ? יש המון הליכים בדיגטל ופילטרים כבדים שיכולים לגרום ל "צבע" בעיקר ב TIME DOMAIN.
תוכל לקבל יופי של וידאו בלינק הזה- מאתר שממש יורד לעומק,מעריך ומשבח דיגיטל - האנס הוא גם איש של מדידות וגם איש של אוזן.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הפורום הוא אכן שונה
אין לזה הסבר
כל אחד נהנה ממשהו אחר
לגבי הקטע של המדע
מסכים אתך
אפשר למדוד הרבה דברים
רמקולים והגברה בעיקר
אבל אם מישהו טוען שכבל רמקול נשמע לו טוב יותר וזה לא מדיד אז זה לא נכון??
פה אני חולק על הגישה של ASR.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
וזו כל הפואנטה
בחלק מהמקרים יש הלימה, וצריך להבחין בין המקרים שיש והמקרים שאין, ואיזה ערכים רלוונטיים ואיזה לא, גם כשההבדלים גדולים.
כבר הסברתי את זה מיליון פעם, כולל לך, ולא הראית סימני הבנה, כמו שלא הראית שמשהו שגוי במה שאמרתי.

למשל THD. אפשר למדוד, ולקבל תוצאות של 0.1% ושל 0.0000001%, ולמרות שהראשון פי מיליון מהשני, לשניהם אין משמעות בקשר להאזנה למוזיקה, כי האוזן לא רגישה גם לאחוזים גבוהים בהרבה, אפילו בסינוסים טהורים, בטח לא במוזיקה. אמיר מ-ASR נתן לאודיופילים קופסאות שמעבירות סיגנל כפי שהוא וקופסאות שמוסיפות 2.5% עיוות, והם לא ידעו להבחין איזה מעוותות. אז המדידה הבסיסית הזו לא כזו משמעותית אלא כדי לאתר קטסטרופות.

כנ"ל לגבי Frequency Response של מכשירים אלקטרוניים, שמדידה של ±0.01dB נחשבות טובה בהרבה מ-±1.5dB, אבל החדר מוסיף לזה ±10dB ולפעמים יותר, כך שההבדלים האלה די זניחים.

וכך לגבי כל המדידות שמפרסמים ב-specs של מכשירים. אין להם הרבה משמעות, כולל גם להבדלים ב-SNR מעל 100dB שב-ASR מתלהבים מהם.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מנסה לנהל איתו דיון
הפורום ASR מתעסק רק במדע
לא הכל זה מדע
המדע לא יודע הכל
הפורום הזה לא עוסק רק במדע
זה ההבדל
אתה מנהל דיון עם מישהו שבעליל הוא טרול, ושניכם מכחישים את זה.

נכון שלא הכל זה מדע, ושהמדע לא יודע הכל, אבל זה טיעון חלשלוש וזניח בהקשר הזה. אם אתה רוצה להשתמש בקו העלוב-עד-פתיטי הזה, ההכללה לגבי המדע שאינו יודע הכל אינה רלוונטית. אתה צריך להוכיח שלמדע חסר ידע ספציפי בתחום הנדון, ולהצביע על מה חסר. אני חושש שתתקשה בזה.

למעשה, שימוש נכון ומושכל במדע יכול להסביר ולצפות דברים במידת דיוק גבוהה מאוד.

השאלה אינה האם ומה המדע אינו יודע, אלא האם משתמשים בו בצורה מושכלת, ובעניין הזה יש נפילות, כולל אצל ASR.

וההבדל בין הפורומים אינו ששם רק מדע וכאן לא רק מדע, אלא שכאן צורת ההתייחסות אינה מדעית כלל, למעט אולי ברמת ענייני התאמה חשמלית בין מכשירים ודברים כאלה.

והבעיה עם הטרול אינה השימוש במדע, אלא השימוש בקלישאות, שכולם כאן כבר שמעו ויודעים אותן, ואין צורך בתזכורת, שמהווה סתם מטרד == הטרלה. רובנו לא מעוניינים להסתכל על אודיופיליה דרך הקלישאות האלה.

למשל, גם אם זה נכון שויניל מכניס עיוותים, זה לא אומר שזה נשמע פחות טוב, ואנשים כאן לא מתלהבים להסתכל על העניין הזה מהפרספקטיבה הזו, ולא צריכים שיעשו להם טובה ויצביעו על זה שוב ושוב, במיוחד אם זה נעשה בצורה מתנשאת כאילו הדובר הוא אלוהים בנושא הזה.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
בחלק מהמקרים יש הלימה, וצריך להבחין בין המקרים שיש והמקרים שאין, ואיזה ערכים רלוונטיים ואיזה לא, גם כשההבדלים גדולים.
כבר הסברתי את זה מיליון פעם, כולל לך, ולא הראית סימני הבנה, כמו שלא הראית שמשהו שגוי במה שאמרתי.

למשל THD. אפשר למדוד, ולקבל תוצאות של 0.1% ושל 0.0000001%, ולמרות שהראשון פי מיליון מהשני, לשניהם אין משמעות בקשר להאזנה למוזיקה, כי האוזן לא רגישה גם לאחוזים גבוהים בהרבה, אפילו בסינוסים טהורים, בטח לא במוזיקה. אמיר מ-ASR נתן לאודיופילים קופסאות שמעבירות סיגנל כפי שהוא וקופסאות שמוסיפות 2.5% עיוות, והם לא ידעו להבחין איזה מעוותות. אז המדידה הבסיסית הזו לא כזו משמעותית אלא כדי לאתר קטסטרופות.

כנ"ל לגבי Frequency Response של מכשירים אלקטרוניים, שמדידה של ±0.01dB נחשבות טובה בהרבה מ-±1.5dB, אבל החדר מוסיף לזה ±10dB ולפעמים יותר, כך שההבדלים האלה די זניחים.

וכך לגבי כל המדידות שמפרסמים ב-specs של מכשירים. אין להם הרבה משמעות, כולל גם להבדלים ב-SNR מעל 100dB שב-ASR מתלהבים מהם.
לא הבנתי על מה אתה מבסס את דבריך בכלל
ניתן לדעת בצורה מדויקת איך רכיב ישמע לפי המדידות, אם רמקול יהיה בהיר או לא אם במה רחבה או לא וכו.
תקרא על Klippel ותבין.
אבל מכיוון שאתה ממשיך לכנות אותי טרול שוב ושוב אני לא טורח להגיב לך יותר מכאן והלאה.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
מסכים אתך
אפשר למדוד הרבה דברים
רמקולים והגברה בעיקר
אבל אם מישהו טוען שכבל רמקול נשמע לו טוב יותר וזה לא מדיד אז זה לא נכון??
פה אני חולק על הגישה של ASR.
אין סתירה בין הדברים
המדידות לא באות להגיד לאדם " אתה טועה"
אלא אלה הן התוצאות
הרמקול X הוא מדויק וכו וכו
אבל זה לא אומר שאדם חייב לאהוב את הסאונד הזה בכלל
כמו שאמרתי, מנורות למשל מוסיפות דיסטורשן
יש אנשים שאוהבים את זה וזה נשמע להם מוזיקלי ויש כאלה שמעדיפים דיוק אפילו במחיר שזה פחות נעים לאוזן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
וזו כל הפואנטה
בעצם התגובה הזו מדגימה את עומק הבעייתיות איתך -- אין לך מושג על מה אתה מדבר:

מצד אחד, אם היתה הלימה בין המדידות לסאונד שמקבלים במציאות, אז מכשיר שנמדד טוב היה נשמע טוב יותר ממכשיר שנמדד פחות טוב, אבל במציאות, זה לא המצב.

מצד שני, בגלל שאין לך ניסיון ומושג בסיסיים באודיו לגבי מה נשמע יותר טוב ומה פחות, אתה לא מבחין שאין הלימה.

ולכן אתה מדבר שטויות, מאמין בהן ומטריל אותנו בהן.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
בעצם התגובה הזו מדגימה את עומק הבעייתיות איתך -- אין לך מושג על מה אתה מדבר:

מצד אחד, אם היתה הלימה בין המדידות לסאונד שמקבלים במציאות, אז מכשיר שנמדד טוב היה נשמע טוב יותר ממכשיר שנמדד פחות טוב, אבל במציאות, זה לא המצב.

מצד שני, בגלל שאין לך ניסיון ומושג בסיסיים באודיו לגבי מה נשמע יותר טוב ומה פחות, אתה לא מבחין שאין הלימה.

ולכן אתה מדבר שטויות, מאמין בהן ומטריל אותנו בהן.
אני לא טורח להגיב לך בכלל יותר
אתה מוזמן להמשיך עם המילים היפות המחמאות וכינויי החיבה
יאללה סלמאת

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא הבנתי על מה אתה מבסס את דבריך בכלל
ניתן לדעת בצורה מדויקת איך רכיב ישמע לפי המדידות, אם רמקול יהיה בהיר או לא אם במה רחבה או לא וכו.
תקרא על Klippel ותבין.
אבל מכיוון שאתה ממשיך לכנות אותי טרול שוב ושוב אני לא טורח להגיב לך יותר מכאן והלאה.
התייחסתי למדידות שמפרסמים כ-specs של ציוד -- וספציפית נתתי דוגמאות של THD ו-FR, -- וגם למדידה החביבה על ASR הנערץ עליך -- ה-SNR.

קליפל הוא יישום ספציפי של שיטת מדידה שנקראת ספינורמה, שאכן יש מתאם ניכר בינה לבין מה ששומעים, אבל היא אינה בין המדידות הסטנדרטיות, שאליהן התייחסתי.

עם זאת, ספינורמה מתייחסת רק למדידות FR מכל מיני זוויות, ואינה מביאה בחשבון דברים אחרים כמו טיפול ב-transients, עיוותים, עמידה בהספקים גבוהים, טווח דינאמי, וכו'.

לפי ספינורמה לא תדע איך רמקול נשמע. תוכל לחזות מספר דברים, כולל האם הרמקול ישמע טוב במידה דומה בחדרים שונים, וכו', אבל לא ממש את הצליל.

אני מכנה אותך טרול שוב ושוב בגלל שאתה לא מגיב עניינית לדברי, ועכשיו אתה משתמש בזה כתירוץ שלא להגיב. דמגוגיה במירעה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא טורח להגיב לך בכלל יותר
אתה מוזמן להמשיך עם המילים היפות המחמאות וכינויי החיבה
יאללה סלמאת
אני מכנה אותך טרול שוב ושוב בגלל שאתה לא מגיב עניינית לדברי, ועכשיו אתה משתמש בזה כתירוץ שלא להגיב. דמגוגיה במירעה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אין סתירה בין הדברים
המדידות לא באות להגיד לאדם " אתה טועה"
אלא אלה הן התוצאות
הרמקול X הוא מדויק וכו וכו
אבל זה לא אומר שאדם חייב לאהוב את הסאונד הזה בכלל
כמו שאמרתי, מנורות למשל מוסיפות דיסטורשן
יש אנשים שאוהבים את זה וזה נשמע להם מוזיקלי ויש כאלה שמעדיפים דיוק אפילו במחיר שזה פחות נעים לאוזן.
ולכן אין טעם לציין פה שאנלוג נחות מדעית מדיגיטל
זה מה שמתייג אותך כפרובוקטור.
ראיתי גם תגובות שלך לדיונים אחרים שכן כתובות לעניין.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
ולכן אין טעם לציין פה שאנלוג נחות מדעית מדיגיטל
זה מה שמתייג אותך כפרובוקטור.
ראיתי גם תגובות שלך לדיונים אחרים שכן כתובות לעניין.
למה זאת פרובוקציה אבל
אם זה נאמר בתוך קונטקסט מסוים
דבר שני אנחנו אודיופילים מבררים הרי מה הכי טוב ונכון
זה בייסקלי כל התחביב הזה, להגיע לנירוונה האודיופילית
כמובן לכל אחד דרך משלו
הדרך שלי היא לנסות לשמוע את ההקלטה כמו שהוקלטה הכי קרוב למקור ללא תוספות
לאחרים מספיק שנעים באוזן
שום דרך לא סותרת או באה על חשבון אחת על השנייה.
אם אתה בפורום של רכבים לא היית רוצה לשמוע על הביצועים של המנוע או של הגיר?
אותו הדבר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור