שימוש ראוי/נכון בתקציב

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
זה מה יש לי ! וזה פשוט!תרצה לדעת איך בונים כזה , תשאל את מיכאל 123

כן, קראתי עליו כאן, אוהב את הגישה.

ההקשר של ההערה שלי זו הטענה של דילוקס שמקור דיגיטלי לא עולה כסף, שברגע שקנית ממיר אז "הכל כלול".
מחשב יכול להיות מקור דיגיטלי מצויין (כמה מחשבים - עוד יותר), אבל זה לא בא בחינם. כדי לבנות מחשב כמו שלך צריך יותר מתקציב של לפטופ פשוט (וגם לפטופ פשוט זה לא בחינם)

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
בהינתן שלאדם אין מערכת (מתחיל מאפס) אבל יש תקציב נאה, איך הייתם מחלקים את התקציב באחוזים בין החלקים?
  • מקור
  • הגברה
  • רמקולים
  • חיווט,ריהוט,שונות
שאלה נוספת לגבי ניצול תקציב מיטבי, ציוד חדש או יד שניה?

מדובר בשאלה מכשילה, ומנסיון אין לה משמעות בפועל, מה גם שהיא גוררת ותגרור אין ספור דיעות לכאן ולכאן.
כלומר יש מצב שרמקול אהוב יעלה 10k והמגבר שמשתלב עימו (סינרגטית) יעלה לדוגמא 15k ,וכך גם עניין המקור הכבילה וכו.
לדעתי, ובמיוחד למי שמתחיל לבנות מערכת מאפס ,שלא יבנה אותה בשיטת האחוזים בכלל ,
כי זה פשוט מתכון לאסון שידרוגי ואי שביעות רצון .

לא חסרים אנשי שבונים מערכת שלא שמעו אותה בשלמותה כי המגבר משם , והמקור יד שנייה מפה,והכבל על עיוור מהמלצות או ביקורות , והרמקולים היו מציאה מתצוגה ....

להבדיל מהמצב הנתון ( בניית מערכת מאפס) רבים מהחברים פה משדרגים מידי פעם על מערכת קיימת , אולם זה לא המצב הנתון , ולכן ממש לא מעניין.

השיטה הפשוטה והנכונה ברכישת מערכת ראשונה מאפס היא לשמוע מערכת שלמה לרבות הכבילה ,ואם היא בתקציב
ועברה את האוזן שלך בהצלחה בהדגמה של שעתיים שלוש עם המוסיקה שלך זה הכיוון הנכון .
ולא ! המערכת השלמה ששמעת ואהבת אצל יבואן x לא תגיע אליך קומפלט הביתה להאזנה מאחר וזה לא ריאלי .

אולם במצב שאהבת סט ורכשת אותו קומפלט ,ההפתעות הבלתי נעימות בתוצאה בבית יפחתו משמעותית ובאחוזים ניכרים לעומת מערכת שנרכשה בחלקים מכמה יעדים שונים לרבות יד שנייה מאחר ולמעשה אין לך מושג איך הפאזל יעבוד ביחד כלל ....

וכן , יש את עניין האקוסטיקה , החדר או הסלון שזה מצב נתון , ובמקרים מסויימים שמדובר בסלון מעוצב אין הרבה מה לעשות וזה ( האקוסטיקה ) יותר מזל , לעומת חדר יעודי בו אפשר לשחק באקוסטיקה ולשפר משמעותית את התוצאה.

שיהיה בהצלחה

אמיר ארמה

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
אמיר אתה צודק. עדיף לשמוע את המערכת השלמה, ומצד שני קניה בלי לשמוע אצל הקונה זה הימור.
מה שאני לא מבין זה למה החלטת שהראשון יותר חשוב מהשני. לדוגמה להעביר מערכת מחדר שתומך קצת במיד בס, לחלל פתוח עם צליל רזה והדהוד בבס נמוך - שמיים וארץ.
כמו שבמקדש אפולו מסותת על הקיר "דע את עצמך", אצלנו צריך להוסיף "ואת חדרך".

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אמיר אתה צודק. עדיף לשמוע את המערכת השלמה, ומצד שני קניה בלי לשמוע אצל הקונה זה הימור.

בוא תראה לי בן אדם אחד שהביאו אליו לבית מערכת שלמה כולל כבילה להתרשמות....
אני לא מהמר, אלא מודיע לך שאין חיה כזו ,וכפי שציינתי - זה לא מעשי .
הרי לא מדובר באחד עם מערכת קיימת שרוצה להתרשם ממגבר או מנגן שזה בהחלט ישים.
אממה , אם ישמע הקונה מערכת שלמה במקום אחר , זה עדיין יתן לו אינדקציה לגבי האופי של הסאונד שהוא מחפש
ב 99% יותר מאשר ישמע את חלקי המערכת בנפרד בכמה מקומות שונים.

מה שאני לא מבין זה למה החלטת שהראשון יותר חשוב מהשני. לדוגמה להעביר מערכת מחדר שתומך קצת במיד בס, לחלל פתוח עם צליל רזה והדהוד בבס נמוך - שמיים וארץ.

לא טענתי שבסלון ישמעו פחות טוב מחדר יעודי כל מה שאמרתי זה שכמעט לא ישים לטפל באקוסטיקה כי לא מדובר באולפן אלא בסלון משפחה מה גם שיש בו את האישה שבהרבה מקרים יש לה מילה בנושא , ולכן יש מקרים שבחדר יעודי בו אפשר לטפל באקוסטיקה זה עדיף .

לגבי הדהודים , רוכש המערכת צריך לחשוב טוב היכן ימקם אותה , כלומר אם החליט על חדר ממוצע של 10-14 מטר לא יעלה על הדעת שירכוש רמקולים ענקיים שמתאימים לסלון מאחר ואז יצטרך להתעסק עם לוכדי באסים וכל מיני פלטות ללמניעת הדהודים .

ובלי כל קשר , רכישת מערכת היא הימור מסויים ,מאחר וגם אם אהב בשעתיים הראשונות סט אפ מסויים , מאד יכול להיות שאחרי שבועיים משהו יציק לו בסאונד.

במילים אחרות, גם לבעלי מערכות העל במאות אלפי שח , יש משהו שמפריע להם בסאונד ,ואין דבר כזה מושלם בתחום הזה ,אלא יש מה שנקרא צימצום נזקים ,ולכן חייב רוכש מערכת מאפס לשמוע סט אפ שלם , שהוא בתקציבו , וזה אמור להיות הכיוון הנכון במקרה דנן.

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
נכון, וחוץ מזה יש שם ספק כוח מעולה, כנראה גם בידוד גלווני ראוי, יש להניח שהUSB מטופל כמו שצריך וכנ"ל הרשת. בטוח שהמחשב שם לא מריץ חלונות + פיירוול + כרום, ושהכל מכוייל ומקונפג כך שהפרוססים שקשורים בסטרימינג יעבדו בלי הפרעה. החיווט טוב, המארז מאסיבי, אין מאוורר ושום דבר לא רוטט ומוסיף רזוננס.
חולק על דעתך.

בימי טרום הקורונה כשהסתובבתי בעולם במסגרת העבודה, הרוב המכריע של ההדגמות שהייתי בוצעו עם מחשב מקונפג היטב עם ROON ומערכת חלונות, על מערכות קצה.

לאף סטרימר אין את הגמישות שאפשר לקבל ממחשב.

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
יש מחשבים \ סטרימרים שעושים יותר עיבוד ויש מחשבים שעושים פחות.
בהינתן העיבוד שאתה מצפה לקבל, יש לשאוף למחשב \ סטרימר כמה שיותר פשוט.
בכל מקרה, ההבדל בסאונד בין מחשב \ סטרימר טוב למחשב \ סטרימר בינוני לא כל כך קשור ליכולות העיבוד שלהם.
אין צורך בשום עיבוד - בהנחה שהסטרימר לןקח את הקובץ ומוציא אותו דיגיטלית ל USB או לכל יציאה דיגיטלית אחרת
אם יש עיבוד זה אומר שהסטרימר עושה משהו לסאונד ואז זה כבר עניין של טעם , יש כאלה שאין להם בעיה עם זה שמתערבים בסאונד כל עוד הוא נשמע טוב ויש כאלו שלא

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
נכון, וחוץ מזה יש שם ספק כוח מעולה, כנראה גם בידוד גלווני ראוי, יש להניח שהUSB מטופל כמו שצריך וכנ"ל הרשת. בטוח שהמחשב שם לא מריץ חלונות + פיירוול + כרום, ושהכל מכוייל ומקונפג כך שהפרוססים שקשורים בסטרימינג יעבדו בלי הפרעה. החיווט טוב, המארז מאסיבי, אין מאוורר ושום דבר לא רוטט ומוסיף רזוננס.
אפשר להניח
ואפשר להניח גם שלא או במקום להניח לפתוח ולראות בעיניים
פתחתי את ה directstream DAC של PS Audio
לכל הדעות דאק + סטרימר מעולה (וגם מחירו בהתאם)
תסתכל על החיווט בפנים ועל השנאי , הקבלים - ממש לא משהו מיוחד - קטן יותר משנאי של מחשב רגיל ולכן לא צריך מאוורר
יש לו אפילו צמות חיבור של מחשב
בטח שהוא לא מריץ windows אלא לינוקס כמו 99 אחוז מהסטרימרים

לא ראיתי סטירמר עם ספק מפלצתי או חיווט מיוחד - תקן אותי

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8
כן, קראתי עליו כאן, אוהב את הגישה.

ההקשר של ההערה שלי זו הטענה של דילוקס שמקור דיגיטלי לא עולה כסף, שברגע שקנית ממיר אז "הכל כלול".
מחשב יכול להיות מקור דיגיטלי מצויין (כמה מחשבים - עוד יותר), אבל זה לא בא בחינם. כדי לבנות מחשב כמו שלך צריך יותר מתקציב של לפטופ פשוט (וגם לפטופ פשוט זה לא בחינם)
אני לא אמרתי שמקור דיגיטלי לא עולה כסף
אני כן אמרתי שהייתי משקיע מעט מהתקציב בו ומשולב עם דאק

ובתקציב של 500 ש״ח אתה בונה אחלה מקור דיגיטלי היום מבוסס רסברי פי 4 או דומיו

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
לפותח השרשור, כפי שכבר הספקת להבין אין בדיוק חלוקה מוסכמת של התקציב באחוזים לרכיבי המערכת.

אני יכול להגיד מנסיוני, החלוקה משתנה בהתאם לתקציב הכללי של המערכת כאשר אני בגישה שככל שהמערכת זולה יותר, כך חשיבות ההגברה גבוהה יותר ולכן אפנה לה את עיקר התקציב לשם (כן כן.. מגבר בתקציב גבוה יותר מהרמקולים) :)

בתקציב של עד כ- 50 אלף ש״ח הייתי מקציב:
40-50% להגברה
20-30% לרמקולים
20% מקור
10% לכבלים

בתקציב גבוה יותר הרמקולים יקבלו יותר משקל ע״ח תקציב ההגברה.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
ובתקציב של 500 ש״ח אתה בונה אחלה מקור דיגיטלי היום מבוסס רסברי פי 4 או דומיו

מעולה, אני רואה שיש לך לפחות חולייה חזקה אחת בשרשת הדיגיטלית.

ספק כוח מכובד יעזור לך להבין כמה טוב המחשב שלך יכול להישמע. כנ"ל לגבי איזשהו בידוד גלווני רציני. לפעמים צריך טיפול USB כלשהו. כדאי שהמחשב שמוציא את הסטרים לממיר יהיה מחשב שקט שמיועד רק לזה. וכן הלאה וכן הלאה (לא חייבים להגיע עד רמת סוויץ' שיכוך וכבילה). כל אחד מהדברים האלה עולה הרבה יותר מרסברי פאי.

זה נחמד להוכיח בכל מיני צורות שמקור דיגיטלי יכול או לא יכול לעשות הבדל גדול, אני פחות חזק בזה.
התחלתי במחשב פשוט וניסיתי כל מיני שיפורים כמו אלה שרשמתי למעלה. בחלק מהמקרים הם היו מאוד דרמטיים.
כדאי להשקיע במקור.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63

ספק כוח מכובד יעזור לך להבין כמה טוב המחשב שלך יכול להישמע. כנ"ל לגבי איזשהו בידוד גלווני רציני. לפעמים צריך טיפול USB כלשהו. כדאי שהמחשב שמוציא את הסטרים לממיר יהיה מחשב שקט שמיועד רק לזה. וכן הלאה וכן הלאה (לא חייבים להגיע עד רמת סוויץ' שיכוך וכבילה).
כל אחד מהדברים האלה עולה הרבה יותר מרסברי פאי.

זה נחמד להוכיח בכל מיני צורות שמקור דיגיטלי יכול או לא יכול לעשות הבדל גדול, אני פחות חזק בזה.
התחלתי במחשב פשוט וניסיתי כל מיני שיפורים כמו אלה שרשמתי למעלה. בחלק מהמקרים הם היו מאוד דרמטיים.
כדאי להשקיע במקור.
בשקע USB אצלי בעסק עברו מאות טרה בייט של מידע, בלי שום בעיה, בשנים האחרונות. מדובר במידע וקבצים סופר מורכבים שכל קובץ שוקל יותר מג'יגה.

מה שאתה כותב כלל לא סביר. למעשה אם היה צריך "טיפול ב-USB", כל המידע אצלי בעסק היה משתבש.

אם מאות טרה בייט עברו בלי שום בעיה, מה בדיוק הבעיה להזרים שיר ששוקל בקושי 100MB?

הדבר היחידי שאני יכול להעלות על דעתי ב"הבדל דרמטי", זה שקיימת מניפולציה על הצליל מצד התוכנה או שימוש במאסטר אחר.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
פרט לכבלים שצריך לדעתי להשקיע כ10-15 אחוז מעלות הסט אפ (אפשר בפחות אם מוצאים כבלים איכותיים) לדעתי כל הרכיבים חשובים במידה שווה וצריך שהרמה שלהם תהיה שווה, אסור להמעיט בחשיבותו של אף רכיב (ולא לשכוח את חשיבות ההתאמה) כי זה מתכון בטוח לצווארי בקבוק מסתוריים ולשדרגת בלתי פוסקת.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
בשקע USB אצלי בעסק עברו מאות טרה בייט של מידע, בלי שום בעיה, בשנים האחרונות. מדובר במידע וקבצים סופר מורכבים שכל קובץ שוקל יותר מג'יגה.

מה שאתה כותב כלל לא סביר. למעשה אם היה צריך "טיפול ב-USB", כל המידע אצלי בעסק היה משתבש.

אם מאות טרה בייט עברו בלי שום בעיה, מה בדיוק הבעיה להזרים שיר ששוקל בקושי 100MB?

הדבר היחידי שאני יכול להעלות על דעתי ב"הבדל דרמטי", זה שקיימת מניפולציה על הצליל מצד התוכנה או שימוש במאסטר אחר.

אין בעייה של העברת מידע. אם מישהו מנסה למכור לך מוצר שמציל ביטים אבודים או מונע אובדן ביטים - תיזהר ממנו, זה נוכל.
המוצרים שאני מכיר עושים רקלוקינג, בידוד גלווני או כל מיני טיפולי חשמל.
לא תמיד הם מועילים, ולפעמים הממיר או הסטרימר כבר נותנים לך את זה ממילא.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אין בעייה של העברת מידע. אם מישהו מנסה למכור לך מוצר שמציל ביטים אבודים או מונע אובדן ביטים - תיזהר ממנו, זה נוכל.

אולי לא הבנתי נכון, אך לטענתך, בידוד גלווני רציני וספק כוח מכובד, משפיעים על הצליל שיוצא מהמחשב מיציאת ה-USB?

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8

ספק כוח מכובד יעזור לך להבין כמה טוב המחשב שלך יכול להישמע. כנ"ל לגבי איזשהו בידוד גלווני רציני. לפעמים צריך טיפול USB כלשהו. כדאי שהמחשב שמוציא את הסטרים לממיר יהיה מחשב שקט שמיועד רק לזה. וכן הלאה וכן הלאה (לא חייבים להגיע עד רמת סוויץ' שיכוך וכבילה). כל אחד מהדברים האלה עולה הרבה יותר מרסברי פאי.

כדאי להשקיע במקור.
זה קשקוש
מסביר לך
תסתכל על ה directstream dac
שנאי טורואיד פשוט וקטן
מעגל יישור עם שני קבלים פשוטים
חיבורי USB ורשת עם חוטים רגילים של מחשב - צמות שיש בכל PC
לא בידוד ולא כלום

מה אתה מציע - אולי ניקח אותו לטכנאי שיחליף לו ספק?

dlux

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
8

שטויות שיבואנים נוכלים מוכרים
למה צריך ריקלוקיניג ???
זה אסינכרוני

לקחתי usb regenerator שיעני אמור לשפר את איכות הסאונד ע״י ניקוי הפרעות חשמל
זה מעין פילטר שמחברים בשני צדדים usb - אחד כניסה ואחד יציאה
כאשר אתה מחבר אותו בין הדאק לסטרימר אתה באמת מרגיש שינוי בסאונד

לא הבנתי איך יתכן - חיברתי לו דיסק און קי - ומה התברר? לא עובד
כלומר הוא ״מנקה״ רעשי חשמל רק כאשר זה אודיו - מעניין
תכלס זה סוג של אקולייזר שלא תחשוב שאתה פראייר שקנית סתם מוצר
אנשים קונים , מתלהבים - בסה״כ מימשו להם לאודנס במתאם

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
זה קשקוש
מסביר לך
תסתכל על ה directstream dac
שנאי טורואיד פשוט וקטן
מעגל יישור עם שני קבלים פשוטים
חיבורי USB ורשת עם חוטים רגילים של מחשב - צמות שיש בכל PC
לא בידוד ולא כלום

מה אתה מציע - אולי ניקח אותו לטכנאי שיחליף לו ספק?

מציע שתנסח מחדש את ההודעה בשפה יותר מכבדת.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
אולי לא הבנתי נכון, אך לטענתך, בידוד גלווני רציני וספק כוח מכובד, משפיעים על הצליל שיוצא מהמחשב מיציאת ה-USB?

משהו כזה, כן.
הממיר שלי מקבל סטרים ב-USB, ונוכחתי שספקי כוח ובידוד גלווני לרכיבים בשרשרת הדיגיטלית יכולים להשפיע מאוד על הסאונד.
כמוך, אני מאמין שהם לא משפיעים על הסטרים הדיגיטלי.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
משהו כזה, כן.
הממיר שלי מקבל סטרים ב-USB, ונוכחתי שספקי כוח ובידוד גלווני לרכיבים בשרשרת הדיגיטלית יכולים להשפיע מאוד על הסאונד.
כמוך, אני מאמין שהם לא משפיעים על הסטרים הדיגיטלי.
משהו אצלך לא עובד כיאות.

אם זה משפיע על הסאונד בלי שיש לך כל מניפולציה על האות כמו פילטרים וכו', חד משמעית הייתי מקבל עשרות קבצים שגויים בהעברה או העתקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור