מצלמה ביתית ממונעת EZVIZ C6N במבחן

תמיר עיואן
24-05-2022 13:11

אחד היתרונות הגדולים ביותר של ניהול חכם, היא היכולת לדעת מה קורה במקומות שאתם לא נמצאים בהם. בין אם תרצו לבדוק מה קורה עם הילדים, חיות המחמד שלכם, המטפלת או המנקה, מצלמת אבטחה ביתית היא כלי יעיל לניטור זאת מרחוק. עד השנים האחרונות התרגלנו שבמידה ורצינו להתקין מצלמה, נדרש גם ל"מוח" הקלטה נפרד ומסורבל שמתחבר למצלמה בחיווט שמצריך מתקין. אולם בשנים האחרונות הושקו עוד ועוד מצלמות שעובדות לבד, מתחברות לענן, מקליטות לכרטיס זיכרון מובנה, מספקות לנו התראות ומנוהלות מהטלפון שבכף ידנו. הללו מתחלקות למצלמות חיצוניות מוגנות מים ואבק, או לפנימיות שאינן דורשות הגנה זו.

רוב המצלמות הפנימיות מאפשרות לכם לנטר את פנים הבית באמצעות וידאו חי, להקליט בכרטיס זיכרון מובנה או בענן. חלק מהתכונות שמבדילות ביניהן הן היכולת להפעיל אזעקה, לעבוד יחד עם אלמנטים נוספים כגון גלאי נפח, לשלוח התראות בעת זיהוי תנועה, ואודיו דו-כיווני. בעוד חלקן מתאימות רק לניטור תינוק, אחרות עשויות להתממשק למגוון מוצרים נוספים וליצר תרחישים שונים לניהול בית מקצה לקצה.

EZVIZ

EZVIZ היא חברה צעירה יחסית שהוקמה בשנת 2013, וממוקדת פתרונות חכמים מבוססי ענן (CloudPlay), וטכנולוגיית בינה מלאכותית. המוצרים והשירותים שהיא מציעה, מיושמים בבית, במקומות עבודה, חנויות ובבתי ספר. כדי להאיץ את צמיחתה, היא מסמיכה שותפים להשתמש בשירותי הענן שלה, ויחד בונה עם שותפים מערכת ענפה של IoT.

אבל ל- EZVIZ יש קלף שאין לאחרות בתחום: היא חברת בת של Hikvision, המובילה העולמית במצלמות מעקב. הצורך בהקמתה של EZVIZ נבע מכך שבניגוד למוצרי חברת האם שדורשים מתקין מוסמך להגדרות מתקדמות ומורכבות, מוצריה קלים מאד להתקנה לכל משתמש ואינם דורשים הדרכה מורכבת. כל מה שצריך היא רשת אינטרנט עם Wi-Fi, להתקין האפליקציה לסמארטפון, ולספק מקור חשמל. ייחודה בכך שתהליך ההתקנה וההגדרה שלה מוצריה פשוט מאוד.

המצלמות שלה כוללות זיהוי פנים, ניטור אזורים מוגדרים, מיקרופון ורמקול. ניתן להגדיר אותם לצפות בשידור חי או מוקלט גם כשאתם רחוקים מהבית, באמצעות האפליקציה. האחסון מבוצע בענן או בכרטיס זיכרון במצלמה.

מצלמה ביתית ממונעת - C6N

ה-C6N היא מצלמה שמיועדת לחללים סגורים, הכוללת תאורת אינפרא אדום (IR), שדה ראייה של 360 מעלות ומעקב החכם אחר אובייקטים. היא אמנם הושקה בעולם לפני כשנתיים, אבל רלוונטית מאד גם כיום מכיוון שהיא מהווה חלק מאקו סיסטם רחב מוצרים של EZVIZ, שמסוגל ליצר תרחישים מורכבים שחסרים אפילו במוצרים של מתחרים שהושקו לאחרונה.

עיצוב

ה-C6N מגיעה רק בצבע לבן, והעיצוב שלה מעוגל. היא עשויה פלסטיק ובעלת צורה דומה למצלמות שמותקנות בחללי עבודה. בחזיתה תמצאו את חיישן ה- 4 מגה פיקסל, שמסוגל לצלם סרטונים ברזולוציה מקסימלית של 1080p ואת חיישני האינפרא אדום. בניגוד למצופה, המיקום של לחצן האיפוס וכרטיס הזיכרון מסוג microSD נמצא מתחת לעדשה. לכן רק אם תכוונו את העדשה כלפי מעלה, תמצאו אותם. הסתרתם מתחת לעדשה מקנה למצלמה מראה נקי יותר, ומקשה על מי שירצה לשלוף אותם ללא רשות.

מצלמה ביתית ממונעת - C6N

מימדיה כוללים גובה של 12 ס"מ, מול אורך ורוחב של 9 ס"מ. הגוף בצבע לבן, אולם מנגנון העדשה שחור. בסיסה כולל מנגנון מסתובב ממונע שמאפשר למצלמה סיבוב של 340 מעלות אופקית, ו- 55 מעלות אנכית.

מלפנים ומאחור

בגבה נמצא כניסת Micro USB לשנאי, חיבור לכבל רשת, ופתחים לרמקולים שמאפשרים תיקשורת עם הסובבים אותה.

באריזה

 • מצלמה

 • שנאי וכבל USB Type A to Micro USB

 • דיסקית, ברגים ודיבלים לשם תלייתה הפוך על התקרה

 • הוראות הפעלה

מה באריזה

התקנה

התקנתי את ה- C6Nבפינת המטבח כדי לראות מה קורה בחלל המגורים העיקרי, כשאני לא בבית. לאחר שהוצאתי את המצלמה מהקופסה, חיברתי אותה לחשמל באמצעות השנאי והכבל המתקבלים איתה. חשוב לזכור שהשימוש בה מחייב חיבור למקור חשמל, ולכן כדאי לבחור מקום מתאים. במידה ותרצו, ניתן גם לתלות אותה הפוכה על התקרה, באמצעות הדיסקית שנמצאת בערכה, וכך תהיה פחות נגישה. החיבור לרשת האינטרנט הביתית אפשרי באמצעות רשת Wi Fi בתדר 2.4 ג'יגה הרץ בלבד (תדר 5 ג'יגה הרץ לא נתמך), או חיבור בכבל רשת שאינו מסופק בערכה.

השאלה שרבים ישאלו בשלב זה, 'איך אני גורם לזה לעבוד', נענית בתשובה 'זה פשוט יותר ממה שאתם מתארים לעצמכם'.

אפליקציה

עם חיבורה הראשוני לחשמל, המצלמה מסתובבת ואומרת בקול של רובוט שהיא מוכנה לחיבור. כל שנותר הוא להוריד האפליקציה 'EZVIZ', להתחבר בסמארטפון לרשת ה- Wi-Fi 2.4 GHz, לסרוק באפליקציה את הברקוד שבתחתית המצלמה, לבחור סיסמא, וזהו, נגמרה ההתקנה.

במהלך הרישום באפליקציה תוכלו לבחור אם ברצונכם לקבל הודעות כהתראה, ולהחליט אם להירשם לשירות הענן CloudPlay שניתן בחינם לשבוע, או לחודש נסיון במידה ותירשמו לשירות. השירות בענן עשוי להשתלם לרבים, מכיוון שהמחיר מתחיל מ-3 יורו לחודש. לחליפין, תוכלו לשמור ההקלטה בכרטיס זיכרון שהכנסתם למצלמה, או לבחור שלא להקליט, ולהשתמש בה רק כדי לצפות בבית בזמן אמת ולתקשר עם היושבים בו באמצעות המיקרופון והרמקול המובנים, לדוגמא כשהילדים לבד.

במידה ובחרתם לחבר את המצלמה ב- Wi-Fi, חשוב שתוודאו שחיבור האינטרנט יציב, מכיוון שרק כך תוכלו לתקשר באופן רציף עימה.

האפליקציה מאפשרת לצלם בזמן אמת, להטות אותה מעלה ומטה, ולסובב אותה בצילום של 360 מעלות. כמו כן, ניתן לשנות רזולוציות ובמידה ובחרתם לחבר יותר ממצלמה אחת, גם לצפות במספר מצלמות בשידור חי על מסך מפוצל. קיימות מספר דרכים להקלטה: באופן רציף, או רק בעת זיהוי תנועה.

אפליקציה

איכות התמונה בסמארט פון נראית פשוט מעולה בתאורה מלאה, וגם בתנאי תאורה קשים. עם זאת, אין לה זום אופטי, ומשכך כל הגדלה של התמונה תציג פיקסלים. השמע ממש חזק ועם קול עמוק במיוחד, בהשוואה למצלמה של Eufy שבחנתי כאן. כדאי לזכור שכשהיא פעילה, יש לה אור לד כחול, שניתן לכיבוי באפליקציה, לצורך הקלטה דיסקרטית.

המצלמה מסוגלת לזוז לבד ולעקוב אוטומטית אחרי אובייקט, ולחליפין תוכלו להניע אותה באופן חופשי לכל כיוון שתבחרו. המנוע מאפשר הטיה או סיבוב עד 170 מעלות לכל צד, ולמעלה ומטה בזווית של 55 מעלות, וכל זה באמצעות האפליקציה בטלפון. במצב מעקב אוטומטי, היא מזהה התנועה, עוקבת אחר האובייקט, מקליטה ושולחת התראה לסלולרי. בחנתי אותה גם ממרחק קרוב מאד, והיא כלל לא עושה רעש במהלך תזוזתה. פשוט שקטה.

רשת לא יציבה באיכות וידאו גבוהה

רשת לא יציבה באיכות וידאו גבוהה

כדאי לשים לב שבחירה ברזולוציה המקסימלית עלולה לגרום להשהיות ארוכות יותר במעקב אחרי אובייקט בחלל, וכן שבחירה ברשת Wi Fi חדשה, מחייבת אתחול של המצלמה.

על מנת למנוע התראות בשעות לא רצויות, האפליקציה מאפשרת לקבוע את טווח השעות המותר בהתראות, באופן נפרד לכל יום בשבוע.

שיתוף

תרצו לשתף את הגישה למצלמה עם בני המשפחה שלכם? כל שתידרשו לעשות הוא להוריד האפליקציה לסמארטפון, וכבעלים הראשי של המצלמה, מזינים את פרטי החשבון שלהם, והמצלמה תופיע באפליקציה שלהם.

סיכום

זוכרים את הימים בהם למדנו ביסודי חלקנו ענד את המפתח לדירה עם חוט סביב הצוואר, וההורים שוחחו עימנו רק כשחזרו הביתה? אז לא עוד. בימים בהם התמימות נעלמה, צפיה בנעשה בבית בהיעדרנו אינה רק דבר מקובל, אלא עלול להיות הכרח. אפילו אם השארנו ילדים או הורים מבוגרים עם מטפלת, מצלמה קטנה שמנטרת את חללים נבחרים בבית מסוגלת לשמור על השקט הנפשי. לכן, ה- C6N של EZVIZ מהווה פתרון אלגנטי לניטור במקום לרשת את הבית במערכות הקלטה מגושמות.

מבדיקתי מצאתי שהיא מספקת את כל דרישותיי: אמצעי תיעוד ובקרה קומפקטי, שניתן לתלות באופן קבוע לתקרה, או להציב על בסיס, ללא חובת חיווט פרט למקור חשמל, ללא התקנות מורכבות, או עלויות תחזוקה.

בשונה לחלק מהמתחרים, EZVIZ מאפשרת לכם לגדול עימה, להוסיף עם הזמן מצלמות נוספות, ולצפות בהן יחדיו במסך מפוצל, ממש כמו המערכות המקצועיות. היכולת להגדיר אזורים ייעודיים לניטור, לקבוע שעות מתאימות להתראה, לעקוב אחר אובייקטים, ולתקשר עם הנוכחים בחלל, עשויה לספק צרך של רבים. הוידאו שלה באיכות מעולה, זיהוי התנועה והקול עובדים כנדרש, ההזזה וההטיה הממונעים עובדים באופן שקט ביותר, ניתן לעקוב גם בצורה דיסקרטית, והודעות הדחיפה מגיעות במהירות באפליקציה ובמייל גם יחד.

כהורה לילדים צעירים, אני מאמין שהיא עשויה להיות רלוונטית לרבים.

מחיר: 225 ש"ח

יבואן: בנדא

Specifications:

 • Image Sensor: 1/2.9″ Progressive Scan CMOS

 • Shutter Speed: Self-adaptive shutter

 • Lens: 4mm@ F2.2, view angle:82° (Horizontal), 94°(Diagonal)

 • PT Angle: Pan: 340°, Tilt: 120°

 • WDR: Digital WDR

 • Video Compression: H265

 • Video Bit Rate: Ultra-HD; HD; Standard. Adaptive bit rate

 • Resolution: 1920 x 1080

 • Frame Rate: 15fps; Self-Adaptive during network transmission

 • Storage: Micro SD card (Max. 256G)

 • Power: Micro USB

 • Network: RJ45 × 1(10M/100M Adaptive Ethernet Port)

 • Standard: 11b, 802.11g, 802.11n

 • Frequency Range: 4 GHz

 • Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

 • Product Dimensions: 7mm x 87.7mm x 112.7mm

 • Weight: 260g

 

מעבר לתגובות בפורום