סיכום הכרזות תחום הווידאו של החברות המובילות בתערוכת CES 2019

אנטון קמינסקי
08-01-2019 22:25

סיכום של ההכרזות מ-CES2019 של 4 חברות הווידאו הגדולות (LG, Samsung, Sony, Panasonic).

Samsung

בשנה שעברה סמסונג הציגה את ה-Wall מסך 146’ בטכנולוגיית Micro-LED המהפכנית (בה כל פיקסל מורכב משלוש נורות לד נפרדות RGB). אחת הסיבות שהם הציגו מסך כל כך גדול היא שטכנולוגית קשה להקטין את הנורות על מנת לדחוס כמות מספקת שלהם במסך קטן יותר.
השנה הם עשו קפיצת מדרגה גדולה והצליחו להקטין את המסך ל-75’, שזה כבר גודל שלא מעט אנשים מוכנים להכניס לסלון שלהם. עדיין מדובר במסך קונספט בלי פרסום של דגם מסחרי, אבל זה כבר מרגיש יותר קרוב. מה שאני מאוד אהבתי בעיצוב של המסך זה שהוא נטול מסגרת לחלוטין.


Samsung ces 2019

עוד מסך Micro LED של סמסונג שהוצג הוא מסך פצפון בגודל של 219’, המסך מורכב למעשה מיחידות של מסכים קטנים ומאפשר לשנות את הגודל וה-Aspect ratio שלו איך שתרצו, בהחלט קונספט מרשים.
הפוטנציאל של טכנולוגיית ה-Micro LED הוא אדיר, וזו בהחלט הטכנולוגיה הכי מרתקת כרגע בתחום המסכים.

חדשה נוספת מסמסונג היא השילוב של iTunes בממשק הסמארט של טלוויזיות סמסונג, בהחלט חדשה מעניינת עבור משתמשי אפל.

LG

חברת LG הדגימה בתערוכה של 2018 קונספט של מסך OLED מתגלגל, שניתן לגלגל אותו לתוך מעמד הבסיס שלו כשהוא לא בשימוש. השנה הם מציגים דגם מסחרי של המסך והוא יקרא R9 (R כמו Rollable). הבסיס של המסך הוא SoundBar גדול שתומך כמובן בדולבי אטמוס. למסך יהיו 3 מצבים: מצב מסך מלא, מצב Line View בו רוב המסך מגולגל ורק פס של המסך בולט והוא יוכל להציג דברים כמו שעון או מוזיקה ומצב אחרון המצב שבו הוא מגולגל לחלוטין במעמד הבסיס.


LG ces 2019


מעבר לכך, סדרה 9 של מסכי הOLED של החברה תושק השנה עם מחבר HDMI 2.1 הכל כך מצופה. השנה יש גם סדרה חדשה, סדרת Z שתכלול מסך 88’ שיהיה 8K, למעשה זה המסך שקונספט שלו הוצג בתערוכת IFA השנה.
מסכי הלד של החברה זוכים למיתוג מחדש תחת השם NanoCell וגם הם יכללו דגם 8K שיקרא SM99.

Sony

סוני שרק לפני כמה חודשים השיקו את סדרת המסטרס שלהם עם מסך האולד המשובח AF9, ומסך הלד שזכה לביקורות פושרות משהו ZF9, כבר משיקים סדרות דגל חדשות. המסכים החדשים יקראו AG9 – מסך אולד 4K, וZG9 מסך לד ברזולוציית 8K שיגיע גם בגדלים של 85’ ו-98’.
שני המסכים יציגו טכנולוגית סאונד חדשה של סוני שנקראת Sound from Picture Reality, טכנולוגיה זו משחזרת את מיקום הקול בצורה כזו שאם שחקן מדבר הקול נשמע כאילו יוצא מאזור הפה שלו ממש.
שני המסכים גם יגיעו עם המעבד המשובח של סוני ה-X1 Ultimate ויתמכו גם ב-IMAX Enhanced.


Sony ces 2019

בנוסף המסכים יגיעו עם שלט חכם חדש, שאולי יצמצם קצת את הפער בנושא הזה מול היצרניות הקוראניות שמצעים שלטים כאלה כבר שנים רבות.
סוני גם הכריזו על דגמים נוספים מחוץ לסדרת ה-Masters שלהם, כולל מסך אולד נוסף ה-AF9 שיחליף את ה-AF8. בנוסף שני מסכי לד עם עמעום מקומי ה-XG95 וה-XG90, לרוב מסכים אלו מהווים את התמורה הטובה ביותר למחיר בליינאפ של סוני.
לסיום סוני גם הכריזו על נגן 4K BluRay יוקרתי חדש, X800M2 שתומך Dolby Vision (נגן הדגל הקודם שלהם ה-X800 לא תמך בDolby Vision, אלא רק נגן הכניסה שלה ה-X700).

Panasonic

פנסוניק השיקו את מסך האולד החדש שלהם ה-GZ2000 וסיפקו הפתעה דיי גדולה לטעמי.

Panasonic ces 2019

עד כה פנסוניק היו חלק מהקונצרן שמקדם את פורמט ה-HDR10+ שמתחרה ב-Dolby Vision, אבל באולד החדש שלהם הם הולכים למעשה לתמוך בשני הפורמטים ובכך להיות המסך הראשון בעולם שעושה זאת.
ייחוד נוסף של המסך הזה הוא בכך שיש בו רמקולי אטמוס מובנים (רמקולים שיורים כלפי מעלה).

 

מעבר לתגובות בפורום