אוזניות Jabra Elite 3 במבחן

תמיר עיואן
12-09-2021 10:58

ג'ברה לא מפסיקה להמטיר עלינו אוזניות מסוג True Wireless. הפעם קיבלתי לבדיקה את הדגם הבסיס Elite 3.

כאחד שמשתמש באוזניות True Wireless על בסיס יומיומי, מבחינתי יציאה של דגמים חדשים היא סיבה למסיבה. נזכיר שרק בדצמבר שנה שעברה סקרתי כאן את ה-Elite 85t והנה עתה מושקים שלושה דגמים חדשים:

- Elite 3

- Elite 7 Active

- Elite 7 Pro

Jabra?

ג'ברה (Jabra) היא חברה דנית שמתמחה בציוד שמע, ובשנים האחרונות ממטירה עלינו דגמים חדשים של אוזניות TWS. בין מוצריה נמצא בנוסף על אוזניות TWS, גם אוזניות משרדיות ל-call center, אוזניות over ear, רמקולים לשיחות ועידה משרדיות וציוד מיקצועי לשמע ווידאו לחדרי ישיבות.

אוזניות True Wireless

האוזניות הנסקרות, Jabra Elite 3, הן מסוג True Wireless (TWS), כלומר צד ימין של האוזניה מחובר אלחוטית לצד שמאל, ושניהם מחוברים אלחוטית למקלט הבלוטות', שלרוב יהיה טלפון סלולרי. האוזניות מתקבלות עם נרתיק נשיאה שמשמש גם כמטען לאוזניות. את הנרתיק מטעינים באמצעות כבל USB A to Type C קצרצר שמתקבל בערכה.

עיצוב

המוצר קיים בצבעים שחור, כחול, זהב או קרם. הנפח שלהן קטן וקומפקטי יחסית ל-85t והן מרגישות הרבה יותר יציבות באוזן. הן מגיעות עם 3 מתאמי אוזן, בגדלים שונים, בנוסף על המתאם הקיים על האוזניות, לשם התאמה מלאה לפתח האוזן החיצונית. מצאתי שהמתאמים אכן מספקים רמה מסוימת של בידוד רעשים פאסיבי, אולם זה כמובן לא דומה לביטול רעשי רקע פאסיבי ANC, וזה לא אותו דבר כביטול רעש פעיל. 

Jabra Elite 3

אם יש שיפור משמעותי לעומת ה-85t זה ההרגשה באוזן. ה-Elite 3 מרגישות זעירות יחסית ויציבות יותר באוזן. בעיני זה יתרון אדיר, מכיוון שאני עונד אוזניות TWS לפרקי זמן ארוכים יחסית, וההרגשה שהאוזניות זעירות יותר ופחות בולטות מהאוזן, נעימה מאוד.

באריזה

- זוג אוזניות

- נרתיק נשיאה המשמש גם כמטען

- כבל USB A to Type C

- 4 מתאמים בגדלים שונים לאוזניים

- עלון הסבר

אריזת Jabra Elite 3עמידות

האוזניות כוללת את תקן IP55, זאת אומרת שיש להן הגנה מסוימת מפני אבק ונתזי מים, כלומר זיעה, אולם לא עמידות בטבילה של מים. מארז הטעינה, אינו עמיד בפני מים, ולכן יש לוודא שהאוזניות יהיו יבשות לחלוטין בטרם תטעינו אותם.

אפליקציה

בטרם האפליקציה Jabra תאתר את ה-Elite 3 תידרשו לודא שהיא מעודכנת. בהשוואה ל-85t שמתומחר במחיר כפול, התכונות המאופשרות ל-Elite 3 מועטות יותר. במקום EQ מתכוונן, ישנן רק הגדרות מוזיקה מובנות, כמו נייטרלי (הגדרת ברירת המחדל), Bass Boost, Treble Boost ו-Energize. 

אפליקציה

מכיוון שתכונת ה-EQ המתכוונן כבר קיימת באפליקציה, היה מעט מאכזב שנוטרלה בדגם זה. האפליקציה גם מאפשרת לכם להפעיל או לכבות את מצב HearThrough, להוריד את עדכון הקושחה העדכני לאוזניות, ולהחליט אם תרצו לשמוע עצמכם במהלך שיחת טלפון.

במצב HearThrough האוזניות משדרות אקטיבית גם את רעשי הסביבה, ובכך מפצות על האטימה שלהם באוזן.

חומרה

האוזניות כוללות דרייברים בגודל של 6 מ"מ ו-4 מיקרופונים ייעודיים לשיחה. החומרה תומכת בקודקים AptX ו-SBC, אולם לא AAC. תקן הבלוטות' הנתמך הוא האחרון, 5.2. 

נתון מרשים ביותר הוא משך חיי הסוללה: באוזניות הן כ-7 שעות, כאשר נרתיק האיחסון יספק עוד 21 שעות טעינה. התוצאות כמובן משתנות בהתאם לעוצמת השמע. 

תרצו טעינה מהירה? תקבלו שעת שיחה בתמורה ל-10 דקות הטענה. מרשים. טעינה מלאה תתבצע תוך 3.5 שעות. הנרתיק והאוזניות אינם תומכים בטעינה אלחוטית.

שיפור נוסף בחומרה ביחס לדגמים הקודמים: ניתן להשתמש גם רק באוזניה אחת, איזה שתבחרו! כך תוכלו להכפיל את משך זמן השיחות באוזניות עד לריקון מלא שלהן. מדוע שיפור? כי בדגמים הקודמים, במידה ורציתם להשתמש רק באוזניה אחת, הייתם חייבים לבחור את צד ימין כי צד  שמאל היה משני. 

סאונד

סוף סוף לחלק העיקרי - איך הן נשמעות? במילה אחת "רזה". שלא תתבלבלו, הסאונד ברור - במיוחד דיבור של אנשים, אולם אם אתם מחפשים את הצליל העמוק, הוא חסר. נסיון להוסיף באסים באמצעות האפליקציה משפר את התוצאה במעט. 

תכונה שקיימת ב-85t וחסרה לי ב-Elite 3: כשמסירים את אחת האוזניות, המוסיקה בשתיהן כבר לא מפסיקה. 

בדקתי אותן בחיבור לסלולרי (סמסונג גלקסי S10 פלוס), לדונגל בלוטות' חיצוני, ולהתקן בלוטות' מובנה במחשב נייד. בכל הפעמים, החיבור היה יציב וללא תקלות.

סיכום

הדגם הזה הוא הבסיסי ביותר של סדרת ה-Elite וכך חשוב להתייחס אליו. האוזניות ללא ANC וכוללות מספר פורמטי סאונד מוגדרים מראש, אין אפשרות להתאמת סאונד אישי והסאונד בסיסי ביותר. הן אינן בעלות איכות סאונד אודיופילית, וזה מאד הגיוני, בראי תג המחיר שלהם. אולם הן מתאימות ביותר לשיחות ומוסיקה בסיסית.

הן כוללות בלוטות' בגרסה 5.2, טעינה סופר מהירה, נרתיק קומפקטי ביותר שנוח לנשיאה בכיס, מימדים קטנטנים באוזן וסאונד ברור. הן בעלות עמידות בפני נתזי מים ואבק בתקן IP55, דרייברים בגודל 6 מ"מ עם תמיכה ב-aptX ואפליקציית Jabra Sound לשליטה. לכן, אם אתם זקוקים לאוזניות TWS במחיר נוח שלא קורע את הכיס, ה-Jabra Elite 3 עשויה להיות אופציה רלוונטית ביותר.

מחיר: 339 ש"ח

יבואן: ביקונקט


מעבר לתגובות בפורום