הסבר אודיופילי המוצג בקיצוניות הפוכה

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
בשירשור אחר ״הכרתי לרגע״ חברה שלפי האתר שלה מייצרת מוצרים אודיופילים ברמה עילאית .

מבלי להתייחס לחברה עצמה , וכמובן הנושא עקרוני ולאו דווקא לחברה המדוברת !!!

מראים סרטון והמנחה מדגים אפשרויות שונות שהחברה מתגאה בהם באמצעות מוצרים שונים שלה .

אינני מבין , איך מצפים מהמאזין שישווה איכויות צליל המופקות בסרטון שרובנו רואים באמצעות הטלפון הנייד ?
אני במקרה שלי , רואה ממחשב טוב וגם כך קשה להבחין...
הרי כולנו יודעים שהאזנה - ובמיוחד אודיופילית ,עם השקעה רבה בכל כך הרבה בציוד - נדרש לגביה האזנה אודיופילית גם כן .
איך הוא מצפה ואיך הוא מבקש שנבחין ? אם השפיטה שלנו באמצעות מכשיר נייד או מחשב שולחני ולא ישיבה מול הציוד
כפי שאנו מצפים ?
לא ברורה לי הקיצוניות של ציוד איכותי ככל שיהיה למול הצגתו בטלפון נייד ...

הנה הקישור
https://player.vimeo.com/video/328479227?dnt=1&app_id=122963

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כנראה בעיקר כדי לחשוף אותך למוצרים שלה.
דווקא לחברה הזאת יש מוצרים מאוד מעניינים שחלקם הוא VFM ענק (שקעים ופיוזים), שאני לא חושב שיש להם מתחרה מבחינת עלות לעומת תועלת, וחלקם טובים מאוד וגם יקרים מאוד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
@רונן -- אתה מציג את זה כאילו הוא אומר "נא להאזין לזה דרך הרמקול של סמארטפון". הוא לא אמר את זה. יכול להיות שהוא סומך על הצופים שינסו להאזין בצורה הטובה ביותר שהם יכולים, ושאם הם לא שומעים הבדלים, הם יניחו שזה בגלל בעייה בצורת ההאזנה שלהם.

זה עדיין פחות אידיוטי מסרטונים אחרים שמנסים להראות יתרונות של אנאלוג, כשבעצם ההדגמה היא כמובן הקלטה דיגיטאלית של האנאלוג באיכות סמארטפון.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
כנראה בעיקר כדי לחשוף אותך למוצרים שלה.
דווקא לחברה הזאת יש מוצרים מאוד מעניינים שחלקם הוא VFM ענק (שקעים ופיוזים), שאני לא חושב שיש להם מתחרה מבחינת עלות לעומת תועלת, וחלקם טובים מאוד וגם יקרים מאוד.
תודה.
הנושא עקרוני.
המגיש מבקש בפירוש שנשווה אפשרויות.
הוא יודע שזה מצולם ומופק בווידאו כפי שהוצג. ..
אני מדבר על כוונת המשורר לחוות דעת עצמית באופן לא מקצועי מהמאזין - דבר שלא ייתכן באמצעי הגשה כאלו.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
@רונן -- אתה מציג את זה כאילו הוא אומר "נא להאזין לזה דרך הרמקול של סמארטפון". הוא לא אמר את זה. יכול להיות שהוא סומך על הצופים שינסו להאזין בצורה הטובה ביותר שהם יכולים, ושאם הם לא שומעים הבדלים, הם יניחו שזה בגלל בעייה בצורת ההאזנה שלהם.

זה עדיין פחות אידיוטי מסרטונים אחרים שמנסים להראות יתרונות של אנאלוג, כשבעצם ההדגמה היא כמובן הקלטה דיגיטאלית של האנאלוג באיכות סמארטפון.
ראה תשובתי לעיל.
תודה

e&k

עוסק בתחום
מעורבות
61
נקודות
28
בשירשור אחר ״הכרתי לרגע״ חברה שלפי האתר שלה מייצרת מוצרים אודיופילים ברמה עילאית .

מראים סרטון והמנחה מדגים אפשרויות שונות שהחברה מתגאה בהם באמצעות מוצרים שונים שלה .

אינני מבין , איך מצפים מהמאזין שישווה איכויות צליל המופקות בסרטון שרובנו רואים באמצעות הטלפון הנייד ?
הרי כולנו יודעים שהאזנה - ובמיוחד אודיופילית ,עם השקעה רבה בכל כך הרבה בציוד - נדרש לגביה האזנה אודיופילית גם כן .
איך הוא מצפה ואיך הוא מבקש שנבחין ? אם השפיטה שלנו באמצעות מכשיר נייד או מחשב שולחני ולא ישיבה מול הציוד
כפי שאנו מצפים ?

הנה הקישור
מבין למה אתה מתכוון , וסביר שאתה לא לבד בדיעה הזו . אם הייתי במקומך יש מצב שגם אני הייתי מרים גבה בנושא .
אז אתן קצת הסבר : קודם כל הסרטון במקרה הזה נועד יותר למי שמתכוון לרכוש ולא ממש מבין מה ה״קטע״ של הדבר הזה ולמה זה טוב לו אם בכלל , או שכבר קנה את הדגם של הכבלים ולא טרח לבדוק את שני המצבים כי טוב לו איך שזה , אז הסרטון הוא כערך מוסף הדרכתי . עם אוזניות אייר פודס של אפל בקלות תוכל להבחין בהבדל .
בהזדמנות הזו אני אסביר ;
לכבלים מסויימים של סינרגיסטיק יש כאלה מעין ״בולטים״ קצת דומה לפילטר של סיגריה ( גדול יותר ) יש לו השפעה חד משמעית על הצליל ( עניין של עוד פיין טיונניג ) למערכת . כמו שהוא מסביר והוא מדגים בסרטון כל אחד נותן תוצאה שונה במקצת .
החלק הזה מאפשר לקבל מאותו כבל שינוי מותאם אישית מבלי להכנס להחלפת כבלים .
השבוע ספיציפית הייתה לי דוגמא מצויינת מחבר שקנה בזמנו כבל ובחר במצב מסויים וזה ישב לו מעולה . לימים התנאים השתנו ( ממש לאחרונה הוחלף קדם ) , החלפת ה״בולט״ זה מה שהפך את התוצאה מטוב למעולה על אותו כבל חשמל בדיוק !
האופציה הזו תמיד קיימת ומאוד נוחה .
מקווה שהבהרתי קצת את הדברים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
תודה.
הנושא עקרוני.
המגיש מבקש בפירוש שנשווה אפשרויות.
הוא יודע שזה מצולם ומופק בווידאו כפי שהוצג. ..
אני מדבר על כוונת המשורר לחוות דעת עצמית באופן לא מקצועי מהמאזין - דבר שלא ייתכן באמצעי הגשה כאלו.
זה פשוט לא נכון שזה "לא ייתכן באמצעי הגשה כאלו".

קודם כל, כפי שאמרו, אפשר עם אוזניות טובות מהסמארטפון לקבל תוצאה לא רעה, אבל הרבה אחרים יכולים להאזין ולצפות דרך desktop או tablet שמחוברים למערכת הראשית שלהם באמצעות DAC איכותי, והוא אומר שהכל הוקלט ב-24/96.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
מבין למה אתה מתכוון , וסביר שאתה לא לבד בדיעה הזו . אם הייתי במקומך יש מצב שגם אני הייתי מרים גבה בנושא .
אז אתן קצת הסבר : קודם כל הסרטון במקרה הזה נועד יותר למי שמתכוון לרכוש ולא ממש מבין מה ה״קטע״ של הדבר הזה ולמה זה טוב לו אם בכלל , או שכבר קנה את הדגם של הכבלים ולא טרח לבדוק את שני המצבים כי טוב לו איך שזה , אז הסרטון הוא כערך מוסף הדרכתי . עם אוזניות אייר פודס של אפל בקלות תוכל להבחין בהבדל .
בהזדמנות הזו אני אסביר ;
לכבלים מסויימים של סינרגיסטיק יש כאלה מעין ״בולטים״ קצת דומה לפילטר של סיגריה ( גדול יותר ) יש לו השפעה חד משמעית על הצליל ( עניין של עוד פיין טיונניג ) למערכת . כמו שהוא מסביר והוא מדגים בסרטון כל אחד נותן תוצאה שונה במקצת .
החלק הזה מאפשר לקבל מאותו כבל שינוי מותאם אישית מבלי להכנס להחלפת כבלים .
השבוע ספיציפית הייתה לי דוגמא מצויינת מחבר שקנה בזמנו כבל ובחר במצב מסויים וזה ישב לו מעולה . לימים התנאים השתנו ( ממש לאחרונה הוחלף קדם ) , החלפת ה״בולט״ זה מה שהפך את התוצאה מטוב למעולה על אותו כבל חשמל בדיוק !
האופציה הזו תמיד קיימת ומאוד נוחה .
מקווה שהבהרתי קצת את הדברים

ובכן תודה על ההבהרה.
ותודה שהבנת מה כוונתי. ( כנ״ל לשאר המגיבים )
זה מזכיר לי אוזניות של Shure SE846 שלי , שמאפשרים להחליף רכיבים על מנת לשנות תדרים.

שוב , אינני מתייחס לחברה הנ״ל כאמור , אבל אם כן להתיחס , כל חברה עם הדעה שלה בנושא חשמל.

אני לא פוסל דבר , אבל קשה מאד לדעתי לקבוע בסוף מה מתאים ?
כי בלתי אפשרי לבצע ניסוי ותעייה במספר אפשרויות בזמנים שונים אצל חברות שונות וציוד שונה ...

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
זה פשוט לא נכון שזה "לא ייתכן באמצעי הגשה כאלו".

קודם כל, כפי שאמרו, אפשר עם אוזניות טובות מהסמארטפון לקבל תוצאה לא רעה, אבל הרבה אחרים יכולים להאזין ולצפות דרך desktop או tablet שמחוברים למערכת הראשית שלהם באמצעות DAC איכותי, והוא אומר שהכל הוקלט ב-24/96.

דעתי שונה משלך ...

דוגמא. : אתה רוצה לומר לי שתרגיש הבדל בשמיעה דרך הנייד באם תשתמש במחזיק הכבל כפי המתואר בקישור ?

https://www.synergisticresearch.com/accessories/cable-risers/

אני בספק אם אני ארגיש עובדתית בהאזנה בחדר אקוסטי מושלם ...(פסיכולוגית בוודאי שיש הבדל ;) )
אבל זה כבר וויכוח שאינני רוצה להיכנס אליו ... הנושא כאן זה המכשיר שבו מאזינים להדגמה

שוב, אינני מתייחס לחברה זו או אחרת .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
דעתי שונה משלך ...

דוגמא. : אתה רוצה לומר לי שתרגיש הבדל בשמיעה דרך הנייד באם תשתמש במחזיק הכבל כפי המתואר בקישור ?

https://www.synergisticresearch.com/accessories/cable-risers/

אני בספק אם אני ארגיש עובדתית בהאזנה בחדר אקוסטי מושלם ...(פסיכולוגית בוודאי שיש הבדל ;) )
אבל זה כבר וויכוח שאינני רוצה להיכנס אליו ... הנושא כאן זה המכשיר שבו מאזינים להדגמה

שוב, אינני מתייחס לחברה זו או אחרת .
נראה לי שנתקעת חזק על זה שזה ספציפית מכוון להאזנה מהנייד. זה לא.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

כפי שאנו מצפים ?

הנה הקישור
רונן, יש לי הרגשה שאתה מאוד צודק, הרגשה בלבד בשלב זה, וכדי שאגיב בצורה מקצועית יש לי מס' שאלות הבהרה:

1. הוא טוען שזה הוקלט עם מיקרופון AKG+ דוגם 24/96, לא הבנתי, האם יש קבצים נפרדים מאלו שבסרטון שבהם ניתן לשמוע את שהוקלט ? .....או האודיו מהסרטון זה מה שיש.
2. במידה ואין קבצי אודיו נפרדים, אתה יודע מה קודק האודיו שבו משתמשים ב Vimeo ?..... במידה וזה קודק אודיו שדוחס חזק אז כל הבדיקה הזו שווה ל....טוסיק.

כאמור אלו שאלות הבהרה לפני שבכלל אחווה את דעתי על הבדיקה עצמה.

נ.ב. - אני אמנע להיכנס כלל לעניין האם יש הבדלים בין פרטי הציוד שמוצג - שומעים/לא שומעים כבלים זו לא הנקודה כרגע !!!......הנקודה היא "מקצועיות הבדיקה" וזה בעצם נושא הפוסט שלך.

נערך לאחרונה ב:

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
Ted Denny, the lead designer at Synergistic Research : The tuning is completely out of the signal path, they change the cable on the quantum level
:מנצח:
הייתי רוצה להתקבל לחברה לתכנן כבלים, להיות השוליה של טד דני

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
רונן, יש לי הרגשה שאתה מאוד צודק, הרגשה בלבד בשלב זה, וכדי שאגיב בצורה מקצועית יש לי מס' שאלות הבהרה:

1. הוא טוען שזה הוקלט עם מיקרופון AKG+ דוגם 24/96, לא הבנתי, האם יש קבצים נפרדים מאלו שבסרטון שבהם ניתן לשמוע את שהוקלט ? .....או האודיו מהסרטון זה מה שיש.
2. במידה ואין קבצי אודיו נפרדים, אתה יודע מה קודק האודיו שבו משתמשים ב Vimeo ?..... במידה וזה קודק אודיו שדוחס חזק אז כל הבדיקה הזו שווה ל....טוסיק.

כאמור אלו שאלות הבהרה לפני שבכלל אחווה את דעתי על הבדיקה עצמה.

נ.ב. - אני אמנע להיכנס כלל לעניין האם יש הבדלים בין פרטי הציוד שמוצג - שומעים/לא שומעים כבלים זו לא הנקודה כרגע !!!......הנקודה היא "מקצועיות הבדיקה" וזה בעצם נושא הפוסט שלך.
דעתך על הבדיקה עצמה לא מעניינת.

אין לך מה לשאול את פותח השירשור שאלות מסוג זה.
תברר בעצמך את התשובות אם אתה כזה מומחה לנושא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שזה לא משנה ממש איך זה הודגם. כך או כך האודיופיל הממוצע יקבל הדגמה בביתו. בלי מיקרופונים, בלי ממיר, רק האוזניים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דעתך על הבדיקה עצמה לא מעניינת.

אין לך מה לשאול את פותח השירשור שאלות מסוג זה.
תברר בעצמך את התשובות אם אתה כזה מומחה לנושא.
אני לא מבין מה אתה רוצה ממני ולמה אתה כל כך מריר ותוקפני? אל תתיחס בבקשה לפוסטים שלי וגם אני לא לשלך.

שמעת על המושג הפרדת כוחות?

@נמר , בבקשה ממך תאכוף את העניין.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
מה שקורה כאן הוא ממש תיאטרון האבסורד.

השחקן רוברט נכנס, בחלוק לבן ואוסצילוסקופ, ומכריז "אני המומחה, ולפני שאתן לכם את דעתי המקצועית, תענו לי על השאלות הבאות"...

אז אתה לא מומחה, אלא שרלטן, ואתה לא מבחין אפילו שאתה שואל שאלות שטיפשי לשאול אותן את האנשים שאתה בא לייעץ להם. אלה שאלות שהמומחה צריך לענות עליהן בעצמו.

זה מזכיר לי פעם שהזמנתי מומחה לאקוסטיקה שייעץ לי לגבי בידוד אקוסטי מהשכנים -- מה לעשות כדי שכשאני מאזין בקולי קולות זה לא יפריע לשכנים. הוא בא, הסתכל, מדד כמה רעש מגיע לשכנים, ושאל אותי: "טוב, אז מה לדעתך צריך לעשות?"

אז גם אתה "מומחה" כזה.

בעצם השאלה הראשונה היא טיפשית בזכות עצמה ואין מה לשאול אותה.
האם יש קבצים נפרדים מאלו שבסרטון שבהם ניתן לשמוע את שהוקלט ? .....או האודיו מהסרטון זה מה שיש.
הסרטון מופץ כפי שהוא. אם היו קבצי אודיו נפרדים, המנחה הייה צריך להפנות אליהם, ורצוי כבר בהתחלה, אבל הוא לא מזכיר את זה, כך שאם הם טרחו בנוסף לווידאו להקליט במקביל הקלטת אודיו נפרדת ב-hi-res, הם לא מציעים אותה. אז התשובה לשאלה היא בגוף הסרט וטיפשי לשאול אותה. ואם אתה מתעקש על זה, לך תבדוק באתר החברה בעצמך אם הם מציעים hi-res audio נפרד במקום לשאול את זה את מי שלא אמור לדעת.

והשאלה השנייה
אתה יודע מה קודק האודיו שבו משתמשים ב Vimeo ?..... במידה וזה קודק אודיו שדוחס חזק
מאיפה מי שפתח את השרשור ידע דבר כזה??
זה דבר שאם אתה מומחה, אתה צריך לדעת לברר אותו בעצמך. תחפור ב-headers ובתיעוד. אולי תגלה ואולי לא.

ואשר ל"דעתך המקצועית" על המוצרים -- דעתך לא מעניינת. על פי הודאתך, אתה לא מסוגל לשמוע הבדלים מסוג זה, ורק מחפש הזדמנויות להוכיח לאחרים שגם הם לא מסוגלים. עזוב אותנו ממך.

אל תתיחס בבקשה לפוסטים שלי וגם אני לא לשלך.
אני לא מקבל את ההצעה.

לדעתי, חשוב שיהייה מישהו שדואג שהשטויות שלך יוכרו ככאלה, ושאף אחד לא יטעה לחשוב שאתה אומר דברי טעם כשאתה לא, שזה בדרך כלל.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@נמר, @ליאור, לכנות אותי שרלטן אין סוף פעמים בתקופה האחרונה תקין בעיניכם ? כך צריך להתנהל פורום אודיו ?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
@נמר, לכנות אותי שרלטן אין סוף פעמים בתקופה האחרונה תקין בעיניך? כך צריך להתנהל פורום אודיו ?
זה לא סתם "לכנות אותך", זה גם לבסס את זה עובדתית ובצורה מנומקת, ושאתה לא יכול להפריך אותה.

@נמר -- אני חושב שהדבר הנכון הוא פשוט לשחרר אותנו מרוברט, שיפסיק להטעות ולבלבל את המוח לגולשים באתר.

תרומה לנושאי אודיו פרופר אין לו, כידוע, אלא רק הכחשת מה שרוב האחרים נהנים ממנו, ו"תרומתו" לעניינים טכניים, שבהם הוא מתיימר להבין, היא תמיד יומרנית אבל בדרך כלל שלילית ומטעה, להלן שרלטנית.

אם אני, כסתם חובב, מצליח למצוא טעויות והטעיות כמעט בכל דבר שהוא אומר, מעניין כמה טעויות והטעיות יש שאני לא מבחין בהן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
@נמר, @ליאור, לכנות אותי שרלטן אין סוף פעמים בתקופה האחרונה תקין בעיניכם ? כך צריך להתנהל פורום אודיו ?

אין מניעה מלכנות אדם שרלטן. הרי אתה בעצמך גולש באתר אחר שבמשך שנים טענתם זאת על יצרני הכבלים. אז מה קרה? פתאום נעשית רגיש למילה הזו?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אין מניעה מלכנות אדם שרלטן. הרי אתה בעצמך גולש באתר אחר שבמשך שנים טענתם זאת על יצרני הכבלים. אז מה קרה? פתאום נשעית רגיש למילה הזו?
איך אתה משווה בין לכנות אותך לדוגמא, באופן אישי, "נמר השרלטן" לבין לכנות את תעשיית הכבלים "שרלטנים" ? אתה מקל ראש בהבדלים בין יחסים בין אישיים בפורום שלך לבין הצהרה כללית על תעשיה מסויימת.

ובכלל זה לא לעניין להסיט את הנושא מ"הפן האישי" לעניין שלא קשור כלל לנושא שהוא האג'נדה שלי לטוב או לרע.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור