ביקור אצל ה-'מאסטרואים' בצפון

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
לפני כמה ימים התקשר אלי המאסטרו עופר שחורי עם הזמנה להצטרף אליו לביקור אצל המאסטרו שמעון בסניף צפון.
"רוצה לבוא לשמוע German Physiks?" לפני שסיים את ה-Germa... השבתי "מתי להיות מוכן?"
וכך נולדה חווית הביקור שלי אצל שמעון מדלית אל כרמל, הרי הוא סניף "מאסטרו אודיו" בצפון. את עופר אני מכיר שנים. עופר איש שיחה נפלא, ראה ושמע הכל וצריך אוזן חדה ותשומת לב כדי "לקלוט" את ההומור שלו. נרדמת, פספסת(!) והבדיחה לא תקבל שידור חוזר.
נפגשנו בערב ויצאנו לדרך ומבלי לשים לב חלפה לה שעת נסיעה ואנחנו במפתן דלתו של שמעון.
את שמעון לא הכרתי עד למפגש הזה. לא אישית ולא כעוסק בתחום. שמעון התגלה תוך דקות כאיש כלבבי. מצאנו עצמנו באופן לא מוסבר אך טבעי למדי מתבדחים על חשבונו של עופר כאילו הבדיחות כבר ברוטינה של שנים. ככה זה שאתה בחברת שני פרופסורים למוזיקה שכל אחד מתלונן על השני. כל שנותר לי לעשות הוא להצית פה ושם ולהינות ממופע בידור...

שמעון איש שיחה מדהים. הנימוס, ההקשבה ורמת תרבות השיחה הפכה עבורי את המפגש לחוויה מקסימה ללא קשר לתחום האודיו. למשל כששמעון דיבר על נגן הכינור האהוב ביותר, לא החביב, האהוב עליו ביותר, העיניים קורנות ותנועות הגוף משדרות לך עד כמה הוא מספר ומתאר מתוך הנפש והרוח. הרבה רוח יש לשמעון. ערימות של רוח ואהבה אמיתית למוזיקה טבעית, כזאת שמנגנים עם כלי נגינה מעץ. זה ניכר למשך כל הערב שהתארחנו אצלו. אז אחרי עלי גפן וכרוב ממולאים, ירקות והרבה טחינה הסכמנו כולנו כי התשתית איתנה דיו ועברנו לחלל האזנה. הסט אפ של שמעון עומד בביתו בחלל סלון פתוח ללא קיר בגב כורסת הישיבה!! זה פקטור כל כך משמעותי שרק אחרי שחווים את זה מבינים עד כמה. הפקטור הזה הוא דרישות יסוד בגלגולי הדיור שלי כבר שנים. הבנתי זאת בפעם הראשונה שעברתי לבית עם אותה מערכת, אותן פרופורציות סלון אך רק עם משתנה אחד: אין קיר מאחורי נקודת הישבה. עולם חדש נתגלה לי ומאז מעולם לא הסתכלתי אחורה לקיר מאחורי הספה.

הסט אפ של שמעון מורכבת מזוג רמקולים תוצרת German Physiks (לא זוכר את מדינת הייצור...) הדגם הוא HRS-130. מדובר ברמקול omni directional. מה שאומר שפיזור הצליל של הרמקול הוא 360 מעלות. לא אכנס לפרטים ההנדסיים והטכניים של זה, אך כשמה של הטכנולוגיה, כן היא.
בהגברה ישנו מגבר משלוב של Symphonic Line דגם RG-10 Reference S.
מקור ממיר דיגיטל לאנלוג של CEC דגם DA5.
מקור מדיה בתוצרת שרת מוזיקה וסטרימר של Innuos מדגם Zen Mk3.
כבילה כולה של Symphonic Line מסדרת Reference.
חשמל דופלקס ומפצל של Sine.

את הניצוח על הבחירות המוזיקליות הפקדתי כלאחר כבוד בידי שני המאסטרואים. בכל זאת, מאגרי הידע של עופר ושמעון ביצירות מוזיקה הוא משהוא שלא ניתן לכמת. הידע אדיר באופן חריג גם לכאלו העוסקים בתחום ולדעתי בכלל כאוהבי מוזיקה באופן כללי. במהלך כמה שעות האזנו לכל מיני יצירות וסגנונות.
אני מתיישב ומולי הרמקולים עומדים כשני מגדלים בודדים אך דומיננטיים בחלל. רחוקים מקירות בכל היקפם. בקיצור הנוכחות שלהם שולטת בחלל ריק. זה פשוט משהו אחר.
המוזיקה מתחילה וכל הנוכחות הפיזית של המגדלים נעלמת ואחרי חצי שעה המוח משחרר ומבטל את מה שהעיניים רואות והאוזניים הופכות לחוש הדומיננטי ביותר. זה לא להאמין איך הרמקולים נעלמו לי מהנוף שמולי ומה שאני חווה זה קיר מוזיקה עם רוחב במה מטמטם. הצליל ענק אך מדויק להפליא. לא רק שאני ממקם את הנגנים בחלל, זה מובן מאליו כאן בשניות הראשונות. אני מזהה את המרחקים והמרווחים בבמה. מטורף מה שקורה שם. ההולגרפיה אדירת מיימדים ביחס לחלל שאני יושב בו. תחום הבאס, פה יש התרחשות דרמטית לא פחות. הרמקולים הללו יודעים לרסק קירות לאבק. אם זה בהקלטה, זה יהיה בחלל. היו מספר קטעי מוזיקה שהבאס ירד נמוך לרמות גלי הדף בחלל והכל בדיוק ומהירות אדירות. שמעון ניגן קטע כינור שבמקום לנפץ זכוכיות הוא מנפץ את הלב. מדהים.
אגב, מי שרוצה לפגוש את ג'וני הרטמן, יכול לבקש משמעון לתאם זאת. לי התמזל לפגוש את ג'וני בביקור הזה אצל שמעון.
האזנתי בעבר לרמקולים omni directional כמה וכמה פעמים. כולם היו חוויות ללא ספק, אולם זו הפעם הראשונה שאני חווה רמקולים כאלו שאני נפרד מהם עם רצון לעוד ועוד ועוד... כל הגודל והנפח הזה אחרי כמה שעות לא התישו אותי. וכאן נמצא הקסם!

בקיצור חברים, יש לנו את שמעון בדלית אל כרמל,
איש מקסים, נעים הליכות והמוזיקה זורמת לו בכל טיפת אוויר שהוא נושם. הוא הצליח להרים סט אפ שיש בו קסם מיוחד בשילוב רמה גבוהה ביותר. מומלץ מומלץ מומלץ!!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
12.jpg

תמונות מצורפות

• 12.jpg
    12.jpg
    KB 20.4 · צפיות: 649

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
2.jpg

תמונות מצורפות

• 2.jpg
    2.jpg
    KB 14.3 · צפיות: 656

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
3.jpg

תמונות מצורפות

• 3.jpg
    3.jpg
    KB 14.2 · צפיות: 644

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
4.jpg

תמונות מצורפות

• 4.jpg
    4.jpg
    KB 13.3 · צפיות: 654

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
5.jpg

תמונות מצורפות

• 5.jpg
    5.jpg
    KB 13.2 · צפיות: 638

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
7.jpg

תמונות מצורפות

• 7.jpg
    7.jpg
    KB 14.6 · צפיות: 638

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
8.jpg

תמונות מצורפות

• 8.jpg
    8.jpg
    KB 10.7 · צפיות: 642

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
6.jpg

תמונות מצורפות

• 6.jpg
    6.jpg
    KB 17.5 · צפיות: 659

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתוב מעולה, רמקול מצוין וכפי שאני מכיר את שמעון, סאונד הוא יודע להוציא.

אז קדימה, שווה ביקור!

בהצלחה לעופר ולשמעון.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כתוב טוב מאוד ומצולם כראוי, גיא תמשיך כך :כל-הכבוד:.

שמעון, בהצלחה מרובה עם החנות החדשה :).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
יפה מאוד כתבת גיא !

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
תודה רבה ל גיא על השיתוף בחווית הביקור ובהצלחה לשמעון.:אצבע מורמת

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
עוד כתבה נהדרת גיא! כיף לקרוא כרגיל:)
מכיר את עופר הרבה שנים ומצטייד מידי פעם:) מבין טוב מאוד על מה דיברתה:)
ברכות והצלחה לשמעון! עכשיו יש כח בצפון!

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
גיא, שמח מאוד שהרגשת ככה.
שמח שבאת בראש פתוח גם לרמקולים וגם למוסיקה שזרמת איתה בכיף. אני מאמין שהמוסיקה
היא זו שמגלה לנו את איכויות המערכת ומערכת טובה באמת מאפשרת לנו להפתח ולהתרגש
ממוסיקה שהיתה מחוץ לעולם שלנו.
תודה רבה גיא ובהצלחה לשמעון (ורד)

סעו לבקר. 50 דקות מתל אביב והמקום... חוץ לארץ!

נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
תענוג לראות פוסטים כאלה עם פרגון מכל הלב גיא
היה ממש כייף לקרוא את הכתבה ישר כוח ואני
מחכה כבר לראות את הכתבות הבאות ועוד דבר
גם בהצלחה לשמעון :כל-הכבוד:

מאסטרו צפון

עוסק בתחום
מעורבות
53
נקודות
28
גיא יקר, שמחת וריגשת אותי - מאוד!
היה ערב מענג ונינוח, וסיקרן אותי לשמוע אותך ואת הדרך שעשית.
מזג האוויר מתחיל להתבהר, אז אתה מוזמן שוב, סתם לפטפט לנו בגינה
(שלא הספקת לראות בחושך), ולאו דווקא מול שני "המגדלים הבודדים".

מאסטרו צפון

עוסק בתחום
מעורבות
53
נקודות
28
ותודה כמובן לכל המברכים.
בתיאום מראש, והחל מאחת או שתיים בצהריים, אשמח לארח אתכם/אתכן.
חברת German Physiks מייצרת רמקולים יוצאי דופן באיכותם, כולל הגברה בהתאם,
ומרגש אותי להיות הנציג הבלעדי בארץ של חברה מפוארת כזאת.
הרמקולים נוחים מאוד - לפחות בדגמים הבסיסיים שלהם... - לחללים הישראליים הטיפוסיים,
והשילוב שלהם עם ההגברה של Symphonic Line, המצטיינת בזרם חזק ובעסיסיות טונלית,
הוא פשוט בול פגיעה!

נערך לאחרונה ב:

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
רמקולי ה WALSH האלה באמת מסקרנים אותי.
כשהייתי סטודנט בניו יורק בשנות ה70 שמעתי OHM F מהסוג הזה שהפילו אותי ולא יכולתי לישון בלילות בגללם. לא היה לי מספיק כסף, נאלצתי להסתפק ב OHM H עם SANSUI 8080.
רמקולי WALSH אומני כאלה מניח שיודעים לעשות נפלאות.

מאסטרו צפון

עוסק בתחום
מעורבות
53
נקודות
28
רמקולי ה WALSH האלה באמת מסקרנים אותי.
כשהייתי סטודנט בניו יורק בשנות ה70 שמעתי OHM F מהסוג הזה שהפילו אותי ולא יכולתי לישון בלילות בגללם. לא היה לי מספיק כסף, נאלצתי להסתפק ב OHM H עם SANSUI 8080.
רמקולי WALSH אומני כאלה מניח שיודעים לעשות נפלאות.

חוויה שמזכירה את החוויה שלך תוכל לקרוא כאן, בביקורת על hrs-130 שכתב Adam Goldfine
בפוזיטיב פידבק. מכל מקום, לא הבנתי: אז כן היו לך בסוף את ה-OHM?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור