yamaha b2 fet vs rotel ra 913

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
נתקלתי בשני המגברים בלוחות וחשבתי לעבור לוינטאג', בדקתי את המפרטים של כל אחד מהם וישנו עיניין גם של הפרשי מחיר,רוטל -2000 שח וימאהה 5000 (מחירים לללא מיקוח),שני המכשירים שמורים ותקינים לחלוטין...
יש לי רמקולים ניצילים 90db- focal 706,בגדול האם הימאהה מצדיק את ההפרש מחיר? ובנוסף עליי להשקיע גם בקדם מגבר...
כמה שונה יהיה הסאונד לעומת arcam a85 שיש לי עכשיו?
אשמח להערות,הארות,תודה.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
שלום גל, ברוכים הבאים.

כתבת משפט מעניין: "... חשבתי לעבור לוינטג'".
למה?
בגלל סאונד? בגלל עלויות? בגלל נוסטאלגיה?
ספר קצת.

לגבי מה שאתה שואל:
במבט ראשון - אתה משווה תפוחים לאגסים. זו לא אותה קטגוריה.

ה-Yamaha B2 הוא מגבר הספק.
ה-Rotel RA 913 הוא מגבר משולב (קדם-מגבר ומגבר הספק ביחד)

אשמח לצלול אתך לנבכי הנתונים, ולהסביר מה המשמעות של כל אחד, אבל: בגדול, על פניו:
ה-Yamaha נמצא בליגה גבוהה מה-Rotel.
ה-Rotel מכשיר מאמצע שנות ה-70, שכוון לשוק הרחב, לא שוק ה-Hi End.
ה-Yamaha פותח בערך באותן שנים, אבל מציע ביצועים אחרים לגמרי מבחינת ה-Sound. ברור שהוא כוון יותר לשכבת ה-Hi End, ואם תבסס מערכת סביבו מובטחת לך חוויה אחרת.

לגבי ה-Arcam: לא האזנתי לו. זה מגבר משולב מ"שנתון" הרבה יותר חדיש משני החברים הגריאטריים עליהם שאלת.
על הניר: הרבה יותר טוב מה-Rotel: הספק, תחום תדר, יחס אות לרעש, "צבע הצליל", אחוז עיוותים. אבל בהרבה מקרים האוזן דווקא מתאכזבת ממה שבגיע אליה, וזה גם תלוי בסוג המוזיקה המועדף על ידך.
השוואה ל-Yamaha? לא יודע להגיד לך.

אבל האם אתה יכול לקבל את ה-Yamaha לניסיון קצר?
אם כן יש ניסוי קל שתוכל לעשות:
ל-Arcam שלך יש יציאת Pre Out, והוא יכול לתפקד כקדם מגבר בלבד ולהזין מגבר הספק חיצוני.
חבר אליו את ה-Yamaha, חבר את הרמקולים, ותפרגן לעצמך השוואה פוקחת עינים בתנאי בית.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
A85 הוא אחלה מגבר. לא בן שנתיים אבל גם לא בן 40.
לדעתי לעבור לאחת מהגרוטאות משנות השבעים זאת אחת ההחלטות היותר מטופשות שאתה יכול לעשות, אם אתה מכוון לשיפור בסאונד. אם זה מטעמי רומנטיקה, נוסטלגיה, חיים שכאלה וכיו"ב, זה סיפור אחר.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
פעם ניסיתי קנווד 9100 ישן, אמור להיות מצוין, בנוי כמו טנק.
שיפצתי אותו - נשמע יותר גרוע אפילו אחרי השיפוץ.

הבאתי מגבר משולב 'עדכני' בטיפה יותר כסף שקרע אותו לגזרים בכל תחום.

אני מצטרף למתנוש, ממליץ לך להתרחק מטרנזיסטוריים ישנים.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
תמיד הייתי מההולכים נגד הזרם...
אשאר שם גם הפעם.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ואותי יותר "מדאיג" שחבר פורום , באותו פורום שבו אני לעתים כותב, ושנינו "חבר משקיען"
כותב
"ה-Yamaha פותח בערך באותן שנים, אבל מציע ביצועים אחרים לגמרי מבחינת ה-Sound. ברור שהוא כוון יותר לשכבת ה-Hi End, ואם תבסס מערכת סביבו מובטחת לך חוויה אחרת"

לא העלתי על דעתי לרגע שספקטרום ההגדרה של ה- היי אנד כל כך רחב.

אלי777

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
8
איתי אתה לא צריך ''מודאג '' -Yamaha הזה כוון יותר לשכבת ה היי אנד בזמנו

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
זה בסדר, איתי ו.,
אני כותב מעט מאד, גם אם אלה דברי כפירה מזעזעים שמקומם לא יכירם בפורום זה.

באמת לא צריך להיות מודאג.

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
תודה לכולם על התגובות,אז ככה,אני מחפש סאונד קצת יותר חם ועל הדרך אולי גם עיצוב של פעם,הבנתי שיש מכשירים "גריאטריים" שבמידה והם שמורים ומטופלים חווית הסאונד מהם לא נופלת ממגברים חדשים,מכיוון שהרמקולים שלי די נצילים אני מוכן גם "להתפשר" על העוצמה, כי לפעמים לא רק עוצמת הוואט משפיע(כגון מגברי nad).
בנוסף לכך ברור לי של yamaha צריך להוסיף pre , בקיצור מחפש לשפר את הסאונד אבל עם טאץ' של פעם...
אגב אשמח אם מישהו יסביר מה מיוחד בבניה של ה yamaha,הבנתי שזה קשור לטרנזיסטורים ולבניה אבל לא מעבר לכך,אשמח להסבר מופשט בלי מונחים של טכנאים... תודה לכולם...

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
A85 הוא אחלה מגבר. לא בן שנתיים אבל גם לא בן 40.
לדעתי לעבור לאחת מהגרוטאות משנות השבעים זאת אחת ההחלטות היותר מטופשות שאתה יכול לעשות, אם אתה מכוון לשיפור בסאונד. אם זה מטעמי רומנטיקה, נוסטלגיה, חיים שכאלה וכיו"ב, זה סיפור אחר.
שואל בכנות,אתה לא חושב שאפשר לעבור למגבר משנות ה70 ועדיין לחוות שיפור בסאונד?

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
אגב, לימהה יש מגברים עדכניים עם עיצוב רטרו...
סדרת ה-AS שלהם, נראה לי שכדאי לך לבדוק..

ועדיין יש חברות כמו לקסמן ואקופייז שעיצובן החיצוני לא השתנה בהרבה..

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
אגב, לימהה יש מגברים עדכניים עם עיצוב רטרו...
סדרת ה-AS שלהם, נראה לי שכדאי לך לבדוק..

ועדיין יש חברות כמו לקסמן ואקופייז שעיצובן החיצוני לא השתנה בהרבה..
שמעתי את ה as 501 של yamaha ולא התלהבתי,מעדיף את ה arcam,אבל אני אבדוק עוד לגבי הלקסמן(נתקלתי ב power של לקסמן אבל הוא היה חזק מדי לרמקולים- 140w לערוץ) ואקופייז

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שואל בכנות,אתה לא חושב שאפשר לעבור למגבר משנות ה70 ועדיין לחוות שיפור בסאונד?
תשובה בכנות:
1. ניסיוני לימד אותי שיש שיפור על ציר הזמן במוצרים. מגבר של 2000 ש"ח היום יהיה בהרבה מקרים טוב יותר מ-2000 ש"ח (שווה ערך) של לפני עשור. קל וחומר שני עשורים או ארבעה.

2. ה- a85 הוא מגבר טוב. זה לא רסיבר סיני מהדיוטי פרי.

3. כמות המשתנים הלא ידועים בגרוטאה משנת טרפפו היא כה גדולה, שמבחינה צרכנית זאת נראית לי החלטה שגויה.

4. הסיבה היחידה לקנות וינטאז' היא לחסוך בכסף. אני ממש לא רואה שום סיטואציה של מוצר בן 40 שיכול לתת משהו שמוצר מודרני, מתאים לטעמו של הלקוח, לא יכול לתת. זה רק ענין של לבחור את המוצר הנכון.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
הימאה B2
זה מגבר הספק מבוסס טרנזיטורים נדירים SIT
תיקח בלי לחשוב כל עוד הוא תקין
המגברים הכי אקזוטים כיום שבונים מבוססים על מלאי מצומצם של הטרנזיסטורים הללו של טוקן

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה מחפש סאונד יותר חם ורוצה לשלב רוטל עם פוקאל?
לדעתי לא יתאים והכי פשוט שתיקח את הרוטל ותעשה השמעה אצלך מול הארקאם שיש לך.
גם ימהה לא מפורסמים בסאונד החם שלהם ולדעתי גם הוא לא יתאים. איך תדע ? תשאיל ותשמע.
אם אתה מחפש סאונד יותר חם, חפש NAD .
ובשום מקרה אל תתן לנתונים הטכניים להשפיע עליך. הם אמנם מעניינים אבל לא מספרים אפילו חלק קטן מהסיפור של "איך זה יישמע"...

גם לי לא נראה הכיוון של משהו ענתיקה. גם לחלקים אלקטרוניים יש אורך חיים ולך חפש עכשיו חלקים....למה להכנס לזה ?
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הימאה B1
זה מגבר הספק מבוסס טרנזיטורים נדירים SIT
תיקח בלי לחשוב כל עוד הוא תקין
המגברים הכי אקזוטים כיום שבונים מבוססים על מלאי מצומצם של הטרנזיסטורים הללו של טוקן

"כל עוד הוא תקין " זה נכון ואני מוסיף לך תדע לכמה זמן יהיה תקין ולך חפש לו חלקים....
בנוסף חפש לו גם קדם....
במחירים שיצטרך לשלם לי זה ממש לא נשמע אטרקטיבי.
וחוץ מזה מדובר על B2 , לא על B1...
ארז

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
"כל עוד הוא תקין " זה נכון ואני מוסיף לך תדע לכמה זמן יהיה תקין ולך חפש לו חלקים....
בנוסף חפש לו גם קדם....
במחירים שיצטרך לשלם לי זה ממש לא נשמע אטרקטיבי.
וחוץ מזה מדובר על B2 , לא על B1...
ארז
התכוונתי ל B2 טעות בכתיבה לא שמתי לב
הסוני B2
והימאה B2
הם מגברי הספק מבוססים טרנזיסטורים של טוקן SIT
נלסון פאס מחפש אותם תמיד בנרות בפורום DIYAUDIO.
גם לי בעתיד יש תוכנית לבנות מגבר הספק המבוסס על טרנזיסטורי ה SIT

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אז לך יש יתרון שאתה יודע לבנות מכשירים ולכן לך זה יכול להיות מתאים.
גם כן לא ברור לי איך תמצא חלקים ואם תשתמש בחלקים תחליפיים אז לך תדע איך יהיה בסוף...
אולי לך ההימור הזה נראה סביר, מקסימום תחליף חלקים עד שתקבל סאונד שיניח את דעתך.
זה לא פתרון סביר לאנשים שלא יודעים לבנות מכשירים.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אולי תקנה את המכשיר ותמכור לנלסון פאס את הטרנזיסטורים? ;)
מי יודע, זו יכולה להיות "תחילתה של ידידות מופלאה..."
ארז

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
גל,
הרבה לא אוהבים כאן ווינטאג' - אני כן.
בגדול, מגבר היאמהה נמצא כמה ליגות מעל הרוטל (ובסה"כ הרוטל מצויין במישור התמורה לכסף, אבל נראה לי שמתאים יותר כמערכת שנייה).
אל תתבייש להכניס את עניין העלות למשוואת הכדאיות, וזה כי אני בספק אם תוכל להעמיד מגבר היי אנד בפחות מ 5000 ש"ח, גם משומש.
היאמהה שאתה מדבר עליו נחשב לקלאסיקה, ואחת הסיבות לכך היא שהוא עומד במבחן הזמן. סיבה נוספת היא שבתקופה בה יצא לשוק הוא כוון (וגם נחשב) למגבר עבור חובבי הז'אנר - הוא בנוי מאסיבי, וכשהרכיבים שלו תקינים נותן את "הסאונד של יאמהה". זה סאונד מאוד אנליטי ולא חם. אם אתה רוצה סאונד חם (ומראה ווינטאג') חפש מקינטוש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור